У Дніпропетровську хочуть прибирати сміття розумно

29.03.2016 14:00

При проведені у Дніпропетровську конкурсу на визначення перевізників сміття однією з вимог буде наявність розвинутих інформаційних технологій щодо контролю за збором ТПВ.

Про це повідомляє Інтернет-видання  «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» з посиланням на прес-службу міськради.

Побачити, яка машина забирає сміття біля вашого будинку та завжди доступний звіт про роботу прибиральників  - усе це можливо у Литовській системі моніторингу збору ТПВ.

Для цього спецмашини обладнуються планшетними комп'ютерами, які кожні 5 секунд знімають дані руху. Така фіксація допомагає створити розлогу базу даних. На її основі вже за 2 роки можна визначити ефективність роботи системи. Загалом такий моніторинг заснований на плануванні, організації та контролі  прибирання сміття. Також процес адміністрування та перевезення відходів повинні здійснювати не одна, а  різні компанії.

«Розумна» система допомагає прокласти маршрут для сміттєзбиральних машин, контролює  виконання робіт  та фіксує, де саме розташовані контейнери зі сміттям.

Зробити це можливим дозволяють сучасні технології. Так за допомогою гаджетів система відслідковує роботу та фіксує можливі порушення. Водії сміттєзбиральних машин, використовуючи планшет, можуть миттєво зв'язатися з диспетчером і повідомити про порушення.

Усі контейнери мають спеціальні чіпи,  в які «вшиті» дані про власника. Побачити, як виконуються роботи, можна на спеціальній інтерактивній мапі.

Литовська система моніторингу також передбачає жорстку систему штрафів. Наприклад, у Литві, якщо у контейнері замість побутових відходів будівельне сміття, порушнику доведеться сплатити до 500 євро.

Директор  «Дніпрокомунтрансу» Валерій Лубинський каже, що початковий контроль за машинами і витратами палива вже є. У наявності також і мапи контейнерів. Однак нині у Дніпропетровську за послуги сміттєприбирання городяни сплачують близько 30 центів, у той час, як у Литві «розумна» система моніторингу та контролю обходиться до 5 євро на місяць. Це тариф, який розраховано окремо для кожної людини за збір відходів.

Читайте также: Днепропетровск стал лидером по количеству электронных админуслуг.

 

Комментарии
Последние записи в блогах

Уряд виділив 1,4 млрд грн на підтримку малих міст. Рішення про спрямування коштів на підтримку малих міст та селищ за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій схвалили 10 липня.

Подробнее

З початку 2019 року 41,7 тисячі мешканців Дніпропетровської області надали до фіскальних органів декларації про майновий стан та доходи за 2018 рік. Загальна сума задекларованих ними доходів склала 4 млрд 246,5 млн гривень. Це на 1 млрд 453,4 млн грн. більше ніж минулого року.

До сплати за результатами декларування підлягає понад 101 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 9,3 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Сума військового збору до сплати складає 13,6 млн грн., що перевищує минулорічні показники на 1,4 млн гривень.

Повернення з бюджету у вигляді податкової знижки отримають 6315 громадян на загальну суму 13,4 млн гривень. Про це повідомив начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Владислав Воінов.

Про одержані у 2018 році понад мільйонні статки повідомили 286 громадян Дніпропетровської області. Загальна сума їх минулорічного задекларованого доходу складає 2,6 млрд гривень.

 

Подробнее

5 липня Уряд виділив 400 млн грн на програми ремонту існуючих та будівництво нових спортивних комплексів при школах та 50-метрових та 25-метрових басейнів і оздоблення прилеглих територій. 10 липня  парламентський Комітет з питань бюджету погодив розподіл субвенції з державного бюджету територіальним громадам на спорудження спорткомплексів та басейнів.

Подробнее

З початку 2019 року органами ДФС у Дніпропетровській області та Дніпропетровською митницею ДФС забезпечено у бюджети всіх рівнів (без врахування Дніпропетровського управління офісу ВПП ДФС) 39 млрд 481,7 млн грн, що на 10 млрд 672,9 млн грн перевищує показник відповідного періоду минулого року. Про це повідомила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна.

Так, до державного бюджету впродовж шести місяців 2019 року спрямовано 27 млрд 277,4 млн грн, що на 8 млрд. 17,3 млн грн (або на 41,6%) більше надходжень січня - червня минулого року.

До місцевих бюджетів за відповідний період забезпечено 12 млрд 204,3 млн гривень. Це на 2 млрд 655,6 млн грн (або на 27,8%) більше фактичних надходжень І півріччя 2018 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у першій половині поточного року зібрано 7 млрд 758,7 млн грн, що перевищує минулорічні показники на 1 млрд 258,2 млн грн (або на 19,4%).

 

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет