Роман Федик: "Вседозволеності під прикриттям люстрації не буде"

29.08.2014 14:30

Під час брифінгу, який відбувся 29 серпня в прокуратурі області, Роман Федик повідомив журналістам про позицію прокуратури щодо люстраційних процесів та мобілізацію в регіоні.

«Глава держави наголошує на тому, що найкращий спосіб люстрації – це вибори. Отже, представники громадських організацій, посадовці повинні усвідомлювати свою відповідальність перед Законом та суспільством — правомірно підходити до питань щодо заміни як представницьких, так і виконавчих органів місцевого самоврядування, — підкреслив прокурор області. — Вдавання до так званих «революційних» методів, методів «прямої демократії» не виправдовується нічим, тим більше в нинішній складний для держави час. Вседозволеності під прикриттям люстрації не буде, все відбуватиметься у рамках Закону».

«Військовий обов’язок – це почесна і патріотична місія, і навіть натяки на те, що це є спосіб розправи — є недопустимими ні з точки зору моралі, ні Закону», — також наголосив Роман Федик.

У ході брифінгу відзначалося, що законність рішень про звільнення посадовців органів місцевої виконавчої влади чи самоврядування вирішується в судовому порядку (ст. 232, 233 Кодексу Законів про працю України, ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 38 «Про місцеві державні адміністрації»). Так само в судовому порядку мають вирішуватись спори щодо дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради (ст. 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»). І такі звільнення чи припинення повноважень не можуть і не мають ставитись у залежність від виконання Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

«Призов громадян здійснюється до Збройних Сил, а не до АТО. І направлення чи ненаправлення особи в зону АТО – компетенція командування Штабу та військових частин, але ніяк не органів місцевої влади і самоврядування, громадських організацій, політичних партій, рухів і тому подібне,» — зауважив Роман Федик.

Прокурор області підкреслив, що відповідно до Закону України «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію» та Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» призов громадян на військову службу за мобілізацією – це не є заздалегідь сплановані дії щодо обов’язкового направлення громадян у зону проведення антитерористичної операції. Призов громадян за мобілізацією – це заходи, спрямовані на добір військових кадрів для укомплектування Збройних Сил України.

Лише створені при військових частинах комісії, з урахуванням особи, призваної до лав Збройних Сил, вирішують, куди її направляти: чи то для тилового забезпечення, чи для підтримання обороноздатності кордону в інших областях держави (це не обов’язково Донецька і Луганська області, але й Харківська, Сумська, Чернігівська, Київська, Житомирська та інші області).

Також було повідомлено,що з моменту вступу в дію Закону України «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» за результатами організованих та проведених спільних заходів органів прокуратури, органів внутрішніх справ та військових комісаріатів розпочато 404 кримінальні провадження за фактами ухилення від призову за мобілізацією, з яких 36 особам повідомлено про підозру, 9 проваджень направлено до суду (6 по м. Дніпродзержинську, 2 по м. Кривому Розі, 1 у Томаківському районі).

За прокурорського втручання на збірні пункти та у військові частини згідно з мобілізаційними завданнями направлено десятки одиниць транспортної техніки. Крім того, органами прокуратури області вживаються заходи і щодо захисту прав громадян, призваних за мобілізацією.

Прокурор області також зосередив увагу журналістів на тому, що у засобах масової інформації по-різному тлумачаться події, пов’язані з робочою поїздкою на Дніпропетровщину голови Державного земельного агентства України.

Сергій Рудик приїхав до Дніпропетровська із службових питань. Він пояснив, що 14 серпня поточного року його біля одного з райвідділів міліції Дніпропетровської області було затримано невідомими особами, які утримували його до наступного ранку.

15 серпня 2014 року Кіровським РВ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області за фактом зникнення голови Державного земельного агентства України Сергія Рудика розпочато кримінальне провадження.

У кримінальному провадженні виконано всі першочергові слідчі дії.

Наразі допитані як потерпілий Рудик С.Я., так і ряд свідків та очевидців події; проведено огляди місця події та службового автомобіля; призначено необхідні судові експертизи тощо.

Кримінальне провадження для подальшого розслідування направлено до СУ ГУМВС в Дніпропетровській області. Хід розслідування перебуває на контролі прокуратури області.

У ході слідства відпрацьовується версія, висловлена Сергієм Рудиком, про силове утримання його в обласній державній адміністрації.

«Прокуратура була і буде стояти на варті закону, захисту прав і свобод громадян, інтересів суспільства і держави незалежно від будь-яких політичних чи інших амбіцій чи уподобань», — заявив прокурор області.

Відповідаючи на запитання журналістів про причини виключення його з Ради оборони Дніпропетровщини, прокурор відзначив, що відповідно до Закону України «Про прокуратуру», прокурори не можуть входити до складу комісій, комітетів та інших колегіальних органів, утворюваних Радами або їх виконавчими органами.

Комментарии
Последние записи в блогах

АМУ категорично виступає проти намагань скасування акцизного податку з роздрібної реалізації тютюнових виробів і звернулася до профільного парламентського Комітету.

Подробнее

Власть РФ реализует абхазский сценарий на Донбассе

Подробнее

Украина сдала экзамен на демократию. Выборы в Украине состоялись, несмотря на влияние РФ.

Подробнее

Станом на перше квітня 2019 року на території області діє 13531 ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з яких: 7273 ліцензії на алкоголь та 6258 - на тютюн, отриманих 5819 суб’єктами господарювання. Про це повідомив начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Денис Дегтярьов.

У першому кварталі поточного року місцева казна Дніпропетровської області поповнилася на 21 млн. 178,7 тис. грн.. від плати за ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, з яких 15 млн. 128,7 тис. грн. - від ліцензування роздрібної торгівлі.

В той же час, впродовж січня – березня 2019 року призупинено дію  657 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу, анульовано 593 ліцензії, з яких 18 - за порушення законодавства у частині продажу неповнолітнім особам алкогольних напоїв (7 ліцензій) та тютюнових виробів (11 ліцензій).

 

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет