На Дніпропетровщині «пілотні» реформи охорони здоров'я продовжили до 2016 року

03.10.2014 15:17

МОЗ України розроблено новий Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві", що передбачає подовження терміну "пілоту" до 31 грудня 2016 року.

Про це повідомляє Інтернет-видання «ГЛАВНОЕ».

За словами начальника Управління реформ системи охорони здоров'я МОЗ України Костянтина Надутого, передбачалося, що у цих чотирьох пілотних регіонах впродовж наступних 3,5 років будуть відпрацьовані усі елементи нової організації медичної допомоги, але термін закону добігає кінця 31 грудня 2014 року. А для таких глибоких перетворень у національній системі охорони здоров'я – це замалий термін, щоб отримати зримі і відчутні усіма результати.

"Деякі складові реформи в цих областях були втілені повністю або майже повністю, інші частково. Для певної частини змін не встигли сформуватися умови. Так, наприклад, важливою передумовою реформи вторинної допомоги є структурне і функціональне оформлення первинної. Деякі впровадження, як наприклад, централізація фінансування вторинної медичної допомоги на рівні обласного бюджету, у разі скасування можуть негативно відбитися на організації медичної допомоги. Наприклад, на Дніпропетровщині і Вінниччині екстрена допомога вже понад рік доправляє хворих з гострими захворюваннями не у "свою" районну лікарню, а у ту лікарню, де є кращі умови для надання потрібної пацієнту допомоги, що вже позначилося на показниках стаціонарної летальності при кровотечах, проривній виразці тощо. При цьому у рази зменшилась потреба у виїздах спеціалістів з обласного центру. Таким чином, роботу з відпрацювання елементів нової системи надання медичної допомоги необхідно продовжити", – аргументував свою позицію представникам мас-медіа Костянтин Надутий.

Головний експерт Групи з питань охорони здоров'я "Реанімаційного пакету реформ" Зоряна Черненко підтримала фахівця МОЗ, зазначивши, що практика багатьох провідних країн світу свідчить, що систему охорони здоров'я не можна реформувати за декілька років, прийнявши лише кілька рішень.

"Нині варто тверезо оцінити сучасний стан реформування в пілотних регіонах, врахувати недоліки, проаналізувати наступні кроки та бути в постійному конструктивному діалозі з громадою – задля цього необхідний час і бажання, і нам це нині вкрай необхідно. Ми спільно з громадськістю, фахівцями та експертами будемо домагатися продовження дії закону, бо зупинятися на середині шляху – це злочин", – зазначила Зоряна Черненко.

Заступник директора Департаменту охорони здоров'я КМДА Олександр Курмишов розповів журналістам про практику медичного реформування на прикладі Києва, який входить до "пілоту".

За його словами, у столиці медики та пацієнти сприйняли нововведення по-різному. В одних амбулаторіях до цієї справи підійшли по-господарськи: роз'яснили громаді нові принципи надання медичної допомоги, залучили до консультативних прийомів вузькопрофільних фахівців тощо, в інших до цього питання підійшли формально. В результаті в одному районі Києва ми бачимо реальне наближення первинної медичної допомоги до населення, де пацієнт вибирає і користується послугами сімейного лікаря, де за рахунок суттєвої мотивації в сімейну медицину приходить кваліфікована молодь, в іншому районі міста – черги в поліклініках. В будь-якому разі створення центрів первинної медико-санітарної допомоги та впровадження нових методів фінансування виправдало себе.

"Нині вже фактично настав час переходити до реформування наступної ланки надання медичної допомоги – вторинної. В Києві необхідно сегментувати лікарні за спеціалізацією, треба створити ще декілька лікарень з надання екстреної допомоги, розподілити пусті лікарняні ліжка та зробити їх використання більш ефективним. Але це можливо лише за умови продовження дії "пілоту" та прийняття ще ряду нормативних актів", – підсумував Олександр Курмишов.

Окрім того, як зазначалося під час брифінгу, будуються амбулаторії, розвивається сімейна медицина та впроваджується нова модель надання медичної допомоги не лише в пілотних регіонах. За межами "пілотів" реформа охорони здоров'я також реалізовувалась. Лідерами у цій роботі стали Полтавська, Закарпатська та Одеська області, які нині висловили бажання долучитися до пілотування.

Учасники брифінгу дійшли спільної думки, що для того, щоб з більшою впевненістю поширювати набутий досвід на всю Україну, необхідно додати часу на відпрацювання перспективних елементів у "старих" і "нових" пілотах. Тому, фахівцями МОЗ України розроблено новий Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві", що передбачає подовження терміну "пілоту" до 31 грудня 2016 року.

Цей законопроект вже оприлюднений на офіційному веб-сайті МОЗ України для громадського обговорення(http://www.moz.gov.ua/ua/portal/Pro_20140923_0.html),

Комментарии
Последние записи в блогах

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що з         19.04.2020 набирають чинності норми Закону України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128), відповідно до яких у платників податків виникає право на використання програмних реєстраторів розрахункових операцій   (далі – РРО) – альтернативи традиційним РРО.

Для застосування програмних РРО ДПС надасть безкоштовне рішення, яким можна буде користуватися в частині фіскалізації торговельних операцій, поряд з цим, платники зможуть використовувати програмні РРО, доступні на ринку.

Запис на тестування відбувається на сайті Кабінету Міністрів України за посиланням https://prrosto.kmu.gov.ua/.

Слід зазначити, що дія Закону № 128 не поширюється на:

► «спрощенців» першої групи;

► фізичних осіб, які продають на ринку вживані речі, продукти власного підсобного господарства.

Самозайняті особи – «айтішники», юристи, консультанти, інші самозайнятих осіб, у тому числі і ті, хто працює на третій групі спрощеної системи оподаткування, можуть не використовувати РРО у разі:

● якщо їх клієнти розраховуються з ними виключно у безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують їм кошти на поточний рахунок банківським переказом;

● якщо клієнт у касі банку вносить готівку для подальшого її зарахування на поточний рахунок продавця.

 

 

 

 

Подробнее

     Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що з початку року стартувала кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2019 року, яка триватиме до 1 травня 2020 року.

     За місяць деклараційної кампанії громадянами Дніпропетровської області та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, подано 1 344 декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік. Про це повідомила начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська.

     Загальна сума задекларованого у деклараціях оподатковуваного доходу за 2019 рік – 176,9 млн грн, до сплати в бюджет нараховано 5,6 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 2,6 млн грн більше, ніж у 2019 році, та 1,0 млн грн військового збору, що на 0,5 млн грн більше минулого року.

     Доходи у сумі понад 1 мільйон гривень задекларували 13 мешканців Дніпропетровщини. Сума задекларованого ними доходу склала 72,9 млн гривень. Сума податку на доходи фізичних осіб до сплати складає 1,2 млн грн, сума військового збору до сплати складає 0,13 млн гривень.

Разом з тим, 177 мешканців Дніпропетровщини надали декларацію з метою скористатися правом на податкову знижку, сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету, складає 0,5 млн гривень. Реалізувати своє право на отримання податкової знижки громадяни можуть впродовж всього поточного року.

     Закликаємо громадян не зволікати та вчасно задекларувати свої доходи.

 

 

Подробнее

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що суб’єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтери), зобов’язані надіслати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку, за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 13.05.2017 № 497, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 08.06.2017 за № 700/30568.

Норми встановлені п.п. 170.1.6 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Податковий розрахунок за базовий звітний (податковий) період подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).

Крім того, звертаємо увагу, що фізичним особам, які надали у 2019 році посередницькі послуги, пов’язані з наданням послуг з оренди нерухомості і не є суб’єктами підприємницької діяльності, необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація) у разі отримання доходів, з яких під час їх нарахування або виплати не сплачувався податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, і при цьому такі доходи не звільнені від оподаткування.

Задекларувати отриманий у минулому році дохід та надати декларацію до податкового органу за місцем своєї реєстрації необхідно не пізніше 30 квітня 2020 року.

У такій декларації необхідно самостійно нарахувати податок на доходи фізичних осіб і військовий збір та у термін не пізніше 31 липня поточного року сплатити їх на відповідні рахунки.

Інформація про реквізити банківських рахунків для сплати нарахованих платежів розміщена на головній сторінці субсайту «Територіальні органи ДПС у Дніпропетровській області» у рубриці «Бюджетні рахунки».

 

Подробнее

     Питання організації роз'яснювальної роботи під час кампанії декларування доходів громадян стали провідними під час проведення зустрічі, що відбулася в приміщенні Павлоградської ДПІ Західно-Донбаського управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області.

     Учасники зустрічі – начальник Павлоградської ДПІ Ольга Радіонова та волонтери – ветерани-пенсіонери податкової служби Західно-Донбаського управління обговорили особливості проведення цьогорічної кампанії декларування, обмінялись думками з приводу нюансів цієї кампанії та визначили шляхи співпраці у доведенні необхідної інформації до громадян.

     Вже стало традицією, що на початку року волонтери добровільно допомагають у пропаганді податкового законодавства та інформують пересічних громадян міста про діяльність податкової служби. Розповсюджуючи тематичну друковану продукцію з питань декларування доходів громадян, волонтери допомагають донести необхідну інформацію до широких верств суспільства.

     “Ми, як ніхто, розуміємо важливість своєчасності сплати податків. Із власного досвіду ми знаємо, що більшість громадян – сумлінні платники. Їм необхідно лише своєчасно нагадати про необхідність декларування доходів та сплати податків, допомогти розібратися у законодавчих нормах. Саме тому ми завжди з готовністю допомагаємо своїм колегам”, - зазначають ветерани.

     Нагадаємо, що з 1 січня 2020 року в Україні стартувала кампанія декларування, котра триватиме до 1 травня 2020 року. Отож, закликаємо виконати громадянський обов'язок – задекларувати свої доходи.

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли Вы политику Президента Зеленского?
Да
Нет
Не знаю