Украинские избиратели способны повлиять на качество нового парламента

14.08.2014 13:45

Ответственный и сознательный выбор каждого украинца сможет обеспечить качественное обновление парламента при любой избирательной системе. Об этом в эфире телеканала БТБ заявил председатель Комитета избирателей Украины Александр Черненко. «Если избиратель подойдет ответственно, и если его голос не будет сфальсифицирован – можно избрать качественный реформаторский парламент (и при старом избирательном законодательстве). Если избиратель опять поведется на гречку, на популизм, на обещания неясно чего, мы получим такой парламент, какой у нас есть. Поэтому,  если сегодня депутаты не готовы принять нормальный закон, не все потеряно. Избиратель, я думаю, может сказать свое слово», - подчеркнул Черненко.

 Он добавил, что действующее избирательное законодательство позволяет обеспечить реализацию права голоса жителям тех регионов, где проведение выборов может быть затруднено. «Обеспечить право голоса тем, кто сегодня переехал или на день выборов приедет голосовать как крымчанин, например, на материк – не проблема. Проблема, что им действительно нужно будет заранее обратиться, зарегистрироваться. Процедура несложная, но все равно ее нужно пройти, чтобы в день выборов поменять место голосования. На президентских выборах такой возможностью воспользовались полмиллиона избирателей. Это не только крымчане или Донбасс, это любой избиратель, который в день голосования не будет по месту избирательного адреса, может эту процедуру сделать. Тут в принципе закон позволяет это сделать. Тут все зависит от сознания самого избирателя, захочет ли он это делать», - сказал Черненко.

 Вместе с тем эксперт отметил, что могут возникнуть сложности с представительством в новом созыве парламента кандидатов от автономной республики Крым и части восточных областей Украины.

 «Тут вопрос даже не в том, как проголосуют те, кто проживает в этих регионах, а в их представительствах. То есть при мажоритарной системе, если мы сохраним смешанную систему, нужно понимать, что у нас 12 округов в Крыму, где точно выборы провести нельзя, и депутаты там будут вряд ли избраны. 34 округа в Донецкой и Луганской областях, но там больше половины уже освобождено,  и выборы проводить можно. Но 10-15 округов сегодня остается на территории, которую контролируют сепаратисты и там провести мажоритарные выборы тяжело», - заключил Черненко.

 

Комментарии
Последние записи в блогах

У Києві розпочалася дводенна франко-українсько-польська конференція з питань співробітництва між органами місцевого самоврядування на тему «Стратегія розвитку Східного партнерства 2020». Захід організовано Асоціацією міст України, Французькою асоціацією Ради європейських муніципалітетів, Міністерством закордонних справ Франції, Асоціацією польських міст та проектом PLATFORMA у співпраці з Посольством Франції в Україні. Конференція проходить в рамках реалізації Меморандуму про взаєморозуміння між АМУ, Французькою асоціацією Ради європейських муніципалітетів та регіонів і Асоціацією польських міст.

Подробнее

Станом на перше квітня 2019 року на території області діє 13531 ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з яких: 7273 ліцензії на алкоголь та 6258 - на тютюн, отриманих 5819 суб’єктами господарювання. Про це повідомив начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Денис Дегтярьов.

У першому кварталі поточного року місцева казна Дніпропетровської області поповнилася на 21 млн. 178,7 тис. грн.. від плати за ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, з яких 15 млн. 128,7 тис. грн. - від ліцензування роздрібної торгівлі.

В той же час, впродовж січня – березня 2019 року призупинено дію  657 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу, анульовано 593 ліцензії, з яких 18 - за порушення законодавства у частині продажу неповнолітнім особам алкогольних напоїв (7 ліцензій) та тютюнових виробів (11 ліцензій).

 

Подробнее

«Сьогодні головним принципом контрольно - перевірочної роботи фіскальних органів є вибірковість контролю на основі оцінки та опрацювання ризиків в діяльності платника, що цілком відповідає міжнародній практиці та дає змогу значно зменшити тиск на сумлінних платників, а також зосередити увагу фіскальних органів на ризикових платниках», - зазначив заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Дмитро Мельник.

Так, протягом І кварталу 2019 року підрозділами аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено 444 документальні перевірки юридичних осіб, за результатами яких до бюджету надійшло 97,2 млн грн грошових зобов’язань, Це на 88 млн грн більше ніж у січні - березні минулого року.

Також, при зниженні у І кварталі поточного року кількості проведених фактичних перевірок суб’єктів господарювання, які використовують РРО, у порівнянні з відповідним періодом минулого року (101 проти 112), до бюджету надійшло фінансових санкцій в 1,8 разів більше (236 тис.грн проти 128 тис.грн).

 

Подробнее

За оперативними даними у поточному році фізичним особам – власникам об'єктів нерухомості сформовано близько 377 тис. податкових повідомлень-рішень з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 23 тис. більше аналогічного періоду минулого року.

До сплати визначено податку на загальну суму понад 397 млн грн, що більше аналогічного періоду минулого року на 134 млн грн.

Про це повідомив начальник відділу адміністрування податку на нерухоме майно фізичних осіб, відмінне від земельної ділянки, Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Володимир Гуцуляк.

За його словами, найбільші суми нарахувань податку обліковуються по ГУ ДФС у Дніпропетровській – 56 млн грн, Київській – 52 млн грн, Львівській – 28 млн грн, Донецькій – 25 млн грн областях та м. Києві – 32 млн гривень.

Станом на 10 квітня  поточного року громадянами вже сплачено до місцевих бюджетів 107 млн грн. податку на нерухомість, що більше аналогічного періоду минулого року на 45 млн гривень.

«Нагадаю, що фізичними особами податок сплачується протягом 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення-рішення», – зазначив Володимир Гуцуляк.

Посадовець також нагадав, що цього року податок на нерухомість платники сплачують за 2018 рік за ставками, які були законодавчо визначені у цей період.

Так, податок нараховується на загальну площу об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток. Ставки податку встановлювалися рішеннями місцевих рад.

При цьому пільгові розміри майна, на які не застосовується ставка податку, складають:

для квартири/квартир незалежно від їх кількості - 60 кв. метрів;

для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - 120 кв. метрів;

для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - 180 кв. метрів.

 

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет