На Дніпропетровщині пройшла Стратегічна сесія з розвитку суспільства

07.07.2017 14:20

Панад 80 громадських активістів, керівників інститутів громадянського суспільства, експертів, науковців, журналістів, підприємців, посадових осіб та просто небайдужих громадян взяли участь у ІІ Стратегічній сесії з розвитку громадянського суспільства у Дніпропетровській області.

Про це повідомляє Інтернет-видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» з посиланням на прес-службу Громадської організації «Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск».

Цей захід, як і І сесію проведену 26 серпня 2016 р., ініціював Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск». Результатом І сесії стала розробка проекту Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Дніпропетровській області на 2017–2020 роки та її прийняття 2 грудня 2016 р. Дніпропетровською облрадою. Завданням ІІ сесії був стислий аналіз виконання Програми у І півріччі та напрацювання конкретних заходів до плану реалізації вказаної програми у ІІ півріччі 2017 р.

«Минула сесія дала свій результат - облрада прийняла Програму сприяння розвитку громадянського суспільства у Дніпропетровській області на 2017-2020 роки. І це найкраща програма з усіх, прийнятих в Україні, та, яку підготували громадські організації, а не політичні партії чи державні службовці. Тепер ми повинні наповнити її змістом - скласти план дій, як того вимагає постанова уряду», - зазначила у своєму виступі директор «Тамариску» Тетяна Карельська.

Програма сприяння розвитку громадянського суспільства діє в регіоні вже майже 6 місяців, але до цього часу відсутній спільний план діяльності інститутів громадянського суспільства по виконанню цієї Програми, у тому числі на 2017 рік.

Протягом першого півріччя 2017 р. інститути громадянського суспільства Дніпропетровської області провели значну кількість конференцій, семінарів, тренінгів, громадських експертиз та моніторингів за власні кошти та за кошти донорів. На даний час залишається не більше 6 місяців для належного використання 2 млн 42 тис.грн., передбачених на 2017 р. в обласному бюджеті. Інститути громадянського суспільства мають залучити не менше 750 тис. грн. Аби забезпечити ефективне та результативне використання зазначених коштів і виникла потреба ознайомити громадських активістів із заходами програми та розробити пропозиції для більш результативної реалізації Програми.

Учасники сесії за 10 круглими столами розглядали конкретні питання, які є актуальними для розвитку громадянського суспільства на регіональному рівні. Всього було п'ять тем, над якими сконцентрували свою роботу громадські діячі: «Створення сприятливих умов для формування та інституціонального розвитку інститутів громадянського суспільства (ІГС)», «Розвиток механізмів співпраці органів влади з ІГС у вирішенні пріоритетних проблем територіальних громад», «Підтримка ініціатив ІГС», «Стимулювання громадської активності, налагодження ефективної взаємодії ІГС з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування» і «Підвищення рівня громадянської, політичної та правової культури населення». Після напрацювання конкретних пропозицій відбувалася ротація учасників, і новоприбулі за стіл вивчали ідеї колег і пропонували свої... Протягом кількох годин роботи пройшло дві ротації, після яких всі пропозиції були зібрані й обговорені. Після обговорення пропозицій відбулося рейтингове голосування для визначення найбільш пріоритетних заходів і напрямів роботи.   Усі напрацювання були передані експертам для подальшого опрацювання. Кожен з учасників сесії, який має досвід у тій чи іншій сфері, мав можливість приєднатися до експертної ради, яка, в свою чергу, повинна вивчити всі напрацювання громадських діячів, структурувати їх і вийти з конкретними пропозиціями для обговорення з представниками обласної влади. Перше засідання експертної ради відбулося 3 липня 2017 р.

«Ми сподіваємося, що в подальшому аналогічні програми з бюджетним фінансуванням з'являться на рівні міст, селищ та сіл Дніпропетровської області», - сказав у своєму виступі, підсумовуючи сесію, виконавчий директор ГО «Інститут громадської експертизи» Олексій Літвінов.

