"Промислова" складова майбутніх виборів

08.10.2014 13:35

Парламентські вибори можуть виявитися катастрофою для лобістів важкої промисловості: поки колишні флагмани тонуть в проблемах, фаворитами влади стали зовсім інші люди, пишуть "Коментарі".

Серед лобістів промисловості традиційними чемпіонами парламентського розкладу раніше вважалися кандидати від істеблішменту, що представляють інтереси галузей, які приносили державі найбільшу частку валютної виручки.

В основному правили бал представники обширної газо-хімічної групи Фірташа-Льовочкіна та різношерстого донецького угруповання, хребтом якого були підприємства чорної і кольорової металургії. Перші персоніфікувалися навколо Ріната Ахметова, другі — навколо братів Андрія та Сергія Клюєвих.

Нині в житті всіх перерахованих персонажів наступив відверто переломний момент. І якщо не рахувати тих інвесторів машинобудування, які позиціонувалися як фаворити президента, то в цілому за долю решти ключових інвесторів важкопрому твердо поручитися стало нікому.

Партія регіонів на вибори не пішла. І промисловці, які не ризикнули балотуватися по мажоритарних округах, зайняли в партійних списках нових фаворитів парламентських перегонів місця, які важко назвати прохідними.

Перші з кінця

Так, Блок Петра Порошенка дав притулок в хвості списку відразу трьом представникам групи підприємств автомобілебудівної корпорації «Богдан»: керівнику департаменту інвестицій та кредитування АК «Богдан Моторс» Олександру Ільїну (№162), директору автоскладальної фабрики №2 Владиславу Сопіту (№164) і директору корпорації Оксані Черначук (№165). У списку партії знайшлося місце для і співробітників державного концерну «Укроборонпром»: Андрія Зінчака, радника голови правління концерну (№163), і начальника департаменту рекламної та виставкової діяльності Олени Гуляс (№200).

В Радикальній партії Олега Ляшка на задвірках списку можна виявити заступника гендиректора державної «Української геологічної компанії» Євгена Пухальського (№102), і гендиректора НПК «Ресурс» із Луганської області Анатолія Пахомова (№159).

Хоча, у партії є і «титульний промисловець», який фігурує в перших рядах списку, звалюючи на себе обробку виборців невідпорним іміджем і важливістю галузевих задач: це Віктор Галасюк (№10) — менеджер проектів Bionic Hill і Bionic University. За даними української преси, девелопером будівництв є київський магнат Василь Хмельницький. В рамках реалізації цих починань передбачається забудова землі під Києвом з подальшим розвитком на цих територіях електронної та біотехнічної промисловості. Відзначимо, що донедавна Хмельницький віддавав перевагу більш прозаїчному бізнесу. Але в 2013 році Василь Іванович раптом заявляв, що закрив операцію з продажу 40% акцій компанії UNP, яка, серед іншого, інвестувала і в Bionic Hill. До речі, частину акцій проекту купила група інвесторів з РФ, серед яких фігурував партнер Дмитра Фірташа Аркадій Ротенберг. Якщо ході виборів з’ясується, що російські співзасновники UNP мають якесь відношення до одного з членів списку Радикальної партії, це може помітно ускладнити Ляшку роботу з виборцями.

У прохідній частині списку «Свободи» промисловців немає. Бухгалтери і директори промислових компаній, в основному, зосереджені після 150-го номера, не маючи видимих ​​шансів на проходження до парламенту.

Набагато більше, ніж у інших партій, представники галузей добувної та важкої промисловості представлені в середині та наприкінці списку партії «Народний фронт». Це глава відділення УСПП «Потенціал» у Запоріжжі Петро Ванат (№45), генеральний директор — генеральний конструктор НВО «Хартрон-ЮКОМ» Олександр Романовський (№72), а також співробітники менеджменту гірничодобувної харківської компанії «Інвестор», що раніше належала Арсену Авакову: віце-президент Ігор Котвіцький (№48) та голова правління Марина Єпішина (№130).

Помічений серед претендентів на депутатське крісло від НФ і головний конкурент компанії «Іста» (належала Петру Порошенку) на ринку акумуляторів. Так, № 99 займає начальник відділу кадрів дніпропетровської акумуляторної компанії МНПК «Веста» Наталія Лиходієвська.

Немає представників базових галузей промисловості в прохідній частині списку партії «Батьківщина», яка віддала перевагу близькій виборцям гуманітарній сфері та сектору послуг.

Розуміючи не дуже сприятливу партійну кон’юнктуру, підкріплену результатами численних соціологічних опитувань, представники важкої індустрії прийняли рішення балотуватися в мажоритарних округах, справедливо вважаючи куди ймовірнішим потрапляння в парламент за рахунок голосів електорату містоутворюючих підприємств, читай — своїх підлеглих.

Голоси Дніпра

Дніпропетровщина на цих парламентських виборах, судячи з усього, впевнено перехопила естафетну паличку в Донецькій області за рівнем представництва важкої промисловості серед кандидатів.

Так, в 25-му окрузі глава Наглядової ради «Дніпропетровського стрілочного заводу» Загід Краснов, який виступає від партії «Громадська сила», позмагається з представником «Дніпропетровського електровозобудівного заводу» — безпартійним самовисуванцем, заступником гендиректора підприємства Ігорем Руденко, а також головою правління компанії «Веста Пласт» Владиславом Котовим, висунутим від «Народного фронту».

В 31-му окрузі ризикнути на виборах вирішив співробітник соціальної служби «АрселорМіттал Кривий Ріг» Сергій Олійник (так само представляє «Народний фронт». Його найбільш завзятим суперником видається директор компанії «Рубен» Мерабі Габріадзе, висунутий від «Батьківщини». Зараз він трудиться депутатом міськради Кривого Рогу і очолює Всеукраїнську асоціацію грузинських громад.

В 33-му окрузі балотується безпартійний самовисуванець Костянтин Федін — генеральний директор Південного ГЗК, контрольований Ігорем Коломойським. В 34-му окрузі від «Батьківщини» висунуто Олега Кришина, главу наглядової ради компанії «Вільногірське скло», якого пов’язують з дніпропетровським гірничо-хімічним магнатом Дмитром Мішаловим. Йому протистоятиме Олександр Майстренко — гендиректор компанії «Дніпропетровський крохмале-патоковий комбінат» (висунутий від Блоку Петра Порошенка).

В 37-му окрузі від НФ балотується гендиректор «Стальканат Силур» Сергій Лавриненко, який проживає в Донецьку. В 39-му окрузі вирішив висунутися в депутати Сергій Чанкселян — безпартійний начальник відділу збуту державного ВО «Південмашзавод».

Найпоказовішим у цьому плані, ймовірно, стане Дніпропетровський округ №30, де висунув свою кандидатуру від пропрезидентського Блоку Петра Порошенка генеральний директор заводу «ДніпроАзот» Олександр Дубінін. Завод належить компаніям губернатора області Ігоря Коломойського. Підпорядковується губернатор президенту Порошенку. Його ім’ям названа партія Блоку Петра Порошенка, яка, в свою чергу, висунула директора заводу, який належить губернатору. Простим округ назвати не можна. Тобто, так вийшло, що у Коломойського широке поле для маневру, і у представника альянсу Порошенко-Коломойський в окрузі відразу кілька серйозних конкурентів. Серед інших гендиректор «Баглійського заводу металоконструкцій «Сектор-Д» Дмитро Дементьєв, який висунувся від партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна».

Дефіцит донецьких магнатів

Якщо раніше від Донецька обирався цілий розсип олігархів різного ступеня впливу і товщини портмоне, то на цей раз депутатами захотіли стати всього один мільярдер і декілька мільйонерів.

У Краматорську (№48) компанія «Енергомашспецсталь» (ЕМСС), що належить російській державній атомній монополії ТВЕЛ, вирішила висунути відразу двох кандидатів в український парламент. По-перше, сина колишнього власника підприємства Сергія Близнюка, який очолює департамент розвитку. По-друге, гендиректора — Максима Єфимова, який конкуруватиме за голоси краматорських виборців зі своїм підлеглим.

Наявність відразу двох представників одного підприємства зрозуміла — основна продукція заводу стала жертвою нового українського закону про санкції. ЕМСС виробляє штучний товар — виковки для складання днища ядерних цивільних і військових атомних реакторів.

Зараз у зв’язку з забороною на експорт військових товарів та продукції подвійного призначення, виковки не поставляються до Росії. А в державах колишнього СРСР їх більше не робить ніхто. Якщо у російської держкомпанії у ВР України виявиться свій депутат, виковки для військових реакторів буде легше перевести в категорію суто цивільних товарів або взагалі ініціювати їх вилучення з санкційних списків.

В Констянтинівці (№49) містоутворюючими підприємствами колись були заводи «Автоскло» і «Спецскло», яких в 1990-ті роки витіснили з ринків іноземні виробники. Ці заводи майже дощенту знищено ще задовго до початку нинішніх бойових дій. Залишилися хіба що земельні та патентні права. Але на нинішніх парламентських виборах (як, втім і на всіх попередніх) місто в мажоритарному окрузі представлене безпартійним Олегом Шевченком, власником компанії «Спецскло-А» (колишній директор авіаскладального заводу «Авіант»), який назвав себе безпартійним.

Ще один видатний олігарх ПР — власник шахти «Комсомольська Західна» Леонід Байсаров, стан якого в 2012 році оцінювався на рівні $587 млн., висунув свою кандидатуру по округу №49.

На непідконтрольній українській владі території у Макіївці (№55) кандидатом значиться директор компанії «Енергометан» Валерій Омельченко, член ПР і чоловік Вікторії Джарти. В 56-му окрузі (теж в Макіївці) висунув свою кандидатуру депутат нинішнього скликання від ПР Віталій Борт, власник великої компанії «Метал Трейд 2000».

У Маріуполі (№57) сперечатимуться за голоси виборців висунутий «Батьківщиною» начальник ремонтного цеху металургійного комбінату ім. Ілліча Федір Шишман і безпартійний депутат нинішнього скликання Сергій Матвієнков (з 1982 по 1998 працював на ММК ім. Ілліча). В 58-му окрузі Маріуполя «Азовсталь» Ріната Ахметова виставила на виборах безпартійного кандидата Валерія Левченка, директора комбінату з інжинірингу.

І буквально в останній день подачі документів ЦВК зареєстрував голову Донецької облдержадміністрації мільярдера Сергія Таруту (округ №58), стан якого оцінюють на рівні $479 млн.

Харківський наповнювач

На 168-му окрузі за голоси виборців боротиметься колишній гендиректор заводу ім. Малишева, екс-глава Мінпромполітики Віталій Немилостивий, який представляє Блок Петра Порошенка. Власник компанії «Т.М.М.» Микола Толмачов, статок якого оцінювався в 2013 році пресою в $650 млн., самостійно висунувся на окрузі №169. У Куп’янську (№177) позмагається безпартійний Сергій Бєлов — заступник директора близької до братів Клюєвих фірми «Харківкольормет».

На 179-му окрузі місце фаворита парламентських перегонів зайняв депутат ВР нинішнього скликання, власник машинобудівного холдингу УПЕК Анатолій Гіршфельд, оцінка стану якого в різних джерелах коливається від $64 млн. до $200 млн.

В окрузі №180 приблизно однакові шанси на успіх мають начальник управління виробничої інфраструктури Державного космічного агентства, глава наглядової ради «Київський радіозавод», безпартійний Олександр Голуб і комерційний директор енергокомпанії «Вітал ТЕР» Віталій Логінов від Блоку Петра Порошенка. Президентська партія і держпідприємство приречені знайти спільну мову.

Відтінки кольормету

Мільярдер Сергій Клюєв залишається поки що єдиним із представників найбільших інвесторів української важкої промисловості, який ризикнув зіграти на майбутніх виборах самостійно, без підтримки будь-якої із партій. Він міг би висунутися в Запоріжжі, де працює кілька його з братом Андрієм підприємств, але порахував за краще балотуватися у взятому недавно під контроль української армії Артемівську, округ №46, де розташований приналежний братам завод з обробки кольорових металів (АЗОКМ) — провідний в Україні виробник міді.

Недалеко від цього підприємства, але вже на території Луганської області знаходиться завод вторинної металургії алюмінію «Інтерсплав», що входить до орбіти бізнесу Клюєвих, в Донецьку функціонує «Донкольормет», а в Костянтинівці працюють партнерські братам компанії-виробники свинцю і цинку.

Багато вітчизняних експертів знаходять суто політичні пояснення рішенню Сергія Петровича балотуватися саме від проблемного регіону, а не більш спокійного Запоріжжя. Або ж зовсім затишного Світловодська в Кіровоградській обл., де теж розміщується одне з підприємств братів — «Силікон».

Але інтригу можна пошукати і в економічній площині. В збуті, оскільки всі перераховані вище металургійні підприємства строго розраховані на внутрішній ринок України. На ньому вони досить жорстко конкурують із двома виробниками з РФ, які працюють в Підмосков’ї і Північній Осетії, а також із компаніями з Туреччини та Болгарії. У постачанні, оскільки підприємства групи Клюєвих критично залежать від контролю над величезним українським ринком кольорового металобрухту. Деякі російські та турецькі конкуренти схильні сприймати перераховані активи Клюєвих як більмо на оці. Зараз вони цілком можуть нанести удар по металобрухтовій імперії концерну «Укрпідшипник», який належить Клюєвим.

Щоб цей удар не зміг отримати підтримки у владних коридорах Києва, Клюєвим потрібно показати лояльність, і формально відмежуватися від подій на південному сході. Участь у виборах виглядає найпростішим і наочним способом такої демонстрації.

Крім цього, один із провідних в Україні споживачів свинцю, цинку і міді — близьке серцю Петра Порошенка українське автомобілебудування. А також український акумуляторний гігант «Іста», що донедавна йому належав. Словом, якщо є такі конкуренти і такі покупці, тоді вибір саме Артемівська стає зрозумілим.

Дуже можливо, що результати виборів у цьому окрузі можуть бути оскаржені. Але ось заводи треба продавати не злостивцям, які їх прагнуть закрити, а тим покупцям, від яких за них можна щось отримати. Отримати в ідеалі і грошима, і актуальною «дружбою з прикриттям». Адже Андрій Клюєв з подання Києва досі числитися в міжнародному розшуку. Всі ці тонкі нюанси не властиві іншим великим інвесторам української важкої промисловості. В їхньому бізнесі змінюється багато чого і далеко не завжди на краще. Але, не дивлячись на це, представлення інтересів підприємств на виборах відбувається по-старому.

І товариші, які до них долучилися

В 77-му окрузі Запоріжжя спробує продовжити своє перебування в парламенті останній з «червоних директорів» української авіаракетної промисловості, власник турбобудівного підприємства «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв. Стан Героя України в 2013 році експерти оцінювали в межах від $234млн. до $1 млрд. 44 млн.

В Луганську (№105) «Сильна Україна» висунула в окрузі главу наглядової ради компанії «Сталь» Володимира Комісаренка. В Рубіжному (№112) балотується глава «регіоналів газової компанії» Юлій Іоффе і традиційний політичний партнер голови «Опозиційного блоку» Юрія Бойка. В орбіті останнього на Луганщині знаходяться підприємство «Склопластик» і компанії, що працюють на базі казенного хімзаводу «Зоря» концерну «Укроборонпром».

На Полтавщині, в Комсомольську (№150) висунувся безпартійний депутат Костянтин Жеваго, статок якого в 2013 році оцінювався на суму $1,1 млрд.

У Луцькій області, в Острозі (№153) у виборах бере участь безпартійний Володимир Свирида — заступник директора держкомпанії «Воєнремнсервіс» Міноборони України (головне військово-ремонтне підприємство).

