На Дніпропетровщині розроблять безкоштовний семінар для підвищення правової грамотності

10.12.2014 16:42

На ньому кожен бажаючий зможе дізнатися, як поводити себе у найбільш розповсюджених ситуаціях, пов’язаних з правовими аспектами: як заповнити заяву, у який державний орган влади звертатися, які права має людина у тій чи іншій ситуації. Про це стало відомо під час круглого столу на тему «Правова освіта молоді», приуроченого до Всеукраїнського тижня права.

Про це повідомляє видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

Радник губернатора Борис Трейгерман розповів, що ініціатором круглого столу та проекту з правової грамотності виступила молодь, а Дніпропетровська ОДА підтримала ці ініціативи.  

«На сьогодні для молоді дуже важливо знати свої права і обов'язки та жити в рамках законів. Тому що ми обрали європейський шлях розвитку, де основу держави робить право. У правовій державі все будується не на підставі чиїхось бажань і вказівок зверху, а на підставі закону. Якщо ці молоді люди зрозуміють, що жити потрібно саме так, тоді ми дійсно зможемо побудувати правову державу», - зазначив він.

Головний координатор ради молодих юристів Фархад Фархадов повідомив, що наразі вони працюють над створенням 1,5-годинного семінару на базі Молодіжного центру. Його мета – підвищити практичні навички будь-якої людини з використання норм права. Семінар включатиме 2 частини. У першій йтиметься про структуру і повноваження державних органів влади та місцевого самоврядування. Друга частина лекції буде спрямована на те, щоб показати шаблонні тексти документів, договорів, які потрібні в сучасному житті, а також надати практичні знання про те, як їх оформити.

«Припустимо, ми хочемо стати фізичною особою - підприємцем. Для цього потрібен ідентифікаційний код і заява - так написано в законі. Але в законі не сказано, що саме має бути написано в заяві. Відповідно, ми пишемо: я хочу стати підприємцем. Вам повертають заяву, тому що на практиці потрібно було написати ще й інші дані. У підсумку, ви подаєте документи, вам їх повертають, а час іде», - пояснив він.

Семінар буде безкоштовним. Планується, що викладачами стануть студенти- юристи та вже практикуючі спеціалісти з права.

Комментарии
Последние записи в блогах

АМУ категорично виступає проти намагань скасування акцизного податку з роздрібної реалізації тютюнових виробів і звернулася до профільного парламентського Комітету.

Подробнее

Власть РФ реализует абхазский сценарий на Донбассе

Подробнее

Украина сдала экзамен на демократию. Выборы в Украине состоялись, несмотря на влияние РФ.

Подробнее

Станом на перше квітня 2019 року на території області діє 13531 ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з яких: 7273 ліцензії на алкоголь та 6258 - на тютюн, отриманих 5819 суб’єктами господарювання. Про це повідомив начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Денис Дегтярьов.

У першому кварталі поточного року місцева казна Дніпропетровської області поповнилася на 21 млн. 178,7 тис. грн.. від плати за ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, з яких 15 млн. 128,7 тис. грн. - від ліцензування роздрібної торгівлі.

В той же час, впродовж січня – березня 2019 року призупинено дію  657 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу, анульовано 593 ліцензії, з яких 18 - за порушення законодавства у частині продажу неповнолітнім особам алкогольних напоїв (7 ліцензій) та тютюнових виробів (11 ліцензій).

 

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет