У Дніпропетровську хочуть прибирати сміття розумно

29.03.2016 14:00

При проведені у Дніпропетровську конкурсу на визначення перевізників сміття однією з вимог буде наявність розвинутих інформаційних технологій щодо контролю за збором ТПВ.

Про це повідомляє Інтернет-видання  «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» з посиланням на прес-службу міськради.

Побачити, яка машина забирає сміття біля вашого будинку та завжди доступний звіт про роботу прибиральників  - усе це можливо у Литовській системі моніторингу збору ТПВ.

Для цього спецмашини обладнуються планшетними комп'ютерами, які кожні 5 секунд знімають дані руху. Така фіксація допомагає створити розлогу базу даних. На її основі вже за 2 роки можна визначити ефективність роботи системи. Загалом такий моніторинг заснований на плануванні, організації та контролі  прибирання сміття. Також процес адміністрування та перевезення відходів повинні здійснювати не одна, а  різні компанії.

«Розумна» система допомагає прокласти маршрут для сміттєзбиральних машин, контролює  виконання робіт  та фіксує, де саме розташовані контейнери зі сміттям.

Зробити це можливим дозволяють сучасні технології. Так за допомогою гаджетів система відслідковує роботу та фіксує можливі порушення. Водії сміттєзбиральних машин, використовуючи планшет, можуть миттєво зв'язатися з диспетчером і повідомити про порушення.

Усі контейнери мають спеціальні чіпи,  в які «вшиті» дані про власника. Побачити, як виконуються роботи, можна на спеціальній інтерактивній мапі.

Литовська система моніторингу також передбачає жорстку систему штрафів. Наприклад, у Литві, якщо у контейнері замість побутових відходів будівельне сміття, порушнику доведеться сплатити до 500 євро.

Директор  «Дніпрокомунтрансу» Валерій Лубинський каже, що початковий контроль за машинами і витратами палива вже є. У наявності також і мапи контейнерів. Однак нині у Дніпропетровську за послуги сміттєприбирання городяни сплачують близько 30 центів, у той час, як у Литві «розумна» система моніторингу та контролю обходиться до 5 євро на місяць. Це тариф, який розраховано окремо для кожної людини за збір відходів.

Читайте также: Днепропетровск стал лидером по количеству электронных админуслуг.

 

Комментарии
Последние записи в блогах

Питання збереження давніх слов'янських православних сакральних місць нині, у період активних перетворень та будівництв, постає особливо актуально. Стосується воно і найдавніших слов'янських територій, які розміщуються в Волино-Карпатському регіоні, найперше на історичній Волині (нині північно-західний регіон України та окремі землі Польщі та Білорусі), власне, на Погоринні, більша частина якої припадає на Рівненську область.

Саме тут знаходяться ті місця, які були серцем першої слов'янської держави нової ери в Європі - Дулібської (Дулібського Союзу 1-9 ст.н.е.).

Саме тому місцеві інтузіасти наполегливо прагнуть зберегти давні святі місця, серед яких унікальні, такі як Хотинське джерело (Першоджерело) поблизу Рівного.

Про історію рятування джерела ентузіастами "Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Рівненської області" та місцевою владою від занепаду та захаращення читайте у статті, що нижче...

Подробнее

Платники податків мають право зареєструвати другий примірник акцизної накладної на розподіл пального

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/396944.html повідомила, що з 28.10.2019 розпочато реєстрацію другого примірника акцизної накладної, складеної у порядку, передбаченому   п. 23 Перехідних положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ), за умови, що перший примірник такої акцизної накладної зареєстрований в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) згідно з п. 23 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідних положень» ПКУ.

Подробнее

Податкова знижка для фізичних осіб

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, щоб повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку. Згідно з положеннями ст. 166 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.  Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи декларацію до 31 грудня року наступного за звітним.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.

Подробнее

Право на податкову знижку за 2018 можна використати по 31 грудня (включно) 2019

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області доводить до відома громадян, що використати права на податкову знижку за підсумками 2018 року  громадяни можуть  по 31 грудня (включно) 2019 року, подавши Декларацію про майновий стан і доходи до податкового органу за місцем реєстрації фізичної особи.

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы досрочные выборы в Днепре?
Да
Нет
Не знаю