Геннадій Корбан: "СБУ варто припинити ігрища навколо звільнення полонених"

20.05.2015 12:56

Представники переговорників Фонду Оборони Країни,  Ольга Константінова та Олег Хороших, розповідають: визволення цього разу виснажливе. Фактично воно тривало три доби. Чому двох лвів’ян не вдалося забрати з першого разу — не розголошують. «Людський  фактор, — кажуть. —  З кимось із польових командирів легше домовититсь, з кимось доводиться попотіти».

Про це передає 9 канал.

Нацгвардійці Ігор Панчишин та Микола Валебний пробули в полоні три місяці.  18 лютого були під Дебальцевим, де їх, кажуть чоловіки, фактично забули. Вранці прокинулись у таборі самі.

«Вночі заправив генератор, іще вся була техніка на місцях, рано встав, а вже нікого нема. Нас оставили наші командири, бо в них був приказ, вони знялися. Але нас ніхто не розбудив, можна так сказати. Під Дебальцевим було дуже страшно, весь час під обстрілами, весь час під Градами», — розповідає 28-річний електрик Микола Валебний.

До самого полону військові мали зв’язок з командиром. Чоловіки дішли до Логвіново, де не вдалося обійти блок-пост ДНР. Тримали, кажуть, в людських умовах, не принижували і не катували. Водили на роботу під вартою — на розвантажувальні, переважно.

Миколу вдома чекають мама, жінка і  10-місячний син Петрик. Кухаря Ігоря Панчишина — дружина і двоє дорослих дітей, донька і син. Вже у четвер вранці колишні бранці зустрінуться  з родинами. Дніпропетровська вони дісталися вже після першої години ночі.

Цих полонених вдалося забрати без обміну. Але — не без проблем. Переговорники не  розповідають, хто або що заважало їм забрати Ігоря та Миколу одразу. Геннадій Корбан, член наглядової ради Фонду Оборони Країни коментує ситуацію без евфемізмів:

«Це приклад народної дипломатії. Поки наше СБУ влаштовує «ігрища» , яким переговорникам давати обмінний фонд, яким не давати, люди домовляються самі, без обміну та визволяють наших. Приклад гідний наслідування. А Наливайченко, Грицак  і компанія хай замисляться, може, треба пошвидше це робити, а не розбиратися: цим дають, цим — не дають, хто при владі — тому дають. Ці політичні ігрища не варті страждань тих людей, які сьогодні перебувають у полоні».

Как это повлияет на рейтинг:
Экс-заместитель председателя Днепропетровской областной государственной администрации, бизнесмен
Подробнее
Комментарии
Последние записи в блогах

Категорія справ-термінові. Строк розгляду-протягом місяця. Уряд схвалив законопроект щодо захисту прав територіальних громад в процесі їх добровільного об’єднання та приєднання до ОТГ.

Подробнее

Реванш лівих сил розпочався?

Бездіяльність правоохоронних органів призвела до чергового повстання проросійських сил, які об’єднуються навколо ідей федералізації нашої країни. 

За інформацією нашого джерела з Центрального комітету забороненої проросійської Комуністичної партії, на 2019 рік лівими силами заплановано проведення низки масових антиукраїнських заходів. За його словами, квітень – травень буде вкрай насиченим подіями для комуністів.

Відтак, активна фаза діяльності КПУ розпочинається з Дня народження ідола СРСР Володимира Леніна, який прихильники комуністичного режиму взагалі збираються «відзначити» з розмахом.

За задумкою ЦК компартії, 22 квітня розпочнеться з нічних шабашів по місцях демонтованих пам’ятників катів радянської епохи та пошкодження місць вшанування героїв Майдану і захисників України.

Не виключенням став і форпост України – місто Дніпро, де місцеві комуняки, на чолі з Віктором Борщевським, які ще не так давно кричали «Путін прійді», продовжують свою підлу підпільну діяльність та вирішили  привітати Леніна розмалювавши забороненою комуністичною символікою місця, де відбувалися події Революції Гідності.

А попереду ще комуністичні марші з нагоди 1-го та 9-го травня, які, як ми пам’ятаємо, не обходяться без любителів «руського міру».

Вочевидь, колаборанти забули про пильність Дніпровських патріотів, які вже висловили своє обурення та закликають небайдужих містян не допустити поширення «червоної чуми» вулицями міста й долучитися до патрулювання Дніпра та нагадати п’ятій колоні, що її місце поруч з Леніним в мавзолеї.

Як відомо, патріоти вже звернулися до міського голови Бориса Філатова за підтримкою в боротьби проти комуністичних вандалів та встановлення нагороди за їх виявлення.

Подробнее

Соборне управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує

Подробнее

Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що ДФС України листом від 12.04.2019 № 12293/7/99-99-12-03-04-17 надала для використання у роботі та інформування платників рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин роз’яснення з питання застосування положень п. 252.16 ст. 252 Податкового кодексу України у частині розрахунку тимчасового коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства в 2019 році, що надіслане листом Державної комісії України по запасах корисних копалин при Державній службі геології та надр України від 28.02.2019 № 402/02 (далі – Лист № 402/02).

Листом № 402/02 Державна комісія України по запасах корисних копалин рекомендує встановити такі тимчасові коефіцієнти рентабельності гірничодобувних підприємств (промислів) на ділянках надр, де проводиться господарська діяльність з видобування корисних копалин, але геолого-економічна оцінка їхніх запасів з належним визначенням цього коефіцієнта ще не виконана, для застосування користувачами надр при обчисленні податкових зобов’язань у 2019 році:

● для нафтогазодобувних підприємств – 1,461;

● для інших гірничодобувних підприємств – 0,185.

 

 

Подробнее
Голосование
Кто победит на выборах президента Украины?
Петр Порошенко
Владимир Зеленский