У Дніпропетровську ініціювали створення офіційних територіальних громад

14.11.2014 16:18   -
Автор:

На Дніпропетровщині активні громадяни ініціюють створення територіальних громад, як єдиної конституційної форми безпосередньої реалізації влади українським народом.
Про це пише Сергій Філіпенко у блозі видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».
Після прийняття Конституції України загальнонародна та соціалістична власність – усе рухоме та нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, земля, природні ресурси «державою УРСР» мали бути передані територіальним громадам та їх об’єднанням «держави Україна», як визначеному Конституцією власнику.
Проте, після прийняття Конституції України територіальні громади, як організовані спільними інтересами колективи жителів поселень не були створені і, як наслідок – не вступили в права власника.
Так, починаючи з 1996 року, жодна обрана Верховна Рада та жодна партія і не збиралась встановити конституційний лад та виконати вимоги Конституції, чим створили «під себе» умови для пограбування соціалістичних надбань народу України.
Для встановлення конституційного устрою держави, необхідно створення територіальних громад, як єдиної конституційної форми безпосередньої реалізації влади українським народом.
За діючою Конституцією територіальній громаді належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно; на доходи місцевих бюджетів та інші кошти; на землю та інші природні ресурси; на підприємства, установи та організації; на житловий фонд, нежитлові приміщення; на заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров’я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права; на рухомі та нерухомі об’єкти, що є у власності територіальної громади, а також об’єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.
Права комунальної власності територіальної громади захищаються законом на рівні інших суб’єктів.Об’єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальної громади і передані іншим суб’єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади
Законом від 6 вересня 2012 р. сільські і міські ради всупереч Конституції отримали право передавати земельні ділянки у власність для будь-яких потреб.
Територіальна громада, як головний суб’єкт місцевого самоврядування, має набути статус юридичної особи, що має юридичні права і несе юридичні обов’язки. Для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються усіма учасниками (засновниками). Таким чином, територіальна громада стає учасником цивільних правовідносин.
Всіх небайдужих громадян закликають приєднатись до ініціативної групи.

ПоделитьсяКатегория: Новости

Теги: , ,