Нові правила. Скільки платитимуть у Дніпропетровську за житло, машини та інше?

28.01.2015 12:26

   Дніпропетровська міська рада вдвічі зменшила податок на житлову  та нежитлову  нерухомість. За відповідне рішення під час чергової 60-ї сесії міської ради проголосували 89 депутатів.

Про це пише видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

«Податок на житло ми встановили у розмірі 1% від мінімальної заробітної плати за кожен  квадратний метр загальної площі, тоді як законодавець пропонував ставку у 2%. При цьому ми збільшили неоподатковувану площу житла: для квартири – до 85 квадратних метрів, для житлових будинків – до 200 квадратних метрів, для власників квартири і будинку – до 285 квадратних метрів», - зазначив під час сесії виконувач обов’язків міського голови Максим Романенко.

За його словами, ставку податку для нежитлової нерухомості зменшено з 1% до 0,5% - для будівель у центральній частині міста та до 0,25% - для будівель за межами центру. Цього року податок на житлову нерухомість дніпропетровці сплачуватимуть за ставками 2014 року, з 2016 року – за ухваленими сьогодні, тоді як нові ставки на нежитлову нерухомість почнуть діяти вже цього року. «Від податку на нерухомість ми повністю звільнили релігійні та транспортні організації, не будуть оподатковуватися господарські (присадибні) приміщення дніпропетровців», - зазначив виконувач обов’язків  міського голови Максим Романенко. За його словами, 2014 року від податку на житлову нерухомість у бюджет міста надійшло 2 мільйони 253 тисячі гривень. 2015 року надходження прогнозуються на такому ж рівні, оскільки діятимуть колишні ставки оподаткування.      

Читайте також: Днепропетровские депутаты признали Россию государством-агрессором

   Законодавством введено два нові податки, що зараховуються до бюджету міста -  транспортний та акцизний. Транспортний податок складає 25 тисяч гривен на рік для легкових автомобілів до 5 років з об’ємом двигуна понад 3 тисячі кубічних см. Для підакцизної групи товарів (табачні, алкогольні вироби, бензин, біодизель, скраплений газ) податок становить 5% від вартості їх реалізації через роздрібну торговельну мережу (з урахуванням ПДВ). Ці податки встановлені Верховною Радою і не можуть переглядатися місцевою радою.

   За новим Податковим Кодексом України, такий податок як плата за землю переведено у розряд місцевих. Ставки цього податку не змінено, тобто вони залишились на рівні 2014 року. Рішенням міської ради від сплати земельного податку звільнено бюджетні організації міста. Також не змінено ставки таких місцевих податків як єдиний податок, туристичний збір, збір за місця для паркування.

    Загалом у 2015 році від місцевих податків і зборів у бюджет міста прогнозується отримати близько 1 мільярда гривень, з них 657 мільйонів гривень – плата за землю.

Комментарии
Последние записи в блогах

Олег Ляшко дотримав слово, яке дав працівникам «Облавтодору» на Дніпропетровщині, що виб’є з уряду їхні борги по зарплаті. Про те, що дорожники вже 4 місяці не отримують чесно зароблені гроші, вони розповіли політику напередодні під час його візиту в область. Народний депутат вже наступного дня у парламенті поставив це питання руба перед прем’єр-міністром.

Подробнее

За результатами 2018 року платники подали майже 304 тис. декларацій з податку на прибуток. До сплати задекларовано 97,55 млрд грн. Це на 17%, або на 14,2 млрд грн більше, ніж у 2017 році. Тоді цей показник складав 83,3 млрд гривень.

Зокрема, за IV квартал минулого року було нараховано 30,0 млрд грн податку на прибуток (без НАК «Нафтогаз України»). Це на 18%, або на 4,6 млрд грн. перевищило суму нарахувань IV кварталу 2017 року.

Найбільші суми нарахувань за останній квартал 2018 року задекларовано платниками Офісу великих платників та м. Києва. Так, платниками, які обслуговуються в Офісі великих платників, задекларовано до сплати 63,7% від загальної суми податку на прибуток, що складає майже 20,8 млрд грн, у ГУ у м.Києві – 15,2%, або майже 5 млрд грн.

Загальна сума отриманих суб’єктами господарювання доходів за 2018 рік склала майже 9,5 трлн грн. Це на 1,3 трлн грн більше, ніж в 2017 році. При цьому по Україні спостерігається адекватний темп росту податку при рості доходів. Так, при темпі росту доходів 116,2% темпи росту податку складають 117%.

 

Подробнее

Протягом січня – лютого 2019 року слідчими ГУ ДФС у Дніпропетровській області розслідувалось 218 кримінальних проваджень, з яких 65 – прийнято до провадження у поточному році.

Із загальної кількості кримінальних проваджень, які розслідувались працівниками слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС області, закінчено 33, із яких до суду скеровано 19 кримінальних проваджень, в тому числі: 13 – з обвинувальним актом, а 6 – для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Крім того, за 2 місяці поточного року за підслідністю направлено 11 кримінальних проваджень, 18 – приєднано до інших проваджень.

Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж двох місяців 2019 року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 39 млн 117 тис. гривень.

Подробнее

«З січня по лютий 2019 року органами ДФС на Дніпропетровщині забезпечено збір платежів до бюджетів усіх рівнів (із врахуванням Дніпропетровського управління офісу ВПП ДФС та Дніпропетровської митниці ДФС) у сумі 17 млрд 237,2 млн грн, що перевищує надходження аналогічного періоду минулого року на 3 млрд 250,6 млн грн, або на 23,2%», - повідомила очільник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.

Так, до державного бюджету протягом двох місяців поточного року спрямовано 12 млрд 565 млн грн (в тому числі по Дніпропетровській митниці ДФС – 3 млрд 666,7 млн грн), що на 2 млрд 262 млн грн (або на 22%) більше надходжень січня - лютого 2018 року.

До місцевих бюджетів області за відповідний період платниками регіону сплачено 4 млрд 672,2 млн гривень. Це на 988,6 млн грн (або на 26,8%) більше фактичних надходжень двох місяців 2018 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у січні - лютому 2019 року в області зібрано 2 млрд 395 млн грн, що перевищує минулорічні показники на 460 млн грн (або на 23,8%).

 

Подробнее
Голосование
Кто победит на выборах президента Украины?
Юлия Тимошенко
Петр Порошенко
Анатолий Гриценко
Владимир Зеленский
Юрий Бойко
Олег Ляшко
Александр Вилкул
Другой кандидат