Як молодь Дніпропетровщини святкуватиме 70 річницю вигнання окупантів

22.10.2014 15:40

З нагоди річниць визволення Дніпропетровська і України від фашистських загарбників в області пройде низка масштабних заходів. Напередодні свята, яке цього року набуває ще більш символічного значення, у навчальних закладах регіону пройдуть традиційні уроки мужності, тематичні круглі столи, вахти пам’яті і фотовиставки.

Про це стало відомо під час спільної прес-конференції директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олександра Демчика та голови Дніпропетровської обласної молодіжної ради Сергія Кривогуза, передає видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

Цієї п’ятниці, 24 жовтня, у Дніпропетровському міському палаці дітей та юнацтва пройде масштабний концерт для ветеранів. Його підготують дитячі колективи шкіл і позашкільних навчальних закладів.

Також у цей день на Дніпропетровській набережній пройде традиційний легкоатлетичний забіг. Приєднатися до спортивно-патріотичного дійства зможуть усі охочі, зокрема й школярі та студенти області.

Загалом, до річниці визволення Дніпропетровська та України для школярів, учнівської та студентської молоді регіону пройде більше тисячі заходів.

«Для школярів проведуть численні екскурсії до музеїв і меморіалів, а учні середньої та старшої школи матимуть змогу поспілкуватися з ветеранами війни. Наразі у Дніпропетровську залишилося лише 49 ветеранів і для сучасних школярів це фактично вже унікальна можливість дізнатися про події тих часів з перших вуст. Крім того, працюватимуть волонтерські загони. Це добровільні об’єднання школярів. Їхнє завдання допомогти ветеранам по господарству, купити ліки або зробити іншу добру справу», - повідомив Олександр Демчик.

Почути розповіді тих, хто бачив жахіття Великої Вітчизняної війни зможуть і студенти Дніпропетровщини. Цю ініціативу реалізовує Дніпропетровська обласна молодіжна рада. За словами голови об’єднання Сергія Кривогуза, студенти історичного факультету Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара започаткували традицію відео-інтерв’ю з безпосередніми учасниками Другої світової, Великої Вітчизняної війни, а також бійцями Української повстанської армії. Ролики можна буде переглянути в мережі Інтернет.

Разом з тим, за інформацією Олександра Демчика, у школах області облаштовано понад 300 музеїв і кімнат бойової та трудової слави. У цьому навчальному році школярі разом з педагогами почали оновлювати ці експозиції. Відтепер у шкільних музеях з’явилися також куточки слави сучасних героїв – бійців української армії, які перебувають у зоні АТО.

Довідка. 28 жовтня відзначається День визволення України від фашистських загарбників. Цей день було засновано згідно з указом президента «Про День визволення України від фашистських загарбників» від 20 жовтня 2009 року «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні». У ході Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму.
25 жовтня 1943 року визволено місто Дніпропетровськ. Звільнення міста й області було частиною великого літнього наступу Червоної армії в 1943 році.

Комментарии
Последние записи в блогах

ДПС запустила пілотний проєкт «Перелік транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт»

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що з метою запровадження нових електронних сервісів Державна податкова служба України запустила пілотний проєкт електронного сервісу «Перелік транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий».

Подробнее

Довідку про суми виплачених доходів та утриманих податків можна отримати в Електронному кабінеті

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, триває період подання декларацій державними службовцями та особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. І традиційно у ці дні зростає кількість користувачів Електронного кабінету. Сервіс дозволяє оперативно та у будь-який час отримати відомості про суми виплачених доходів та утриманих податків, необхідні для заповнення декларації. Лише за останні три дні ДПС надано понад 32 тис. відповідей на запити про доходи громадян.

Подробнее

Сума, сплачена роботодавцем за договором добровільного медичного страхування на користь працівника, включається до його доходу

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) включається, зокрема, сума пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення відповідно до закону, страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), у тому числі, за договорами добровільного медичного страхування та за договором страхування додаткової пенсії, внесків на пенсійні вклади,

Подробнее

Основні випадки обов’язкового подання податкової декларації про майновий стан і доходи

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що продовжується деклараційна кампанія 2020.

Обов’язок подання податкової декларації про майновий стан і доходи у 2020 році виникає у фізичних осіб у випадках отримання доходів протягом 2019 року, а саме:

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли Вы политику Президента Зеленского?
Да
Нет
Не знаю