Громади Дніпропетровщини залучають міжнародну фінансову допомогу

03.12.2014 16:13

За останні чотири роки в Дніпропетровський регіон було залучено майже 200 мільйонів гривень соціальних інвестицій – фінансова підтримка міжнародних фондів та організацій. Це найвищій показник в державі з реалізації проектів фондів технічної підтримки. Кожен третій проект, реалізований в Україні, впроваджується в нашому регіоні. І велику частина коштів для власного розвитку сьогодні залучають самі громади.

Про це повідомляє видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

Це питання стало одним з ключових на підсумковій конференції обласної асоціації органів місцевого самоврядування, яка пройшла у Дніпропетровській обласній раді 3 грудня.

Так, цього року місто Зеленодольськ самостійно отримало грант Європейської Комісії «Підтримка заходів з підвищення енергоефективності у малих містах України» на суму майже 2 мільйони гривень; П'ятихатський район самостійно отримав грант на створення молочного кооперативу від Єврокомісії в рамках програми «Підтримка регіональної політики України» на суму майже 4 мільйони гривень; Томаківський район самостійно отримав грант від швейцарсько-українського проекту DESPRO на розробку стратегії розвитку сільської громади.

«Вже зараз наші села та міста «дозріли» до того, щоб самостійно залучати соціальні інвестиції. І це є основним результатом нашої роботи, коли громади працюють над власним розвитком як автономні самоврядні одиниці. Це вже стало системою. А щоб допомогти громадам в цьому питанні ми залучаємо кращих світових експертів-практиків», - зазначив голова облради Євген Удод.

В конференції поряд з керівниками місцевих громад взяли участь експерти міжнародних проектів та фондів - Швейцарсько-Українського проекту DESPRO «Підтримка децентралізації в Україні», проекту «Енергоефективність в громадах» GIZ, проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»,  Фонду Ганса Зайделя.

Експертами було визначено, що найперспективнішим з огляду залучення підтримки сьогодні є співробітництво між окремими невеликими територіями нашої держави та європейських країн. У цьому напряму і буде працювати Дніпропетровська область наступного року.

Чи впораються керівники місцевих громад з новими вимогами, які висуває децентралізація влади? На це питання в ході конференції була отримана позитивна відповідь. Щоб керівники на місцях стали ефективними спеціалістами і навчилися самостійно розвивати свої території обласна рада залучає кращий вітчизняний і світовий досвід та експертів із Канади, Швейцарії, Польщі та Німеччини. Наступного року в області працюватимуть чотири навчальних проекти для органів місцевого самоврядування та депутатів.

Напередодні Дня місцевого самоврядування Євген Удод привітав усіх зі святом і вручив нагороди переможцям обласного конкурсу серед посадових осіб місцевого самоврядування 2014 року.

Довідково. До складу Дніпропетровської обласної асоціації органів місцевого самоврядування входить 371 місцева рада: 1 – обласна, 20 – міських, 22 – районних, 288 – сільських, 40 – селищних. Це більше 1,5 тис. територіальних громад та майже 9 тис. депутатів місцевих рад усіх рівнів.

Как это повлияет на рейтинг:
Депутат Днепропетровского областного совета 7 созыва, экс-председатель Днепропетровского областного совета
Подробнее
Комментарии
Последние записи в блогах

До уваги платників екологічного податку!

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській областіінформує, що у разі якщо платник екологічного податку (далі – екоподаток) перебуває на податковому обліку у місті з районним поділом, то такий платник може подавати одну податкову декларацію екологічного податку за викиди, скиди усіма своїми джерелами забруднення та/або розміщення відходів, якщо ці джерела та/або спеціально відведені місця для розміщення відходів розташовані на території такого міста (зазначається код згідно з Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ)), за місцем перебування платника податку на податковому обліку (міської ради).

Подробнее

Застосування штрафних санкцій за донарахування своєчасно не нарахованого єдиного внеску

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що за донарахування контролюючим органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) накладається штраф у розмірі 10 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску.

Подробнее

Про оголошення конкурсу!

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області оголошує конкурс з визначення суб’єктів господарювання, які у 2020 році можуть здійснювати реалізацію безхазяйного майна та майна, що переходить у власність держави.

Подробнее

Питання збереження давніх слов'янських православних сакральних місць нині, у період активних перетворень та будівництв, постає особливо актуально. Стосується воно і найдавніших слов'янських територій, які розміщуються в Волино-Карпатському регіоні, найперше на історичній Волині (нині північно-західний регіон України та окремі землі Польщі та Білорусі), власне, на Погоринні, більша частина якої припадає на Рівненську область.

Саме тут знаходяться ті місця, які були серцем першої слов'янської держави нової ери в Європі - Дулібської (Дулібського Союзу 1-9 ст.н.е.).

Саме тому місцеві інтузіасти наполегливо прагнуть зберегти давні святі місця, серед яких унікальні, такі як Хотинське джерело (Першоджерело) поблизу Рівного.

Про історію рятування джерела ентузіастами "Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Рівненської області" та місцевою владою від занепаду та захаращення читайте у статті, що нижче...

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы досрочные выборы в Днепре?
Да
Нет
Не знаю