Говорить о переименовании Днепропетровска — толочь воду в ступе, - эксперт

18.11.2014 12:40

Как сообщалось ранее, во время Международной научной конференции во Львове директор УИНП Владимир Вятрович заявил, что украинские историки будут ставить вопрос о лишении карты Украины следов тоталитарного режима, путем переименования Днепродзержинска и Днепропетровска.

Эксперты в области права считают такие заявления пустым звуком, пишет 34.ua.

«По закону переименование населенного пункта возможно после проведения местного референдума. Тогда Днепропетровский областной совет на основе референдума и решения горсовета вносит представление в Верховную Раду Украины с просьбой переименования. Ведь только у Рады есть полномочия для переименования населенных пунктов. Но проблема заключается в том, что по закону у нас запрещены местные референдумы. Соответственно, говорить сейчас о переименовании Днепропетровска — это то же самое, что толочь воду в ступе. Есть и другие нюансы. Давайте представим, что город переименовали. Нужно делать перерегистрацию. Все договора станут недействительными, так как изменятся реквизиты. А у нас хватает аферистов, которые не преминут этим воспользоваться», - резюмировал академик, член Всеукраинского юридического совета Владимир Дон. 

Читайте также: Евгений Удод не в восторге от идеи переименования Днепропетровска

По мнению кандидата исторических наук, доцента, председателя Днепропетровской областной организации Национального союза краеведов Украины Игоря Кочергина, вопрос переименования города еще не раз «всплывет». Но прежде, чем приступать к его решению, нужно проводить информационно-просветительскую работу, начиная с детского сада. Только после этого можно возвращаться к вопросу переименования нашего города. 

Комментарии
Последние записи в блогах

Уряд виділив 1,4 млрд грн на підтримку малих міст. Рішення про спрямування коштів на підтримку малих міст та селищ за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій схвалили 10 липня.

Подробнее

З початку 2019 року 41,7 тисячі мешканців Дніпропетровської області надали до фіскальних органів декларації про майновий стан та доходи за 2018 рік. Загальна сума задекларованих ними доходів склала 4 млрд 246,5 млн гривень. Це на 1 млрд 453,4 млн грн. більше ніж минулого року.

До сплати за результатами декларування підлягає понад 101 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 9,3 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Сума військового збору до сплати складає 13,6 млн грн., що перевищує минулорічні показники на 1,4 млн гривень.

Повернення з бюджету у вигляді податкової знижки отримають 6315 громадян на загальну суму 13,4 млн гривень. Про це повідомив начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Владислав Воінов.

Про одержані у 2018 році понад мільйонні статки повідомили 286 громадян Дніпропетровської області. Загальна сума їх минулорічного задекларованого доходу складає 2,6 млрд гривень.

 

Подробнее

5 липня Уряд виділив 400 млн грн на програми ремонту існуючих та будівництво нових спортивних комплексів при школах та 50-метрових та 25-метрових басейнів і оздоблення прилеглих територій. 10 липня  парламентський Комітет з питань бюджету погодив розподіл субвенції з державного бюджету територіальним громадам на спорудження спорткомплексів та басейнів.

Подробнее

З початку 2019 року органами ДФС у Дніпропетровській області та Дніпропетровською митницею ДФС забезпечено у бюджети всіх рівнів (без врахування Дніпропетровського управління офісу ВПП ДФС) 39 млрд 481,7 млн грн, що на 10 млрд 672,9 млн грн перевищує показник відповідного періоду минулого року. Про це повідомила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна.

Так, до державного бюджету впродовж шести місяців 2019 року спрямовано 27 млрд 277,4 млн грн, що на 8 млрд. 17,3 млн грн (або на 41,6%) більше надходжень січня - червня минулого року.

До місцевих бюджетів за відповідний період забезпечено 12 млрд 204,3 млн гривень. Це на 2 млрд 655,6 млн грн (або на 27,8%) більше фактичних надходжень І півріччя 2018 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у першій половині поточного року зібрано 7 млрд 758,7 млн грн, що перевищує минулорічні показники на 1 млрд 258,2 млн грн (або на 19,4%).

 

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет