У центрі Дніпра руйнується унікальний будинок ХІХ сторіччя

08.08.2017 18:15

Унікальний будинок номер 9 на площі Соборній, збудований наприкінці ХІХ сторіччя, знаходиться у занедбаному стані, а після тогорічної пожежі вже майже не підлягає рестраврації.

Про це повідомляє Інтернет-видання  «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» з посиланням на 9 канал.

Будинок номер 9 на площі Соборній — це єдина в своєму роді споруда кінця 19 століття. Донедавна вхід на подвір’я був через оригінальну ковану арку, а стіни тут зведені з унікальної цегли. Таку виготовляли тільки у Катеринославі. У 1980-му році будинок перетворили на знімальний майданчик – згодом на радянські екрани вийшла картина «Рідня». .

Дніпропетровськ не часто ставав знімальним майданчиком. Майже тридцять років закритого міста подарували йому зовсім не кінематографічну славу. Тому лише в небагатьох стрічках можна впізнати Дніпропетровський вокзал або площу перед ЦУМом. А от будиночок, що колись був за адресою Площа Жовтнева, 9, подейкують, обрали для зйомок стрічки «Рідня» не просто так. У місті мешкав рідний брат сценариста фільму. Біля будинку ми зустріли Анну Русскевич. Жінка мешкає неподалік. Пригадує як виглядали дім та дворик на початку 80-х:

«Я его с детства помню. Здесь была арка, проход. Все, естественно, было целое. Здесь жили люди. Внутри он был, ну, такая там атмосфера  — полудомашняя, что удивительно для центра большого города».

Радянська трагікомедія «Рідня» вийшла на екрани у 1981 році. Над картиною працювали зірковий режисер Нікіта Міхалков та відомі на весь Союз актори Нонна Мордюкова, Олег Меньшиков, Юрій Богатирьов і Світлана Крючкова.

Анна Русскевич: «Во дворе этого дома сидела Нонна Мордюкова в бигуди, ходил Никита Михалков, давал команды, в то время еще молодой режиссёр».

Ольга Василець: «Будинок 9, квартира 14. Ось так угору східцями, вони там колись були, мешкав кіношний чоловік Нонни Мордюкової Іван Бортник . Від акуратного подвір’я тут лишився фасад. Заходити усередину страшно і небезпечно. Рік тому будівля зайнялася полум’ям».

Мешканці звідси виїхали ще років десять тому. З того часу все, на чому можна було заробити копійчину, крали та здавали на металобрухт.

Максим Кавун, кандидат історичних наук, експерт з історії міста: «У 2015 році почалося руйнування цієї будівлі з того, що була вкрадена така дуже цікава решітка із трьох елементів, яка прикрашала арку цієї будівлі».

Перехожі геть нічого про будинок не знають. Це і не дивно, адже залишки ліпнини та урочистого входу ховаються за сміттям і бур’янами.

Мешканці сусідніх будинків не на камеру бідкаються: у розвалинах живуть наркомани та безхатьки.

У списку «Нерухомих пам’яток України місцевого значення» — 19 об’єктів із Дніпра, дев’ятого будинку на площі Соборній у переліку немає. Натомість він входить до списку цінної історичної забудови. Та за словами Максима Кавуна, такий статус не дає будівлі жодної гарантії, що її вдасться врятувати.

Максим Кавун, кандидат історичних наук, експерт з історії міста: «Взагалі у міст відсутня політика цивілізованої забудови. Ми йдемо американським шляхом, коли зноситься увесь історичний центр, з’являються металеві скляні будівлі, мінімалізм».

Прес-служба міської ради нам повідомила, що «Будинок не на балансі міста. Він числиться як «житловий будинок, що руйнується». Із 2011 знаходиться у приватній власності в Олени Чеберди».

Таких напівзруйнованих дореволюційних будинків — на кожному кроці у Дніпрі. Більшість із них чекають своєї останньої години. Щоб на місці будівель, які не підлягають реставрації, зросли багатоповерхівки або торговельні центри.

Комментарии
бееее6е
09.08.2017
А кто дал команду руйнуваты или олена чабарды главнее городской власти и его главы?
Последние записи в блогах

«Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!»

Подробнее

Протягом 2018 року платникам було відшкодовано 131,7 млрд грн податку на додану вартість. Це на 9,7%, або на 11,6 млрд грн. більше, ніж у 2017 році. У 2017 році платникам було повернуто 120,1 млрд грн.

На 10%, або на 1 млрд грн. зросла у минулому році і середньомісячна сума відшкодування ПДВ.  Якщо у 2017 році цей показник складав 10 млрд гривень, то у 2018 році він зріс до 11 млрд грн.

У грудні 2018 року платникам було відшкодовано 10,1 млрд грн.

Нагадаємо, що відшкодування податку на додану вартість відбувається автоматично та прозоро, що позбавляє будь-яких можливостей для маніпуляції з цим процесом. Протягом 2018 року  майже 80% заявлених до повернення сум відшкодовувалися протягом місяця за результатами камеральних перевірок.

 

Подробнее

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури забезпечили відшкодування бюджету збитків, завданих одним із теплопостачальних комунальних підприємств.

В рамках розслідування кримінального провадження було встановлено, що посадові особи даного комунального підприємства, яке упродовж опалювального сезону 2017 року постачало населенню теплоенергію, податок на додану вартість в сумі 34,6 млн грн з отриманої від споживачів оплати, до бюджету умисно не сплатили.

Завдяки заходам, вжитим в ході слідства, завдана державі шкода відшкодована в повному обсязі. У зв’язку з цим судом буде вирішено питання про звільнення підозрюваної від кримінальної відповідальності.

 

Подробнее

За підсумками кампанії декларування громадянами Дніпропетровської області та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, подано майже 47 тис. декларацій про майновий стан і доходи за 2017 рік, що на 434 декларації більше, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомила заступник начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна.

Загальна сума задекларованого громадянами доходу становить 3 млрд 321,9 млн грн, що на 484,4 млн грн більше, ніж минулого року.

Сума податку на доходи фізичних осіб, визначена громадянами до сплати у 2018 році, становить 101,4 млн гривень. Порівняно з аналогічним періодом минулого року вона збільшилась на 60,0 тис. гривень. Сума військового збору до сплати складає 13,9 млн гривень.

Податкову знижку задекларували 8887 громадян. Загальна сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету, становить 15,7 мільйонів гривень.

Дохід понад 1,0 млн грн задекларували 260 громадян. Загальна сума задекларованого ними оподатковуваного доходу складає 1 млрд 483,5 млн гривень. Сума податку на доходи фізичних осіб до сплати складає 37,5 млн гривень.

 

Подробнее
Голосование
Кто победит на выборах президента Украины?
Юлия Тимошенко
Петр Порошенко
Анатолий Гриценко
Владимир Зеленский
Юрий Бойко
Олег Ляшко
Андрей Садовый
Другой кандидат