На Дніпропетровщині «пілотні» реформи охорони здоров'я продовжили до 2016 року

03.10.2014 15:17

МОЗ України розроблено новий Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві", що передбачає подовження терміну "пілоту" до 31 грудня 2016 року.

Про це повідомляє Інтернет-видання «ГЛАВНОЕ».

За словами начальника Управління реформ системи охорони здоров'я МОЗ України Костянтина Надутого, передбачалося, що у цих чотирьох пілотних регіонах впродовж наступних 3,5 років будуть відпрацьовані усі елементи нової організації медичної допомоги, але термін закону добігає кінця 31 грудня 2014 року. А для таких глибоких перетворень у національній системі охорони здоров'я – це замалий термін, щоб отримати зримі і відчутні усіма результати.

"Деякі складові реформи в цих областях були втілені повністю або майже повністю, інші частково. Для певної частини змін не встигли сформуватися умови. Так, наприклад, важливою передумовою реформи вторинної допомоги є структурне і функціональне оформлення первинної. Деякі впровадження, як наприклад, централізація фінансування вторинної медичної допомоги на рівні обласного бюджету, у разі скасування можуть негативно відбитися на організації медичної допомоги. Наприклад, на Дніпропетровщині і Вінниччині екстрена допомога вже понад рік доправляє хворих з гострими захворюваннями не у "свою" районну лікарню, а у ту лікарню, де є кращі умови для надання потрібної пацієнту допомоги, що вже позначилося на показниках стаціонарної летальності при кровотечах, проривній виразці тощо. При цьому у рази зменшилась потреба у виїздах спеціалістів з обласного центру. Таким чином, роботу з відпрацювання елементів нової системи надання медичної допомоги необхідно продовжити", – аргументував свою позицію представникам мас-медіа Костянтин Надутий.

Головний експерт Групи з питань охорони здоров'я "Реанімаційного пакету реформ" Зоряна Черненко підтримала фахівця МОЗ, зазначивши, що практика багатьох провідних країн світу свідчить, що систему охорони здоров'я не можна реформувати за декілька років, прийнявши лише кілька рішень.

"Нині варто тверезо оцінити сучасний стан реформування в пілотних регіонах, врахувати недоліки, проаналізувати наступні кроки та бути в постійному конструктивному діалозі з громадою – задля цього необхідний час і бажання, і нам це нині вкрай необхідно. Ми спільно з громадськістю, фахівцями та експертами будемо домагатися продовження дії закону, бо зупинятися на середині шляху – це злочин", – зазначила Зоряна Черненко.

Заступник директора Департаменту охорони здоров'я КМДА Олександр Курмишов розповів журналістам про практику медичного реформування на прикладі Києва, який входить до "пілоту".

За його словами, у столиці медики та пацієнти сприйняли нововведення по-різному. В одних амбулаторіях до цієї справи підійшли по-господарськи: роз'яснили громаді нові принципи надання медичної допомоги, залучили до консультативних прийомів вузькопрофільних фахівців тощо, в інших до цього питання підійшли формально. В результаті в одному районі Києва ми бачимо реальне наближення первинної медичної допомоги до населення, де пацієнт вибирає і користується послугами сімейного лікаря, де за рахунок суттєвої мотивації в сімейну медицину приходить кваліфікована молодь, в іншому районі міста – черги в поліклініках. В будь-якому разі створення центрів первинної медико-санітарної допомоги та впровадження нових методів фінансування виправдало себе.

"Нині вже фактично настав час переходити до реформування наступної ланки надання медичної допомоги – вторинної. В Києві необхідно сегментувати лікарні за спеціалізацією, треба створити ще декілька лікарень з надання екстреної допомоги, розподілити пусті лікарняні ліжка та зробити їх використання більш ефективним. Але це можливо лише за умови продовження дії "пілоту" та прийняття ще ряду нормативних актів", – підсумував Олександр Курмишов.

Окрім того, як зазначалося під час брифінгу, будуються амбулаторії, розвивається сімейна медицина та впроваджується нова модель надання медичної допомоги не лише в пілотних регіонах. За межами "пілотів" реформа охорони здоров'я також реалізовувалась. Лідерами у цій роботі стали Полтавська, Закарпатська та Одеська області, які нині висловили бажання долучитися до пілотування.

Учасники брифінгу дійшли спільної думки, що для того, щоб з більшою впевненістю поширювати набутий досвід на всю Україну, необхідно додати часу на відпрацювання перспективних елементів у "старих" і "нових" пілотах. Тому, фахівцями МОЗ України розроблено новий Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві", що передбачає подовження терміну "пілоту" до 31 грудня 2016 року.

Цей законопроект вже оприлюднений на офіційному веб-сайті МОЗ України для громадського обговорення(http://www.moz.gov.ua/ua/portal/Pro_20140923_0.html),

Комментарии
Последние записи в блогах

Уряд виділив 1,4 млрд грн на підтримку малих міст. Рішення про спрямування коштів на підтримку малих міст та селищ за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій схвалили 10 липня.

Подробнее

З початку 2019 року 41,7 тисячі мешканців Дніпропетровської області надали до фіскальних органів декларації про майновий стан та доходи за 2018 рік. Загальна сума задекларованих ними доходів склала 4 млрд 246,5 млн гривень. Це на 1 млрд 453,4 млн грн. більше ніж минулого року.

До сплати за результатами декларування підлягає понад 101 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 9,3 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Сума військового збору до сплати складає 13,6 млн грн., що перевищує минулорічні показники на 1,4 млн гривень.

Повернення з бюджету у вигляді податкової знижки отримають 6315 громадян на загальну суму 13,4 млн гривень. Про це повідомив начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Владислав Воінов.

Про одержані у 2018 році понад мільйонні статки повідомили 286 громадян Дніпропетровської області. Загальна сума їх минулорічного задекларованого доходу складає 2,6 млрд гривень.

 

Подробнее

5 липня Уряд виділив 400 млн грн на програми ремонту існуючих та будівництво нових спортивних комплексів при школах та 50-метрових та 25-метрових басейнів і оздоблення прилеглих територій. 10 липня  парламентський Комітет з питань бюджету погодив розподіл субвенції з державного бюджету територіальним громадам на спорудження спорткомплексів та басейнів.

Подробнее

З початку 2019 року органами ДФС у Дніпропетровській області та Дніпропетровською митницею ДФС забезпечено у бюджети всіх рівнів (без врахування Дніпропетровського управління офісу ВПП ДФС) 39 млрд 481,7 млн грн, що на 10 млрд 672,9 млн грн перевищує показник відповідного періоду минулого року. Про це повідомила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна.

Так, до державного бюджету впродовж шести місяців 2019 року спрямовано 27 млрд 277,4 млн грн, що на 8 млрд. 17,3 млн грн (або на 41,6%) більше надходжень січня - червня минулого року.

До місцевих бюджетів за відповідний період забезпечено 12 млрд 204,3 млн гривень. Це на 2 млрд 655,6 млн грн (або на 27,8%) більше фактичних надходжень І півріччя 2018 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у першій половині поточного року зібрано 7 млрд 758,7 млн грн, що перевищує минулорічні показники на 1 млрд 258,2 млн грн (або на 19,4%).

 

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет