Громадський рух у Дніпрі має певні проблеми, - Сергій Горностаєв

15.04.2018 18:30

Сильні громадські організації, розвинуте громадянське суспільство, є опорою для держави. Водночас, як в Україні, так і в Дніпрі громадські організації є "ручними", небагаточисельними або "закритими" для вступу нових членів.

Про це інтернет-виданню "ДНІПРО. ГОЛОВНЕ" розповів в спеціальному коментарі голова правління дніпровського БФ "Місто Змін" Сергій Горностаєв.

"Після Революції Гідності рівень активності в суспільстві значно підвищився. Також міжнародні донори стали приділяти більше уваги регіонам, в тому числі й Дніпру, фінансувати локальні проекти та ініціативи. Беззаперечно, допомога від наших партнерів необхідна, але хотілося, щоб і наша держава створила якісний механізм підтримки громадських організацій. Перехід на грантову систему є вимогою часу, при цьому необхідно формувати довіру до розподілення фінансової допомоги", - наголошує активіст.

Читайте также: Влада у Дніпрі не підтримує декомунізацію, - Кирило Дороленко

Місцеві та загальнодержавні фонди мають сформувати якісні наглядові ради та унеможливити "ручне" фінансування "потрібних" комусь проектів.

"Пам'ятаємо нещодавний скандал з виділенням фінансування для громадських організацій збоку Дніпровської міської ради - такі ситуації не сприяють уставленню довіри та співпраці між інститутами громадянського суспільства, органами місцевого самоврядування або державними інститутами. В ідеалі, саме сильні громадські організації, розвинуте громадянське суспільство, є опорою для держави. Але поки складається таке враження, що в Україні держава та громадянське суспільство є антагоністами", - розповідає Сергій Горностаєв.

Читайте также: Медреформа – вызов не только для врачей и власти, но и для общества, - Александр Колесник

Також маємо  проблеми і в громадському секторі, часто громадські організації є "ручними", небагаточисельними або "закритими" для вступу нових членів. Та і особливої обізнаності у громадян про необхідність участі в громадських організаціях теж нема. Підсумовуючи можна сказати, що ситуація покращується з часом, але не достатньо швидко для відчутних позитивних змін в громадському секторі, говорить активіст.

Комментарии
Последние записи в блогах

За підсумками деклараційної кампанії - 2018 доходи у розмірі понад 1 млн грн задекларували 4817 громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність.

Дохід у сумі понад 1 млрд грн, отриманий у 2017 році, задекларувала одна особа.

Найбільше мільйонерів, які подали декларації, обліковуються у м.Києві. Їх кількість складає 2184 особи, або 45% від загальної кількості мільйонерів. Серед лідерів також Київська – 333 особи, Харківська – 328 та Дніпропетровська – 303 області.

Наймолодшому платнику податків, яким задекларовано доходи понад 1 млн грн, виповнилось 7 років, а найстаршому – 99 років.

 

Подробнее

«Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!»

Подробнее

В це Велике Православне Свято, в перший день Православного року, обласній лікарні імені Мечникова було зроблено великий подарунок!

Подробнее

Всеукраинский съезд движения "СПРАВЕДЛИВОСТЬ" выдвинул Валентина Наливайченко в кандидаты в Президенты

 

Подробнее
Голосование
Кто победит на выборах президента Украины?
Юлия Тимошенко
Петр Порошенко
Анатолий Гриценко
Владимир Зеленский
Юрий Бойко
Олег Ляшко
Александр Вилкул
Другой кандидат