Около месяца ЦИК не публикует решения окружкомов Днепропетровщины

06.10.2014 09:29

По большинству окружных избирательных комиссий на сайте ЦИК обнародованы лишь единичные решения. Последние из них датированы серединой сентября.

Об этом сообщает Интернет-издание «ГЛАВНОЕ».

Одновременно Закон Украины "О выборах народных депутатов Украины" четко регламентирует сроки обнародования документов ОИК на сайте ЦИК. Они указаны в статье 35 Закона. Постановление, принятое ОИК или УИК, обнародуется не позднее следующего утра, после ее принятия, в эти же сроки направляется в ЦИК, а ЦИК обнародует ее безотлагательно после поступления. Протоколы комиссий направляются в ЦИК не позднее следующего заседания и после поступления должны безотлагательно публиковаться на сайте ЦИК, сообщает Общественное движение ОПОРА.

На примере ОИК №26 (Днепропетровская область) можно наблюдать, что избирательные комиссии не придерживаются этих требований Закона.

Последняя, обнародованная на сайте ЦИК, постановление ОИК №26 от 16 сентября. Зато после 16 сентября состоялось уже четыре заседания ОИК №26 (19, 25, 29 сентября и 3 октября), на которых принимались решения. Отсутствуют на сайте ЦИК и протоколы заседаний.

По словам председателя ОИК №26 Кацаповой Л.В., комиссия выполняет свои обязанности и направляет документы в ЦИК в установленные законом сроки спецсвязи. Получить комментарий ЦИК, по необнародование решений ОИК не удалось.

Часть 2 статьи 35: Протокол заседания комиссии может быть предоставлен для ознакомления субъекту избирательного процесса по его требованию не позднее следующего заседания комиссии. В этот же срок протокол заседания избирательной комиссии вывешивается на стенде официальных материалов комиссии для всеобщего ознакомления и направляется в Центральную избирательную комиссию. Центральная избирательная комиссия обнародует протокол заседания избирательной комиссии на своем официальном веб-сайте безотлагательно после его поступления.

Часть 5 статьи 35: Постановление, принятое окружной или участковой избирательной комиссией, не позднее утра следующего дня после дня его принятия ... вывешивается для всеобщего ознакомления на стенде официальных материалов комиссии, оборудуется в помещении комиссии в месте, свободно доступном для посетителей. В эти же сроки постановление, принятое окружной или участковой избирательной комиссией, направляется в Центральную избирательную комиссию, которая публикует ее на своем официальном веб-сайте безотлагательно после поступления постановления.

Из информации на сайте ЦИК понятно, что подобная ситуация складывается и в других округах. По состоянию на 5 октября из 225 окружных избирательных комиссий (вместе с Автономной Республикой Крым и Донецкой и Луганской областями) по 59 из них вообще отсутствуют какие-либо решения.

Комментарии
Последние записи в блогах

У Києві розпочалася дводенна франко-українсько-польська конференція з питань співробітництва між органами місцевого самоврядування на тему «Стратегія розвитку Східного партнерства 2020». Захід організовано Асоціацією міст України, Французькою асоціацією Ради європейських муніципалітетів, Міністерством закордонних справ Франції, Асоціацією польських міст та проектом PLATFORMA у співпраці з Посольством Франції в Україні. Конференція проходить в рамках реалізації Меморандуму про взаєморозуміння між АМУ, Французькою асоціацією Ради європейських муніципалітетів та регіонів і Асоціацією польських міст.

Подробнее

Станом на перше квітня 2019 року на території області діє 13531 ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з яких: 7273 ліцензії на алкоголь та 6258 - на тютюн, отриманих 5819 суб’єктами господарювання. Про це повідомив начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Денис Дегтярьов.

У першому кварталі поточного року місцева казна Дніпропетровської області поповнилася на 21 млн. 178,7 тис. грн.. від плати за ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, з яких 15 млн. 128,7 тис. грн. - від ліцензування роздрібної торгівлі.

В той же час, впродовж січня – березня 2019 року призупинено дію  657 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу, анульовано 593 ліцензії, з яких 18 - за порушення законодавства у частині продажу неповнолітнім особам алкогольних напоїв (7 ліцензій) та тютюнових виробів (11 ліцензій).

 

Подробнее

«Сьогодні головним принципом контрольно - перевірочної роботи фіскальних органів є вибірковість контролю на основі оцінки та опрацювання ризиків в діяльності платника, що цілком відповідає міжнародній практиці та дає змогу значно зменшити тиск на сумлінних платників, а також зосередити увагу фіскальних органів на ризикових платниках», - зазначив заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Дмитро Мельник.

Так, протягом І кварталу 2019 року підрозділами аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено 444 документальні перевірки юридичних осіб, за результатами яких до бюджету надійшло 97,2 млн грн грошових зобов’язань, Це на 88 млн грн більше ніж у січні - березні минулого року.

Також, при зниженні у І кварталі поточного року кількості проведених фактичних перевірок суб’єктів господарювання, які використовують РРО, у порівнянні з відповідним періодом минулого року (101 проти 112), до бюджету надійшло фінансових санкцій в 1,8 разів більше (236 тис.грн проти 128 тис.грн).

 

Подробнее

За оперативними даними у поточному році фізичним особам – власникам об'єктів нерухомості сформовано близько 377 тис. податкових повідомлень-рішень з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 23 тис. більше аналогічного періоду минулого року.

До сплати визначено податку на загальну суму понад 397 млн грн, що більше аналогічного періоду минулого року на 134 млн грн.

Про це повідомив начальник відділу адміністрування податку на нерухоме майно фізичних осіб, відмінне від земельної ділянки, Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Володимир Гуцуляк.

За його словами, найбільші суми нарахувань податку обліковуються по ГУ ДФС у Дніпропетровській – 56 млн грн, Київській – 52 млн грн, Львівській – 28 млн грн, Донецькій – 25 млн грн областях та м. Києві – 32 млн гривень.

Станом на 10 квітня  поточного року громадянами вже сплачено до місцевих бюджетів 107 млн грн. податку на нерухомість, що більше аналогічного періоду минулого року на 45 млн гривень.

«Нагадаю, що фізичними особами податок сплачується протягом 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення-рішення», – зазначив Володимир Гуцуляк.

Посадовець також нагадав, що цього року податок на нерухомість платники сплачують за 2018 рік за ставками, які були законодавчо визначені у цей період.

Так, податок нараховується на загальну площу об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток. Ставки податку встановлювалися рішеннями місцевих рад.

При цьому пільгові розміри майна, на які не застосовується ставка податку, складають:

для квартири/квартир незалежно від їх кількості - 60 кв. метрів;

для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - 120 кв. метрів;

для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - 180 кв. метрів.

 

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет