Руслана: Дніпропетровськ сьогодні — міст єднання всієї України

10.09.2014 14:42

Вона одна з перших ішла за народ, за його свободу, попереду Майдану, за революцію. І зараз, коли країна ще більше потребує допомоги й підтримки, вона не полишає свою місію — відстояти незалежність, цілісність країни і допомогти людям не зламатися в лихоліття. Вона була в Америці, просила про допомогу Лондон, Берлін і Брюссель, а підтримку знайшла у Дніпропетровську, і цією підтримкою стала й сама. Співачка Руслана приїжджала в наше місто не раз : підтримати поранених солдатів і розповісти журналістам про свою миротворчу місію і подальші плани в боротьбі за єдину Україну.

 «Поки Руслана в Донецьку, припиняються обстріли»

Народна артистка України Руслана Лижичко та генерал-полковник Володимир Рубан у ході спільної місії в зоні проведення АТО визволили 10 військовополонених. Це бійці 40 батальйону, 91 полку, 92 та 51 бригад.
У полоні «ДНР» знаходяться близько 600 українських солдатів. Домовившись про обмін 8 солдат з нашої сторони та 8 — з їхньої, Руслана разом з Володимиром Рубаном вирушила на виконання місії. Під час переговорів вдалося обміняти 10 наших бійців. Перевага віддавалася тим бійцям, які мають сім’ї та кількох дітей.

— У наступну поїздку ми домовилися з донецькою стороною визволити військовополонених добровольців батальйону «Донбас», — наголосив генерал Рубан. Особливо хочу подякувати Руслані. Без неї ця місія не була б такою успішною. Сподіваюся, що вогонь припиниться на Донбасі. Місцеві навіть жартують: поки Руслана в Донецьку, припиняються обстріли. І якщо вона там залишиться, то вогонь взагалі припиниться. Тому вона може розповідати нам про те, як «там», і що необхідно зробити для того, щоб усе це скоріше закінчилося.

Про дніпропетровські ініціативи, солдатів та інформаційну війну

— Мета моєї попередньої поїздки до Дніпропетровська була дуже проста: я приїхала «поживитися» енергією, — почала свою розповідь співачка-миротворець Руслана. — Дніпро це другий подих для всієї країни. Повернувшись у Київ після концерту в Дніпропетровську на День Незалежності, відразу написала у Фейсбуці, що Дніпро світиться особливою енергетикою й, більше того, живить нею всіх нас. Я завжди відчуваю, де мені треба піднімати людей, а де люди піднімають мене самі.

Дніпропетровськ сьогодні — це наш міст єднання. Я готова допомогти вам усім, чим зможу, усе, що від мене залежить, я зроблю. Тут у вашому мегаполісі уже сформульовані чіткі прогнозовані ініціативи, бачення того, що і як робити в сьогоднішніх умовах. Активісти-волонтери запропонували багато ідей, над якими ми зараз працюємо. Серед них організація символічного єднання країни. Це мости й живі ланцюги, приміром, від Дніпропетровська до Львова, щоб показати цілісність країни. Акції, флешмоби здатні максимально відкрити наше обличчя й довести світу, що ми не фашисти. І ще є багато інших ініціатив, які будуть спрямовані на допомогу солдатам. Це пріоритетне завдання на сьогоднішній день.

Я відвідала військових у лікарні Мечникова, адже знаю, як важливо відчувати, що ти не один, що за твоєю спиною як мінімум, вся країна. Ми чесно й відверто поговорили. Це була непроста розмова, у військових є категоричне судження про те, як управляється, як організована воєнна операція по захисту території України. Як непросто їм на полі бою без необхідної техніки й обмундирування, але, незважаючи на все це, вони рвуться в бій.

Сьогодні ми привезли полонених з української сторони на Донецьку сторону. Забрали наших хлопців і привезли батькам. Я хочу акцентувати вашу увагу на тому, що я провела сатисфакцію. І для мене бути з цими хлопцями поруч — це велика честь. Бути поруч з мужніми, справжніми чоловіками. Я бачу, хто в моїй країні справжні мужчини.

Від того, що вчора я побачила, мені стало страшно. Я пройшла всю лінію фронту, щоб ви розуміли, нашими машинами. Їхали, вже було темно. І я бачила все — і де спалахи, і які там відбуваються дії. В Донецьку так само я чула постріли. Я переночувала в Донецьку, вранці побачила, що людей ніде не було. У місті практично жодної людини. Але дуже приємно, що мій приїзд, так чи інакше, з тієї сторони сприймається як, та і з усіх сторін, припинення вогню в Донецьку. Напевно, для мене це і є миротворчою місією. Це припинення вогню і побільше привезти військовополонених.

Вивели 36 наших хлопців, нам дозволили взяти того, кого ми вважаємо треба взяти у першу чергу. Ми брали хлопців, у кого діти найменші. Якщо наше суспільство налаштоване на мир і нам дозволять провести всю нашу миротворчу місію, то ми спробуємо вивести звідти всіх хлопців. А їх там сьогодні близько 600. Це дуже довга місія. Але писати сценарій миру завжди довше і важче, ніж писати сценарій війни.

Нині йдеться про людські життя. І я дуже рада за мам, які сьогодні щасливі. Я хотіла б, щоб хлопці самі сказали те, що вони відчувають. Я хочу зняти будь-які непорозуміння в нашому суспільстві з приводу того, доцільно чи не доцільно, хто в кого стріляє, де справжній противник і з ким насправді нам треба боротися.

Дякую генералу Володимиру Рубану за те, що він мене взяв у цю місію. По факту так: 16 хлопців першими ми привезли сюди. Це були 92, 93 переважно механізований батальйон (бригада). Відвезли ми 8 донеччан, які були в полоні тут. Це були прості люди. Мене ніхто ніколи не примусить говорити неправду. Я буду говорити те, що я бачу і бачила. Є хлопці, є свідки, їх дуже багато. Я закликаю всіх до чесної розмови. До максимально чесної розмови, наскільки це в принципі може бути.

Є факти, і ці факти треба буде розбирати. Не можна помилятися, закривати на це очі і йти далі. Так країна не будується. Я дуже стривожена, якими методами ми захищаємо свою країну. Розбазарити кращі ресурси, найкращий потенціал і тих хлопців, які першими піднялися захистити країну!.. Але факт залишається фактом.

Мої друзі запитують: хто там, у Донецьку? Відповідаю: такі ж шоковані. Ті, з ким я там зустрілася, такі ж шоковані люди… Звичайно, у нас є справжній супротивник. Та й взагалі ми всі розуміємо, хто справді бажає знищення України. Я дуже хочу, щоб ці люди, які бажають зла Україні, зрозуміли: ми будемо робити все і для єдності країни, і для справжньої міцності країни, і країна повинна триматися на реальному, на справжньому, на дійовому патріотизмі.

Обговорювати — це маленький патріотизм, але встати, як вони, і викликати вогонь на себе — ось де справжній патріотизм. Я хочу, щоб хлопці мене цьому навчили. Я не тільки дякую Богові, що я сьогодні змогла виконати цю місію. Я готова і далі підставляти хлопцям своє плече. І тим, хто зараз біля мене, і тим, хто залишився там. Усім вам спасибі.

Буду підтримувати свій народ, своїх солдатів

Я за те, щоб збирати масові зустрічі. Вони дуже корисні, я знаю, як підняти українців по всьому світі. Ми повинні відкривати світові очі. Якщо політики не можуть цього зробити, люди повинні зайнятися цим самі.

