На Дніпропетровщині з’явиться Школа місцевого самоврядування

02.04.2015 14:45

Дніпропетровська обласна рада спільно з швейцарсько-українським проектом DESPRO та ДРІДУ НАДУ при Президентові України відкриє «Школу місцевого самоврядування» для навчання управлінців різних рівнів, депутатів місцевих рад та громадських діячів. Проект реалізується за ініціативи голови облради Євгена Удода для професійного росту представників місцевого самоврядування регіону та для успішного впровадження децентралізації влади. До навчання, яке вестиметься дистанційного та триватиме протягом трьох місяців, планується залучити близько 1200 осіб. 2 квітня відбулося засідання робочої групи щодо реалізації пілотного проекту.

Про це повідомляє видання "ДНЕПР. ГЛАВНОЕ" з посиланням на прес-службу облради.

«Ми не просто голослівно заявляємо, що нам потрібна децентралізація, а робимо конкретні кроки у цьому напрямку. В області вже працюють чотири міжнародні проекти, які забезпечують навчання кількох тисяч представників місцевого самоврядування. Досвідом місцевого розвитку з нами діляться країни, які давно пройшли шлях перетворення і являються успішними і заможними – Німеччина, Канада, Швейцарія, Польща. І ми чекаємо на розширення подібної співпраці. При цьому головне – не просто отримати знання та рекомендації від міжнародних партнерів, а використовувати їх у повсякденній роботі. Тоді це принесе дійсно вагомі результати та користь. Також необхідно прискорити затвердження децентралізації на законодавчому рівні і внести відповідні поправки до Конституції», – підкреслив голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод.

Читайте також: У кого Днепропетровск будет учиться самоуправлению?

Унікальність пілотного проекту полягає у тому, що за короткий термін безкоштовно та без відриву від роботи люди у онлайн форматі отримають необхідні знання щодо основних завдань реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади. Крім того планується дослідне моделювання перспективних планів об’єднання територіальних громад, надання рекомендацій щодо соціально-економічних аспектів цього процесу та максимального залучення громадськості до них. Очікується, що після пілотного впровадження, зазначеним курсом буде охоплено усіх працівників місцевого самоврядування в області.

Читайте також: Активистов приглашают к участию в Школе организационного развития

Нагадаємо, облрада залучила до навчання представників органів місцевого самоврядування Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, Фонд Ганса Зайделя (Німеччина), Гуманітарну академію ім. Александра Гейштора (Польща), проект «Місцевий економічний розвиток міст України» (Канада). Зараз тривають консультації з Польсько-Американським Фондом Свободи та польським Фондом міжнародної солідарності з приводу розробити оптимальної моделі децентралізації влади та втілення її в окремому регіоні.

Довідково:

Децентралізація влади передбачає передачу більших повноважень з центру в регіони і збереження більших ресурсів у громадах. Це дозволить владі на місцях реалізовувати дійсно необхідні проекти та мати для цього достатньо коштів. А громади зможуть формувати органи влади і контролювати ефективність їх роботи.

Читайте також: Чи законно у Дніпропетровську ліквідують районні ради?

Как это повлияет на рейтинг:
Депутат Днепропетровского областного совета 7 созыва, экс-председатель Днепропетровского областного совета
Подробнее
Комментарии
Последние записи в блогах

Національний конкурс IT-проектів на основі відкритих даних Open Data Challenge – конкурс для розробників, стартаперів, дизайнерів, дослідників та громадських активістів, покликаний залучити їх до використання відкритих даних для розробки сервісів та продуктів, які сприятимуть вирішенню проблем українського суспільства.

Подробнее

З початку 2019 року на розгляді у судах різних інстанцій за участю органів ДФС Дніпропетровської області перебувало 7,2 тис. справ різних категорій на загальну суму позовних вимог 10,2 млрд гривень.

З розглянутих судами у січні поточного року 20-ти справ на суму 11,6 млн грн, на користь органів ГУ ДФС Дніпропетровщини вирішено 16 справ на суму 8,7 млн грн, що складає 75% від суми розглянутих справ.

Зокрема, протягом січня 2019 року за результатами розглянутих 13 судових справ за позовами платників про визнання недійсними податкових повідомлень - рішень на загальну суму 11,0 млн грн, 9 рішень на загальну суму 8,0 млн грн судами прийнято на користь органів ГУ ДФС у Дніпропетровській області. Це складає 73% від суми розглянутих судами таких справ.

«Основними факторами задоволення переважної кількості розглянутих справ у судах на користь ДФС області є підвищення рівня претензійно-позовної роботи та удосконалення ефективності роботи із захисту у судах позиції відомства фахівцями підрозділів правової роботи», - наголошує начальник юридичного управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олег Басан.

 

Подробнее

Протягом січня 2019 року слідчими ГУ ДФС у Дніпропетровській області розслідувалось 187 кримінальних проваджень, з яких 34 – прийнято до провадження у поточному році.

Із загальної кількості кримінальних проваджень, які розслідувались працівниками слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС області, закінчено 20 кримінальних проваджень, із яких до суду скеровано 10, у тому числі: 9 – з обвинувальними актами, а 1 – з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності.

Крім того, за перший місяць поточного року за підслідністю направлено 3 кримінальних провадження, 11 – приєднано до інших проваджень.

Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж січня 2019 року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 34 млн 636 тис. гривень.

 

Подробнее

Не встигла заборона Уряду рзміщувати тимчасово вільні кошти місцевих бюджетів набрати чинності, як територіальні громади почали підраховувати збитки. На Дніпропетровщині недорахуються фінансового ресурсу у вигляді відсотків від коштів на депозитах у Марганецькій, Зеленодольській,  Синельниківській, Дніпровській та Першотравенській. В цілому біля 19 млн грн.

Подробнее
Голосование
Кто победит на выборах президента Украины?
Юлия Тимошенко
Петр Порошенко
Анатолий Гриценко
Владимир Зеленский
Юрий Бойко
Олег Ляшко
Александр Вилкул
Другой кандидат