На Дніпропетровщині з’явиться Школа місцевого самоврядування

02.04.2015 14:45

Дніпропетровська обласна рада спільно з швейцарсько-українським проектом DESPRO та ДРІДУ НАДУ при Президентові України відкриє «Школу місцевого самоврядування» для навчання управлінців різних рівнів, депутатів місцевих рад та громадських діячів. Проект реалізується за ініціативи голови облради Євгена Удода для професійного росту представників місцевого самоврядування регіону та для успішного впровадження децентралізації влади. До навчання, яке вестиметься дистанційного та триватиме протягом трьох місяців, планується залучити близько 1200 осіб. 2 квітня відбулося засідання робочої групи щодо реалізації пілотного проекту.

Про це повідомляє видання "ДНЕПР. ГЛАВНОЕ" з посиланням на прес-службу облради.

«Ми не просто голослівно заявляємо, що нам потрібна децентралізація, а робимо конкретні кроки у цьому напрямку. В області вже працюють чотири міжнародні проекти, які забезпечують навчання кількох тисяч представників місцевого самоврядування. Досвідом місцевого розвитку з нами діляться країни, які давно пройшли шлях перетворення і являються успішними і заможними – Німеччина, Канада, Швейцарія, Польща. І ми чекаємо на розширення подібної співпраці. При цьому головне – не просто отримати знання та рекомендації від міжнародних партнерів, а використовувати їх у повсякденній роботі. Тоді це принесе дійсно вагомі результати та користь. Також необхідно прискорити затвердження децентралізації на законодавчому рівні і внести відповідні поправки до Конституції», – підкреслив голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод.

Читайте також: У кого Днепропетровск будет учиться самоуправлению?

Унікальність пілотного проекту полягає у тому, що за короткий термін безкоштовно та без відриву від роботи люди у онлайн форматі отримають необхідні знання щодо основних завдань реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади. Крім того планується дослідне моделювання перспективних планів об’єднання територіальних громад, надання рекомендацій щодо соціально-економічних аспектів цього процесу та максимального залучення громадськості до них. Очікується, що після пілотного впровадження, зазначеним курсом буде охоплено усіх працівників місцевого самоврядування в області.

Читайте також: Активистов приглашают к участию в Школе организационного развития

Нагадаємо, облрада залучила до навчання представників органів місцевого самоврядування Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, Фонд Ганса Зайделя (Німеччина), Гуманітарну академію ім. Александра Гейштора (Польща), проект «Місцевий економічний розвиток міст України» (Канада). Зараз тривають консультації з Польсько-Американським Фондом Свободи та польським Фондом міжнародної солідарності з приводу розробити оптимальної моделі децентралізації влади та втілення її в окремому регіоні.

Довідково:

Децентралізація влади передбачає передачу більших повноважень з центру в регіони і збереження більших ресурсів у громадах. Це дозволить владі на місцях реалізовувати дійсно необхідні проекти та мати для цього достатньо коштів. А громади зможуть формувати органи влади і контролювати ефективність їх роботи.

Читайте також: Чи законно у Дніпропетровську ліквідують районні ради?

Как это повлияет на рейтинг:
Депутат Днепропетровского областного совета 7 созыва, экс-председатель Днепропетровского областного совета
Подробнее
Комментарии
Последние записи в блогах

АМУ категорично виступає проти намагань скасування акцизного податку з роздрібної реалізації тютюнових виробів і звернулася до профільного парламентського Комітету.

Подробнее

Власть РФ реализует абхазский сценарий на Донбассе

Подробнее

Украина сдала экзамен на демократию. Выборы в Украине состоялись, несмотря на влияние РФ.

Подробнее

Станом на перше квітня 2019 року на території області діє 13531 ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з яких: 7273 ліцензії на алкоголь та 6258 - на тютюн, отриманих 5819 суб’єктами господарювання. Про це повідомив начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Денис Дегтярьов.

У першому кварталі поточного року місцева казна Дніпропетровської області поповнилася на 21 млн. 178,7 тис. грн.. від плати за ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, з яких 15 млн. 128,7 тис. грн. - від ліцензування роздрібної торгівлі.

В той же час, впродовж січня – березня 2019 року призупинено дію  657 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу, анульовано 593 ліцензії, з яких 18 - за порушення законодавства у частині продажу неповнолітнім особам алкогольних напоїв (7 ліцензій) та тютюнових виробів (11 ліцензій).

 

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет