Медична реформа – це спроба дерибану 100 млрд бюджетних коштів, - нардеп

19.10.2017 13:30

Нардеп з Дніпропетровщини Олександр Дубінін на свій сторінці у Фейсбук розповів про медичну реформу, якій дали старт сьогодні у Верховній Раді.

Про це повідомляє Інтернет-видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

«Прийняття так званої медичної реформи це ніщо інакше як спроба дерибану близько 100 млрд бюджетних коштів у ручному режимі. Щоб зрозуміти суть, варто знати одне: зараз гроші через медичну субвенцію потрапляють до обласних бюджетів та розподіляються. А за новою схемою так званої «реформи» це буде робити «Національна служба здоров’я України», однак законопроектом навіть не визначений конституційний статус цього органу і спосіб його формування. І тут дуже важливо, хто саме очолить цей «розподіл». Виникає логічне питання, а навіщо нам Міністерство охорони здоров'я тоді?.. Таким чином, особисто я бачу чисту корупційну схему з метою узурпувати процес розподілу цих коштів.

Я неодноразово наголошував на необхідності запровадження страхової медицини, як єдиного правильного виходу з ситуації, що склалася у медичній сфері. Але, нажаль, питання страхової медицини навіть не розглядається Урядом, хоча є зареєстровані законопроекти на цю тему.

Також важливим є те, що з прийняттям «медичної реформи» витрати на медицину фінансуватимуться не з розрахунку ліжкомісць в лікарні, а за фактом за надані послуги. Тож не виключається ризик формування переліку наданих послуг людям, які взагалі не були в лікарні з метою збільшення фінансування. Тобто нікуди ми від корупції не діваємось, нажаль.

І взагалі неприпустимою є ситуація з відхиленням правки Укропу щодо державних гарантій медичного обслуговування для чорнобильців, інвалідів, пенсіонерів. За які кошти вони будуть лікуватись? А взагалі ця «реформа» ставить під великий сумнів норму Конституції про безоплатність медичного обслуговування.

Як на мене, найкращим варіантом було б запровадження страхової медицини за прикладом Європейських країн, або просто роздати ці 100 млрд. людям у вигляді медичних ваучерів.

Реформування медицини це дуже важлива і складна річ. Зрештою, можна було б запровадити цю реформу як пілотний проект в деяких областях. Наприклад, Київська, Дніпропетровська та Львівська. Відпрацювали би всі помилки і потім запроваджували би по всій Україні. Все ж таки мова йде про здоров'я нації, майбутнє України», - написав він.

Нагадаємо, сьогодні, 19 жовтня, Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект № 6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів.

Как это повлияет на рейтинг:
Народный депутат Украины 8 созыва
Подробнее
Комментарии
Последние записи в блогах

Про це на другому засіданні робочої групи з доопрацювання до другого читання проєкту Закону України «Про повну загальну середню освіту» сказала аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова. У нараді взяли участь представники секретаріату Комітету ВР, профільних міністерств, профспілки, батьківської спільноти, експерти та керівники закладів освіти.

Подробнее

Асоціація міст України категорично проти ініціативи щодо податкових пільг для земель залізниці. У зв’язку з цим надіслала до Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики свої зауваження до законопроєкту «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо оподаткування земельних ділянок залізничного транспорту», яким пропонується встановлення податкових пільг для земель залізниці.

Подробнее

Впродовж січня – травня 2019 року органи фіскальної служби Дніпропетровщини забезпечили надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму  6 млрд 285,9 млн гривень. Якщо цей показник порівняти з січнем – травнем  минулого року, то цьогорічна сплата єдиного внеску збільшилась на 1 млрд 58,2 млн гривень.

При цьому, лише у травні поточного року платники єдиного внеску Дніпропетровської області перерахували на рахунки Держказначейства 1 млрд 261,1 млн грн, що на 171,2 млн грн більше травневих надходжень 2018 року.

Нагадуємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

 

Подробнее

За січень – травень 2019 року за оперативними даними до зведеного бюджету зібрано 507,2 млрд грн. Це на 13,3%, або на 59,5 млрд грн більше відповідного періоду минулого року. Так, за січень-травень 2018 року до зведеного бюджету надійшло 447,6 млрд грн.

За словами в.о. Голови ДФС Олександра Власова, до державного бюджету зібрано 400,1 млрд грн. Цей показник перевищує відповідний період минулого року на 11,5%, або на 41,1 млрд гривень.

«Позитивна динаміка спостерігається по всіх податкових і митних платежах. Позитив маємо за рахунок ефективного адміністрування та контролю за правильністю декларування, а також акцентування на боротьбі з правопорушеннями. Крім того, маємо понад 90% сплати податків у добровільному порядку», - зазначив Олександр Власов.

Так, податкових платежів до загального фонду держбюджету у січні-травні 2019 року зібрано у розмірі 242,5 млрд грн. Це на 10,6% або на 23,1 млрд грн перевищує минулорічний показник.

Митних платежів надійшло 128,4 млрд грн, що на 2,8 млрд грн, або на 2,2% більше, ніж за січень-травень 2018 року.

У травні поточного року до зведеного бюджету зібрано 117,1 млрд грн. Це на 11,9%, або на 12,4 млрд грн перевищує показник травня минулого року. До державного бюджету зібрано майже 93,2 млрд грн. Це на 10,8%, або на 9,1 млрд грн перевищує збір травня 2018 року.

До загального фонду держбюджету у травні зібрано 60,1 млрд грн податкових платежів, що на 11%, або майже на 6 млрд грн більше, ніж у травні милого року.  Митних платежів надійшло 27,4 млрд грн, що на 3,3%, або на 0,9 млрд грн перевищує минулорічний показник.

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет