Громадський рух у Дніпрі має певні проблеми, - Сергій Горностаєв

15.04.2018 18:30

Сильні громадські організації, розвинуте громадянське суспільство, є опорою для держави. Водночас, як в Україні, так і в Дніпрі громадські організації є "ручними", небагаточисельними або "закритими" для вступу нових членів.

Про це інтернет-виданню "ДНІПРО. ГОЛОВНЕ" розповів в спеціальному коментарі голова правління дніпровського БФ "Місто Змін" Сергій Горностаєв.

"Після Революції Гідності рівень активності в суспільстві значно підвищився. Також міжнародні донори стали приділяти більше уваги регіонам, в тому числі й Дніпру, фінансувати локальні проекти та ініціативи. Беззаперечно, допомога від наших партнерів необхідна, але хотілося, щоб і наша держава створила якісний механізм підтримки громадських організацій. Перехід на грантову систему є вимогою часу, при цьому необхідно формувати довіру до розподілення фінансової допомоги", - наголошує активіст.

Читайте также: Влада у Дніпрі не підтримує декомунізацію, - Кирило Дороленко

Місцеві та загальнодержавні фонди мають сформувати якісні наглядові ради та унеможливити "ручне" фінансування "потрібних" комусь проектів.

"Пам'ятаємо нещодавний скандал з виділенням фінансування для громадських організацій збоку Дніпровської міської ради - такі ситуації не сприяють уставленню довіри та співпраці між інститутами громадянського суспільства, органами місцевого самоврядування або державними інститутами. В ідеалі, саме сильні громадські організації, розвинуте громадянське суспільство, є опорою для держави. Але поки складається таке враження, що в Україні держава та громадянське суспільство є антагоністами", - розповідає Сергій Горностаєв.

Читайте также: Медреформа – вызов не только для врачей и власти, но и для общества, - Александр Колесник

Також маємо  проблеми і в громадському секторі, часто громадські організації є "ручними", небагаточисельними або "закритими" для вступу нових членів. Та і особливої обізнаності у громадян про необхідність участі в громадських організаціях теж нема. Підсумовуючи можна сказати, що ситуація покращується з часом, але не достатньо швидко для відчутних позитивних змін в громадському секторі, говорить активіст.

Комментарии
Последние записи в блогах

Народний депутат України від фракції Радикальної партії Олега Ляшка Сергій Рибалка під час свого виступу в парламенті запросив в.о. Міністра охорони здоров’я Уляну Супрун відвідати Павлоградську міську лікарню №4 (Дніпропетровської області) і скоштувати їжу для пацієнтів, на яку виділяється лише 5 гривень на добу. Він зазначив, що особисто переконався в неефективності медичної реформи, відвідавши Павлоградську міську лікарню №4, на його рідній Дніпропетровщині.

Подробнее

«За дев’ять місяців 2018 року до місцевих скарбниць Дніпропетровщини надійшло 17,61 млрд грн податків і зборів. Це на 2,85 млрд грн більше порівняно з минулорічним періодом», -  повідомила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.

За її словами більше половини надходжень в місцеві бюджети регіону забезпечує податок на доходи фізичних осіб, його сума складає 10,22 млрд гривень.

Також, суттєво наповнила бюджетні кошики місцевих громад Дніпропетровської області і плата за землю - 2,78 млрд гривень.

Крім цього, впродовж трьох кварталів поточного року спрощенці області перерахували до бюджетів місцевих громад майже 1,6 млрд грн єдиного податку, а надходження податку на прибуток від юридичних осіб Дніпропетровщини перевищили 1,38 млрд гривень.

 

Подробнее

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області припинили діяльність центру мінімізації митних платежів, через який протягом 2015-2018 років було проведено зовнішньоекономічних операцій на суму понад 70 млн. грн.

У рамках розслідування кримінального провадження за ст. 212 КК України було встановлено групу осіб, які, використовуючи підконтрольні транзитно-конвертаційні підприємства, у т.ч. компанії – нерезиденти, розробили та використовували для своїх клієнтів схему мінімізації сплати митних платежів та податків, штучного заниження митної вартості імпортованих товарів (труби безшовні круглого поперечного перерізу зі сталі та полімери етилену в первинних формах) та їх подальшої легалізації.

Для митного оформлення металопродукції фігуранти створили низку підприємств-імпортерів, використовуючи реквізити яких уклали зовнішньоекономічні контракти з підприємствами-нерезидентами, зареєстрованими в Китаї, РФ та Азербайджані на постачання вказаних товарів. У подальшому було організовано ввезення на митну територію України ТМЦ з підміною документів (імпортні контракти, інвойси, сертифікати якості та інші), до яких вносили недостовірні відомості щодо вартості, ваги та хімічного складу імпортованої продукції.

Надалі на власних та орендованих виробничих потужностях на труби наносили ізоляційне покриття та виконували інші технологічні процеси. Виготовлену таким чином продукцію легалізовували, відвантажуючи від імені фіктивних СГД підприємствам газо- та нафтовидобувної промисловості.

При оформленні вантажів на експорт організатори ЦММП використовували печатки підприємств-нерезидентів, зареєстрованих в країнах з пільговим оподаткування, занижуючи вартість продукції та залишаючи фактичні прибутки на підконтрольних підприємствах нерезидентах.

Загальний обсяг зовнішньоекономічних операцій підприємств вказаної групи у 2015-2018 роках склав понад 70 млн. грн.

За результатами обшуків, проведених в офісних, виробничих та складських приміщеннях, які використовувалися фігурантами, вилучено 8 печаток підконтрольних компаній (у т.ч. нерезидентів), 49,9 тис. грн. готівкою, первинні фінансово-господарські документи, документи бухгалтерського, податкового обліку та документи зовнішньо - економічної діяльності, що підтверджують злочинну діяльність, а також документацію щодо відвантаження товарів, руху автотранспортних засобів, використання виробничих потужностей та ін.

Триває слідство.

 

Подробнее
Голосование
Насколько изменилось экономическое состояние вашей семьи за год?
Ухудшилось
Улучшилось
Не изменилось