У дніпровському метро запустили «потяг української ідентичності»

14.05.2019 14:30

14 травня у метрополітені Дніпра презентували та запустили тематичний потяг просвітницького проекту «Потяг української ідентичності», присвяченого темі Голодомору в Україні. На згадку про українців, які стали жертвами трагедії 1932-1933 років, у трьох вагонах потяга розмістили серію з 22 постерів. Ініціював проект Національний музей «Меморіал жертв Голодомору». У Дніпрі його втілили в життя спільно з комунальним підприємством «Дніпровський метрополітен».

Про це повідомляє інтернет-видання "ДНІПРО. ГОЛОВНЕ" з посиланням на прес-службу міськради.

«Зробили цей проект, щоб розповісти українцям, зокрема мешканцям Дніпра, про унікальні предмети, явища науки, техніки, культуру, мову, звичаї, традиції українців, обряди, побут тощо. Тобто про все те, що вирізняло нас як націю і було знищене, заборонене більшовиками у 1932-1933 роках. Ці постери створив колектив музею. Вони не повторюються, у кожному вагоні різні, тому пасажири можуть ознайомитися з роботами, проїхавши у кожному з трьох вагонів такого потяга», – розповіла завідувачка інформаційно-видавничого відділу Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» Юлія Коцур.

Зі свого боку заступник директора метрополітену з експлуатаційних питань Микола Українець розповів, що потяг української ідентичності працюватиме на маршруті щодня до 30 червня.

«Ми одразу зголосилися взяти участь у такому чудовому проекті, який запропонував Національний музей «Меморіал жертв Голодомору». Рухомий склад потяга української ідентичності працюватиме на лінії щодня залежно від експлуатаційного графіка. Півтора місяця – це достатній час, щоб містяни, гості Дніпра могли детально ознайомитися з експозицією проекту», – додав Микола Українець.

Просвітницький проект «Потяг української ідентичності» був уперше презентований у метрополітені Києва. Після Дніпра організатори планують продовжити його у метро Харкова та на залізничному вокзалі столиці.

Комментарии
Последние записи в блогах

Уряд виділив 1,4 млрд грн на підтримку малих міст. Рішення про спрямування коштів на підтримку малих міст та селищ за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій схвалили 10 липня.

Подробнее

З початку 2019 року 41,7 тисячі мешканців Дніпропетровської області надали до фіскальних органів декларації про майновий стан та доходи за 2018 рік. Загальна сума задекларованих ними доходів склала 4 млрд 246,5 млн гривень. Це на 1 млрд 453,4 млн грн. більше ніж минулого року.

До сплати за результатами декларування підлягає понад 101 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 9,3 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Сума військового збору до сплати складає 13,6 млн грн., що перевищує минулорічні показники на 1,4 млн гривень.

Повернення з бюджету у вигляді податкової знижки отримають 6315 громадян на загальну суму 13,4 млн гривень. Про це повідомив начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Владислав Воінов.

Про одержані у 2018 році понад мільйонні статки повідомили 286 громадян Дніпропетровської області. Загальна сума їх минулорічного задекларованого доходу складає 2,6 млрд гривень.

 

Подробнее

5 липня Уряд виділив 400 млн грн на програми ремонту існуючих та будівництво нових спортивних комплексів при школах та 50-метрових та 25-метрових басейнів і оздоблення прилеглих територій. 10 липня  парламентський Комітет з питань бюджету погодив розподіл субвенції з державного бюджету територіальним громадам на спорудження спорткомплексів та басейнів.

Подробнее

З початку 2019 року органами ДФС у Дніпропетровській області та Дніпропетровською митницею ДФС забезпечено у бюджети всіх рівнів (без врахування Дніпропетровського управління офісу ВПП ДФС) 39 млрд 481,7 млн грн, що на 10 млрд 672,9 млн грн перевищує показник відповідного періоду минулого року. Про це повідомила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна.

Так, до державного бюджету впродовж шести місяців 2019 року спрямовано 27 млрд 277,4 млн грн, що на 8 млрд. 17,3 млн грн (або на 41,6%) більше надходжень січня - червня минулого року.

До місцевих бюджетів за відповідний період забезпечено 12 млрд 204,3 млн гривень. Це на 2 млрд 655,6 млн грн (або на 27,8%) більше фактичних надходжень І півріччя 2018 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у першій половині поточного року зібрано 7 млрд 758,7 млн грн, що перевищує минулорічні показники на 1 млрд 258,2 млн грн (або на 19,4%).

 

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет