На Дніпропетровщині пройшла Стратегічна сесія з розвитку суспільства

07.07.2017 14:20

Панад 80 громадських активістів, керівників інститутів громадянського суспільства, експертів, науковців, журналістів, підприємців, посадових осіб та просто небайдужих громадян взяли участь у ІІ Стратегічній сесії з розвитку громадянського суспільства у Дніпропетровській області.

Про це повідомляє Інтернет-видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» з посиланням на прес-службу Громадської організації «Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск».

Цей захід, як і І сесію проведену 26 серпня 2016 р., ініціював Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск». Результатом І сесії стала розробка проекту Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Дніпропетровській області на 2017–2020 роки та її прийняття 2 грудня 2016 р. Дніпропетровською облрадою. Завданням ІІ сесії був стислий аналіз виконання Програми у І півріччі та напрацювання конкретних заходів до плану реалізації вказаної програми у ІІ півріччі 2017 р.

«Минула сесія дала свій результат - облрада прийняла Програму сприяння розвитку громадянського суспільства у Дніпропетровській області на 2017-2020 роки. І це найкраща програма з усіх, прийнятих в Україні, та, яку підготували громадські організації, а не політичні партії чи державні службовці. Тепер ми повинні наповнити її змістом - скласти план дій, як того вимагає постанова уряду», - зазначила у своєму виступі директор «Тамариску» Тетяна Карельська.

Програма сприяння розвитку громадянського суспільства діє в регіоні вже майже 6 місяців, але до цього часу відсутній спільний план діяльності інститутів громадянського суспільства по виконанню цієї Програми, у тому числі на 2017 рік.

Протягом першого півріччя 2017 р. інститути громадянського суспільства Дніпропетровської області провели значну кількість конференцій, семінарів, тренінгів, громадських експертиз та моніторингів за власні кошти та за кошти донорів. На даний час залишається не більше 6 місяців для належного використання 2 млн 42 тис.грн., передбачених на 2017 р. в обласному бюджеті. Інститути громадянського суспільства мають залучити не менше 750 тис. грн. Аби забезпечити ефективне та результативне використання зазначених коштів і виникла потреба ознайомити громадських активістів із заходами програми та розробити пропозиції для більш результативної реалізації Програми.

Учасники сесії за 10 круглими столами розглядали конкретні питання, які є актуальними для розвитку громадянського суспільства на регіональному рівні. Всього було п'ять тем, над якими сконцентрували свою роботу громадські діячі: «Створення сприятливих умов для формування та інституціонального розвитку інститутів громадянського суспільства (ІГС)», «Розвиток механізмів співпраці органів влади з ІГС у вирішенні пріоритетних проблем територіальних громад», «Підтримка ініціатив ІГС», «Стимулювання громадської активності, налагодження ефективної взаємодії ІГС з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування» і «Підвищення рівня громадянської, політичної та правової культури населення». Після напрацювання конкретних пропозицій відбувалася ротація учасників, і новоприбулі за стіл вивчали ідеї колег і пропонували свої... Протягом кількох годин роботи пройшло дві ротації, після яких всі пропозиції були зібрані й обговорені. Після обговорення пропозицій відбулося рейтингове голосування для визначення найбільш пріоритетних заходів і напрямів роботи.   Усі напрацювання були передані експертам для подальшого опрацювання. Кожен з учасників сесії, який має досвід у тій чи іншій сфері, мав можливість приєднатися до експертної ради, яка, в свою чергу, повинна вивчити всі напрацювання громадських діячів, структурувати їх і вийти з конкретними пропозиціями для обговорення з представниками обласної влади. Перше засідання експертної ради відбулося 3 липня 2017 р.

«Ми сподіваємося, що в подальшому аналогічні програми з бюджетним фінансуванням з'являться на рівні міст, селищ та сіл Дніпропетровської області», - сказав у своєму виступі, підсумовуючи сесію, виконавчий директор ГО «Інститут громадської експертизи» Олексій Літвінов.

Захід проводився за фінансової підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта.

Комментарии
Последние записи в блогах

Платники податків мають право зареєструвати другий примірник акцизної накладної на розподіл пального

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/396944.html повідомила, що з 28.10.2019 розпочато реєстрацію другого примірника акцизної накладної, складеної у порядку, передбаченому   п. 23 Перехідних положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ), за умови, що перший примірник такої акцизної накладної зареєстрований в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) згідно з п. 23 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідних положень» ПКУ.

Подробнее

Право на податкову соціальну пільгу визначено ПКУ

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що будь-який платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги (далі – ПСП) у розмірі, що дорівнює 50 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.

Подробнее

Про право на податкову знижку за навчання в інтернатурі вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладах

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ).

Норми встановлені п.п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.

Подробнее

Нині українським православним з ініціативи зовнішніх сил нав’язується дискусія стосовно святкування Різдва не 7 січня, а 25 грудня.

Ініціатори кажуть, що це дуже «сучасно» і відверто по «європейські» бути разом з католиками і протестантами та святкувати Різдво у терміни які колись встановив Ватикан. Але чи так це насправді? Чи усе так мило і просто?

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы продажу украинской земли?
Да
Нет
Не знаю