Я потихеньку втілюю свій власний план — треба розбуркати Англію, Канаду й Америку. Це наші країни-гаранти. Ми формулюємо меседж: якщо Америка й Англія не заступляться за Україну, вони програють. Вони програють як країни, які гарантували нашу територіальну цілісність…

Ще хочу додати, і це дуже важливо. Я дякую батальйону «Донбас» та іншим батальйонам, але особливо виділяю «Донбас», та особисто Семену Семенченку. З такими патріотами мені, скажу вам чесно, спокійно спати. І я докладу всіх зусиль, щоб поменше стріляли одне в одного. Я буду продовжувати миротворчу місію, але вона потребує дуже делікатного підходу. Я спеціально зараз звертаюся до всіх, щоб ви допомогли мені здійснити цю місію.

Ми наголошуємо, що це миротворча місія. Поки ракети стріляють, ми не можемо розмовляти. Ми підкреслюємо: дорогі родичі, якщо ви хочете якнайшвидше побачити своїх близьких, давайте разом казати «Стоп, вогонь!» Ми проторували цю важку стежку миру. Проте вона миттєво руйнується. Перше наше досягнення — ми намагаємося встановити мир. Друге — це те, що нам не байдуже людське горе. І воно, до речі, по обидві сторони. Третє — ми зруйнували цю інформаційну блокаду. Ми можемо самі їхати в Донецьк і бачити, що там відбувається. Є питання — їдьте самі в Донецьк.

Я буду підтримувати свій народ і своїх солдатів: якщо треба — бесідою, коли необхідно — творчістю, пропагандою миру, і ви будьте сильними, упевненими й непереможними. Слава Україні!

Усі, хто бажає допомогти, можуть телефонувати на пряму лінію Руслани: 0800 503 911

Анелія Сергієнко, Зоря

Комментарии
Последние записи в блогах

Уряд виділив 1,4 млрд грн на підтримку малих міст. Рішення про спрямування коштів на підтримку малих міст та селищ за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій схвалили 10 липня.

Подробнее

З початку 2019 року 41,7 тисячі мешканців Дніпропетровської області надали до фіскальних органів декларації про майновий стан та доходи за 2018 рік. Загальна сума задекларованих ними доходів склала 4 млрд 246,5 млн гривень. Це на 1 млрд 453,4 млн грн. більше ніж минулого року.

До сплати за результатами декларування підлягає понад 101 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 9,3 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Сума військового збору до сплати складає 13,6 млн грн., що перевищує минулорічні показники на 1,4 млн гривень.

Повернення з бюджету у вигляді податкової знижки отримають 6315 громадян на загальну суму 13,4 млн гривень. Про це повідомив начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Владислав Воінов.

Про одержані у 2018 році понад мільйонні статки повідомили 286 громадян Дніпропетровської області. Загальна сума їх минулорічного задекларованого доходу складає 2,6 млрд гривень.

 

Подробнее

5 липня Уряд виділив 400 млн грн на програми ремонту існуючих та будівництво нових спортивних комплексів при школах та 50-метрових та 25-метрових басейнів і оздоблення прилеглих територій. 10 липня  парламентський Комітет з питань бюджету погодив розподіл субвенції з державного бюджету територіальним громадам на спорудження спорткомплексів та басейнів.

Подробнее

З початку 2019 року органами ДФС у Дніпропетровській області та Дніпропетровською митницею ДФС забезпечено у бюджети всіх рівнів (без врахування Дніпропетровського управління офісу ВПП ДФС) 39 млрд 481,7 млн грн, що на 10 млрд 672,9 млн грн перевищує показник відповідного періоду минулого року. Про це повідомила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна.

Так, до державного бюджету впродовж шести місяців 2019 року спрямовано 27 млрд 277,4 млн грн, що на 8 млрд. 17,3 млн грн (або на 41,6%) більше надходжень січня - червня минулого року.

До місцевих бюджетів за відповідний період забезпечено 12 млрд 204,3 млн гривень. Це на 2 млрд 655,6 млн грн (або на 27,8%) більше фактичних надходжень І півріччя 2018 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у першій половині поточного року зібрано 7 млрд 758,7 млн грн, що перевищує минулорічні показники на 1 млрд 258,2 млн грн (або на 19,4%).

 

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет