Почему «Днепрогаз» полгода не подключал погорельца в Днепре

21.12.2016 17:45

Днепропетровское областное территориальное отделения Антимонопольного комитета оштрафовало ПАО «Днепрогаз» на 68 тыс. грн. 

Об этом сообщает Интернет-издание «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» со ссылкой на zabeba.li.

14 ноября 2015 года в доме у днепрянина случился пожар. В результате, обрушился потолок, сгорела кухня и вышел из строя газовый котел. Из-за пожара потребителю отключили газ, и 16 ноября прошлого года потребитель обратился в «Днепрогаз» с просьбой возобновить ему поставку газа. Но получил его только 11 июля 2016 года, то есть больше полугода потребитель жил без газа.

Об этом говорится в решении административной коллегии Днепропетровского областного территориального отделения Антимонопольного комитета Украины №40/01-14/06-16 от 6 декабря 2016 года.

По оценке представителей АМКУ на Днепропетровщине, до 16 июля 2016 года подключение абонентов «Днепрогаз» проходило согласно «Правил надання населенню послуг з газопостачання», которые были утверждены постановлением Кабмина 9 декабря 1999 года № 2246. Подключение газа регулирует еще один документ – Кодекс газораспределительных систем, утвержденный постановлением НКРЕКП от 30 сентября 2015 года № 2494.

В пункте 6 правил сказано, что газ у потребителей отключают в случае ликвидации последствий аварии или из-за ремонтных работ. В пункте 6 части 7 раздела VI Кодекса сказано, что после заявки абонента в городе газ подключают в течение двух дней, а в сельской местности – за 5 дней и после устранения нарушений, если они были.

Но пожар – это аварийная ситуация, а не долг, и потребителю должны были включить газ через два дня после его заявки, а не через полгода.

В своем ответе АМКУ сотрудники «Днепрогаза» сказали, что процедура восстановления газоснабжения зависит от причин его отключения. «Однако во всех случаях восстановление газоснабжения фиксируется актом подключения к системе газоснабжения, который составляется в двух экземплярах, один из которых остается у потребителя, — цитирует «Днепрогаз» территориальное представительство АМКУ. —  Факт устранения нарушений удостоверяется ответственными должностными лицами в акте о восстановлении газоснабжения».

Но в акте на отключение причина звучит так: пожар в доме №7», а в акте на возобновление причина не указана – графа не заполнена.

Вместо оперативного подключения,  потребитель получил «бегунок» — бумагу, в которой должны поставить подписи представители разных служб «Днепрогаза».

В АМКУ посчитали, то монополист выдвинут потребителю неустановленные законом дополнительные требования, нарушил его интересы и должен быть оштрафован 68 тыс. грн.

Комментарии
Последние записи в блогах

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу платників, що з 01 жовтня 2019 року почали діяти рахунки за стандартом ІВАN, відкриті на ім’я ГУ ДПС у Дніпропетровській області та у розрізі управлінь на правах відокремлених підрозділів (у т.ч. державних податкових інспекцій у їх складі) для зарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) в АС «Є-Казна Доходи» (код банку 899998).

Нагадуємо, що нові реквізити рахунків єдиного внеску за стандартом IBAN розміщені у розрізі областей розміщені на головній сторінці офіційного вебпорталу «Державна податкова служба України» за посиланням

 

https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/393096.html

 

З відкритими небюджетними рахунками по ГУ ДПС у Дніпропетровській області, які діють з 01.10.2019, також можна ознайомитись платникам єдиного внеску на головній сторінці субсайту «Територіальні органи ДПС у Дніпропетровській області» офіційного вебпорталу ДПС України у рубриці «Бюджетні рахунки»за посиланням

 

http://dp.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/

 

З метою упередження помилкової сплати єдиного внеску на неналежні рахунки звертаємо увагу платників на те, що по Дніпропетровської області сплата коштів єдиного внеску має відбуватись виключно на рахунки, які відкриті на ім’я Головного управлінням ДПС у Дніпропетровській області відповідно до адміністративно-територіальних одиниць, на яких зареєстровані платники податків.

 

Подробнее

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що з метою здійснення контролю, спрямованого на детінізацію відносин в аграрному секторі економіки податковим органом області проведено 729 робочих нарад з представниками бізнесструктур, на яких обговорювались питання легалізації найманої праці, заробітної плати та залучення до декларування доходів громадян – власників земельних ділянок, площа яких складає понад 2,0 га. Як результат –   717 суб’єктів (у т.ч. з 127 фізичними особами – підприємцями (далі – ФОП)) додатково оформили 1 576 найманих працівників. За рахунок добровільно оформлених найманих працівників до бюджету додатково надійшло майже         2,2 млн грн податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) 0,2 млн грн військового збору та 2,7 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Також під час проведення виїзних нарад, засідань, семінарів та роз’яснювальної роботи ГУ ДПС додатково залучено до декларування1 625 громадян. Сума задекларованого ними доходу від продажу власної сільгосппродукції становить 11,1 млн гривень. Сума ПДФО до сплати складає   1,9 млн грн, військового збору 0,2 млн гривень.

Всього у Дніпропетровській області кількість громадян (у т.ч. ФОП), які мають у власності (оренді) землі понад 2 га, рахується 104 203 особи, загальна площа їх власних земельних ділянок складає 813 062,3 га, з них – 87 152 особи надають земельні ділянки в оренду (778 277,06 га), 17 051 особа (34 785,2 га) обробляють свої земельні ділянки самостійно.

Станом на 01 жовтня 2019 року доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції задекларували 12 553 особи, загальна сума задекларованих ними доходів становить 89,7 млн грн, сума ПДФО до сплати 16,1 млн грн, військового збору 1,3 млн гривень.

Також, ГУ ДПС проводить заходи щодо залучення фізичних осіб до державної реєстрації в якості суб’єктів господарювання. Так, з початку дії операції «Урожай» залучено до державної реєстрації 28 громадян, які на теперішній час є ФОП, та з 01 вересня 2019 року знаходяться на спрощеній системі оподаткування.

Подробнее

Станом на 1 жовтня 2019 року на розгляді у судах різних інстанцій за участі органів ДПС Дніпропетровської області перебувало понад 7,7 тис. справ різних категорій на загальну суму 12,3 млрд гривень.

З розглянутих судами у січні - вересні поточного року 813 справ на суму 3,3 млрд грн на користь органів ДПС Дніпропетровщини вирішено 495 справ на суму 2,2 млрд гривень.

Із загальної кількості адміністративних справ за позовами платників податків до територіальних органів ДПС Дніпропетровської області більшу частину складають справи про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень – рішень.

Так, з початку року на розгляді у судах знаходилось 5079 таких справ на суму 9,5 млрд гривень. З них судами розглянуто 512 справ на суму   2,5 млрд грн, з яких на користь органів ДПС вирішено 298 справ на суму 1,4 млрд гривень.

 

Подробнее

З січня по вересень 2019 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області забезпечено у бюджети всіх рівнів  44 млрд 234,5 млн грн, що на 15 млрд 592,4 млн грн перевищує показник відповідного періоду минулого року.

Так, до державного бюджету впродовж трьох кварталів 2019 року спрямовано   25 млрд 497,9 млн грн, що на 11 млрд. 401,5 млн грн більше надходжень січня - вересня минулого року.

До місцевих бюджетів за відповідний період забезпечено18 млрд 736,6 млн гривень. Це на 4 млрд 190,9 млн грн більше фактичних надходжень січня - вересня 2018 року.

За підсумками дев’яти місяців поточного року єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування зібрано  11 млрд 688,5 млн грн, що перевищує минулорічні показники   на 1 млрд 876,1 млн гривень.

 

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы досрочные выборы в Днепре?
Да
Нет
Не знаю