Роман Федик: "Вседозволеності під прикриттям люстрації не буде"

29.08.2014 14:30

Під час брифінгу, який відбувся 29 серпня в прокуратурі області, Роман Федик повідомив журналістам про позицію прокуратури щодо люстраційних процесів та мобілізацію в регіоні.

«Глава держави наголошує на тому, що найкращий спосіб люстрації – це вибори. Отже, представники громадських організацій, посадовці повинні усвідомлювати свою відповідальність перед Законом та суспільством — правомірно підходити до питань щодо заміни як представницьких, так і виконавчих органів місцевого самоврядування, — підкреслив прокурор області. — Вдавання до так званих «революційних» методів, методів «прямої демократії» не виправдовується нічим, тим більше в нинішній складний для держави час. Вседозволеності під прикриттям люстрації не буде, все відбуватиметься у рамках Закону».

«Військовий обов’язок – це почесна і патріотична місія, і навіть натяки на те, що це є спосіб розправи — є недопустимими ні з точки зору моралі, ні Закону», — також наголосив Роман Федик.

У ході брифінгу відзначалося, що законність рішень про звільнення посадовців органів місцевої виконавчої влади чи самоврядування вирішується в судовому порядку (ст. 232, 233 Кодексу Законів про працю України, ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 38 «Про місцеві державні адміністрації»). Так само в судовому порядку мають вирішуватись спори щодо дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради (ст. 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»). І такі звільнення чи припинення повноважень не можуть і не мають ставитись у залежність від виконання Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

«Призов громадян здійснюється до Збройних Сил, а не до АТО. І направлення чи ненаправлення особи в зону АТО – компетенція командування Штабу та військових частин, але ніяк не органів місцевої влади і самоврядування, громадських організацій, політичних партій, рухів і тому подібне,» — зауважив Роман Федик.

Прокурор області підкреслив, що відповідно до Закону України «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію» та Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» призов громадян на військову службу за мобілізацією – це не є заздалегідь сплановані дії щодо обов’язкового направлення громадян у зону проведення антитерористичної операції. Призов громадян за мобілізацією – це заходи, спрямовані на добір військових кадрів для укомплектування Збройних Сил України.

Лише створені при військових частинах комісії, з урахуванням особи, призваної до лав Збройних Сил, вирішують, куди її направляти: чи то для тилового забезпечення, чи для підтримання обороноздатності кордону в інших областях держави (це не обов’язково Донецька і Луганська області, але й Харківська, Сумська, Чернігівська, Київська, Житомирська та інші області).

Також було повідомлено,що з моменту вступу в дію Закону України «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» за результатами організованих та проведених спільних заходів органів прокуратури, органів внутрішніх справ та військових комісаріатів розпочато 404 кримінальні провадження за фактами ухилення від призову за мобілізацією, з яких 36 особам повідомлено про підозру, 9 проваджень направлено до суду (6 по м. Дніпродзержинську, 2 по м. Кривому Розі, 1 у Томаківському районі).

За прокурорського втручання на збірні пункти та у військові частини згідно з мобілізаційними завданнями направлено десятки одиниць транспортної техніки. Крім того, органами прокуратури області вживаються заходи і щодо захисту прав громадян, призваних за мобілізацією.

Прокурор області також зосередив увагу журналістів на тому, що у засобах масової інформації по-різному тлумачаться події, пов’язані з робочою поїздкою на Дніпропетровщину голови Державного земельного агентства України.

Сергій Рудик приїхав до Дніпропетровська із службових питань. Він пояснив, що 14 серпня поточного року його біля одного з райвідділів міліції Дніпропетровської області було затримано невідомими особами, які утримували його до наступного ранку.

15 серпня 2014 року Кіровським РВ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області за фактом зникнення голови Державного земельного агентства України Сергія Рудика розпочато кримінальне провадження.

У кримінальному провадженні виконано всі першочергові слідчі дії.

Наразі допитані як потерпілий Рудик С.Я., так і ряд свідків та очевидців події; проведено огляди місця події та службового автомобіля; призначено необхідні судові експертизи тощо.

Кримінальне провадження для подальшого розслідування направлено до СУ ГУМВС в Дніпропетровській області. Хід розслідування перебуває на контролі прокуратури області.

У ході слідства відпрацьовується версія, висловлена Сергієм Рудиком, про силове утримання його в обласній державній адміністрації.

«Прокуратура була і буде стояти на варті закону, захисту прав і свобод громадян, інтересів суспільства і держави незалежно від будь-яких політичних чи інших амбіцій чи уподобань», — заявив прокурор області.

Відповідаючи на запитання журналістів про причини виключення його з Ради оборони Дніпропетровщини, прокурор відзначив, що відповідно до Закону України «Про прокуратуру», прокурори не можуть входити до складу комісій, комітетів та інших колегіальних органів, утворюваних Радами або їх виконавчими органами.

Комментарии
Последние записи в блогах

100 активних підлітків – 50 дівчат і 50 хлопців – з різних регіонів України будуть відібрані у літню освітню школу, щоб дізнатися про різноманіття професій, обговорити власні проекти з практиками та отримати навички, які допоможуть стати успішними у XXI столітті.

Подробнее

Протягом січня 2019 року слідчими ГУ ДФС у Дніпропетровській області розслідувалось 187 кримінальних проваджень, з яких 34 – прийнято до провадження у поточному році.

Із загальної кількості кримінальних проваджень, які розслідувались працівниками слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС області, закінчено 20 кримінальних проваджень, із яких до суду скеровано 10, у тому числі: 9 – з обвинувальними актами, а 1 – з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності.

Крім того, за перший місяць поточного року за підслідністю направлено 3 кримінальних провадження, 11 – приєднано до інших проваджень.

Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж січня 2019 року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 34 млн 636 тис. гривень.

 

Подробнее

Не встигла заборона Уряду рзміщувати тимчасово вільні кошти місцевих бюджетів набрати чинності, як територіальні громади почали підраховувати збитки. На Дніпропетровщині недорахуються фінансового ресурсу у вигляді відсотків від коштів на депозитах у Марганецькій, Зеленодольській,  Синельниківській, Дніпровській та Першотравенській. В цілому біля 19 млн грн.

Подробнее

Протягом січня поточного року громадяни подали більше ніж 22 тис. декларацій про майновий стан і доходи, отримані у 2018 році. Це на 13 відсотків, або на 2,5 тис. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

За даними податкових декларацій задекларовано загальний дохід у сумі – 3,6 млрд грн. Громадянами самостійно визначено до сплати в бюджет 79,7 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 26,5 млн грн, або на 50 відс. більше ніж у січні 2018 року. Сума військового збору до сплати становить – 13,1 млн грн, що на 3,1 млн грн, або на 31 відсоток більше, ніж за відповідний період минулого року.

На сьогодні вже 335 громадян задекларували доходи у сумі понад 1 млн грн. Податкові зобов’язання з ПДФО визначено такими громадянами у розмірі – 27,5 млн грн, військового збору – 3,2 млн грн.

Найбільшу суму доходу у січні 2019 задекларовано мешканцем м. Києва у сумі понад 200,0 млн грн.

Найбільші суми до сплати в бюджет по доходам, отриманим з джерел за межами території України, на сьогодні задекларовано 2 громадянами Сумської області (кожний у сумі понад 2,5 млн грн).

За структурою доходів найбільші суми мільйонери декларують при отриманні:

 інших оподатковуваних доходів (проценти банку, дивіденти тощо) – 628,9 млн грн, з яких податковими агентами утримано 53,3 млн грн ПДФО та 9,3 млн грн військового збору;

інших неоподатковуваних доходів – 409,6 млн грн;

доходів від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та нерухомого майна – 181,9 млн. грн., з яких вже сплачено (утримано) 6,1 млн грн ПДФО та 1,7 млн грн військового збору;

іноземних доходів – 98,9 млн грн;

доходів від успадкування (отримання у дарунок) майна – 78,1 млн грн.

Право на податкову знижку за результатами 2018 року задекларовано 6 тис. особами. Сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню, визначена платниками податків у розмірі – 17,2 млн грн, що на 41,1 млн грн, або на 32 відс. більше, ніж за аналогічний період попереднього року.

 

Подробнее
Голосование
Кто победит на выборах президента Украины?
Юлия Тимошенко
Петр Порошенко
Анатолий Гриценко
Владимир Зеленский
Юрий Бойко
Олег Ляшко
Александр Вилкул
Другой кандидат