У Нікополі відбудется керамічний симпозіум вогняноі скульптури

20.06.2017 14:35

З 21 по 28 червня у Нікополі відбудеться керамічний симпозіум вогняної скульптури «Скіфія. Скіф та Я».

Про це повідомляє Інтернет-видання  «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ»  з посиланням на прес-службу міськради.

"Мало кому відомо, але на сучасних землях Нікопольського краю мешкали скіфи. Тут були скіфські кургани. Не один рік знадобився археологам, аби дослідити скіфське життя на нікопольській землі. Для цього вони їздили по архівах, малювали ескізи житла, орнаменту, взуття, одягу, проводили розкопки. У 1971 році відомий археолог Борис Мозолевський у ході розкопок на території Нікопольського краю у царському скіфському кургані Товста Могила знайшов золоту нагрудну прикрасу - Пектораль. Цей видатний твір скіфсько-античного ювелірного мистецтва став символом давньої історії України...

Головною метою керамічного симпозіуму є наповнення міста культурними подіями, створення простору для творчості, натхнення дітей на власну реалізацію у творчості, формулювання нових культурних традиції пов'язаних з історією рідного краю, розвиток керамічного напрямку в мистецтві.

Вперше скульптурний симпозіум «Скіфія. Скіф та Я» був проведений у 2016 році. Минулого року у симпозіумі взяли участь скульптори з Нікополя, Мелітополя, Києва та Слов'янська. Усі виготовленні скульптури в минулому році стали основою закладення скіфського парку перед нікопольським краєзнавчим музеєм. 

В цьому році, у керамічному симпозіумі вогняної скульптури братимуть участь 18 скульпторів з Нікополя, Запоріжжя, Мелітополя, Слов'янська, Києва та Львова. Паралельно з дорослим симпозіумом організатори планують заснувати традицію проведення дитячого симпозіуму. На симпозіуму, діти віком від 12 до 16 років самостійно створюватимуть скульптури на скіфську тематику. До того ж, вони отримають досвід роботи під час роботи на скульптурному симпозіуму.

Працюватимуть скульптори за вищезгаданим музеєм. А 28 червня на Європейській площі відбудеться випал( рос. «обжиг») усіх створених скульптур. Випал скульптур – це феєричне видовище. Адже, враження від скульптури у 2 метри посилюється полум'ям і іскрами вириваються зсередини розпеченій скульптури та наповнюють нічний простір світлом.

З метою поглиблення в скіфську історію краю для всіх учасників симпозіуму буде проведена екскурсія по Нікопольщині. Окрім того, на протязі всього симпозіуму в місті проходитиме виставка нових робіт біолога Сергія Торопа, у скульптурному таборі відбуватимуться майстер-класи для дітей по роботі з глиною. А також, парад зміїв, вулична їжа, вечір кіно, фестиваль фарб.
Запрошуємо Вас на керамічний симпозіум вогняної скульптури «Скіфія. Скіф та Я»!

21 червня у Нікопольському краєзнавчому музеї о 10.00 год. відбудеться прес-конференція присвячена відкриття керамічному симпозіуму", - розповіли у прес-службі.

Комментарии
Последние записи в блогах

Заповнити анкету і взяти учать у проекті можуть активні жителі територіальних громад, члени громадських ініціатив, представники ОМС чи політичних сил, представники регіональних засобів масової інформації, підприємці тощо.

Подробнее

Єдиний в Україні науковий і вищий консультативний заклад з медико-соціальних питань людей з особливими потребами в Дніпрі, який має майже сторічний досвід успішної роботи, опинився під загрозою знищення через відсутність фінансування, а його працівники не отримують зарплату. Про це повідомив народний депутат України від фракції Радикальної партії Олега Ляшка Сергій Рибалка під час брифінгу в парламенті.

Подробнее

Лідер Руху «Справедливість», кандидат у президенти Валентин Наливайченко наполягає на необхідності скасування можливості обрання запобіжного заходу у вигляді грошової застави для осіб, які підозрюються у корупційному злочині.

Подробнее

За результатами 2018 року платники подали майже 304 тис. декларацій з податку на прибуток. До сплати задекларовано 97,55 млрд грн. Це на 17%, або на 14,2 млрд грн більше, ніж у 2017 році. Тоді цей показник складав 83,3 млрд гривень.

Зокрема, за IV квартал минулого року було нараховано 30,0 млрд грн податку на прибуток (без НАК «Нафтогаз України»). Це на 18%, або на 4,6 млрд грн. перевищило суму нарахувань IV кварталу 2017 року.

Найбільші суми нарахувань за останній квартал 2018 року задекларовано платниками Офісу великих платників та м. Києва. Так, платниками, які обслуговуються в Офісі великих платників, задекларовано до сплати 63,7% від загальної суми податку на прибуток, що складає майже 20,8 млрд грн, у ГУ у м.Києві – 15,2%, або майже 5 млрд грн.

Загальна сума отриманих суб’єктами господарювання доходів за 2018 рік склала майже 9,5 трлн грн. Це на 1,3 трлн грн більше, ніж в 2017 році. При цьому по Україні спостерігається адекватний темп росту податку при рості доходів. Так, при темпі росту доходів 116,2% темпи росту податку складають 117%.

 

Подробнее
Голосование
Кто победит на выборах президента Украины?
Юлия Тимошенко
Петр Порошенко
Анатолий Гриценко
Владимир Зеленский
Юрий Бойко
Олег Ляшко
Александр Вилкул
Другой кандидат