Громадський рух у Дніпрі має певні проблеми, - Сергій Горностаєв

15.04.2018 18:30

Сильні громадські організації, розвинуте громадянське суспільство, є опорою для держави. Водночас, як в Україні, так і в Дніпрі громадські організації є "ручними", небагаточисельними або "закритими" для вступу нових членів.

Про це інтернет-виданню "ДНІПРО. ГОЛОВНЕ" розповів в спеціальному коментарі голова правління дніпровського БФ "Місто Змін" Сергій Горностаєв.

"Після Революції Гідності рівень активності в суспільстві значно підвищився. Також міжнародні донори стали приділяти більше уваги регіонам, в тому числі й Дніпру, фінансувати локальні проекти та ініціативи. Беззаперечно, допомога від наших партнерів необхідна, але хотілося, щоб і наша держава створила якісний механізм підтримки громадських організацій. Перехід на грантову систему є вимогою часу, при цьому необхідно формувати довіру до розподілення фінансової допомоги", - наголошує активіст.

Читайте также: Влада у Дніпрі не підтримує декомунізацію, - Кирило Дороленко

Місцеві та загальнодержавні фонди мають сформувати якісні наглядові ради та унеможливити "ручне" фінансування "потрібних" комусь проектів.

"Пам'ятаємо нещодавний скандал з виділенням фінансування для громадських організацій збоку Дніпровської міської ради - такі ситуації не сприяють уставленню довіри та співпраці між інститутами громадянського суспільства, органами місцевого самоврядування або державними інститутами. В ідеалі, саме сильні громадські організації, розвинуте громадянське суспільство, є опорою для держави. Але поки складається таке враження, що в Україні держава та громадянське суспільство є антагоністами", - розповідає Сергій Горностаєв.

Читайте также: Медреформа – вызов не только для врачей и власти, но и для общества, - Александр Колесник

Також маємо  проблеми і в громадському секторі, часто громадські організації є "ручними", небагаточисельними або "закритими" для вступу нових членів. Та і особливої обізнаності у громадян про необхідність участі в громадських організаціях теж нема. Підсумовуючи можна сказати, що ситуація покращується з часом, але не достатньо швидко для відчутних позитивних змін в громадському секторі, говорить активіст.

Комментарии
Последние записи в блогах

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що найбільш запитуваною серед відвідувачів Центрів обслуговування платників залишається послуга з видачі картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків. Зокрема, у січні – червні поточного року ЦОП Дніпропетровщини надано більше 86,2 тисячі таких послуг.

Також не втрачає актуальності послуга з видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків. Протягом зазначеного періоду платникам надано понад           37 тисяч цих послуг. Крім того, платників продовжує цікавити послуга з надання витягу з реєстру платників єдиного податку. З початку року видано більше 15 тисяч таких витягів.

На сьогодні обслуговування платників здійснюється 36 Центрами обслуговування платників, що діють при податкових інспекціях Дніпропетровської області, які надають 30 видів адміністративних послуг. Протягом шести місяців поточного року 247 працівниками, задіяних у роботі ЦОП, надано понад 200 тисяч адміністративних послуг. Окрім отримання консультативних та інформаційних послуг, відвідувачі Центрів обслуговування платників мають можливість подати податкову звітність та отримати ключі електронного цифрового підпису.

Подробнее

Західно-Донбаська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що ДФС України у зв’язку з набранням чинності наказом Міністерства фінансів України від 15.05.2018 № 511, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України від 11.06.2018     № 692/32144 (далі – наказ Мінфіну № 511), яким затверджено зміни, внесені до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435 (далі – наказ Мінфіну № 435), повідомила наступне.

Частиною четвертою ст. 8 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами і доповненнями визначено, що порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) визначається цим Законом, у частині адміністрування – Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику.

Відповідно до п. 46.6 ст. 46 ПКУ у разі якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності.

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

З огляду на зазначене, звітність за липень 2018 року подається у серпні         2018 року за формами, затвердженими наказом Мінфіну № 435.

Таким чином, звітність за новими формами, затвердженими наказом Мінфіну   № 435 у редакції наказу Мінфіну № 511, подаватиметься платниками ЄСВ, починаючи з 01.09.2018.

 

 

 

Подробнее

Коли на пункті ГВК немає 220V, або Internet, це зрозуміло і потрібно виправляти недоліки,а от коли у УТБ області немає бажання працювати... 

Подробнее
Голосование
Насколько изменилось экономическое состояние вашей семьи за год?
Ухудшилось
Улучшилось
Не изменилось