Сьогодні на Фестивальному пройде вечір-реквієм

18.05.2015 17:25

Сьогодні о 18.00 на Фестивальному майдані у Дніпропетровську пройде вечір-реквієм, присвячений 71-й річниці депортації кримськотатарського народу. Під час заходу присутні матимуть змогу дізнатися про історію кримськотатарського народу, а також обговорити ідеї та плани громадської організації «Земляцтво кримських татар» щодо активної участі у культурному і громадському житті Дніпропетровська.

Про це повідомляє видання "ДНЕПР. ГЛАВНОЕ" з посиланням на прес-службу ОДА.

           «У минулому кримськотатарський народ вже пережив важкі часи. Людей змушували покидати рідні домівки, конфіскували майно, обмежували їх права та просто скалічували долі.Це був один з найстрашніших злочинів сталінського режиму, – сказав радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Віталій Литвин. –Жахливо, що зараз у зв’язку з анексією Криму, кримськотатарський народ та представники багатьох інших національностей знову змушені покидати рідну землю».

           З початку окупації Криму за допомогою на Дніпропетровщині звернулося понад 920 людей. З них 127 наразі отримують тут пенсії, 52 дитини влаштовано у дитячі садки, 109 – у школи, 175 – у вищі навчальні заклади та 4 – у професійно-технічні училища області. 141 людина отримує державну допомогу (малозабезпечені сім’ї, допомога по догляду за дитиною та інше), 30 внутрішньо переміщених осіб з Криму отримали допомогу у працевлаштуванні. Крім того, на Дніпропетровщині народилося вже 8 малюків.

           Довідка:

           Нагадаємо, що 18-20 травня 1944 року проходила депортація кримських татар. Протягом 12 років до 1956 року кримські татари мали статус спецпереселенців, тобто мали різні обмеження у правах, зокрема, заборону на самовільний (без письмового дозволу спецкомендатури) перетин кордону спецпоселення і кримінальне покарання за його порушення. Відомі численні випадки, коли люди засуджувалися до багаторічних (до 25 років) термінів ув’язнення у таборах за те, що відвідували родичів у сусідніх селищах, територія яких належала до іншого спецпоселення.

Саме Україна, як молода демократична держава, з початку свого незалежного розвитку у 1991 році завжди рішуче засуджувала зазначені дії радянської влади. Відповідальним кроком Києва стала його ініціатива розпочати процес повернення, розселення та облаштування депортованих кримських татар, який не має аналогів у післявоєнній історії.

Комментарии
Последние записи в блогах

Національний конкурс IT-проектів на основі відкритих даних Open Data Challenge – конкурс для розробників, стартаперів, дизайнерів, дослідників та громадських активістів, покликаний залучити їх до використання відкритих даних для розробки сервісів та продуктів, які сприятимуть вирішенню проблем українського суспільства.

Подробнее

З початку 2019 року на розгляді у судах різних інстанцій за участю органів ДФС Дніпропетровської області перебувало 7,2 тис. справ різних категорій на загальну суму позовних вимог 10,2 млрд гривень.

З розглянутих судами у січні поточного року 20-ти справ на суму 11,6 млн грн, на користь органів ГУ ДФС Дніпропетровщини вирішено 16 справ на суму 8,7 млн грн, що складає 75% від суми розглянутих справ.

Зокрема, протягом січня 2019 року за результатами розглянутих 13 судових справ за позовами платників про визнання недійсними податкових повідомлень - рішень на загальну суму 11,0 млн грн, 9 рішень на загальну суму 8,0 млн грн судами прийнято на користь органів ГУ ДФС у Дніпропетровській області. Це складає 73% від суми розглянутих судами таких справ.

«Основними факторами задоволення переважної кількості розглянутих справ у судах на користь ДФС області є підвищення рівня претензійно-позовної роботи та удосконалення ефективності роботи із захисту у судах позиції відомства фахівцями підрозділів правової роботи», - наголошує начальник юридичного управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олег Басан.

 

Подробнее

Протягом січня 2019 року слідчими ГУ ДФС у Дніпропетровській області розслідувалось 187 кримінальних проваджень, з яких 34 – прийнято до провадження у поточному році.

Із загальної кількості кримінальних проваджень, які розслідувались працівниками слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС області, закінчено 20 кримінальних проваджень, із яких до суду скеровано 10, у тому числі: 9 – з обвинувальними актами, а 1 – з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності.

Крім того, за перший місяць поточного року за підслідністю направлено 3 кримінальних провадження, 11 – приєднано до інших проваджень.

Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж січня 2019 року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 34 млн 636 тис. гривень.

 

Подробнее

Не встигла заборона Уряду рзміщувати тимчасово вільні кошти місцевих бюджетів набрати чинності, як територіальні громади почали підраховувати збитки. На Дніпропетровщині недорахуються фінансового ресурсу у вигляді відсотків від коштів на депозитах у Марганецькій, Зеленодольській,  Синельниківській, Дніпровській та Першотравенській. В цілому біля 19 млн грн.

Подробнее
Голосование
Кто победит на выборах президента Украины?
Юлия Тимошенко
Петр Порошенко
Анатолий Гриценко
Владимир Зеленский
Юрий Бойко
Олег Ляшко
Александр Вилкул
Другой кандидат