Найтяжче буде децентралізувати бюджет

18.11.2014 09:11

У суботу "Блок Петра Порошенка" та "Самопоміч" опублікували в інтернеті проект коаліційної угоди. Має 66 сторінок, 17 розділів. Підписати документ планують у середу, пише gazeta.ua.

— На рівні намірів ця угода — дуже оптимістична й обнадійлива, — говорить політолог Володимир Цибулько, 50 років. — Ключовими пунктами є зміна Конституції, реформування силових органів, поліпшення виборчого законодавства та спрощення ведення бізнесу. Це справжній євроінтеграційний пакет.

У розділі про національну безпеку пропонують використовувати термін "вірогідний противник". Як варто було б прописати це? Конкретно назвати ворогом Росію?

— Усе прописали делікатною мовою. Її використовують не лише для внутрішнього вжитку, а й для зовнішнього. Це — декларація для дипломатів, щоб мали поле для маневрів. Бо, оголосивши країну ворогом, будь-які переговори з нею треба починати з укладення мирної угоди. А вже потім обговорювати інші, наприклад, торговельні питання.

Коаліціянти хочуть скасувати позаблоковий статус України для вступу до НАТО за п'ять років. Це реально?

— Путін підштовхнув нас до Альянсу і створив новий сенс його існування. Зараз формують війська НАТО швидкого реагування, що можуть застосувати в разі агресивних дій Кремля. До цього їх не було. Мали тільки війська країн-учасниць НАТО. Тому 2019 року можемо стати членами Альянсу.

Виборчу систему депутати хочуть зробити пропорційною з відкритими списками. Обирати мерів великих міст — у два тури. Мажоритарка збережеться на виборах до сільських і селищних рад. Чому не йдеться про зменшення чи скасування виборчого бар'єра?

— Нема ясності не лише щодо прохідного бар'єру. Заявлена пропорційна система виборів із відкритими списками. Але яку саме форму використають? Наприклад, у Швейцарії списки партій надсилають виборцям за кілька місяців до голосування, щоб вони могли ознайомитися. Підозрюю, у нас ідеться про пропорційну систему з висуненням мажоритарних кандидатів на округи з подальшим делегуванням у список тих, хто більше за інших набере голосів.

Що перемовники не врахували в коаліційній угоді?

— Не зовсім зрозуміло, як реформуватимемо медицину. Дуже розмито прописані подальші зміни у сфері освіти.

Які пункти угоди нереально втілити?

— Найтяжче буде децентралізувати бюджет.

Автор: Ольга Москалюк

Комментарии
Последние записи в блогах

До уваги платників екологічного податку!

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській областіінформує, що у разі якщо платник екологічного податку (далі – екоподаток) перебуває на податковому обліку у місті з районним поділом, то такий платник може подавати одну податкову декларацію екологічного податку за викиди, скиди усіма своїми джерелами забруднення та/або розміщення відходів, якщо ці джерела та/або спеціально відведені місця для розміщення відходів розташовані на території такого міста (зазначається код згідно з Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ)), за місцем перебування платника податку на податковому обліку (міської ради).

Подробнее

Застосування штрафних санкцій за донарахування своєчасно не нарахованого єдиного внеску

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що за донарахування контролюючим органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) накладається штраф у розмірі 10 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску.

Подробнее

Про оголошення конкурсу!

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області оголошує конкурс з визначення суб’єктів господарювання, які у 2020 році можуть здійснювати реалізацію безхазяйного майна та майна, що переходить у власність держави.

Подробнее

Питання збереження давніх слов'янських православних сакральних місць нині, у період активних перетворень та будівництв, постає особливо актуально. Стосується воно і найдавніших слов'янських територій, які розміщуються в Волино-Карпатському регіоні, найперше на історичній Волині (нині північно-західний регіон України та окремі землі Польщі та Білорусі), власне, на Погоринні, більша частина якої припадає на Рівненську область.

Саме тут знаходяться ті місця, які були серцем першої слов'янської держави нової ери в Європі - Дулібської (Дулібського Союзу 1-9 ст.н.е.).

Саме тому місцеві інтузіасти наполегливо прагнуть зберегти давні святі місця, серед яких унікальні, такі як Хотинське джерело (Першоджерело) поблизу Рівного.

Про історію рятування джерела ентузіастами "Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Рівненської області" та місцевою владою від занепаду та захаращення читайте у статті, що нижче...

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы досрочные выборы в Днепре?
Да
Нет
Не знаю