На Дніпропетровщині пройшла Стратегічна сесія з розвитку суспільства

07.07.2017 14:20

Панад 80 громадських активістів, керівників інститутів громадянського суспільства, експертів, науковців, журналістів, підприємців, посадових осіб та просто небайдужих громадян взяли участь у ІІ Стратегічній сесії з розвитку громадянського суспільства у Дніпропетровській області.

Про це повідомляє Інтернет-видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» з посиланням на прес-службу Громадської організації «Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск».

Цей захід, як і І сесію проведену 26 серпня 2016 р., ініціював Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск». Результатом І сесії стала розробка проекту Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Дніпропетровській області на 2017–2020 роки та її прийняття 2 грудня 2016 р. Дніпропетровською облрадою. Завданням ІІ сесії був стислий аналіз виконання Програми у І півріччі та напрацювання конкретних заходів до плану реалізації вказаної програми у ІІ півріччі 2017 р.

«Минула сесія дала свій результат - облрада прийняла Програму сприяння розвитку громадянського суспільства у Дніпропетровській області на 2017-2020 роки. І це найкраща програма з усіх, прийнятих в Україні, та, яку підготували громадські організації, а не політичні партії чи державні службовці. Тепер ми повинні наповнити її змістом - скласти план дій, як того вимагає постанова уряду», - зазначила у своєму виступі директор «Тамариску» Тетяна Карельська.

Програма сприяння розвитку громадянського суспільства діє в регіоні вже майже 6 місяців, але до цього часу відсутній спільний план діяльності інститутів громадянського суспільства по виконанню цієї Програми, у тому числі на 2017 рік.

Протягом першого півріччя 2017 р. інститути громадянського суспільства Дніпропетровської області провели значну кількість конференцій, семінарів, тренінгів, громадських експертиз та моніторингів за власні кошти та за кошти донорів. На даний час залишається не більше 6 місяців для належного використання 2 млн 42 тис.грн., передбачених на 2017 р. в обласному бюджеті. Інститути громадянського суспільства мають залучити не менше 750 тис. грн. Аби забезпечити ефективне та результативне використання зазначених коштів і виникла потреба ознайомити громадських активістів із заходами програми та розробити пропозиції для більш результативної реалізації Програми.

Учасники сесії за 10 круглими столами розглядали конкретні питання, які є актуальними для розвитку громадянського суспільства на регіональному рівні. Всього було п'ять тем, над якими сконцентрували свою роботу громадські діячі: «Створення сприятливих умов для формування та інституціонального розвитку інститутів громадянського суспільства (ІГС)», «Розвиток механізмів співпраці органів влади з ІГС у вирішенні пріоритетних проблем територіальних громад», «Підтримка ініціатив ІГС», «Стимулювання громадської активності, налагодження ефективної взаємодії ІГС з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування» і «Підвищення рівня громадянської, політичної та правової культури населення». Після напрацювання конкретних пропозицій відбувалася ротація учасників, і новоприбулі за стіл вивчали ідеї колег і пропонували свої... Протягом кількох годин роботи пройшло дві ротації, після яких всі пропозиції були зібрані й обговорені. Після обговорення пропозицій відбулося рейтингове голосування для визначення найбільш пріоритетних заходів і напрямів роботи.   Усі напрацювання були передані експертам для подальшого опрацювання. Кожен з учасників сесії, який має досвід у тій чи іншій сфері, мав можливість приєднатися до експертної ради, яка, в свою чергу, повинна вивчити всі напрацювання громадських діячів, структурувати їх і вийти з конкретними пропозиціями для обговорення з представниками обласної влади. Перше засідання експертної ради відбулося 3 липня 2017 р.

«Ми сподіваємося, що в подальшому аналогічні програми з бюджетним фінансуванням з'являться на рівні міст, селищ та сіл Дніпропетровської області», - сказав у своєму виступі, підсумовуючи сесію, виконавчий директор ГО «Інститут громадської експертизи» Олексій Літвінов.

Захід проводився за фінансової підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта.

Комментарии
Последние записи в блогах

Категорія справ-термінові. Строк розгляду-протягом місяця. Уряд схвалив законопроект щодо захисту прав територіальних громад в процесі їх добровільного об’єднання та приєднання до ОТГ.

Подробнее

Реванш лівих сил розпочався?

Бездіяльність правоохоронних органів призвела до чергового повстання проросійських сил, які об’єднуються навколо ідей федералізації нашої країни. 

За інформацією нашого джерела з Центрального комітету забороненої проросійської Комуністичної партії, на 2019 рік лівими силами заплановано проведення низки масових антиукраїнських заходів. За його словами, квітень – травень буде вкрай насиченим подіями для комуністів.

Відтак, активна фаза діяльності КПУ розпочинається з Дня народження ідола СРСР Володимира Леніна, який прихильники комуністичного режиму взагалі збираються «відзначити» з розмахом.

За задумкою ЦК компартії, 22 квітня розпочнеться з нічних шабашів по місцях демонтованих пам’ятників катів радянської епохи та пошкодження місць вшанування героїв Майдану і захисників України.

Не виключенням став і форпост України – місто Дніпро, де місцеві комуняки, на чолі з Віктором Борщевським, які ще не так давно кричали «Путін прійді», продовжують свою підлу підпільну діяльність та вирішили  привітати Леніна розмалювавши забороненою комуністичною символікою місця, де відбувалися події Революції Гідності.

А попереду ще комуністичні марші з нагоди 1-го та 9-го травня, які, як ми пам’ятаємо, не обходяться без любителів «руського міру».

Вочевидь, колаборанти забули про пильність Дніпровських патріотів, які вже висловили своє обурення та закликають небайдужих містян не допустити поширення «червоної чуми» вулицями міста й долучитися до патрулювання Дніпра та нагадати п’ятій колоні, що її місце поруч з Леніним в мавзолеї.

Як відомо, патріоти вже звернулися до міського голови Бориса Філатова за підтримкою в боротьби проти комуністичних вандалів та встановлення нагороди за їх виявлення.

Подробнее

Соборне управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує

Подробнее

Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що ДФС України листом від 12.04.2019 № 12293/7/99-99-12-03-04-17 надала для використання у роботі та інформування платників рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин роз’яснення з питання застосування положень п. 252.16 ст. 252 Податкового кодексу України у частині розрахунку тимчасового коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства в 2019 році, що надіслане листом Державної комісії України по запасах корисних копалин при Державній службі геології та надр України від 28.02.2019 № 402/02 (далі – Лист № 402/02).

Листом № 402/02 Державна комісія України по запасах корисних копалин рекомендує встановити такі тимчасові коефіцієнти рентабельності гірничодобувних підприємств (промислів) на ділянках надр, де проводиться господарська діяльність з видобування корисних копалин, але геолого-економічна оцінка їхніх запасів з належним визначенням цього коефіцієнта ще не виконана, для застосування користувачами надр при обчисленні податкових зобов’язань у 2019 році:

● для нафтогазодобувних підприємств – 1,461;

● для інших гірничодобувних підприємств – 0,185.

 

 

Подробнее
Голосование
Кто победит на выборах президента Украины?
Петр Порошенко
Владимир Зеленский