Податковий Майдан – 2

22.12.2014 22:01

Податковий Майдан при Януковичі став першим серйозним випробуванням на міцність попереднього режиму. Другий Майдан став його кінцем. І як політика, і як людини. З 2012 року поступово знищувався середній клас. Все почалось з невеликого бізнесу, який почав зникати з мапи України. Це потягло зростання безробіття, зниження купівельної спроможності населення, зростання соціальних витрат держави, проблеми в структурі економіці та у кінцевому рахунку до зниження ВВП, пише Олексій Дорошенко на lb.ua.

У 2014 році новий уряд можна було сподіватись візьме курс на зміцнення середнього класу, який є опорою будь якої розвинутої держави та забезпечую економічну стабільність. Але не судилось. Міністр фінансів Наталія Яресько у своїй програмі зробила ставку на великий бізнес. Їй як представниці великого бізнесу можливо він ближче й зрозуміліше. Малий бізнес вже винищений, тому на черзі середній. У своїй розмові з фракціями у Верховній Раді стало чітко зрозуміло, що вона не має наміру слідувати коаліційним домовленостям, які були покладені до основи функціонування парламенту VIII скликання. Не вона їх складала й тому не має наміру їх дотримуватись.

Таким чином розпадається вся конструкція нинішньої влади, яка має на прапорі слова про спільні дії усіх проукраїнських сил.

Дивні ініціативи генерує Міністерство фінансів до якого увійшла нова потужна команда у кілька десятків людей. Найбільш шокуючими були введення спецрахунків для ПДВ та перехід до дев’яти літньої системи навчання. Остання ініціатива про скорочення строку загальнодержавного середнього навчання на два роки дає можливість економії 1 млрд.грн. щороку. Пропоную Наталії Яресько взагалі скасувати середню освіту та залишити лише початкову. З фінансової точки зору це надасть не меш ніж 5 млрд.грн.економії. А те, що ми повернемось до середини XIX століття це не так важливо. Потім щось зробимо.

Читайте також: Замість децентралізації уряд порушує права місцевого самоврядування, - Купрій

Законопроект Кабінету Міністрів про «вдосконалення» системи електронного адміністрування податку на додану вартість, тобто спецрахунків вже вносився до Верховної Ради і повернувся знов до Кабміну. Але електронне адміністрування податку на добавлену вартість повинне бути скасоване. Яценюк вже забув, які обіцянки він давав перед людьми, що його підтримали. А були обіцянки про спрощення ведення бізнесу, надання рівних можливостей для усіх.

Введення ж таких рахунків вже було провальним експериментом багато років тому. Перш за все це приведе до вимивання оборотних коштів, яких зараз і так фактично не має. Далі буде подальший спад ділової активності та зубожіння населення. Тому якщо уряд не скасує спец рахунки для ПДВ Українська Асоціація постачальників торговельних мереж буде ініціювати проведення другого податкового Майдану.

 

Комментарии
Последние записи в блогах

До уваги платників екологічного податку!

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській областіінформує, що у разі якщо платник екологічного податку (далі – екоподаток) перебуває на податковому обліку у місті з районним поділом, то такий платник може подавати одну податкову декларацію екологічного податку за викиди, скиди усіма своїми джерелами забруднення та/або розміщення відходів, якщо ці джерела та/або спеціально відведені місця для розміщення відходів розташовані на території такого міста (зазначається код згідно з Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ)), за місцем перебування платника податку на податковому обліку (міської ради).

Подробнее

Застосування штрафних санкцій за донарахування своєчасно не нарахованого єдиного внеску

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що за донарахування контролюючим органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) накладається штраф у розмірі 10 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску.

Подробнее

Про оголошення конкурсу!

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області оголошує конкурс з визначення суб’єктів господарювання, які у 2020 році можуть здійснювати реалізацію безхазяйного майна та майна, що переходить у власність держави.

Подробнее

Питання збереження давніх слов'янських православних сакральних місць нині, у період активних перетворень та будівництв, постає особливо актуально. Стосується воно і найдавніших слов'янських територій, які розміщуються в Волино-Карпатському регіоні, найперше на історичній Волині (нині північно-західний регіон України та окремі землі Польщі та Білорусі), власне, на Погоринні, більша частина якої припадає на Рівненську область.

Саме тут знаходяться ті місця, які були серцем першої слов'янської держави нової ери в Європі - Дулібської (Дулібського Союзу 1-9 ст.н.е.).

Саме тому місцеві інтузіасти наполегливо прагнуть зберегти давні святі місця, серед яких унікальні, такі як Хотинське джерело (Першоджерело) поблизу Рівного.

Про історію рятування джерела ентузіастами "Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Рівненської області" та місцевою владою від занепаду та захаращення читайте у статті, що нижче...

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы досрочные выборы в Днепре?
Да
Нет
Не знаю