Сьогодні на Фестивальному пройде вечір-реквієм

18.05.2015 17:25

Сьогодні о 18.00 на Фестивальному майдані у Дніпропетровську пройде вечір-реквієм, присвячений 71-й річниці депортації кримськотатарського народу. Під час заходу присутні матимуть змогу дізнатися про історію кримськотатарського народу, а також обговорити ідеї та плани громадської організації «Земляцтво кримських татар» щодо активної участі у культурному і громадському житті Дніпропетровська.

Про це повідомляє видання "ДНЕПР. ГЛАВНОЕ" з посиланням на прес-службу ОДА.

           «У минулому кримськотатарський народ вже пережив важкі часи. Людей змушували покидати рідні домівки, конфіскували майно, обмежували їх права та просто скалічували долі.Це був один з найстрашніших злочинів сталінського режиму, – сказав радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Віталій Литвин. –Жахливо, що зараз у зв’язку з анексією Криму, кримськотатарський народ та представники багатьох інших національностей знову змушені покидати рідну землю».

           З початку окупації Криму за допомогою на Дніпропетровщині звернулося понад 920 людей. З них 127 наразі отримують тут пенсії, 52 дитини влаштовано у дитячі садки, 109 – у школи, 175 – у вищі навчальні заклади та 4 – у професійно-технічні училища області. 141 людина отримує державну допомогу (малозабезпечені сім’ї, допомога по догляду за дитиною та інше), 30 внутрішньо переміщених осіб з Криму отримали допомогу у працевлаштуванні. Крім того, на Дніпропетровщині народилося вже 8 малюків.

           Довідка:

           Нагадаємо, що 18-20 травня 1944 року проходила депортація кримських татар. Протягом 12 років до 1956 року кримські татари мали статус спецпереселенців, тобто мали різні обмеження у правах, зокрема, заборону на самовільний (без письмового дозволу спецкомендатури) перетин кордону спецпоселення і кримінальне покарання за його порушення. Відомі численні випадки, коли люди засуджувалися до багаторічних (до 25 років) термінів ув’язнення у таборах за те, що відвідували родичів у сусідніх селищах, територія яких належала до іншого спецпоселення.

Саме Україна, як молода демократична держава, з початку свого незалежного розвитку у 1991 році завжди рішуче засуджувала зазначені дії радянської влади. Відповідальним кроком Києва стала його ініціатива розпочати процес повернення, розселення та облаштування депортованих кримських татар, який не має аналогів у післявоєнній історії.

Комментарии
Последние записи в блогах

Уряд виділив 1,4 млрд грн на підтримку малих міст. Рішення про спрямування коштів на підтримку малих міст та селищ за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій схвалили 10 липня.

Подробнее

З початку 2019 року 41,7 тисячі мешканців Дніпропетровської області надали до фіскальних органів декларації про майновий стан та доходи за 2018 рік. Загальна сума задекларованих ними доходів склала 4 млрд 246,5 млн гривень. Це на 1 млрд 453,4 млн грн. більше ніж минулого року.

До сплати за результатами декларування підлягає понад 101 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 9,3 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Сума військового збору до сплати складає 13,6 млн грн., що перевищує минулорічні показники на 1,4 млн гривень.

Повернення з бюджету у вигляді податкової знижки отримають 6315 громадян на загальну суму 13,4 млн гривень. Про це повідомив начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Владислав Воінов.

Про одержані у 2018 році понад мільйонні статки повідомили 286 громадян Дніпропетровської області. Загальна сума їх минулорічного задекларованого доходу складає 2,6 млрд гривень.

 

Подробнее

5 липня Уряд виділив 400 млн грн на програми ремонту існуючих та будівництво нових спортивних комплексів при школах та 50-метрових та 25-метрових басейнів і оздоблення прилеглих територій. 10 липня  парламентський Комітет з питань бюджету погодив розподіл субвенції з державного бюджету територіальним громадам на спорудження спорткомплексів та басейнів.

Подробнее

З початку 2019 року органами ДФС у Дніпропетровській області та Дніпропетровською митницею ДФС забезпечено у бюджети всіх рівнів (без врахування Дніпропетровського управління офісу ВПП ДФС) 39 млрд 481,7 млн грн, що на 10 млрд 672,9 млн грн перевищує показник відповідного періоду минулого року. Про це повідомила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна.

Так, до державного бюджету впродовж шести місяців 2019 року спрямовано 27 млрд 277,4 млн грн, що на 8 млрд. 17,3 млн грн (або на 41,6%) більше надходжень січня - червня минулого року.

До місцевих бюджетів за відповідний період забезпечено 12 млрд 204,3 млн гривень. Це на 2 млрд 655,6 млн грн (або на 27,8%) більше фактичних надходжень І півріччя 2018 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у першій половині поточного року зібрано 7 млрд 758,7 млн грн, що перевищує минулорічні показники на 1 млрд 258,2 млн грн (або на 19,4%).

 

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет