Харчування у дитсадочках Дніпра не можуть перевести на аутсорсинг через зрив тендерів

08.02.2018 14:45

У Дніпрі вже 8 разів зривали тендери щодо харчування дітей у дитсадочках на аутсорсингу. Про це 8 лютого на прес-конференції заявив заступник міського голови Олександр Шикуленко, повідомляє інтернет-видання "ДНЕПР. ГЛАВНОЕ" з посиланням на прес-службу міськради.

У школах міста вже використовують таку систему. Раніше для середніх навчальних закладів закуповували продукти, з яких потім готували працівники шкіл. Тепер харчуванням дітей повністю займаються приватні компанії: постачають продукти, обладнують харчоблоки, облаштовують їдальні та наймають кухарів для приготування їжі. Це дозволяє підвищити якість харчування та виключити крадіжки, нестачу продуктів, зловживання під час закупівель. Систему аутсорсингу хочуть запровадити й у дитячих садочках та яслах, але декілька компаній постійно зривають тендери.

«Щоразу за 4 дні до тендеру надходила скарга до Антимонопольного комітету України. Постійно було кілька скаржників: ФОП Баклаєнко та криворізькі компанії «Аскент КР» та «ФАД», які мають одного засновника. Щоразу Антимонопольний комітет блокував тендер і протягом 15 днів перевіряв скарги. У результаті їхнього розгляду до нас були незначні зауваження, які ми виправляли. Самі ці компанії у тендерах участі не брали, але блокували їх. Чому це відбувається? Компанії, які зараз поставляють продукти до дитячих садочків, не хочуть втрачати цього ринку послуг», – зазначив заступник Бориса Філатова.

Наразі харчування однієї дитини в яслах коштує 20 грн на день, а в дитячих садочках – 30 грн. 40% від цієї суми сплачує бюджет міста і ще 60% – батьки. На 2018 рік заплановано виділити 205,3 млн грн на харчування дітей дошкільного віку. Для порівняння: у 2017 році ця сума складала 102 млн. Тобто у разі введення системи аутсорсингу міська влада хоче підвищити вартість харчування. При цьому батьки не відчують фінансової різниці, адже за рахунок збільшення бюджету мерія платитиме 60% від вартості, а батьки – 40%. Батьки дітей зібрали близько тисячі підписів та направили колективні звернення до Президента, прем'єр-міністра, генерального прокурора, голови Антимонопольного комітету, щоб тендер таки відбувся.

«Ми подолаємо таких нечесних учасників. За чесної боротьби вони конкурувати не можуть, лише писати скарги для блокування. Ми продовжуємо оголошувати тендери щодо дитячих садочків. І я думаю, що всі добросовісні та конкурентоспроможні компанії, які можуть забезпечити якісне харчування, виграють. Ми доб'ємося свого та приведемо до ладу процес харчування дітей у дитсадочках», – сказав Олександр Шикуленко.

Міська рада охоплює понад 300 закладів, у яких здійснюють харчування дітей. Воно безкоштовне для дітей 1 – 4 класів та пільгових категорій, а це близько 44 тисяч. У яслах та дитячих садочках виховують ще 36 тисяч дітей, харчування яких частково фінансують з міського бюджету. Загальна сума, яку виділяють з кошторису на цю статтю витрат, зросла майже удвічі – до 330,5 млн грн на 2018 рік проти 193 млн грн у 2017 році.

Как это повлияет на рейтинг:
Комментарии
Последние записи в блогах

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє наступне.

ДПС України проінформувала, що з 01 січня 2020 року відбувся офіційний запуск бета-тестування програмного РРО «пРРОсто». Забезпечення розробки програмного рішення для програмних РРО та можливості його тестування здійснюється Державною податковою службою України на виконання Указу Президента України № 837/2019 від 08 листопада 2019 року «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави».

Записатись на бета-тест можна за посиланням https://prrosto.kmu.gov.ua/ .

Програмне РРО «пРРОсто» – це безкоштовний сервіс від податкової, який взаємодіє через Інтернет з сервером податкової служби через відкритий програмний інтерфейс, і виконує функції: формування, підпис, відправлення та видачу чеків встановленого формату, відкриття та закриття зміни, перегляд даних та інші.

Програмне рішення доступне для тестування на смартфонах і планшетах під операційними системами Android та iOS.

Учасники отримують запрошення до тестування з 09 січня 2020 року.

 

Подробнее

Сьогодні, в інформаційному агентстві «Мост-Днепр» відбулася пресконференція в.о. начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) Ганни Чуб на тему «Підсумки роботи податкової служби області за 2019 рік».

Підводячи підсумки роботи ГУ ДПС за минулий рік, Ганна Чуб акцентувала увагу на тому, що служба реформується і цей процес має певний перехідний період, в який платники не відчули жодних незручностей завдяки згуртуванню командного духу податківців Дніпропетровщини, які швидко адаптуватилися до змін та реалізації нових трендів.

Фахівці податкової служби області разом з платниками податків регіону успішно закінчили минулий рік. І як результат – залишився стабільним темп роботи у напрямку наповнення бюджетів, збільшились надходження від платників податків.

Так, протягом січня – грудня 2019 року до бюджетів усіх рівнів надійшло понад 60,4 мільярди гривень податків та зборів. Це на 20,8 мільярдів гривень (або 53 відсотки) більше ніж впродовж 2018 року.

При цьому:

- до державного бюджету спрямовано 35,0 мільярдів гривень, що на 15,4 мільярди гривень (або на 79 %) більше надходжень 2018 року;

- до місцевих бюджетів платниками сплачено 25,4 мільярди гривень. Це на 5,4 мільярди гривень (або на 27 %) більше фактичних надходжень 2018 року.

Говорячи про наповнення бюджетів, очільниця ГУ ДПС особливу увагу приділила питанням, які наразі є нагальними для нашої області.

Це, зокрема екологічний стан довкілля, який турбує кожного мешканця регіону, та сплата екоподатку – вагомого компенсатора негативного впливу на природу шкідливих та небезпечних факторів.

«Забезпечення сумлінної сплати екоподатку суб’єктами господарювання на сьогодні один із основних векторів роботи податкової служби області», – зазначила Ганна Чуб.

Під час пресконференції вона також зауважила, що у податківців області на особливому контролі – надходження з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Адже своєчасна сплата єдиного внеску – це соціальні гарантії громадян, їх захищеність у майбутньому. Ганна Чуб акцентувала увагу, що спостерігається стійка тенденція зростання надходжень єдиного внеску до державних цільових фондів.

Важливо, що збільшення надходжень відбувається не за рахунок тиску на бізнес, а завдяки ефективному впровадженню нових підходів до адміністрування податків. Саме цими правилами керується команда податкової служби області. Нова податкова служба взяла курс на скорочення перевірок і зменшення тиску на бізнес.

Так, згідно з планом-графіком проведення документальних перевірок кількість запланованих перевірок суб’єктів господарювання у 2020 році у порівнянні з 2019 роком зменшилась майже на 90.

Ганна Чуб також нагадала, що вже  стартувала деклараційна кампанія – 2020 та закликала платників виконати свій громадянський обов’язок: своєчасно подати декларації і сплатити податки та збори.

За словами в.о. начальника ГУ ДПС на сьогодні триває процес удосконалення податкової. Головна ідея такого реформування – це побудова партнерських відносин між податковою – як сервісом, і платником – як нашим клієнтом. Суб’єкти господарювання і держава повинні стати компаньйонами, а не протистояти одне одному.

Розвиток онлайн сервісів і діджиталізація – це один із пріоритетних напрямків розвитку податкової служби.

Надання сервісів платникам і забезпечення податкових надходжень до бюджету – щоденна робота фахівців ГУ ДПС. Бізнес має забути дорогу до податкової, платники податків мають отримувати всі послуги онлайн. І таким інструментом сьогодні є сервіс Електронний кабінет.

«Ми вдячні громадянам та бізнесу, які сумлінно сплачують податки. Адже сумлінна сплата податків – це приклад високої податкової культури.

Ми, як ніколи, відкриті до співробітництва, нових ідей та конструктивної співпраці», – на завершення акцентувала очільниця ГУ ДПС.

Пресконференція пройшла у форматі діалогу – учасники заходу отримали відповіді на актуальні питання.

 

Подробнее

До уваги платників!

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу платників на наступне.

Згідно з постановою Правління Національного банку України (далі – НБУ) від 26 вересня 2019 року № 118 «Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 28 грудня 2018 року № 162» з 13 січня 2020 року, рахунок відправника/отримувача в електронних розрахункових документах і електронних повідомленнях Системи електронних повідомлень Національного банку України (далі – СЕП) буде ідентифікуватися тільки за допомогою міжнародного номера банківського рахунку (IBAN). Якщо в платіжному дорученні буде вказано не номер рахунку у форматі IBAN, то СЕП забракує такий документ.

Подробнее

НОВІ РАХУНКИ. ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ, БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ, ЮРИДИЧНИХ ТА ФІЗИЧНИХ ОСІБ

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що з 1 січня 2020 року Державна казначейська служба України (далі – Казначейство) перейшла на ведення бухгалтерського обліку за Планом рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 №1203, із змінами та доповненнями (далі – План рахунків №1203).

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы продажу украинской земли?
Да
Нет
Не знаю