Захід проводився за фінансової підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта.

Комментарии
Последние записи в блогах

«Станом на перше червня поточного року за підсумками декларування громадянами доходів, отриманих у 2018 році, кількість поданих декларацій про майновий стан і доходи становить понад 40,6 тисяч на загальну суму 4,2 млрд гривень. За результатами декларування підлягає сплаті до бюджету 106,9 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 13,8 млн грн військового збору. Це відповідно на 15,7 млн грн та на 1,7 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року», - повідомила заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна.

Вона також розповіла, що найбільше декларацій про доходи надійшло від отримання спадщини (2676 на загальну суму 1 млрд 394,7 млн гривень) та продажу рухомого/нерухомого майна (1121 на загальну суму 283,7 млн гривень). Іноземний дохід в розмірі 129,6 млн грн задекларували 200 мешканців області.

Наразі, про понадмільйонні статки повідомили 278 громадян регіону. За результатами декларування вони сплатять 40,4 млн грн ПДФО та 4,4 млн грн військового збору.

Разом з тим, 5687 мешканців Дніпропетровської області заявили про право на податкову знижку. За результатами поданих декларацій вони отримають 12 млн гривень.

Подробнее

Асоціація міст України категорично проти ініціативи щодо податкових пільг для земель залізниці. У зв’язку з цим надіслала до Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики свої зауваження до законопроєкту «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо оподаткування земельних ділянок залізничного транспорту», яким пропонується встановлення податкових пільг для земель залізниці.

Подробнее

Впродовж січня – травня 2019 року органи фіскальної служби Дніпропетровщини забезпечили надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму  6 млрд 285,9 млн гривень. Якщо цей показник порівняти з січнем – травнем  минулого року, то цьогорічна сплата єдиного внеску збільшилась на 1 млрд 58,2 млн гривень.

При цьому, лише у травні поточного року платники єдиного внеску Дніпропетровської області перерахували на рахунки Держказначейства 1 млрд 261,1 млн грн, що на 171,2 млн грн більше травневих надходжень 2018 року.

Нагадуємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

 

Подробнее

За січень – травень 2019 року за оперативними даними до зведеного бюджету зібрано 507,2 млрд грн. Це на 13,3%, або на 59,5 млрд грн більше відповідного періоду минулого року. Так, за січень-травень 2018 року до зведеного бюджету надійшло 447,6 млрд грн.

За словами в.о. Голови ДФС Олександра Власова, до державного бюджету зібрано 400,1 млрд грн. Цей показник перевищує відповідний період минулого року на 11,5%, або на 41,1 млрд гривень.

«Позитивна динаміка спостерігається по всіх податкових і митних платежах. Позитив маємо за рахунок ефективного адміністрування та контролю за правильністю декларування, а також акцентування на боротьбі з правопорушеннями. Крім того, маємо понад 90% сплати податків у добровільному порядку», - зазначив Олександр Власов.

Так, податкових платежів до загального фонду держбюджету у січні-травні 2019 року зібрано у розмірі 242,5 млрд грн. Це на 10,6% або на 23,1 млрд грн перевищує минулорічний показник.

Митних платежів надійшло 128,4 млрд грн, що на 2,8 млрд грн, або на 2,2% більше, ніж за січень-травень 2018 року.

У травні поточного року до зведеного бюджету зібрано 117,1 млрд грн. Це на 11,9%, або на 12,4 млрд грн перевищує показник травня минулого року. До державного бюджету зібрано майже 93,2 млрд грн. Це на 10,8%, або на 9,1 млрд грн перевищує збір травня 2018 року.

До загального фонду держбюджету у травні зібрано 60,1 млрд грн податкових платежів, що на 11%, або майже на 6 млрд грн більше, ніж у травні милого року.  Митних платежів надійшло 27,4 млрд грн, що на 3,3%, або на 0,9 млрд грн перевищує минулорічний показник.

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет