Громадський рух у Дніпрі має певні проблеми, - Сергій Горностаєв

15.04.2018 18:30

Сильні громадські організації, розвинуте громадянське суспільство, є опорою для держави. Водночас, як в Україні, так і в Дніпрі громадські організації є "ручними", небагаточисельними або "закритими" для вступу нових членів.

Про це інтернет-виданню "ДНІПРО. ГОЛОВНЕ" розповів в спеціальному коментарі голова правління дніпровського БФ "Місто Змін" Сергій Горностаєв.

"Після Революції Гідності рівень активності в суспільстві значно підвищився. Також міжнародні донори стали приділяти більше уваги регіонам, в тому числі й Дніпру, фінансувати локальні проекти та ініціативи. Беззаперечно, допомога від наших партнерів необхідна, але хотілося, щоб і наша держава створила якісний механізм підтримки громадських організацій. Перехід на грантову систему є вимогою часу, при цьому необхідно формувати довіру до розподілення фінансової допомоги", - наголошує активіст.

Читайте также: Влада у Дніпрі не підтримує декомунізацію, - Кирило Дороленко

Місцеві та загальнодержавні фонди мають сформувати якісні наглядові ради та унеможливити "ручне" фінансування "потрібних" комусь проектів.

"Пам'ятаємо нещодавний скандал з виділенням фінансування для громадських організацій збоку Дніпровської міської ради - такі ситуації не сприяють уставленню довіри та співпраці між інститутами громадянського суспільства, органами місцевого самоврядування або державними інститутами. В ідеалі, саме сильні громадські організації, розвинуте громадянське суспільство, є опорою для держави. Але поки складається таке враження, що в Україні держава та громадянське суспільство є антагоністами", - розповідає Сергій Горностаєв.

Читайте также: Медреформа – вызов не только для врачей и власти, но и для общества, - Александр Колесник

Також маємо  проблеми і в громадському секторі, часто громадські організації є "ручними", небагаточисельними або "закритими" для вступу нових членів. Та і особливої обізнаності у громадян про необхідність участі в громадських організаціях теж нема. Підсумовуючи можна сказати, що ситуація покращується з часом, але не достатньо швидко для відчутних позитивних змін в громадському секторі, говорить активіст.

Комментарии
Последние записи в блогах

Один з найцікавіших цьогорічних заходів «Дніпровського центру професійно - технічної освіти туристичного сервісу» - участь ублагодійному проекті "Генічеськ - територія добра".

Подробнее

У січні – березні 2018 року за фактами вчинення посадовими особами органів фіскальної служби корупційних та інших злочинів у сфері службової діяльності, правоохоронними органами розпочато 110 кримінальних проваджень, з них 102 – за матеріалами підрозділів Головного управління внутрішньої безпеки ДФС.

У ході розслідування кримінальних проваджень, розпочатих за матеріалами підрозділів  ГУВБ, працівникам органів ДФС оголошено 29 повідомлень про підозру у вчиненні злочинів.

До суду направлено 11 обвинувальних актів та 7 осіб судом вже визнано винними у скоєнні злочинів.

За вказаний період за матеріалами підрозділів ГУВБ спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції складено та направлено до суду 45 адміністративних протоколів про скоєння правопорушень, пов’язаних з корупцією, за якими 5 осіб визнано винними у вчиненні адміністративних правопорушень.

Протягом трьох місяців поточного року підрозділами Головного управління внутрішньої безпеки ДФС проведено 569 службових розслідувань та перевірок, у тому числі:

- за зверненнями фізичних та юридичних осіб – 196;

- за повідомленнями про можливі неправомірні дії працівників служби, що надійшли на сервіс «Пульс» – 42.

За результатами зазначених перевірочних заходів 149 працівникам ДФС винесено офіційні застереження про недопущення протиправної поведінки. До дисциплінарної відповідальності притягнуто 82 працівники.

 

Подробнее

Юні кам'янчани ділилися з присутніми своїми відкриттями і досягненнями, освідчувалися у любові до рідного краю.

Подробнее

Порядок отримання електронного цифрового підпису

Подробнее
Голосование
Нужны ли досрочные выборы Верховной Рады?
Не знаю
Нет, не нужны
Да, нужны