Комунальники визнали: недодивилися. Але виправити помилку готові лише в середині вересня.
Чисто там, де не смітять — говорить народна мудрість. Але чи так легко не смітити у нашому місті? Чи завжди знаходяться урни, щоб туди викинути сміття? Адже часто їх немає навіть на центральних вулицях.
Про це йдеться у сюжеті 9 каналу.
Центральний проспект міста. Давайте уявимо, що ми по ньому прогулюємось, щось з’їли і в нас залишилася обгортка. І де ми знайдемо місце, куди ми її зможемо викинути?Найближча урна знайшлася майже через дві трамвайні зупинки.
Таким чином, відстань між сусідніми урнами склала трохи менше кілометра. Головний санітарний лікар області Андрій Кондратьєв вважає це порушенням норм. Сміттєзбірники мають стояти набагато частіше.
Андрій Кондратьєв, начальник Головного управління Держсанепідемслужби Дніпропетровської області:
Есть четкая норма действующих санитарных правил, которые регламентируют расстояние между урнами на пешеходных улицах от 10 до 40 метров. На том участке, по которому мы проходим, количество урн должно составлять не менее 10.
Не менше 10 урн — це лише на ділянці між перехрестями, тобто, в межах одного кварталу. У департаменті комунального господарства їхню відсутність пояснюють заходами безпеки. Три року тому стався вибух — пристрій заклали саме в урну. Тож сміттєзбірники прибрали. Згодом їх начебто повернули, але про цю ділянку чомусь забули.
Анна Москаленко, заступник директора департаменту комунального господарства та капітального будівництва Дніпропетровської міської ради
– Этот участок выпал был из виду, но мы сейчас это ликвидируем и доставим.
– То, что он выпал из виду, вы считаете своей недоработкой?
– Конечно считаем недоработкой. Но каждый день ходят уборщики случайного мусора, то есть наши коммунальные службы, которые убирают мусор.
До дня міста — а це у вересні — цей недолік обіцяють виправити — на проспекті буде реконструкція, а потім і встановлять урни. Щоправда, через кожні 50 метрів.