Моніторинг життя чиновників не повинен стати інструментом покарання

10.09.2014 14:23

Оцінка доходів та витрат державних службовців не повинна стати інструментом покарання в руках прем'єр-міністра. Таку думку висловив політолог Тарас Березовець, коментуючи введення процедури моніторингу життя державних службовців І-ІІІ категорій, озвучене прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком.

«Йдеться про те, що моніторитимуться витрати держчиновників та членів їхніх сімей: карткові та банківські рахунки, покупки в магазинах, ресторанах, поїздки за кордон», - пояснив Березовець.

«Це повинна бути непублічна перевірка, для чого буде створена або окрема служба, або ця функція буде покладена на державну службу фінансового моніторингу. Фінмоніторинг і повинен доповідати, є явні невідповідності витрат чиновника його декларації про доходи. І за цими фактами мають порушуватися кримінальні справи за фактом ухилення від податків», - додав політолог.

При цьому він підкреслив, що цей моніторинг стане реальним інструментом у боротьбі з корупцією тільки в разі об'єктивної і незалежної його роботи.

«Якщо ця служба діятиме об'єктивно, якщо буде дійсно реальне, незалежне розслідування - тоді чиновники будуть боятися. Це не повинно стати інструментом у руках прем'єр-міністра, засобом покарання неугодних», - підсумував Березовець.

Яніна Ткачук, ForUm

Комментарии
Последние записи в блогах

Поширеним способом корупції у державних закупівлях стало уникнення проведення торгів через проведення переговорної процедури.

Подробнее

Земельна комісія Одеської міської ради підтримала рішення про передачу 4,6984 гектарів землі, на якій знаходиться санаторій «Молдова», в оренду компанії «Макстгруп». Передадуть ці території в оренду для експлуатації та обслуговування нежилих приміщень санаторію, включно з приміщеннями торговельного призначення та громадського харчування.

Подробнее

Бачення української історії, яке популяризується нині, сформоване переважно у другій половині 19 - на початках 20 століття. У другій половині 20 століття таке бачення було модернізоване під партійною-державну ідеологію СРСР та нав’язувалось населенню усіх країн соціалістичного табору та науковцям усього світу.

Подробнее

Уряд виділив 1,4 млрд грн на підтримку малих міст. Рішення про спрямування коштів на підтримку малих міст та селищ за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій схвалили 10 липня.

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы досрочные выборы в Днепре?
Да
Нет
Не знаю