На Дніпропетровщині пройшла Стратегічна сесія з розвитку суспільства

07.07.2017 14:20

Панад 80 громадських активістів, керівників інститутів громадянського суспільства, експертів, науковців, журналістів, підприємців, посадових осіб та просто небайдужих громадян взяли участь у ІІ Стратегічній сесії з розвитку громадянського суспільства у Дніпропетровській області.

Про це повідомляє Інтернет-видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» з посиланням на прес-службу Громадської організації «Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск».

Цей захід, як і І сесію проведену 26 серпня 2016 р., ініціював Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск». Результатом І сесії стала розробка проекту Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Дніпропетровській області на 2017–2020 роки та її прийняття 2 грудня 2016 р. Дніпропетровською облрадою. Завданням ІІ сесії був стислий аналіз виконання Програми у І півріччі та напрацювання конкретних заходів до плану реалізації вказаної програми у ІІ півріччі 2017 р.

«Минула сесія дала свій результат - облрада прийняла Програму сприяння розвитку громадянського суспільства у Дніпропетровській області на 2017-2020 роки. І це найкраща програма з усіх, прийнятих в Україні, та, яку підготували громадські організації, а не політичні партії чи державні службовці. Тепер ми повинні наповнити її змістом - скласти план дій, як того вимагає постанова уряду», - зазначила у своєму виступі директор «Тамариску» Тетяна Карельська.

Програма сприяння розвитку громадянського суспільства діє в регіоні вже майже 6 місяців, але до цього часу відсутній спільний план діяльності інститутів громадянського суспільства по виконанню цієї Програми, у тому числі на 2017 рік.

Протягом першого півріччя 2017 р. інститути громадянського суспільства Дніпропетровської області провели значну кількість конференцій, семінарів, тренінгів, громадських експертиз та моніторингів за власні кошти та за кошти донорів. На даний час залишається не більше 6 місяців для належного використання 2 млн 42 тис.грн., передбачених на 2017 р. в обласному бюджеті. Інститути громадянського суспільства мають залучити не менше 750 тис. грн. Аби забезпечити ефективне та результативне використання зазначених коштів і виникла потреба ознайомити громадських активістів із заходами програми та розробити пропозиції для більш результативної реалізації Програми.

Учасники сесії за 10 круглими столами розглядали конкретні питання, які є актуальними для розвитку громадянського суспільства на регіональному рівні. Всього було п'ять тем, над якими сконцентрували свою роботу громадські діячі: «Створення сприятливих умов для формування та інституціонального розвитку інститутів громадянського суспільства (ІГС)», «Розвиток механізмів співпраці органів влади з ІГС у вирішенні пріоритетних проблем територіальних громад», «Підтримка ініціатив ІГС», «Стимулювання громадської активності, налагодження ефективної взаємодії ІГС з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування» і «Підвищення рівня громадянської, політичної та правової культури населення». Після напрацювання конкретних пропозицій відбувалася ротація учасників, і новоприбулі за стіл вивчали ідеї колег і пропонували свої... Протягом кількох годин роботи пройшло дві ротації, після яких всі пропозиції були зібрані й обговорені. Після обговорення пропозицій відбулося рейтингове голосування для визначення найбільш пріоритетних заходів і напрямів роботи.   Усі напрацювання були передані експертам для подальшого опрацювання. Кожен з учасників сесії, який має досвід у тій чи іншій сфері, мав можливість приєднатися до експертної ради, яка, в свою чергу, повинна вивчити всі напрацювання громадських діячів, структурувати їх і вийти з конкретними пропозиціями для обговорення з представниками обласної влади. Перше засідання експертної ради відбулося 3 липня 2017 р.

«Ми сподіваємося, що в подальшому аналогічні програми з бюджетним фінансуванням з'являться на рівні міст, селищ та сіл Дніпропетровської області», - сказав у своєму виступі, підсумовуючи сесію, виконавчий директор ГО «Інститут громадської експертизи» Олексій Літвінов.

Захід проводився за фінансової підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта.

Комментарии
Последние записи в блогах

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє наступне.

ДПС України проінформувала, що з 01 січня 2020 року відбувся офіційний запуск бета-тестування програмного РРО «пРРОсто». Забезпечення розробки програмного рішення для програмних РРО та можливості його тестування здійснюється Державною податковою службою України на виконання Указу Президента України № 837/2019 від 08 листопада 2019 року «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави».

Записатись на бета-тест можна за посиланням https://prrosto.kmu.gov.ua/ .

Програмне РРО «пРРОсто» – це безкоштовний сервіс від податкової, який взаємодіє через Інтернет з сервером податкової служби через відкритий програмний інтерфейс, і виконує функції: формування, підпис, відправлення та видачу чеків встановленого формату, відкриття та закриття зміни, перегляд даних та інші.

Програмне рішення доступне для тестування на смартфонах і планшетах під операційними системами Android та iOS.

Учасники отримують запрошення до тестування з 09 січня 2020 року.

 

Подробнее

Сьогодні, в інформаційному агентстві «Мост-Днепр» відбулася пресконференція в.о. начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) Ганни Чуб на тему «Підсумки роботи податкової служби області за 2019 рік».

Підводячи підсумки роботи ГУ ДПС за минулий рік, Ганна Чуб акцентувала увагу на тому, що служба реформується і цей процес має певний перехідний період, в який платники не відчули жодних незручностей завдяки згуртуванню командного духу податківців Дніпропетровщини, які швидко адаптуватилися до змін та реалізації нових трендів.

Фахівці податкової служби області разом з платниками податків регіону успішно закінчили минулий рік. І як результат – залишився стабільним темп роботи у напрямку наповнення бюджетів, збільшились надходження від платників податків.

Так, протягом січня – грудня 2019 року до бюджетів усіх рівнів надійшло понад 60,4 мільярди гривень податків та зборів. Це на 20,8 мільярдів гривень (або 53 відсотки) більше ніж впродовж 2018 року.

При цьому:

- до державного бюджету спрямовано 35,0 мільярдів гривень, що на 15,4 мільярди гривень (або на 79 %) більше надходжень 2018 року;

- до місцевих бюджетів платниками сплачено 25,4 мільярди гривень. Це на 5,4 мільярди гривень (або на 27 %) більше фактичних надходжень 2018 року.

Говорячи про наповнення бюджетів, очільниця ГУ ДПС особливу увагу приділила питанням, які наразі є нагальними для нашої області.

Це, зокрема екологічний стан довкілля, який турбує кожного мешканця регіону, та сплата екоподатку – вагомого компенсатора негативного впливу на природу шкідливих та небезпечних факторів.

«Забезпечення сумлінної сплати екоподатку суб’єктами господарювання на сьогодні один із основних векторів роботи податкової служби області», – зазначила Ганна Чуб.

Під час пресконференції вона також зауважила, що у податківців області на особливому контролі – надходження з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Адже своєчасна сплата єдиного внеску – це соціальні гарантії громадян, їх захищеність у майбутньому. Ганна Чуб акцентувала увагу, що спостерігається стійка тенденція зростання надходжень єдиного внеску до державних цільових фондів.

Важливо, що збільшення надходжень відбувається не за рахунок тиску на бізнес, а завдяки ефективному впровадженню нових підходів до адміністрування податків. Саме цими правилами керується команда податкової служби області. Нова податкова служба взяла курс на скорочення перевірок і зменшення тиску на бізнес.

Так, згідно з планом-графіком проведення документальних перевірок кількість запланованих перевірок суб’єктів господарювання у 2020 році у порівнянні з 2019 роком зменшилась майже на 90.

Ганна Чуб також нагадала, що вже  стартувала деклараційна кампанія – 2020 та закликала платників виконати свій громадянський обов’язок: своєчасно подати декларації і сплатити податки та збори.

За словами в.о. начальника ГУ ДПС на сьогодні триває процес удосконалення податкової. Головна ідея такого реформування – це побудова партнерських відносин між податковою – як сервісом, і платником – як нашим клієнтом. Суб’єкти господарювання і держава повинні стати компаньйонами, а не протистояти одне одному.

Розвиток онлайн сервісів і діджиталізація – це один із пріоритетних напрямків розвитку податкової служби.

Надання сервісів платникам і забезпечення податкових надходжень до бюджету – щоденна робота фахівців ГУ ДПС. Бізнес має забути дорогу до податкової, платники податків мають отримувати всі послуги онлайн. І таким інструментом сьогодні є сервіс Електронний кабінет.

«Ми вдячні громадянам та бізнесу, які сумлінно сплачують податки. Адже сумлінна сплата податків – це приклад високої податкової культури.

Ми, як ніколи, відкриті до співробітництва, нових ідей та конструктивної співпраці», – на завершення акцентувала очільниця ГУ ДПС.

Пресконференція пройшла у форматі діалогу – учасники заходу отримали відповіді на актуальні питання.

 

Подробнее

До уваги платників!

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу платників на наступне.

Згідно з постановою Правління Національного банку України (далі – НБУ) від 26 вересня 2019 року № 118 «Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 28 грудня 2018 року № 162» з 13 січня 2020 року, рахунок відправника/отримувача в електронних розрахункових документах і електронних повідомленнях Системи електронних повідомлень Національного банку України (далі – СЕП) буде ідентифікуватися тільки за допомогою міжнародного номера банківського рахунку (IBAN). Якщо в платіжному дорученні буде вказано не номер рахунку у форматі IBAN, то СЕП забракує такий документ.

Подробнее

НОВІ РАХУНКИ. ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ, БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ, ЮРИДИЧНИХ ТА ФІЗИЧНИХ ОСІБ

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що з 1 січня 2020 року Державна казначейська служба України (далі – Казначейство) перейшла на ведення бухгалтерського обліку за Планом рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 №1203, із змінами та доповненнями (далі – План рахунків №1203).

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы продажу украинской земли?
Да
Нет
Не знаю