Близько 50 "люстрованих" чиновників вимагають поновлення на роботі

04.12.2014 10:30

Закон "Про очищення влади" набув чинності 16 жовтня. Ним передбачається звільнення з органів державної влади чиновників, які працювали в період правління колишнього президента Віктора Януковича. Наразі процес запущено і керівники відомств рапортують про звільнення чиновників, що підпадають під дію закону. Однак, як випливає з Реєстру судових рішень, "люстровані" силовики  не згодні з цим законом і відстоюють в судах своє право на роботу, пише theinsider.ua.

За підрахунками видання, на сьогодні в Реєстрі знаходиться близько 50 справ в яких незгодні чиновники вимагають не звільняти їх або поновити на посадах та сплатити заробітню плату в період вимушеної відсутності на робочому місці.

Позови подавали "люстровані" прокурори, посадовці органів МВС та податкової. Крім того, чиновники вимагали від колишніх роботодавців відкликати інформацію про них з реєстру осіб, щодо яких застосовано закон "Про очищення влади". Нагадаємо, що згідно з цим законом, особи з реєстру не можуть займати державні посади протягом 10 років.

Більшість позовів суди відхили або залишили без руху. Деяких чиновників це не зупиняло і вони повторно зверталися в суди. Чимало позовів суди не задовольнили, оскільки позивачами не було надано достатніх доказів. Найбільше незгодних зі своїм звільненням серед колишніх підлеглих генпрокурора Віталія Яреми. В минулому вони працювали під головуванням Віктора Пшонки, який сьогодні перебуває в міжнародному розшуку.

Так, начальник управління захисту прав і свобод Генпрокуратури 20 жовтня звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з вимогою визнати протиправними дії ГПУ, щодо його звільнення. Також він просив суд зобов'язати ГПУ утриматись від цих дій. Позов суддею було відхилено, оскільки працівник прокуратури не надав доказів, "які б вказували на наявність небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача". Аналогічну відмову отримав його колега – заступник начальника відділу участі прокурорів у цивільному судочинстві ГПУ.

Читайте також: В Криворожском горисполкоме нет чиновников, которые подлежат люстрации

Судяться і звільнені обласні прокурори. 23 жовтня Львівський окружний адмінсуд відмовив колишньому обласному прокурору Миколі Гошовському. Позов він подав в день свого звільнення. Гошовський вимагав визнати протиправним своє звільнення та зобов'язати відомство Яреми надалі утриматись від дій, спрямованих на звільнення прокурора Львівщини.

Судиться і звільнений військовий прокурор Західного регіону України. Провадження у судовій справі відкрито.

Прокурор Донецької області Микола Франтовський 21 жовтня звернувся до Запорізького окружного адмінсуду з проханням зобов’язати Ярему не звільняти його без перевірки. Згідно закону "Про очищення влади", керівник зобов’язаний провести перевірку працівника на відповідність займаній посаді.

Франтовський обійняв цю посаду в березні 2014 року. З грудня 2011 по грудень 2012 року працював заступником начальника Головного управління підтримання державного обвинувачення в судах ГПУ. До цього був прокурором Житомирської області. 6 листопада суд залишив позовну заяву Франтовського без задоволення.

Таким же чином спробував застрахуватися від звільнення один із п’яти заступників прокурора Харківської області, однак суд повернув позовну заяву відповідачу.

Його колега, ще один заступник прокурора Харківської області також оскаржив своє звільнення і в додачу вимагав від ГПУ поновити його на посаді та стягнути з генпрокурора та прокурора області по 100 тисяч грн. моральної шкоди. Позовна заява залишена судом без руху.

Читайте також: Верховный суд считает порядок очищения власти не вполне конституционным

Заступник прокурора Тернопільської області, якому також було відмовлено, вимагав від суду визнати дії ГПУ щодо свого звільнення незаконними та зобов’язати відповідача утриматись від таких дій в майбутньому.

Заступник прокурора Закарпатської області також звернувся до суду з вимогою поновити його на посаді та сплатити зарплатню в період вимушеної відсутності на роботі. Провадження відкрито, розгляд справи призначено на 11 грудня. В суд пішов і звільнений заступник прокурора Одеської області. 

За місце в прокурорських стінах судяться і чиновники нижчим рангом. На наступний день після звільнення, 24 жовтня начальник кадрового відділу прокуратури Харківської області звернувся до суду з вимогою визнати своє звільнення незаконним. 31 жовтня суд позов задовольнив і позивача поновили на роботі, виплативши йому середній заробіток за час вимушеного прогулу.

17 листопада Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження у справі, в якій заступник начальника Головного слідчого управління ГПУ судиться з Яремою через своє звільнення. Остаточне рішення не прийнято.

З люстрацією не згодна і прес-секретар Віктора Пшонки Маргарита Велькова, яку Ярема звільнив 23 жовтня. Колишня прес-секретар ГПУ просить суд поновити її на посаді та в зобов'язати роботодавця відкликати відомості про неї з реєстру осіб, щодо яких застосовано закон "Про очищення влади".

Не згоден зі звільненням і начальник відділу інформатизації прокуратури Криму (не плутати з прокуратурою окупаційної влади Криму). Він також вимагає поновити його на посаді, сплатити недоотриманий дохід та виключити його дані з реєстру "люстрованих".

Набагато менше позовів від звільнених працівників органів Міністерства внутрішніх справ. Ми нарахували близько 10.

Наприклад, в листопаді заступник начальника УБОЗ Головного управління МВД подав в Окружний адмінсуд Києва позов на міністра Арсена Авакова з вимогою визнати своє звільнення незаконним та поновити його на роботі.

Читайте також: В Днепропетровском горсовете двое чиновников "самолюстрировались"

Перший заступник начальника Управління МВС в Чернігівській області - начальник слідчого управління також не погодився зі своїм звільненням і вирішив відстоювати своє повернення на роботу в судах. В суд через люстрацію пішов і спеціаліст 1-ої категорії по взаємодії з ветеранськими організаціями УМВС в Сумській області.

І найменше – серед "люстрованих" службовців Міндоходів. Наприклад, Одеський окружний адмінсуд відкрив провадження у справі, в якій начальник першого оперативного відділу боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями Південної митниці судиться з керівництвом через своє звільнення. Рішення по справі наразі не прийнято.

Остаточних рішень по багатьох справах або не опубліковано, або засідання по них ще мають відбутися.

Комментарии
Последние записи в блогах

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що з         19.04.2020 набирають чинності норми Закону України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128), відповідно до яких у платників податків виникає право на використання програмних реєстраторів розрахункових операцій   (далі – РРО) – альтернативи традиційним РРО.

Для застосування програмних РРО ДПС надасть безкоштовне рішення, яким можна буде користуватися в частині фіскалізації торговельних операцій, поряд з цим, платники зможуть використовувати програмні РРО, доступні на ринку.

Запис на тестування відбувається на сайті Кабінету Міністрів України за посиланням https://prrosto.kmu.gov.ua/.

Слід зазначити, що дія Закону № 128 не поширюється на:

► «спрощенців» першої групи;

► фізичних осіб, які продають на ринку вживані речі, продукти власного підсобного господарства.

Самозайняті особи – «айтішники», юристи, консультанти, інші самозайнятих осіб, у тому числі і ті, хто працює на третій групі спрощеної системи оподаткування, можуть не використовувати РРО у разі:

● якщо їх клієнти розраховуються з ними виключно у безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують їм кошти на поточний рахунок банківським переказом;

● якщо клієнт у касі банку вносить готівку для подальшого її зарахування на поточний рахунок продавця.

 

 

 

 

Подробнее

     Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що з початку року стартувала кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2019 року, яка триватиме до 1 травня 2020 року.

     За місяць деклараційної кампанії громадянами Дніпропетровської області та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, подано 1 344 декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік. Про це повідомила начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська.

     Загальна сума задекларованого у деклараціях оподатковуваного доходу за 2019 рік – 176,9 млн грн, до сплати в бюджет нараховано 5,6 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 2,6 млн грн більше, ніж у 2019 році, та 1,0 млн грн військового збору, що на 0,5 млн грн більше минулого року.

     Доходи у сумі понад 1 мільйон гривень задекларували 13 мешканців Дніпропетровщини. Сума задекларованого ними доходу склала 72,9 млн гривень. Сума податку на доходи фізичних осіб до сплати складає 1,2 млн грн, сума військового збору до сплати складає 0,13 млн гривень.

Разом з тим, 177 мешканців Дніпропетровщини надали декларацію з метою скористатися правом на податкову знижку, сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету, складає 0,5 млн гривень. Реалізувати своє право на отримання податкової знижки громадяни можуть впродовж всього поточного року.

     Закликаємо громадян не зволікати та вчасно задекларувати свої доходи.

 

 

Подробнее

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що суб’єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтери), зобов’язані надіслати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку, за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 13.05.2017 № 497, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 08.06.2017 за № 700/30568.

Норми встановлені п.п. 170.1.6 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Податковий розрахунок за базовий звітний (податковий) період подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).

Крім того, звертаємо увагу, що фізичним особам, які надали у 2019 році посередницькі послуги, пов’язані з наданням послуг з оренди нерухомості і не є суб’єктами підприємницької діяльності, необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація) у разі отримання доходів, з яких під час їх нарахування або виплати не сплачувався податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, і при цьому такі доходи не звільнені від оподаткування.

Задекларувати отриманий у минулому році дохід та надати декларацію до податкового органу за місцем своєї реєстрації необхідно не пізніше 30 квітня 2020 року.

У такій декларації необхідно самостійно нарахувати податок на доходи фізичних осіб і військовий збір та у термін не пізніше 31 липня поточного року сплатити їх на відповідні рахунки.

Інформація про реквізити банківських рахунків для сплати нарахованих платежів розміщена на головній сторінці субсайту «Територіальні органи ДПС у Дніпропетровській області» у рубриці «Бюджетні рахунки».

 

Подробнее

     Питання організації роз'яснювальної роботи під час кампанії декларування доходів громадян стали провідними під час проведення зустрічі, що відбулася в приміщенні Павлоградської ДПІ Західно-Донбаського управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області.

     Учасники зустрічі – начальник Павлоградської ДПІ Ольга Радіонова та волонтери – ветерани-пенсіонери податкової служби Західно-Донбаського управління обговорили особливості проведення цьогорічної кампанії декларування, обмінялись думками з приводу нюансів цієї кампанії та визначили шляхи співпраці у доведенні необхідної інформації до громадян.

     Вже стало традицією, що на початку року волонтери добровільно допомагають у пропаганді податкового законодавства та інформують пересічних громадян міста про діяльність податкової служби. Розповсюджуючи тематичну друковану продукцію з питань декларування доходів громадян, волонтери допомагають донести необхідну інформацію до широких верств суспільства.

     “Ми, як ніхто, розуміємо важливість своєчасності сплати податків. Із власного досвіду ми знаємо, що більшість громадян – сумлінні платники. Їм необхідно лише своєчасно нагадати про необхідність декларування доходів та сплати податків, допомогти розібратися у законодавчих нормах. Саме тому ми завжди з готовністю допомагаємо своїм колегам”, - зазначають ветерани.

     Нагадаємо, що з 1 січня 2020 року в Україні стартувала кампанія декларування, котра триватиме до 1 травня 2020 року. Отож, закликаємо виконати громадянський обов'язок – задекларувати свої доходи.

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли Вы политику Президента Зеленского?
Да
Нет
Не знаю