Геннадій Корбан: "СБУ варто припинити ігрища навколо звільнення полонених"

20.05.2015 12:56

Представники переговорників Фонду Оборони Країни,  Ольга Константінова та Олег Хороших, розповідають: визволення цього разу виснажливе. Фактично воно тривало три доби. Чому двох лвів’ян не вдалося забрати з першого разу — не розголошують. «Людський  фактор, — кажуть. —  З кимось із польових командирів легше домовититсь, з кимось доводиться попотіти».

Про це передає 9 канал.

Нацгвардійці Ігор Панчишин та Микола Валебний пробули в полоні три місяці.  18 лютого були під Дебальцевим, де їх, кажуть чоловіки, фактично забули. Вранці прокинулись у таборі самі.

«Вночі заправив генератор, іще вся була техніка на місцях, рано встав, а вже нікого нема. Нас оставили наші командири, бо в них був приказ, вони знялися. Але нас ніхто не розбудив, можна так сказати. Під Дебальцевим було дуже страшно, весь час під обстрілами, весь час під Градами», — розповідає 28-річний електрик Микола Валебний.

До самого полону військові мали зв’язок з командиром. Чоловіки дішли до Логвіново, де не вдалося обійти блок-пост ДНР. Тримали, кажуть, в людських умовах, не принижували і не катували. Водили на роботу під вартою — на розвантажувальні, переважно.

Миколу вдома чекають мама, жінка і  10-місячний син Петрик. Кухаря Ігоря Панчишина — дружина і двоє дорослих дітей, донька і син. Вже у четвер вранці колишні бранці зустрінуться  з родинами. Дніпропетровська вони дісталися вже після першої години ночі.

Цих полонених вдалося забрати без обміну. Але — не без проблем. Переговорники не  розповідають, хто або що заважало їм забрати Ігоря та Миколу одразу. Геннадій Корбан, член наглядової ради Фонду Оборони Країни коментує ситуацію без евфемізмів:

«Це приклад народної дипломатії. Поки наше СБУ влаштовує «ігрища» , яким переговорникам давати обмінний фонд, яким не давати, люди домовляються самі, без обміну та визволяють наших. Приклад гідний наслідування. А Наливайченко, Грицак  і компанія хай замисляться, може, треба пошвидше це робити, а не розбиратися: цим дають, цим — не дають, хто при владі — тому дають. Ці політичні ігрища не варті страждань тих людей, які сьогодні перебувають у полоні».

Как это повлияет на рейтинг:
Экс-заместитель председателя Днепропетровской областной государственной администрации, бизнесмен
Подробнее
Комментарии
Последние записи в блогах

«Станом на перше червня поточного року за підсумками декларування громадянами доходів, отриманих у 2018 році, кількість поданих декларацій про майновий стан і доходи становить понад 40,6 тисяч на загальну суму 4,2 млрд гривень. За результатами декларування підлягає сплаті до бюджету 106,9 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 13,8 млн грн військового збору. Це відповідно на 15,7 млн грн та на 1,7 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року», - повідомила заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна.

Вона також розповіла, що найбільше декларацій про доходи надійшло від отримання спадщини (2676 на загальну суму 1 млрд 394,7 млн гривень) та продажу рухомого/нерухомого майна (1121 на загальну суму 283,7 млн гривень). Іноземний дохід в розмірі 129,6 млн грн задекларували 200 мешканців області.

Наразі, про понадмільйонні статки повідомили 278 громадян регіону. За результатами декларування вони сплатять 40,4 млн грн ПДФО та 4,4 млн грн військового збору.

Разом з тим, 5687 мешканців Дніпропетровської області заявили про право на податкову знижку. За результатами поданих декларацій вони отримають 12 млн гривень.

Подробнее

Асоціація міст України категорично проти ініціативи щодо податкових пільг для земель залізниці. У зв’язку з цим надіслала до Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики свої зауваження до законопроєкту «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо оподаткування земельних ділянок залізничного транспорту», яким пропонується встановлення податкових пільг для земель залізниці.

Подробнее

Впродовж січня – травня 2019 року органи фіскальної служби Дніпропетровщини забезпечили надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму  6 млрд 285,9 млн гривень. Якщо цей показник порівняти з січнем – травнем  минулого року, то цьогорічна сплата єдиного внеску збільшилась на 1 млрд 58,2 млн гривень.

При цьому, лише у травні поточного року платники єдиного внеску Дніпропетровської області перерахували на рахунки Держказначейства 1 млрд 261,1 млн грн, що на 171,2 млн грн більше травневих надходжень 2018 року.

Нагадуємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

 

Подробнее

За січень – травень 2019 року за оперативними даними до зведеного бюджету зібрано 507,2 млрд грн. Це на 13,3%, або на 59,5 млрд грн більше відповідного періоду минулого року. Так, за січень-травень 2018 року до зведеного бюджету надійшло 447,6 млрд грн.

За словами в.о. Голови ДФС Олександра Власова, до державного бюджету зібрано 400,1 млрд грн. Цей показник перевищує відповідний період минулого року на 11,5%, або на 41,1 млрд гривень.

«Позитивна динаміка спостерігається по всіх податкових і митних платежах. Позитив маємо за рахунок ефективного адміністрування та контролю за правильністю декларування, а також акцентування на боротьбі з правопорушеннями. Крім того, маємо понад 90% сплати податків у добровільному порядку», - зазначив Олександр Власов.

Так, податкових платежів до загального фонду держбюджету у січні-травні 2019 року зібрано у розмірі 242,5 млрд грн. Це на 10,6% або на 23,1 млрд грн перевищує минулорічний показник.

Митних платежів надійшло 128,4 млрд грн, що на 2,8 млрд грн, або на 2,2% більше, ніж за січень-травень 2018 року.

У травні поточного року до зведеного бюджету зібрано 117,1 млрд грн. Це на 11,9%, або на 12,4 млрд грн перевищує показник травня минулого року. До державного бюджету зібрано майже 93,2 млрд грн. Це на 10,8%, або на 9,1 млрд грн перевищує збір травня 2018 року.

До загального фонду держбюджету у травні зібрано 60,1 млрд грн податкових платежів, що на 11%, або майже на 6 млрд грн більше, ніж у травні милого року.  Митних платежів надійшло 27,4 млрд грн, що на 3,3%, або на 0,9 млрд грн перевищує минулорічний показник.

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет