Найтяжче буде децентралізувати бюджет

18.11.2014 09:11

У суботу "Блок Петра Порошенка" та "Самопоміч" опублікували в інтернеті проект коаліційної угоди. Має 66 сторінок, 17 розділів. Підписати документ планують у середу, пише gazeta.ua.

— На рівні намірів ця угода — дуже оптимістична й обнадійлива, — говорить політолог Володимир Цибулько, 50 років. — Ключовими пунктами є зміна Конституції, реформування силових органів, поліпшення виборчого законодавства та спрощення ведення бізнесу. Це справжній євроінтеграційний пакет.

У розділі про національну безпеку пропонують використовувати термін "вірогідний противник". Як варто було б прописати це? Конкретно назвати ворогом Росію?

— Усе прописали делікатною мовою. Її використовують не лише для внутрішнього вжитку, а й для зовнішнього. Це — декларація для дипломатів, щоб мали поле для маневрів. Бо, оголосивши країну ворогом, будь-які переговори з нею треба починати з укладення мирної угоди. А вже потім обговорювати інші, наприклад, торговельні питання.

Коаліціянти хочуть скасувати позаблоковий статус України для вступу до НАТО за п'ять років. Це реально?

— Путін підштовхнув нас до Альянсу і створив новий сенс його існування. Зараз формують війська НАТО швидкого реагування, що можуть застосувати в разі агресивних дій Кремля. До цього їх не було. Мали тільки війська країн-учасниць НАТО. Тому 2019 року можемо стати членами Альянсу.

Виборчу систему депутати хочуть зробити пропорційною з відкритими списками. Обирати мерів великих міст — у два тури. Мажоритарка збережеться на виборах до сільських і селищних рад. Чому не йдеться про зменшення чи скасування виборчого бар'єра?

— Нема ясності не лише щодо прохідного бар'єру. Заявлена пропорційна система виборів із відкритими списками. Але яку саме форму використають? Наприклад, у Швейцарії списки партій надсилають виборцям за кілька місяців до голосування, щоб вони могли ознайомитися. Підозрюю, у нас ідеться про пропорційну систему з висуненням мажоритарних кандидатів на округи з подальшим делегуванням у список тих, хто більше за інших набере голосів.

Що перемовники не врахували в коаліційній угоді?

— Не зовсім зрозуміло, як реформуватимемо медицину. Дуже розмито прописані подальші зміни у сфері освіти.

Які пункти угоди нереально втілити?

— Найтяжче буде децентралізувати бюджет.

Автор: Ольга Москалюк

Комментарии
Последние записи в блогах

За результатами 2018 року платники подали майже 304 тис. декларацій з податку на прибуток. До сплати задекларовано 97,55 млрд грн. Це на 17%, або на 14,2 млрд грн більше, ніж у 2017 році. Тоді цей показник складав 83,3 млрд гривень.

Зокрема, за IV квартал минулого року було нараховано 30,0 млрд грн податку на прибуток (без НАК «Нафтогаз України»). Це на 18%, або на 4,6 млрд грн. перевищило суму нарахувань IV кварталу 2017 року.

Найбільші суми нарахувань за останній квартал 2018 року задекларовано платниками Офісу великих платників та м. Києва. Так, платниками, які обслуговуються в Офісі великих платників, задекларовано до сплати 63,7% від загальної суми податку на прибуток, що складає майже 20,8 млрд грн, у ГУ у м.Києві – 15,2%, або майже 5 млрд грн.

Загальна сума отриманих суб’єктами господарювання доходів за 2018 рік склала майже 9,5 трлн грн. Це на 1,3 трлн грн більше, ніж в 2017 році. При цьому по Україні спостерігається адекватний темп росту податку при рості доходів. Так, при темпі росту доходів 116,2% темпи росту податку складають 117%.

 

Подробнее

Протягом січня – лютого 2019 року слідчими ГУ ДФС у Дніпропетровській області розслідувалось 218 кримінальних проваджень, з яких 65 – прийнято до провадження у поточному році.

Із загальної кількості кримінальних проваджень, які розслідувались працівниками слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС області, закінчено 33, із яких до суду скеровано 19 кримінальних проваджень, в тому числі: 13 – з обвинувальним актом, а 6 – для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Крім того, за 2 місяці поточного року за підслідністю направлено 11 кримінальних проваджень, 18 – приєднано до інших проваджень.

Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж двох місяців 2019 року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 39 млн 117 тис. гривень.

Подробнее

«З січня по лютий 2019 року органами ДФС на Дніпропетровщині забезпечено збір платежів до бюджетів усіх рівнів (із врахуванням Дніпропетровського управління офісу ВПП ДФС та Дніпропетровської митниці ДФС) у сумі 17 млрд 237,2 млн грн, що перевищує надходження аналогічного періоду минулого року на 3 млрд 250,6 млн грн, або на 23,2%», - повідомила очільник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.

Так, до державного бюджету протягом двох місяців поточного року спрямовано 12 млрд 565 млн грн (в тому числі по Дніпропетровській митниці ДФС – 3 млрд 666,7 млн грн), що на 2 млрд 262 млн грн (або на 22%) більше надходжень січня - лютого 2018 року.

До місцевих бюджетів області за відповідний період платниками регіону сплачено 4 млрд 672,2 млн гривень. Це на 988,6 млн грн (або на 26,8%) більше фактичних надходжень двох місяців 2018 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у січні - лютому 2019 року в області зібрано 2 млрд 395 млн грн, що перевищує минулорічні показники на 460 млн грн (або на 23,8%).

 

Подробнее

Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що за наявності у власності платника податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок), об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, в тому числі його частки, що перебуває, зокрема у власності фізичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв. м (для квартири) та/або 500 кв. м (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до підпунктів «а» – «г» п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ, збільшується на 25 000 грн на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку)  (п.п. «ґ» п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому він набув право власності (п.п. 266.8.1 п. 266.8 ст. 266 ПКУ).

Отже, у разі переходу права власності на об’єкт житлової нерухомості, в тому числі його частку, від одного власника – фізичної особи до іншого протягом календарного року сума податку, збільшена на 25 000 грн на рік за загальну площу такого об’єкту (його частки), що перевищує 300 кв. м (для квартири) та/або 500 кв. м (для будинку), обчислюється контролюючими органами для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений будинок, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому він набув право власності за формулою:

(Сума податку, розрахована відповідно до підпунктів «а» «г» п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ) + (25 000 грн / 12 х К міс.), де:

К міс. – кількість місяців володіння об’єктом житлової нерухомості.

 

 

Подробнее
Голосование
Кто победит на выборах президента Украины?
Юлия Тимошенко
Петр Порошенко
Анатолий Гриценко
Владимир Зеленский
Юрий Бойко
Олег Ляшко
Александр Вилкул
Другой кандидат