На Дніпропетровщині «пілотні» реформи охорони здоров'я продовжили до 2016 року

03.10.2014 15:17

МОЗ України розроблено новий Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві", що передбачає подовження терміну "пілоту" до 31 грудня 2016 року.

Про це повідомляє Інтернет-видання «ГЛАВНОЕ».

За словами начальника Управління реформ системи охорони здоров'я МОЗ України Костянтина Надутого, передбачалося, що у цих чотирьох пілотних регіонах впродовж наступних 3,5 років будуть відпрацьовані усі елементи нової організації медичної допомоги, але термін закону добігає кінця 31 грудня 2014 року. А для таких глибоких перетворень у національній системі охорони здоров'я – це замалий термін, щоб отримати зримі і відчутні усіма результати.

"Деякі складові реформи в цих областях були втілені повністю або майже повністю, інші частково. Для певної частини змін не встигли сформуватися умови. Так, наприклад, важливою передумовою реформи вторинної допомоги є структурне і функціональне оформлення первинної. Деякі впровадження, як наприклад, централізація фінансування вторинної медичної допомоги на рівні обласного бюджету, у разі скасування можуть негативно відбитися на організації медичної допомоги. Наприклад, на Дніпропетровщині і Вінниччині екстрена допомога вже понад рік доправляє хворих з гострими захворюваннями не у "свою" районну лікарню, а у ту лікарню, де є кращі умови для надання потрібної пацієнту допомоги, що вже позначилося на показниках стаціонарної летальності при кровотечах, проривній виразці тощо. При цьому у рази зменшилась потреба у виїздах спеціалістів з обласного центру. Таким чином, роботу з відпрацювання елементів нової системи надання медичної допомоги необхідно продовжити", – аргументував свою позицію представникам мас-медіа Костянтин Надутий.

Головний експерт Групи з питань охорони здоров'я "Реанімаційного пакету реформ" Зоряна Черненко підтримала фахівця МОЗ, зазначивши, що практика багатьох провідних країн світу свідчить, що систему охорони здоров'я не можна реформувати за декілька років, прийнявши лише кілька рішень.

"Нині варто тверезо оцінити сучасний стан реформування в пілотних регіонах, врахувати недоліки, проаналізувати наступні кроки та бути в постійному конструктивному діалозі з громадою – задля цього необхідний час і бажання, і нам це нині вкрай необхідно. Ми спільно з громадськістю, фахівцями та експертами будемо домагатися продовження дії закону, бо зупинятися на середині шляху – це злочин", – зазначила Зоряна Черненко.

Заступник директора Департаменту охорони здоров'я КМДА Олександр Курмишов розповів журналістам про практику медичного реформування на прикладі Києва, який входить до "пілоту".

За його словами, у столиці медики та пацієнти сприйняли нововведення по-різному. В одних амбулаторіях до цієї справи підійшли по-господарськи: роз'яснили громаді нові принципи надання медичної допомоги, залучили до консультативних прийомів вузькопрофільних фахівців тощо, в інших до цього питання підійшли формально. В результаті в одному районі Києва ми бачимо реальне наближення первинної медичної допомоги до населення, де пацієнт вибирає і користується послугами сімейного лікаря, де за рахунок суттєвої мотивації в сімейну медицину приходить кваліфікована молодь, в іншому районі міста – черги в поліклініках. В будь-якому разі створення центрів первинної медико-санітарної допомоги та впровадження нових методів фінансування виправдало себе.

"Нині вже фактично настав час переходити до реформування наступної ланки надання медичної допомоги – вторинної. В Києві необхідно сегментувати лікарні за спеціалізацією, треба створити ще декілька лікарень з надання екстреної допомоги, розподілити пусті лікарняні ліжка та зробити їх використання більш ефективним. Але це можливо лише за умови продовження дії "пілоту" та прийняття ще ряду нормативних актів", – підсумував Олександр Курмишов.

Окрім того, як зазначалося під час брифінгу, будуються амбулаторії, розвивається сімейна медицина та впроваджується нова модель надання медичної допомоги не лише в пілотних регіонах. За межами "пілотів" реформа охорони здоров'я також реалізовувалась. Лідерами у цій роботі стали Полтавська, Закарпатська та Одеська області, які нині висловили бажання долучитися до пілотування.

Учасники брифінгу дійшли спільної думки, що для того, щоб з більшою впевненістю поширювати набутий досвід на всю Україну, необхідно додати часу на відпрацювання перспективних елементів у "старих" і "нових" пілотах. Тому, фахівцями МОЗ України розроблено новий Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві", що передбачає подовження терміну "пілоту" до 31 грудня 2016 року.

Цей законопроект вже оприлюднений на офіційному веб-сайті МОЗ України для громадського обговорення(http://www.moz.gov.ua/ua/portal/Pro_20140923_0.html),

Комментарии
Последние записи в блогах

Питання збереження давніх слов'янських православних сакральних місць нині, у період активних перетворень та будівництв, постає особливо актуально. Стосується воно і найдавніших слов'янських територій, які розміщуються в Волино-Карпатському регіоні, найперше на історичній Волині (нині північно-західний регіон України та окремі землі Польщі та Білорусі), власне, на Погоринні, більша частина якої припадає на Рівненську область.

Саме тут знаходяться ті місця, які були серцем першої слов'янської держави нової ери в Європі - Дулібської (Дулібського Союзу 1-9 ст.н.е.).

Саме тому місцеві інтузіасти наполегливо прагнуть зберегти давні святі місця, серед яких унікальні, такі як Хотинське джерело (Першоджерело) поблизу Рівного.

Про історію рятування джерела ентузіастами "Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Рівненської області" та місцевою владою від занепаду та захаращення читайте у статті, що нижче...

Подробнее

Платники податків мають право зареєструвати другий примірник акцизної накладної на розподіл пального

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/396944.html повідомила, що з 28.10.2019 розпочато реєстрацію другого примірника акцизної накладної, складеної у порядку, передбаченому   п. 23 Перехідних положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ), за умови, що перший примірник такої акцизної накладної зареєстрований в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) згідно з п. 23 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідних положень» ПКУ.

Подробнее

Податкова знижка для фізичних осіб

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, щоб повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку. Згідно з положеннями ст. 166 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.  Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи декларацію до 31 грудня року наступного за звітним.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.

Подробнее

Право на податкову знижку за 2018 можна використати по 31 грудня (включно) 2019

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області доводить до відома громадян, що використати права на податкову знижку за підсумками 2018 року  громадяни можуть  по 31 грудня (включно) 2019 року, подавши Декларацію про майновий стан і доходи до податкового органу за місцем реєстрації фізичної особи.

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы досрочные выборы в Днепре?
Да
Нет
Не знаю