Текст: Андрій Старостін

 

Как это повлияет на рейтинг:
Комментарии
Последние записи в блогах

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника ПДФО за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень       п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), суму коштів або вартість майна, переданих платником ПДФО у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні та внесеним до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату передачі таких коштів та майна, у розмірі, що не перевищує 4 відсотки суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року.

Норми встановлені п.п. 166.3.2 п. 166.3 ст. 166 ПКУ.

Згідно із п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником ПДФО витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

При цьому, ст. 729 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року           № 435-IV із змінами (далі – ЦКУ) передбачено, що пожертвою є дарування нерухомих та рухомих речей, зокрема грошей та цінних паперів, особам, встановленим частиною першою ст. 720 ЦКУ, для досягнення ними певної, наперед обумовленої мети.

Договір про пожертву є укладеним з моменту прийняття пожертви.

До договору про пожертву застосовуються положення про договір дарування, якщо інше не встановлено законом.

Таким чином, для отримання фізичною особою права на податкову знижку у разі надання нею пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям одним із підтверджуючих документів, які необхідно надати платнику ПДФО контролюючому органу, є копія договору про пожертву.

 

 

 

Подробнее

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що Законом України від 17 березня 2020 року № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», який набрав чинності 18.03.2020, підрозділ 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доповнено, зокрема п. 524.

Відповідно до п. 524 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ не нараховується та не сплачується за період з 01 березня по 30 квітня 2020 року плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності.

При цьому платники плати за землю (крім фізичних осіб), які відповідно до   п. 286.2 ст. 286 ПКУ подали податкову деклараціюз плати за землю, мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплатити плату за землю за відповідні місяці.

Фізичним особам – платникам плати за землю перерахунок здійснюється контролюючим органом.

 

 

Подробнее

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) доводить до відома платників, що на період дії карантину та в умовах введення на Дніпропетровщині надзвичайної ситуації обслуговування платників у ЦОПах з 23.03.2020 здійснюється у режимі онлайн та за попереднім записом за телефонами виключно для надання невідкладних послуг у разі гострої необхідності.

Звертаємо увагу, що на цей час зупиняється перебіг строків звернень за отриманням адміністративних та інших послуг і строків надання цих послуг. Після припинення надзвичайної ситуації та карантину перебіг цих строків буде продовжено з урахуванням часу, що минув до його зупинення.

Закликаємо платників: користуйтеся дистанційними формами комунікації, не відвідуйте податкові органи та максимально використовуйте електронні сервіси ДПС, що розміщені на головній сторінці офіційного вебпорталу ДПС України:

- електронний кабінетhttps://cabinet.tax.gov.ua/ ;

- електронна звітністьhttps://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/ .

Вхід до Електронного кабінету здійснюється також через офіційний вебпортал ДПС України.

Скориставшись Електронним кабінетом, ви зможете сплатити визначені податкові зобов’язання, подати звітність або отримати інформацію не відвідуючи податкові ограни.

Нагадуємо, що робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Якщо у вас відсутній електронний цифровий підпис, звертаємо увагу, на можливість отримання його онлайн, зокрема через Приват24.

У разі виникнення питань щодо користування Електронним кабінетом платникам слід звернутись до служби підтримки за телефоном 0800 501 007 (напрямок 0) або за посиланням http://cabinet.tax.gov.ua/help/ .

Користуючись субсайтом ГУ ДПС «Територіальні органи ДПС у Дніпропетровській області» (далі – субсайт), платники мають можливість отримати необхідну інформацію.

Проконсультуватись з фахівцями податкової служби платники можуть за допомогою Інтернету, надіславши повідомлення на офіційні скриньки ГУ ДПС, та за номерами телефонів, а саме:

- перелік контактної інформації Головного управління ДПС у Дніпропетровській області розміщений за посиланнямhttps://dp.tax.gov.ua/kontakti/ або на субсайті у рубриці «Контакти»;

- контактні дані управлінь, які утворені на правах відокремлених підрозділів Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (поштова адреса, контакти, електронна адреса, зокрема для подання запиту на публічну інформацію та письмових звернень громадянами) розміщені за посиланнямhttps://dp.tax.gov.ua/dfs-u-regioni/golov-upr/teritorialni-organi/.

 

Звертаємо увагу на наступні електронні адреси поштових скриньок:

► електронна адреса для направлення листів:dp.official@tax.gov.ua ;

► електронна адреса для направлення запитів на публічну інформацію:dn.publik436@tax.gov.ua ;

► електронна адреса, за якою громадянин може викласти своє звернення:dp.zvern436@tax.gov.ua ;

► електронна адреса для представників засобів масової інформації:dp.presa@tax.gov.ua .

 

Ми надаємо послуги виключно дистанційними комунікаційними засобами у зв’язку із запровадженням у регіоні надзвичайної ситуації та введенням карантину.

Сподіваємось на ваше розуміння.

Дотримуючись правил безпеки у непростій ситуації, ви максимально себе захищаєте!

Податківці Дніпропетровщини бажають усім міцного здоров’я!

 

Подробнее

Днями відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Перевага подання звітності в електронному вигляді».

На питання платників відповіла начальник управління податкових сервісів Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Алла Свірська.

Питання 1. Які переваги подання податкової звітності в електронному вигляді?

Відповідь:Подання податкової звітності в електронному вигляді має багато переваг як для платників податків, так і для податкової служби, зокрема платники податків отримують:

-економію робочого часу;

-немає необхідності відвідувати податкову інспекцію;

-економію власних коштів на придбання звітних документів;

-оперативне оновлення версій документів звітності;

-гарантію автоматичної перевірки підготовлених документів на наявність арифметичних помилок та описок;

-звітність, надіслана до податкового органу електронною поштою через мережу Інтернет із застосуванням кваліфікованого електронного підпису, не потребує дублювання на паперових носіях, а також їх зберігання;

-підтвердження доставки звітності (податковий орган надсилає квитанції про отримання податкової декларації каналами телекомунікаційного зв’язку);

- конфіденційність інформації;

- суттєве скорочення термінів проведення перевірки щодо правомірності заявлених до відшкодування сум ПДВ та забезпечення своєчасного їх відшкодування платнику податку;

-можливість проведення звірки щодо платежів та відстеження наявності податкового боргу в електронному вигляді.

Питання 2. Яким чином платник податків набуває статусу суб’єкта електронного документообігу?

Відповідь:Для набрання статусу суб’єкта електронного документообігу та користування сервісами електронного кабінету, платнику податків необхідно:

-отримати кваліфікований електронний підпис у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, банку та інших установах;

-зареєструватися користувачем електронного кабінету, розміщеного на сайті ДПС України, за допомогою отриманого кваліфікованого електронного підпису;

- надіслати засобами електронного зв’язку Заяву про приєднання до договору про визнання електронних документів;

- після отримання підтвердження про приєднання до системи електронного документообігу – платник податків набуває статусу суб’єкта електронного документообігу та має можливість користуватися сервісами електронного кабінету.

Питання 3. Які умови та режим роботи сервісу «Електронний кабінет»?

Відповідь: Хочу звернути увагу на функціонування сервісу «Електронний кабінет» (https://cabinet.tax.gov.ua/), яким можливо скористатись цілодобово як з персональних комп’ютерів так і з смарт-пристроїв, сервіс працює безкоштовно.

Питання 4. Що є підтвердженням про прийняття або відмову у прийнятті електронного документу?

Відповідь: Друга квитанція є підтвердженням про прийняття (реєстрацію) або повідомленням про неприйняття в контролюючому органі електронного документа. В другій квитанції зазначаються реквізити прийнятого (зареєстрованого) або неприйнятого (із зазначенням причини) електронного документа, результати обробки в контролюючому органі (дата та час прийняття або неприйняття, реєстраційний номер, дані про автора та підписувача електронного документа та автора квитанції).

 

 

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли Вы политику Президента Зеленского?
Да
Нет
Не знаю