Як заробляють на виборах у Дніпропетровську

15.10.2014 12:25

В Україні триває передвиборча кампанія. Для багатьох – це не лише муки вибору та втома від політичної реклами різних видів, а й можливість підзаробити. Як скористатися нею та скільки можна отримати за місяць агітації, дізнавався кореспондент «Зорі».

Промоутери заробляють до 3 тис. грн. за місяць

Найлегший спосіб заробітку – промоутер. Христина– студентка і одна із агітаторів. Дівчина вирішила підзаробити, бо є вільний час. І не тільки:

– Для мене більш важлива ідея партії, віра у майбутнє країни. Я підтримую зміни політичного ладу, і хочу внести свою лепту, — розповідає вона.

Але потрапити до лав промоутерів було не так просто. Ніяких оголошень у газеті чи об`яв на вулиці. Через знайомих студентці-заочниці вдалося отримати роботу з щотижневої оплатою по 15 грн/год.

– Працюємо повний робочий день. По сім годин щодня. Дехто працює по 4-5 годин. Обов’язок –  роздавати газети в місцях великого скупчення людей. Інколи розносимо по домах та квартирах та віддаємо особисто до рук, адже разом із газетами йде запрошення на зустріч з кандидатом. Виборці трапляються різні: є ті, кого цікавить зміна політичного устрою, а деякі навіть й погрожують міліцію викликати, аби їм не докучали. Хоча за законодавством нічого протизаконного ми не робимо.

За два тижні Христина заробила майже півтори тисячі (1 470 грн.). Зароблені гроші витратить на одяг та уроки з більярду.

Десятники: гроші за друзів

Початкове завдання десятників – залучити до кампанії якомога більше людей. І звісно, лише добрих знайомих і товаришів. Зазвичай достатньо 10 приведених друзів аби стати десятником. Така система нагадує бонусну програму «Приведи друга», в якій кожен залучений товариш підіймає рівень того, хто його привів.

– Десятник повинен вирішувати всі питання, які виникатимуть під час роботи в його команді, — розповідає Владислав. – Він повинен бути лідером та нести відповідальність за кожного. Контроль за виконаною роботою приведених промоутерів обов’язковий. Також справа десятника – розподіл місць праці поміж учасниками команди: один розповсюджує на вулиці, другий – біля ринку, а третій – по домах та квартирах. Десятник повинен мати постійний зв`язок з промоутерами, повідомляти про зміни маршруту чи про закінчення агітаційної «макулатури». І звісно ж, він роздає газети разом із промоутерами.

Оцюнюється така бонусна співпраця у 20-25 грн/год (сума залежить від партії чи кандидата, на якого працює десятник). На відміну від промоутера, який може працювати півдня, десятник залучається тільки на повний день.

Праця в наметах важка, але добре оплачувана

Передвиборча агітація – не лише роздача газет. Сергій Гапонюк розповідає про працю у наметах:

– Цілий день сидиш у наметі або біля нього та роздаєш перехожим агітаційні газети. Відповідаєш на питання, такі як «А хто це за кандидат/партія?», «А звідки він/вони?», «А чим раніше займалися?» «Що планують робити?» і т.д. Більш зацікавлених людей можна віднести до лав прихильників, записати їх контактні дані, питання, які вони не можуть вирішити.

-Не обійшлося й без надзвичайних ситуацій, – пригадує парубок. – Одного разу завадили ставити намет. Налетіло двоє молодиків спортивної статури. Вони намагалися зламати каркас, який тільки-но встановили. Ми відразу зателефонували до міліції й офісу депутата. Молодиків як вітром знесло.

Окрім розповсюдження газет та інформування зацікавленої верстви населення, обов’язковою умовою є самостійне встановлення та збір робочого намету. А це праця не для дівчат чи людей похилого віку. Залучають до такої роботи по дві людини у намет віком від 25 до 50 років. І знову ж таки, отримати посаду можна тільки через знайомих.

Оцінюється така агітація в 150-200 грн за 5-6 годин. І хоча наметова агітація триває лише  три тижні до виборів – отримана заробітна плата в середньому дорівнює трьом мінімальним зарплатам (3150-4200 грн.)

Щоб заробити у день виборів, забудьте про сон

У день виборів посада наглядача – одна із найпривабливіших, адже за добу роботи можна отримати 500-600 грн. Стати наглядачем може промоутер, якщо добре зарекомендує себе під час проведення агітації. Та обов`язки, звісно, зміняться.

– Протягом цілого дня потрібно контролювати, аби під час голосування не було ніяких порушень. Зокрема, щоб люди заходили по одному в кабінку, бюлетені не підмінювали, щоб не порушувалася сама процедура отримання бюлетеня справжнім виборцем, – розповідає Ольга Павлова.

Та основна робота почнеться вже після закриття виборчих дільниць. Абсолютний контроль правильного підрахунку голосів, їх запису – найважливіше завдання наглядача. Але цілу добу працювати важко: під ранок очі зліплюються. Тому запас кави та чаю необхідний.

Не спати добу у день виборів прийдеться й членам комісії виборчих дільниць. Перевірка документів, видача бюлетенів голосуючим, контроль потрапляння виборчих документів до спеціальних урн – обов’язки з 8 години ранку до 8 години вечора. А вже після закриття виборчих дільниць починається «пекло»: висидівши увесь день, вночі потрібно уважно підрахувати голоси за певних кандидатів та партії, відокремити зіпсовані бюлетені.

Валентина працює вчителем. І оскільки виборчі дільниці знаходяться у школах, жінка щоразу потрапляє до комісії:

– Завжди є відповідальна особа, яка розподіляє посадові місця. Можна й через певну політичну партію потрапити до рядів членів комісії, але таких вільних посад залишається менше, бо без блату у виборчих дільницях не обходиться. Ще б пак, адже члени комісії в середньому отримують близько 1000 грн.

Також у день виборів потрібні оператори прийому голосів:

– Приблизно за два тижні до виборів у контактні центри звертається певна політична партія, яка бажає отримати дані з підрахунку виборчих голосів,– розповідає Ольга, HR-агент одного із місцевих call-центрів. –  Зазвичай, звертаються великі політичні партії, які можуть собі дозволити орендувати офіс та найняти працівників на ніч підрахунку голосів. Нам телефонують із кожної виборчої дільниці опісля підрахунку й повідомляють зашифровані дані. Наприклад, номер 1 – 500 голосів, номер 2 – 200 голосів і т.д. При чому, ніхто не знає який номер відповідає якій політпартії. Кожен телефонний дзвінок триває не більше хвилини. Оператор відразу занотовує до комп’ютерної програми отримані дані і вже не може їх змінити, бо програма автоматично виключається. Жодних помилок не повинно бути!

Працює оператор приблизно з 20 години вечора до 6 години ранку наступного дня. Оплата – 17 грн/год, мінус податок у 17.5%. В цілому, сума заробітку становитиме 140 грн.

На такі посади шукають бажаючих серед своїх співробітників, або через Інтернет-оголошення. Для майбутніх операторів є безкоштовне навчання тривалістю одну-дві години. Після нього – відбір працівників.

Помічник кандидата в депутати – небезпечна, але прибуткова робота

Денис давно знайомий зі своїм керівником, поділяє його ідеї, тому без вагань погодився на посаду помічника:

– Планування та розробка політичної кампанії, зустрічі кандидата з виборцями, підготовка маршруту агітації та, звісно, розпорядження десятникам та їхнім агітаторам про роботу – безпосередні обов’язки помічника депутата. Аби бути певним у набраному персоналі потрібно особисто знайомитися з кожним, – розповідає він. – Саме тому через добрих знайомих шукав добросовісних та чесних. Аби промоутери могли дістатися до потрібного місця й провести агітацію – орендуємо мікроавтобус.

Чи намет заважають встановити, чи «макулатуру» шкодять, чи навіть за руки чіпляються – всі проблеми вирішує він, помічник кандидата:

– Спочатку проводиться зустріч кандидата із агітаторами, де той і про себе розповість, і особисту техніку безпеки повідомить. Знаючи правила, агітатори у разі небезпеки відразу викликають міліцію та телефонують мені. У таких ситуаціях завжди потрібно залишатися спокійним та мати холодний розум, аби всі питання вирішити «полюбовно». Бувало, на кандидата нападали. Але охорона спрацювала на відмінно. Після зустрічались з керівництвом МВС, аби знайти злодіїв.

Свою зарплатню Денис не озвучив, але каже, що вона його цілком задовольняє.

Текст: Наріна Волнянська

Комментарии
Последние записи в блогах

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що з         19.04.2020 набирають чинності норми Закону України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128), відповідно до яких у платників податків виникає право на використання програмних реєстраторів розрахункових операцій   (далі – РРО) – альтернативи традиційним РРО.

Для застосування програмних РРО ДПС надасть безкоштовне рішення, яким можна буде користуватися в частині фіскалізації торговельних операцій, поряд з цим, платники зможуть використовувати програмні РРО, доступні на ринку.

Запис на тестування відбувається на сайті Кабінету Міністрів України за посиланням https://prrosto.kmu.gov.ua/.

Слід зазначити, що дія Закону № 128 не поширюється на:

► «спрощенців» першої групи;

► фізичних осіб, які продають на ринку вживані речі, продукти власного підсобного господарства.

Самозайняті особи – «айтішники», юристи, консультанти, інші самозайнятих осіб, у тому числі і ті, хто працює на третій групі спрощеної системи оподаткування, можуть не використовувати РРО у разі:

● якщо їх клієнти розраховуються з ними виключно у безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують їм кошти на поточний рахунок банківським переказом;

● якщо клієнт у касі банку вносить готівку для подальшого її зарахування на поточний рахунок продавця.

 

 

 

 

Подробнее

     Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що з початку року стартувала кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2019 року, яка триватиме до 1 травня 2020 року.

     За місяць деклараційної кампанії громадянами Дніпропетровської області та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, подано 1 344 декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік. Про це повідомила начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська.

     Загальна сума задекларованого у деклараціях оподатковуваного доходу за 2019 рік – 176,9 млн грн, до сплати в бюджет нараховано 5,6 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 2,6 млн грн більше, ніж у 2019 році, та 1,0 млн грн військового збору, що на 0,5 млн грн більше минулого року.

     Доходи у сумі понад 1 мільйон гривень задекларували 13 мешканців Дніпропетровщини. Сума задекларованого ними доходу склала 72,9 млн гривень. Сума податку на доходи фізичних осіб до сплати складає 1,2 млн грн, сума військового збору до сплати складає 0,13 млн гривень.

Разом з тим, 177 мешканців Дніпропетровщини надали декларацію з метою скористатися правом на податкову знижку, сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету, складає 0,5 млн гривень. Реалізувати своє право на отримання податкової знижки громадяни можуть впродовж всього поточного року.

     Закликаємо громадян не зволікати та вчасно задекларувати свої доходи.

 

 

Подробнее

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що суб’єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтери), зобов’язані надіслати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку, за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 13.05.2017 № 497, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 08.06.2017 за № 700/30568.

Норми встановлені п.п. 170.1.6 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Податковий розрахунок за базовий звітний (податковий) період подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).

Крім того, звертаємо увагу, що фізичним особам, які надали у 2019 році посередницькі послуги, пов’язані з наданням послуг з оренди нерухомості і не є суб’єктами підприємницької діяльності, необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація) у разі отримання доходів, з яких під час їх нарахування або виплати не сплачувався податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, і при цьому такі доходи не звільнені від оподаткування.

Задекларувати отриманий у минулому році дохід та надати декларацію до податкового органу за місцем своєї реєстрації необхідно не пізніше 30 квітня 2020 року.

У такій декларації необхідно самостійно нарахувати податок на доходи фізичних осіб і військовий збір та у термін не пізніше 31 липня поточного року сплатити їх на відповідні рахунки.

Інформація про реквізити банківських рахунків для сплати нарахованих платежів розміщена на головній сторінці субсайту «Територіальні органи ДПС у Дніпропетровській області» у рубриці «Бюджетні рахунки».

 

Подробнее

     Питання організації роз'яснювальної роботи під час кампанії декларування доходів громадян стали провідними під час проведення зустрічі, що відбулася в приміщенні Павлоградської ДПІ Західно-Донбаського управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області.

     Учасники зустрічі – начальник Павлоградської ДПІ Ольга Радіонова та волонтери – ветерани-пенсіонери податкової служби Західно-Донбаського управління обговорили особливості проведення цьогорічної кампанії декларування, обмінялись думками з приводу нюансів цієї кампанії та визначили шляхи співпраці у доведенні необхідної інформації до громадян.

     Вже стало традицією, що на початку року волонтери добровільно допомагають у пропаганді податкового законодавства та інформують пересічних громадян міста про діяльність податкової служби. Розповсюджуючи тематичну друковану продукцію з питань декларування доходів громадян, волонтери допомагають донести необхідну інформацію до широких верств суспільства.

     “Ми, як ніхто, розуміємо важливість своєчасності сплати податків. Із власного досвіду ми знаємо, що більшість громадян – сумлінні платники. Їм необхідно лише своєчасно нагадати про необхідність декларування доходів та сплати податків, допомогти розібратися у законодавчих нормах. Саме тому ми завжди з готовністю допомагаємо своїм колегам”, - зазначають ветерани.

     Нагадаємо, що з 1 січня 2020 року в Україні стартувала кампанія декларування, котра триватиме до 1 травня 2020 року. Отож, закликаємо виконати громадянський обов'язок – задекларувати свої доходи.

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли Вы политику Президента Зеленского?
Да
Нет
Не знаю