Як молодь Дніпропетровщини святкуватиме 70 річницю вигнання окупантів

22.10.2014 15:40

З нагоди річниць визволення Дніпропетровська і України від фашистських загарбників в області пройде низка масштабних заходів. Напередодні свята, яке цього року набуває ще більш символічного значення, у навчальних закладах регіону пройдуть традиційні уроки мужності, тематичні круглі столи, вахти пам’яті і фотовиставки.

Про це стало відомо під час спільної прес-конференції директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олександра Демчика та голови Дніпропетровської обласної молодіжної ради Сергія Кривогуза, передає видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

Цієї п’ятниці, 24 жовтня, у Дніпропетровському міському палаці дітей та юнацтва пройде масштабний концерт для ветеранів. Його підготують дитячі колективи шкіл і позашкільних навчальних закладів.

Також у цей день на Дніпропетровській набережній пройде традиційний легкоатлетичний забіг. Приєднатися до спортивно-патріотичного дійства зможуть усі охочі, зокрема й школярі та студенти області.

Загалом, до річниці визволення Дніпропетровська та України для школярів, учнівської та студентської молоді регіону пройде більше тисячі заходів.

«Для школярів проведуть численні екскурсії до музеїв і меморіалів, а учні середньої та старшої школи матимуть змогу поспілкуватися з ветеранами війни. Наразі у Дніпропетровську залишилося лише 49 ветеранів і для сучасних школярів це фактично вже унікальна можливість дізнатися про події тих часів з перших вуст. Крім того, працюватимуть волонтерські загони. Це добровільні об’єднання школярів. Їхнє завдання допомогти ветеранам по господарству, купити ліки або зробити іншу добру справу», - повідомив Олександр Демчик.

Почути розповіді тих, хто бачив жахіття Великої Вітчизняної війни зможуть і студенти Дніпропетровщини. Цю ініціативу реалізовує Дніпропетровська обласна молодіжна рада. За словами голови об’єднання Сергія Кривогуза, студенти історичного факультету Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара започаткували традицію відео-інтерв’ю з безпосередніми учасниками Другої світової, Великої Вітчизняної війни, а також бійцями Української повстанської армії. Ролики можна буде переглянути в мережі Інтернет.

Разом з тим, за інформацією Олександра Демчика, у школах області облаштовано понад 300 музеїв і кімнат бойової та трудової слави. У цьому навчальному році школярі разом з педагогами почали оновлювати ці експозиції. Відтепер у шкільних музеях з’явилися також куточки слави сучасних героїв – бійців української армії, які перебувають у зоні АТО.

Довідка. 28 жовтня відзначається День визволення України від фашистських загарбників. Цей день було засновано згідно з указом президента «Про День визволення України від фашистських загарбників» від 20 жовтня 2009 року «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні». У ході Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму.
25 жовтня 1943 року визволено місто Дніпропетровськ. Звільнення міста й області було частиною великого літнього наступу Червоної армії в 1943 році.

Комментарии
Последние записи в блогах

Платники податків мають право зареєструвати другий примірник акцизної накладної на розподіл пального

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/396944.html повідомила, що з 28.10.2019 розпочато реєстрацію другого примірника акцизної накладної, складеної у порядку, передбаченому   п. 23 Перехідних положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ), за умови, що перший примірник такої акцизної накладної зареєстрований в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) згідно з п. 23 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідних положень» ПКУ.

Подробнее

Податкова знижка для фізичних осіб

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, щоб повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку. Згідно з положеннями ст. 166 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.  Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи декларацію до 31 грудня року наступного за звітним.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.

Подробнее

Право на податкову знижку за 2018 можна використати по 31 грудня (включно) 2019

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області доводить до відома громадян, що використати права на податкову знижку за підсумками 2018 року  громадяни можуть  по 31 грудня (включно) 2019 року, подавши Декларацію про майновий стан і доходи до податкового органу за місцем реєстрації фізичної особи.

Подробнее

Право на податкову соціальну пільгу

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що право на податкову соціальну пільгу мають громадяни, які працюють неповний робочий день, та батьки з двома і більше дітьми. 

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы досрочные выборы в Днепре?
Да
Нет
Не знаю