У Кривому Розі два виші таки отримають бажану самостійність

11.12.2014 17:34

Очікується, що остаточне рішення має бути прийняте до кінця грудня. Потім проект буде передано до Міносвіти. Про це стало відомо під час зустрічі радника голови облдержадміністрації Бориса Трейгермана та директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олександра Демчика зі студентським активом Криворізького національного університету. Після від’єднання Криворізький педагогічний інститут та Криворізький економічний інститут вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана» відновлять самостійну діяльність, а колишня материнська структура Криворізького національного університету збереже у своєму складі інші чотири підрозділи.

Про це повідомляє видання "ДНЕПР. ГЛАВНОЕ".

«Події останніх днів довкола Криворізького національного інституту швидко набирають обертів. Для нас важливо дізнатися позицію студентів: що вони думають з цього приводу та чого хочуть насправді, як буде продовжуватися робота вишу після відокремлення та яке майбутнє чекає на кожного з них. Цей вибір молодь має зробити сама, а за будь-який тиск чи залякування студентів, уже не кажучи про хабарництво, буде слідувати негайне покарання – звільнення», - повідомив радник голови облдержадміністрації Борис Трейгерман.

У ході відкритого діалогу студенти розповіли, які вбачають плюси і мінуси роботи Криворізького національного університету за усі його три роки. Свою думку щодо ситуації, яка нині склалася у навчальному закладі, висловили представники майже усіх нинішніх підрозділів КНУ. Чисельні скарги та нарікання стосувалися застарілої матеріальної бази вишу. Невдоволення у студентів викликають також умови проживання в гуртожитках. Найболючішою темою стала відсутність можливостей впливати на процеси у навчальному закладі. Молодь зізналася, що саме замовчування та закритість більшості процесів у виші заважає їм бути об’єктивними:

«Першими, від кого я почула про відокремлення, були студенти наргоспу. Половина з них не розуміла ані причин, ані проблем цього. Як ви могли почути під час зустрічі, у виші дійсно є викладачі, які чинять тиск на студентів. Так було і під час мітингу у суботу. Загалом, з 2011 року я не побачила жодних змін – ні в кращий, ні в гірший бік», - розповідає студентка Криворізького технічного університету Катерина.

Разом з тим, за словами нинішнього в.о. ректора Криворізького  національного університету Миколи Ступніка, це вже не перша спроба провести діалог щодо відокремлення Криворізького педагогічного інституту та Криворізького економічного інституту вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана»: 

«Дискусії з цього приводу йдуть вже тривалий час, але лише в останні тижні ми вийшли з системи так званих латентних обговорень. Ми розробили робочу карту проведення необхідних конференцій у тих структурах, які будуть від’єднуватись. Потім пройде загальна університетська конференція вченої ради. Уже після цього усі напрацювання будуть передані до нашого розпорядника та до Міносвіти України», - зазначив він.

Комментарии
Последние записи в блогах

Уряд виділив 1,4 млрд грн на підтримку малих міст. Рішення про спрямування коштів на підтримку малих міст та селищ за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій схвалили 10 липня.

Подробнее

З початку 2019 року 41,7 тисячі мешканців Дніпропетровської області надали до фіскальних органів декларації про майновий стан та доходи за 2018 рік. Загальна сума задекларованих ними доходів склала 4 млрд 246,5 млн гривень. Це на 1 млрд 453,4 млн грн. більше ніж минулого року.

До сплати за результатами декларування підлягає понад 101 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 9,3 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Сума військового збору до сплати складає 13,6 млн грн., що перевищує минулорічні показники на 1,4 млн гривень.

Повернення з бюджету у вигляді податкової знижки отримають 6315 громадян на загальну суму 13,4 млн гривень. Про це повідомив начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Владислав Воінов.

Про одержані у 2018 році понад мільйонні статки повідомили 286 громадян Дніпропетровської області. Загальна сума їх минулорічного задекларованого доходу складає 2,6 млрд гривень.

 

Подробнее

5 липня Уряд виділив 400 млн грн на програми ремонту існуючих та будівництво нових спортивних комплексів при школах та 50-метрових та 25-метрових басейнів і оздоблення прилеглих територій. 10 липня  парламентський Комітет з питань бюджету погодив розподіл субвенції з державного бюджету територіальним громадам на спорудження спорткомплексів та басейнів.

Подробнее

З початку 2019 року органами ДФС у Дніпропетровській області та Дніпропетровською митницею ДФС забезпечено у бюджети всіх рівнів (без врахування Дніпропетровського управління офісу ВПП ДФС) 39 млрд 481,7 млн грн, що на 10 млрд 672,9 млн грн перевищує показник відповідного періоду минулого року. Про це повідомила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна.

Так, до державного бюджету впродовж шести місяців 2019 року спрямовано 27 млрд 277,4 млн грн, що на 8 млрд. 17,3 млн грн (або на 41,6%) більше надходжень січня - червня минулого року.

До місцевих бюджетів за відповідний період забезпечено 12 млрд 204,3 млн гривень. Це на 2 млрд 655,6 млн грн (або на 27,8%) більше фактичних надходжень І півріччя 2018 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у першій половині поточного року зібрано 7 млрд 758,7 млн грн, що перевищує минулорічні показники на 1 млрд 258,2 млн грн (або на 19,4%).

 

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет