Медична реформа – це спроба дерибану 100 млрд бюджетних коштів, - нардеп

19.10.2017 13:30

Нардеп з Дніпропетровщини Олександр Дубінін на свій сторінці у Фейсбук розповів про медичну реформу, якій дали старт сьогодні у Верховній Раді.

Про це повідомляє Інтернет-видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

«Прийняття так званої медичної реформи це ніщо інакше як спроба дерибану близько 100 млрд бюджетних коштів у ручному режимі. Щоб зрозуміти суть, варто знати одне: зараз гроші через медичну субвенцію потрапляють до обласних бюджетів та розподіляються. А за новою схемою так званої «реформи» це буде робити «Національна служба здоров’я України», однак законопроектом навіть не визначений конституційний статус цього органу і спосіб його формування. І тут дуже важливо, хто саме очолить цей «розподіл». Виникає логічне питання, а навіщо нам Міністерство охорони здоров'я тоді?.. Таким чином, особисто я бачу чисту корупційну схему з метою узурпувати процес розподілу цих коштів.

Я неодноразово наголошував на необхідності запровадження страхової медицини, як єдиного правильного виходу з ситуації, що склалася у медичній сфері. Але, нажаль, питання страхової медицини навіть не розглядається Урядом, хоча є зареєстровані законопроекти на цю тему.

Також важливим є те, що з прийняттям «медичної реформи» витрати на медицину фінансуватимуться не з розрахунку ліжкомісць в лікарні, а за фактом за надані послуги. Тож не виключається ризик формування переліку наданих послуг людям, які взагалі не були в лікарні з метою збільшення фінансування. Тобто нікуди ми від корупції не діваємось, нажаль.

І взагалі неприпустимою є ситуація з відхиленням правки Укропу щодо державних гарантій медичного обслуговування для чорнобильців, інвалідів, пенсіонерів. За які кошти вони будуть лікуватись? А взагалі ця «реформа» ставить під великий сумнів норму Конституції про безоплатність медичного обслуговування.

Як на мене, найкращим варіантом було б запровадження страхової медицини за прикладом Європейських країн, або просто роздати ці 100 млрд. людям у вигляді медичних ваучерів.

Реформування медицини це дуже важлива і складна річ. Зрештою, можна було б запровадити цю реформу як пілотний проект в деяких областях. Наприклад, Київська, Дніпропетровська та Львівська. Відпрацювали би всі помилки і потім запроваджували би по всій Україні. Все ж таки мова йде про здоров'я нації, майбутнє України», - написав він.

Нагадаємо, сьогодні, 19 жовтня, Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект № 6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів.

Как это повлияет на рейтинг:
Народный депутат Украины 8 созыва
Подробнее
Комментарии
Последние записи в блогах

23 квітня, у Дніпрі, за  адресою: актова зала, КП «Південна Укргеологія», вул. Чернишевського, 11, пройде інформаційний день проекту «Малі міста – великі враження». Це буде своєрідне навчання, де фахівці розкажуть зацікавленим, як підготувати та правильно оформити свою ініціативу для участі у конкурсі. Зареєструватися на інформаційний день можна за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/1FEKwDJEzSABrkCYhN6P77v2TBJB028_1y-P74YlHX3U/viewform?edit_requested=true

Подробнее

Станом на перше квітня 2019 року на території області діє 13531 ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з яких: 7273 ліцензії на алкоголь та 6258 - на тютюн, отриманих 5819 суб’єктами господарювання. Про це повідомив начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Денис Дегтярьов.

У першому кварталі поточного року місцева казна Дніпропетровської області поповнилася на 21 млн. 178,7 тис. грн.. від плати за ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, з яких 15 млн. 128,7 тис. грн. - від ліцензування роздрібної торгівлі.

В той же час, впродовж січня – березня 2019 року призупинено дію  657 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу, анульовано 593 ліцензії, з яких 18 - за порушення законодавства у частині продажу неповнолітнім особам алкогольних напоїв (7 ліцензій) та тютюнових виробів (11 ліцензій).

 

Подробнее

«Сьогодні головним принципом контрольно - перевірочної роботи фіскальних органів є вибірковість контролю на основі оцінки та опрацювання ризиків в діяльності платника, що цілком відповідає міжнародній практиці та дає змогу значно зменшити тиск на сумлінних платників, а також зосередити увагу фіскальних органів на ризикових платниках», - зазначив заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Дмитро Мельник.

Так, протягом І кварталу 2019 року підрозділами аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено 444 документальні перевірки юридичних осіб, за результатами яких до бюджету надійшло 97,2 млн грн грошових зобов’язань, Це на 88 млн грн більше ніж у січні - березні минулого року.

Також, при зниженні у І кварталі поточного року кількості проведених фактичних перевірок суб’єктів господарювання, які використовують РРО, у порівнянні з відповідним періодом минулого року (101 проти 112), до бюджету надійшло фінансових санкцій в 1,8 разів більше (236 тис.грн проти 128 тис.грн).

 

Подробнее

За оперативними даними у поточному році фізичним особам – власникам об'єктів нерухомості сформовано близько 377 тис. податкових повідомлень-рішень з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 23 тис. більше аналогічного періоду минулого року.

До сплати визначено податку на загальну суму понад 397 млн грн, що більше аналогічного періоду минулого року на 134 млн грн.

Про це повідомив начальник відділу адміністрування податку на нерухоме майно фізичних осіб, відмінне від земельної ділянки, Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Володимир Гуцуляк.

За його словами, найбільші суми нарахувань податку обліковуються по ГУ ДФС у Дніпропетровській – 56 млн грн, Київській – 52 млн грн, Львівській – 28 млн грн, Донецькій – 25 млн грн областях та м. Києві – 32 млн гривень.

Станом на 10 квітня  поточного року громадянами вже сплачено до місцевих бюджетів 107 млн грн. податку на нерухомість, що більше аналогічного періоду минулого року на 45 млн гривень.

«Нагадаю, що фізичними особами податок сплачується протягом 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення-рішення», – зазначив Володимир Гуцуляк.

Посадовець також нагадав, що цього року податок на нерухомість платники сплачують за 2018 рік за ставками, які були законодавчо визначені у цей період.

Так, податок нараховується на загальну площу об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток. Ставки податку встановлювалися рішеннями місцевих рад.

При цьому пільгові розміри майна, на які не застосовується ставка податку, складають:

для квартири/квартир незалежно від їх кількості - 60 кв. метрів;

для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - 120 кв. метрів;

для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - 180 кв. метрів.

 

Подробнее
Голосование
Кто победит на выборах президента Украины?
Петр Порошенко
Владимир Зеленский