Мер хоче збільшити податки для підприємців з Дніпра, які реєстрували бізнес за межами міста

05.02.2018 19:15   -
Автор:

Земельний податок для підприємців Дніпра, які навмисне реєстрували власні підприємства поза містом, може зрости до 12%. Це у чотири рази більше за звичайну ставку податку орендної плати у місті.
Про це повідомляє Інтернет-видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» з посиланням на прес-службу міськради.
За даними міського голови Бориса Філатова, через реєстраційні оборудки бюджет Дніпра недоотримав мінімум 140 млн грн податку на доходи фізичних осіб. Деякі з підприємців ведуть такий «віддалений» бізнес уже протягом 7 років.
«Вам же було так зручно працювати з «майданчиками» і «вирішувати питання» з районними, а не міськими податківцями. Тепер ви фактично ведете бізнес у Дніпрі, маєте тут виробничі потужності, заводи, магазини, користуєтеся міською інфраструктурою, а податки платите у сусідів. Хоча ви самі, ваші родини і ваші співробітники живуть у Дніпрі, а не в сусідніх селищах і ОТГ. Із березня ви платитимете за землю 12%. І повірте, що я знайду голоси для цього рішення. І судитися з вами я готовий, і в антимонопольному комітеті повоювати, і гидоти про себе в газетах почитати. Несіть гроші до рідного міста, і буде вам щастя», – написав Борис Філатов на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.
У мерії вже готовий відповідний проект рішення. При цьому для бізнесменів, що не вдавалися до реєстраційних хитрощів, податок залишиться на звичайному рівні – 3%.
Борис Філатов також зауважив, що для вирішення особистих питань таким підприємцям варто звертатися не до нього, а до своїх селищних начальників. Водночас підприємці-«нерезиденти» до ухвалення мерією відповідного рішення можуть перереєструвати власні підприємства на території Дніпра та уникнути підвищення ставки орендної плати.