Роман Федик: "Вседозволеності під прикриттям люстрації не буде"

29.08.2014 14:30

Під час брифінгу, який відбувся 29 серпня в прокуратурі області, Роман Федик повідомив журналістам про позицію прокуратури щодо люстраційних процесів та мобілізацію в регіоні.

«Глава держави наголошує на тому, що найкращий спосіб люстрації – це вибори. Отже, представники громадських організацій, посадовці повинні усвідомлювати свою відповідальність перед Законом та суспільством — правомірно підходити до питань щодо заміни як представницьких, так і виконавчих органів місцевого самоврядування, — підкреслив прокурор області. — Вдавання до так званих «революційних» методів, методів «прямої демократії» не виправдовується нічим, тим більше в нинішній складний для держави час. Вседозволеності під прикриттям люстрації не буде, все відбуватиметься у рамках Закону».

«Військовий обов’язок – це почесна і патріотична місія, і навіть натяки на те, що це є спосіб розправи — є недопустимими ні з точки зору моралі, ні Закону», — також наголосив Роман Федик.

У ході брифінгу відзначалося, що законність рішень про звільнення посадовців органів місцевої виконавчої влади чи самоврядування вирішується в судовому порядку (ст. 232, 233 Кодексу Законів про працю України, ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 38 «Про місцеві державні адміністрації»). Так само в судовому порядку мають вирішуватись спори щодо дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради (ст. 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»). І такі звільнення чи припинення повноважень не можуть і не мають ставитись у залежність від виконання Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

«Призов громадян здійснюється до Збройних Сил, а не до АТО. І направлення чи ненаправлення особи в зону АТО – компетенція командування Штабу та військових частин, але ніяк не органів місцевої влади і самоврядування, громадських організацій, політичних партій, рухів і тому подібне,» — зауважив Роман Федик.

Прокурор області підкреслив, що відповідно до Закону України «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію» та Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» призов громадян на військову службу за мобілізацією – це не є заздалегідь сплановані дії щодо обов’язкового направлення громадян у зону проведення антитерористичної операції. Призов громадян за мобілізацією – це заходи, спрямовані на добір військових кадрів для укомплектування Збройних Сил України.

Лише створені при військових частинах комісії, з урахуванням особи, призваної до лав Збройних Сил, вирішують, куди її направляти: чи то для тилового забезпечення, чи для підтримання обороноздатності кордону в інших областях держави (це не обов’язково Донецька і Луганська області, але й Харківська, Сумська, Чернігівська, Київська, Житомирська та інші області).

Також було повідомлено,що з моменту вступу в дію Закону України «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» за результатами організованих та проведених спільних заходів органів прокуратури, органів внутрішніх справ та військових комісаріатів розпочато 404 кримінальні провадження за фактами ухилення від призову за мобілізацією, з яких 36 особам повідомлено про підозру, 9 проваджень направлено до суду (6 по м. Дніпродзержинську, 2 по м. Кривому Розі, 1 у Томаківському районі).

За прокурорського втручання на збірні пункти та у військові частини згідно з мобілізаційними завданнями направлено десятки одиниць транспортної техніки. Крім того, органами прокуратури області вживаються заходи і щодо захисту прав громадян, призваних за мобілізацією.

Прокурор області також зосередив увагу журналістів на тому, що у засобах масової інформації по-різному тлумачаться події, пов’язані з робочою поїздкою на Дніпропетровщину голови Державного земельного агентства України.

Сергій Рудик приїхав до Дніпропетровська із службових питань. Він пояснив, що 14 серпня поточного року його біля одного з райвідділів міліції Дніпропетровської області було затримано невідомими особами, які утримували його до наступного ранку.

15 серпня 2014 року Кіровським РВ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області за фактом зникнення голови Державного земельного агентства України Сергія Рудика розпочато кримінальне провадження.

У кримінальному провадженні виконано всі першочергові слідчі дії.

Наразі допитані як потерпілий Рудик С.Я., так і ряд свідків та очевидців події; проведено огляди місця події та службового автомобіля; призначено необхідні судові експертизи тощо.

Кримінальне провадження для подальшого розслідування направлено до СУ ГУМВС в Дніпропетровській області. Хід розслідування перебуває на контролі прокуратури області.

У ході слідства відпрацьовується версія, висловлена Сергієм Рудиком, про силове утримання його в обласній державній адміністрації.

«Прокуратура була і буде стояти на варті закону, захисту прав і свобод громадян, інтересів суспільства і держави незалежно від будь-яких політичних чи інших амбіцій чи уподобань», — заявив прокурор області.

Відповідаючи на запитання журналістів про причини виключення його з Ради оборони Дніпропетровщини, прокурор відзначив, що відповідно до Закону України «Про прокуратуру», прокурори не можуть входити до складу комісій, комітетів та інших колегіальних органів, утворюваних Радами або їх виконавчими органами.

Комментарии
Последние записи в блогах

Про це на другому засіданні робочої групи з доопрацювання до другого читання проєкту Закону України «Про повну загальну середню освіту» сказала аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова. У нараді взяли участь представники секретаріату Комітету ВР, профільних міністерств, профспілки, батьківської спільноти, експерти та керівники закладів освіти.

Подробнее

Асоціація міст України категорично проти ініціативи щодо податкових пільг для земель залізниці. У зв’язку з цим надіслала до Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики свої зауваження до законопроєкту «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо оподаткування земельних ділянок залізничного транспорту», яким пропонується встановлення податкових пільг для земель залізниці.

Подробнее

Впродовж січня – травня 2019 року органи фіскальної служби Дніпропетровщини забезпечили надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму  6 млрд 285,9 млн гривень. Якщо цей показник порівняти з січнем – травнем  минулого року, то цьогорічна сплата єдиного внеску збільшилась на 1 млрд 58,2 млн гривень.

При цьому, лише у травні поточного року платники єдиного внеску Дніпропетровської області перерахували на рахунки Держказначейства 1 млрд 261,1 млн грн, що на 171,2 млн грн більше травневих надходжень 2018 року.

Нагадуємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

 

Подробнее

За січень – травень 2019 року за оперативними даними до зведеного бюджету зібрано 507,2 млрд грн. Це на 13,3%, або на 59,5 млрд грн більше відповідного періоду минулого року. Так, за січень-травень 2018 року до зведеного бюджету надійшло 447,6 млрд грн.

За словами в.о. Голови ДФС Олександра Власова, до державного бюджету зібрано 400,1 млрд грн. Цей показник перевищує відповідний період минулого року на 11,5%, або на 41,1 млрд гривень.

«Позитивна динаміка спостерігається по всіх податкових і митних платежах. Позитив маємо за рахунок ефективного адміністрування та контролю за правильністю декларування, а також акцентування на боротьбі з правопорушеннями. Крім того, маємо понад 90% сплати податків у добровільному порядку», - зазначив Олександр Власов.

Так, податкових платежів до загального фонду держбюджету у січні-травні 2019 року зібрано у розмірі 242,5 млрд грн. Це на 10,6% або на 23,1 млрд грн перевищує минулорічний показник.

Митних платежів надійшло 128,4 млрд грн, що на 2,8 млрд грн, або на 2,2% більше, ніж за січень-травень 2018 року.

У травні поточного року до зведеного бюджету зібрано 117,1 млрд грн. Це на 11,9%, або на 12,4 млрд грн перевищує показник травня минулого року. До державного бюджету зібрано майже 93,2 млрд грн. Це на 10,8%, або на 9,1 млрд грн перевищує збір травня 2018 року.

До загального фонду держбюджету у травні зібрано 60,1 млрд грн податкових платежів, що на 11%, або майже на 6 млрд грн більше, ніж у травні милого року.  Митних платежів надійшло 27,4 млрд грн, що на 3,3%, або на 0,9 млрд грн перевищує минулорічний показник.

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет