На Дніпропетровщині розроблять безкоштовний семінар для підвищення правової грамотності

10.12.2014 16:42

На ньому кожен бажаючий зможе дізнатися, як поводити себе у найбільш розповсюджених ситуаціях, пов’язаних з правовими аспектами: як заповнити заяву, у який державний орган влади звертатися, які права має людина у тій чи іншій ситуації. Про це стало відомо під час круглого столу на тему «Правова освіта молоді», приуроченого до Всеукраїнського тижня права.

Про це повідомляє видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

Радник губернатора Борис Трейгерман розповів, що ініціатором круглого столу та проекту з правової грамотності виступила молодь, а Дніпропетровська ОДА підтримала ці ініціативи.  

«На сьогодні для молоді дуже важливо знати свої права і обов'язки та жити в рамках законів. Тому що ми обрали європейський шлях розвитку, де основу держави робить право. У правовій державі все будується не на підставі чиїхось бажань і вказівок зверху, а на підставі закону. Якщо ці молоді люди зрозуміють, що жити потрібно саме так, тоді ми дійсно зможемо побудувати правову державу», - зазначив він.

Головний координатор ради молодих юристів Фархад Фархадов повідомив, що наразі вони працюють над створенням 1,5-годинного семінару на базі Молодіжного центру. Його мета – підвищити практичні навички будь-якої людини з використання норм права. Семінар включатиме 2 частини. У першій йтиметься про структуру і повноваження державних органів влади та місцевого самоврядування. Друга частина лекції буде спрямована на те, щоб показати шаблонні тексти документів, договорів, які потрібні в сучасному житті, а також надати практичні знання про те, як їх оформити.

«Припустимо, ми хочемо стати фізичною особою - підприємцем. Для цього потрібен ідентифікаційний код і заява - так написано в законі. Але в законі не сказано, що саме має бути написано в заяві. Відповідно, ми пишемо: я хочу стати підприємцем. Вам повертають заяву, тому що на практиці потрібно було написати ще й інші дані. У підсумку, ви подаєте документи, вам їх повертають, а час іде», - пояснив він.

Семінар буде безкоштовним. Планується, що викладачами стануть студенти- юристи та вже практикуючі спеціалісти з права.

Комментарии
Последние записи в блогах

Уряд виділив 1,4 млрд грн на підтримку малих міст. Рішення про спрямування коштів на підтримку малих міст та селищ за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій схвалили 10 липня.

Подробнее

З початку 2019 року 41,7 тисячі мешканців Дніпропетровської області надали до фіскальних органів декларації про майновий стан та доходи за 2018 рік. Загальна сума задекларованих ними доходів склала 4 млрд 246,5 млн гривень. Це на 1 млрд 453,4 млн грн. більше ніж минулого року.

До сплати за результатами декларування підлягає понад 101 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 9,3 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Сума військового збору до сплати складає 13,6 млн грн., що перевищує минулорічні показники на 1,4 млн гривень.

Повернення з бюджету у вигляді податкової знижки отримають 6315 громадян на загальну суму 13,4 млн гривень. Про це повідомив начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Владислав Воінов.

Про одержані у 2018 році понад мільйонні статки повідомили 286 громадян Дніпропетровської області. Загальна сума їх минулорічного задекларованого доходу складає 2,6 млрд гривень.

 

Подробнее

5 липня Уряд виділив 400 млн грн на програми ремонту існуючих та будівництво нових спортивних комплексів при школах та 50-метрових та 25-метрових басейнів і оздоблення прилеглих територій. 10 липня  парламентський Комітет з питань бюджету погодив розподіл субвенції з державного бюджету територіальним громадам на спорудження спорткомплексів та басейнів.

Подробнее

З початку 2019 року органами ДФС у Дніпропетровській області та Дніпропетровською митницею ДФС забезпечено у бюджети всіх рівнів (без врахування Дніпропетровського управління офісу ВПП ДФС) 39 млрд 481,7 млн грн, що на 10 млрд 672,9 млн грн перевищує показник відповідного періоду минулого року. Про це повідомила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна.

Так, до державного бюджету впродовж шести місяців 2019 року спрямовано 27 млрд 277,4 млн грн, що на 8 млрд. 17,3 млн грн (або на 41,6%) більше надходжень січня - червня минулого року.

До місцевих бюджетів за відповідний період забезпечено 12 млрд 204,3 млн гривень. Це на 2 млрд 655,6 млн грн (або на 27,8%) більше фактичних надходжень І півріччя 2018 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у першій половині поточного року зібрано 7 млрд 758,7 млн грн, що перевищує минулорічні показники на 1 млрд 258,2 млн грн (або на 19,4%).

 

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет