Як виконують свої обіцянки нардепи-мажоритарники Дніпропетровщини

10.08.2016 13:31

Моніторинг виконання обіцянок депутатами-представниками мажоритарних округів різних регіонів України триває. На черзі – Дніпропетровська область. 

Про це повідомляє Інтернет-видання  «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ»  з посиланням на "Слово і діло".

Найбільш успішним із них у виконанні обіцянок виявився 28-річний обранець Центрально-Міського району Кривого Рогу, член «Блоку Петра Порошенка» Костянтин Усов. Щоправда, незважаючи на те, що в його активі 50% виконаних обіцянок, в абсолютному вимірі їх усього три. Перша – щодо відкриття «Центру захисту криворіжців», юристи якого покликані вирішувати комунальні проблеми й допомагати відстоювати права громадян у ЖЕКах, медичних установах і керівних компаніях. Друга реалізована обіцянка Усова стосувалася забезпечення Криворізької лікарні №2 ангіографічним апаратом, третя – голосування за відставку Шокіна.

Невиконана обіцянка в Усова поки лише одна: напередодні виборів він запевняв, що криворізька міська лікарня №3 отримає апарат штучного дихання, проте в лютому 2016 року головний лікар закладу повідомив «Слову і Ділу», що Усов не брав участі в закупівлі апарату, хоча його й придбали за рахунок інших фондів. У стінах парламенту народний депутат долучився до розробки 14 законопроектів, 1 з яких став законом.

На другому місці з показником відповідальності у 47% опинився член «Опоблоку» Артур Мартовицький, обраний у 36 мажоритарному виборчому окрузі з центром у Павлограді. Він виконав 15 із 32 своїх обіцянок, завдяки чому навіть потрапив до проекту «Слова і Діла» «Відповідальні». Переважна більшість із них стосуються допомоги освітнім, спортивним і медичним закладам округу. Серед них можна відзначити такі, як надання лікарням округу необхідного медичного обладнання й інструментарію, завершення в 2014 році ремонту спорткомплексу «Темп» у місті Тернівка Павлоградського району та забезпечення шкіл округу вісьмома комп’ютерними класами.

Невиконаних обіцянок у Мартовицького вдвічі менше. Зокрема, йому не вдалося повністю забезпечити питною водою жителів селищ Південне та Залізничників у Павлограді, поновити активну діяльність підприємствпереробної, харчової та легкої промисловості в окрузі (Мартовицький сам визнав нереалізованість цієї обіцянки, включивши її до нової передвиборчої програми) та підвищити заробітну плату медперсоналу. Варто зазначити, що народний депутат активно відстежує власний рейтинг на «Слові і Ділі», а на своєму персональному сайті навіть звітує про виконання зобов’язань перед виборцями, спираючись на дані порталу.

Що ж до роботи в комітетах Верховної Ради, то там Мартовицький став співавтором 16 законопроектів, проте жоден із них ще не був ухвалений у сесійній залі.

Трійку лідерів замикає позафракційний Дмитро Ярош, обраний у 39 виборчому окрузі області. Він дав 27 обіцянок, 11 з яких виконав, тим самим забезпечивши собі непогані позиції в рейтингу відповідальності народних депутатів. Мало хто сьогодні пам’ятає, але Ярош, іще на етапі балотування в президенти України, навесні 2014 року пообіцяв створити гарячу лінію для підприємців, що потерпають від здирництва людей, що називають себе «Правим сектором», і свого слова дотримав. Також у нардепа є ще кілька обіцянок, пов’язаних із ДУК, зокрема не дати роззброїти фронтовиків корпусу та не дозволити спровокувати їх на використання зброї під час блокування тренувальної бази «ПС» бійцями ЗСУ навесні 2015 року. Не дивно також, що Ярошу вдалося, як він і обіцяв, домогтися ухвалення Радою закону про добровольців.

Серед 8 невиконаних зобов’язань Яроша є досить екстраординарні. Наприклад, про знищення газотранспортної системи України в разі вторгнення російських військ. На щастя, нардеп не став реалізовувати цю обіцянку, попри те, що російське втручання в конфлікт на сході України визнала парламентська асамблея Ради Європи. Не вдалося йому також зареєструвати в парламенті законопроекти про українську добровольчу армію та про референдум.

При цьому Ярош долучився до написання лише 9 проектів законів і жоден із них колеги-депутати поки що не ухвалили.

Дещо відстав від Яроша за показником відповідальності Андрій Шипко – член депутатської групи «Відродження», що представляє у Верховній Раді виборчий округ №35 із центром у Нікополі. Маючи 33% виконаних обіцянок, він також став учасником проекту «Відповідальні». І хоча виконав нардеп лише 6 обіцянок, усього в його досьє їх 18. Серед реалізованих зобов’язань Шипка слід відзначити законодавчу роботу над створенням в Україні системи державної страхової медицини, придбання для мешканців регіону томографа та мамографа, обстеження за допомогою яких здійснюється безкоштовно, а також збільшення парку автомобілів швидкої допомоги в окрузі.

Невиконаних обіцянок у досьє Шипка також не бракує. Їх у нього 8. Серед них найважливішими, на нашу думку, єзбільшення фінансування охорони здоров’я, закріпленні права його виборчого округу залишати податки великих підприємств для фінансування соціальних програм регіону та голосування за особливий статус Донбасу. Загалом же Шипко став співавтором 64 законопроектів, 3 з яких стали законами.

Відповідальність решти депутатів-мажоритарників області можна охарактеризувати як вкрай низьку. І якщо представник «НФ» Олег Кришин та «опоблоківець» Дмитро Шпенов ще мають хоч якісь виконані обіцянки (2 та 1 відповідно), то Вадим НестеренкоВалентин Дідич,Олександр ДубінінАндрій Гальченко та Костянтин Павлов не можуть похвалитися й цим. Найуспішнішим законотворцем серед усіх перелічених вище депутатів виявився Дубінін, який узяв участь у розробці 43 законопроектів, 10 з яких були ухвалені. Кришин став співавтором 37 проектів законів, з яких були ухвалені 3, Дідич – 24, з яких Рада підтримала 2.

Как это повлияет на рейтинг:
Народный депутат ВРУ 7-8 созыва
Подробнее
Народный депутат ВРУ 7-8 созыва, председатель Криворожской городской организации Партии регионов
Подробнее
Народный депутат ВРУ 7-8 созыва
Подробнее
Народный депутат ВРУ 7-8 созыва
Подробнее
Народный депутат Украины 8 созыва
Подробнее
Народный депутат Украины 8 созыва
Подробнее
Народный депутат Украины 8 созыва, экс-лидер партии "Правый сектор"
Подробнее
Народный депутат Украины 8 созыва
Подробнее
Народный депутат Украины 8 созыва
Подробнее
Народный депутат Украины 8 созыва
Подробнее
Народный депутат Украины 8 созыва
Подробнее
Комментарии
Последние записи в блогах

Питання збереження давніх слов'янських православних сакральних місць нині, у період активних перетворень та будівництв, постає особливо актуально. Стосується воно і найдавніших слов'янських територій, які розміщуються в Волино-Карпатському регіоні, найперше на історичній Волині (нині північно-західний регіон України та окремі землі Польщі та Білорусі), власне, на Погоринні, більша частина якої припадає на Рівненську область.

Саме тут знаходяться ті місця, які були серцем першої слов'янської держави нової ери в Європі - Дулібської (Дулібського Союзу 1-9 ст.н.е.).

Саме тому місцеві інтузіасти наполегливо прагнуть зберегти давні святі місця, серед яких унікальні, такі як Хотинське джерело (Першоджерело) поблизу Рівного.

Про історію рятування джерела ентузіастами "Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Рівненської області" та місцевою владою від занепаду та захаращення читайте у статті, що нижче...

Подробнее

Платники податків мають право зареєструвати другий примірник акцизної накладної на розподіл пального

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/396944.html повідомила, що з 28.10.2019 розпочато реєстрацію другого примірника акцизної накладної, складеної у порядку, передбаченому   п. 23 Перехідних положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ), за умови, що перший примірник такої акцизної накладної зареєстрований в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) згідно з п. 23 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідних положень» ПКУ.

Подробнее

Податкова знижка для фізичних осіб

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, щоб повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку. Згідно з положеннями ст. 166 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.  Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи декларацію до 31 грудня року наступного за звітним.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.

Подробнее

Право на податкову знижку за 2018 можна використати по 31 грудня (включно) 2019

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області доводить до відома громадян, що використати права на податкову знижку за підсумками 2018 року  громадяни можуть  по 31 грудня (включно) 2019 року, подавши Декларацію про майновий стан і доходи до податкового органу за місцем реєстрації фізичної особи.

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы досрочные выборы в Днепре?
Да
Нет
Не знаю