ОПОРА розповіла, як працюють нардепи з Дніпропетровщини

26.04.2016 17:26

Громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА у Дніпропетровській області Юлія Лисенко на прес-конференції в інформагентстві «Пост Днепр» презентувала результати дослідження «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво» щодо діяльності нардепів з Дніпропетровщини.

Об этом сообщает Интернет-издание «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

«Ми підбили статистику відвідувань депутатами пленарних засідань Верховної Ради та засідань комітетів з листопада 2014 року по квітень 2016 року. Іван Куліченко відвідав 82% засідань як Парламенту, так і Комітету. Андрій Шипко 89% - Парламенту, 75% - Комітету. Артур Мартовицький – 92% Парламенту, 89 % – Комітету. Трохи відстає за цими показниками Андрій Денисенко – 29% Парламенту, і лише 5% Комітету.

Стаття 11 надає народному депутату право виступати з обґрунтуванням своїх пропозицій і з мотивів голосування; а також передавати для внесення до протоколу і стенографічного бюлетеня засідання текст свого виступу, окремої думки, заяви, пропозиції і зауваження з питань, що розглядаються Верховною Радою України. Андрій Денисенко скористався цим правом 1 раз, тобто 1 раз виступав у стінах ВР, Іван Куліченко – 15, Андрій Шипко – 38, Артур Мартовицький – 29.

Впродовж роботи Верховної Ради України VIII скликання народними депутатами, які були обрані в одномандатних округах Дніпропетровської області, було подано 367 депутатських запитів, цікавим є те, що жодного з них не адресовано Президенту України. Лідером області по кількості запитів став народний депутат Яків Безбах (ВО № 24) – всього 207, з них 84 запити стосуються проблем виборчого округу. Андрій Шипко (ВО № 35) подав 59 депутатських запитів, 45 з них стосувалися проблем виборчого округу. Андрій Денисенко та Іван Куліченко зареєстрували по одному запиту, Артур Мартовицький – вісім, п’ять з них стосуються вирішення проблем округу. Дмитро Ярош єдиний народний депутат від Дніпропетровської області, який не скористався правом на депутатський запит.

На розгляд парламенту було внесено 482 законопроекти. З них 31 стали чинними. В подану статистику входять законопроекти та проекти постанов Верховної Ради України. 80 з них були написані депутатами Дніпропетровщини самостійно, але з них Парламентом був підтриманий лише 1, це 0,2% від загальної частки. Найбільшу кількість законопроектів від Дніпропетровщини було подано депутатом Андрієм Шипко (ВО № 35), всього 68, з них 11 було написано самостійно, 1 з них став чинним.

Іван Куліченко (ВО № 28), подав на розгляд 23 законопроекти, з них 1 написаний самостійно. 5, написані в співавторстві, стали чинними.

Артур Мартовицький (ВО № 36), подав на розгляд 16 законопроектів, з них 4 написав самостійно. Жоден з поданих законопроектів не набув статусу чинного.

Андрій Денисенко (ВО № 26), подав на розгляд 10 законопроектів, з них 4 написав самостійно», розповіла вона.

Читайте также: Кто из днепропетровских нардепов боится электронного декларирования доходов.

Как это повлияет на рейтинг:
Комментарии
Днепропетровск
26.04.2016
Денисенко самый бесполезный нардеп
Последние записи в блогах

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що з 01.10.2020 набирають чинності норми Закону України від 20 вересня 2019 року    № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» щодо запровадження механізму «кешбек».

Механізм «кешбек» запроваджується передусім для боротьби з «нефіскальними» чеками, коли окремими несумлінними платниками споживачам надаються чеки, які не є фіскальними, проте на вигляд схожі на них.

Процедура повернення коштів «кешбек» така:

● купуючи товар на суму, яка перевищує 850 грн, покупець перевіряє чек на офіційному вебпорталі ДПС;

● якщо чек відсутній на офіційному вебпорталі ДПС, подається скарга через Електронний кабінет;

● якщо чек не був фіскалізований, продавця штрафують, а покупцю повертається вартість покупки, при цьому, товар залишається у такого покупця;

● покупець не зможе використовувати систему «кешбек» у нечесній конкурентній боротьбі;

● для подання скарги про недійсний фіскальний чек заявник має ідентифікувати себе через Електронний кабінет;

● застосувати штраф лише по факту надходження скарги буде неможливо – податкові органи мають довести, що продавець дійсно допустив порушення – встановити відсутність або недостовірність такого розрахункового документа;

● податкова служба насамперед оцінюватиме достовірність документів, доданих до скарги, а не лише правомірність дій продавця стосовно покупця;

● оскаржувати чек можна за умови загальної покупки на суму понад 850 гривень.

 

Подробнее

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що податкові агенти сплачують туристичний збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації з туристичного збору (далі – Декларація) за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому – до 28 (29) включно) на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад (далі – Рада).

Норми встановлені п.п. 268.7.1 п. 268.7 ст. 268 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Форма Декларації, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 09.07.2015 № 636 «Про затвердження форм податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору» із змінами, передбачає заповнення додатка до Декларації «Розрахунок № податкових зобов’язань з туристичного збору» (далі – Додаток), який є її невід’ємною частиною, у тому числі колонки 2 «Місця проживання (ночівлі)» розділу І «Розрахунок податкових зобов’язань».

Підпунктом 268.5.1 п. 268.5 ст. 268 ПКУ визначено, що згідно з рішенням Рад справляння збору може здійснюватися з тимчасового розміщення у таких місцях проживання (ночівлі):

а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

Перелік місць проживання (ночівлі) має оприлюднюватись на офіційному вебпорталі відповідної Ради.

Отже, при заповненні колонки 2 «Місця проживання (ночівлі)» розділу І «Розрахунок податкових зобов’язань» Додатка до Декларації вказуються повна назва та адреса місць проживання (ночівлі), визначених п.п. 268.5.1 п. 268.5  ст. 268 ПКУ.

 

 

Подробнее

Протягом січня 2020 року Державна податкова служба провела 501 перевірку суб’єктів господарювання, які виплачували заробітну плату та інші доходи фізичним особам. У результаті органи ДПС виявили 262 випадки, або 52 % від загальної кількості, порушень податкового законодавства.

Як наслідок, податкова донарахувала порушникам до сплати 74 млн грн податку на доходи фізичних осіб, понад 23 млн грн єдиного внеску та близько 5 млн грн військового збору. 

У січні за результатами заходів податкового контролю було виявлено близько 900 найманих осіб, праця яких використовувалась роботодавцем без належного оформлення трудових відносин. 

Водночас завдяки активній роз’яснювальній роботі, яку проводить податкова у рамках кампанії з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, ініційованої місцевими органами виконавчої влади, у січні роботодавці додатково уклали майже 19,5 тис. трудових угод з найманими працівниками. 

 Крім того, протягом січня 2020 року за результатами інших вжитих заходів зареєстрували власну справу близько 2700 громадян, що до цього здійснювали підприємницьку діяльність без належного оформлення. Таким чином, бюджети різних рівнів додатково отримали 18,3 млн грн податку та зборів і 19,9 млн грн єдиного внеску.

«Ми спостерігаємо різке зростання повідомлень про прийняття на роботу, тобто укладених трудових контрактів. Причому, як показує перша декада лютого, хороша динаміка зберігається і надалі. Якісна роз’яснювальна кампанія дає результат, якого неможливо досягти лише силовими та адміністративними методами», – заявив Голова ДПС Сергій Верланов.

 

Подробнее

З 1 січня 2020 року триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих в 2019 році. З метою інформування якомога більшого кола громадян про необхідність декларування своїх доходів, фахівцями Юр'ївської ДПІ Західно-Донбаського управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області продовжується практика надання консультацій та приймання декларацій з виїздом податківців на місця.

   Один із напрямів роботи – організація виїзних прийомів декларацій у сільських радах району. Так, нещодавно відбувся виїзд фахівців Юр'ївської ДПІ Західно-Донбаського управління до Новов'язівської сільської ради.

   «З досвіду попередніх років знаємо, як часом важко добиратися певній категорії громадян до податкової інспекції, особливо із віддалених сіл.Тому й практикуємо виїзди безпосередньо у населені пункти, сільські ради», - розповідає начальник Юр'ївської ДПІ Західно-Донбаського управління Ольга Радіонова.

   Під час зустрічі громадяни мали змогу подати річну декларацію про доходи, а також отримати роз'яснення щодо її заповнення безпосередньо в приміщенні сільської ради. Тому, вони вже давно оцінили зручність та важливість таких виїздів і приймають активну участь у декларуванні.

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли Вы политику Президента Зеленского?
Да
Нет
Не знаю