Експерти оцінили результативність виконання молодіжної політики на Дніпропетровщиніполітики

29.10.2014 08:00

28 жовтня 2014 року у прес-клубі Дніпропетровської обласної організації НСЖУ відбулась прес-конференція, в ході якої експерти громадської організації «Інститут Громадянської Експертизи» представили результати моніторингу і оцінки результативності виконання регіональної цільової соціальної програми «Молодь Дніпропетровщини».

Про це повідомляє інтернет-видання "ДНЕПР. ГЛАВНОЕ".

Генеральний директор громадської організації «Інститут Громадської Експертизи» Наталія Літвінова розповіла, що в рамках проекту, який здійснювався за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії, експерти провели громадську експертизу діяльності департаменту фізичної культури і спорту, сім’ї та молоді Дніпропетровської облдержадміністрації щодо виконання регіональної цільової соціальної програми «Молодь Дніпропетровщини», яка розрахована на 2012-2021 роки.

«Ми ставили перед собою за мету, перш за все, визначити реальний стан виконання програми «Молодь Дніпропетровщини» у 2012-2013 роках, окреслити її сильні та слабкі сторони. На підставі отриманих результатів наші експерти розробили певні рекомендації», - зазначила Наталія Літвінова.

«Громадська експертиза – це можливість громадських інститутів, до яких відносяться і громадські організації, і благодійні фонди, і незалежні засоби масової інформації, оцінити діяльність влади, при цьому влада зобов’язана відреагувати на цю оцінку. Така експертиза будується на відкритості інформації про діяльність органів влади, - роз’яснив Олексій Андреєв, юрист, експерт проекту. – Інформаційний обмін експертам забезпечують Конституція України, Закон «Про доступ до публічної інформації», Постанова КМУ «Про проведення громадської експертизи». На сьогодні все ж існують певні перешкоди для здійснення такої експертизи, оскільки закон про громадську експертизу досі не прийнятий».

Керівник «Інституту Громадської Експертизи» зауважила, що їхні експерти виявили певні невідповідності у роботі органу виконавчої влади щодо реалізації молодіжної програми. Зокрема, у обговоренні проекту Регіональної програми не брала участь громадськість. Також ніде не оприлюднені результати її виконання. А за тими даними, які містить звіт про хід реалізації Регіональної молодіжної програми, взагалі неможливо оцінити її ефективність.

«Аналіз планових та звітних показників виконання регіональної молодіжної програми показав, що найбільш пріоритетними напрямками діяльності для Департаменту є утвердження патріотизму, духовності, моральності, формування загальнолюдських цінностей та пропаганда і формування здорового способу життя. Натомість поза увагою залишаються створення сприятливих умов для забезпечення зайнятості молоді, надання підтримки молодіжним і дитячим громадським організаціям, інтеграція українських молодіжних організацій до відповідних європейських та світових організацій, правовий захист та правова освіта молоді», - зауважила Наталія Літвінова.

Експерти також відзначили, що планове фінансування заходів і у 2012, і у 2013 роках відрізнялось від фактичного. Відбувався перерозподіл фінансового забезпечення, доцільність якого залишається невизначеною саме через відсутність планових та фактичних даних про кількісні і якісні показники виконання регіональної молодіжної програми у розрізі кожного заходу.

Проаналізувавши діяльність Департаменту, фахівці «Інституту Громадської Експертизи» розробили певні пропозиції для органу виконавчої влади. Зокрема, дотримуватись встановлених відповідним Положенням вимог до складання документів, при підготовці проекту Регіональної програми здійснювати аналіз чинних галузевих програм, щоб уникнути дублювання заходів, наблизити її до потреб цільової аудиторії, оптимізувати фінансування пріоритетних напрямів молодіжної політики.

Також громадські активісти рекомендують налагодити дієвий діалог з інститутами громадянського суспільства, що відстоюють права та інтереси молодих громадян, долучати їх до формування і реалізації регіональної молодіжної політики, а на офіційній веб-сторінці обласної державної адміністрації оприлюднювати річні звіти про хід виконання програми «Молодь Дніпропетровщини».

«Важливо знати думку цільової аудиторії стосовно того, наскільки ефективною є Регіональна програма. Ми пропонуємо запровадити щорічний моніторинг становища молоді в Дніпропетровській області, проводити соціологічні дослідження, опитування, визначати актуальні проблемні питання у молодіжному середовищі, можливі шляхи їх розв’язання. Результати моніторингу слід враховувати при плануванні заходів», - наголосила Наталія Літвінова.

Паралельно з громадською експертизою проводилось і соціологічне опитування 500 респондентів із числа студентів, які навчаються на ІІІ-Vкурсах у державних ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації. Результати показали, що про реалізацію регіональної програми «Молодь Дніпропетровщини» достатньо поінформовані лише 12% опитаних, 35% - поінформовані у певній мірі, а 50% взагалі нічого про цю програму не знають.

«Хочу зауважити, що результати і соціологічного опитування, і громадської експертизи вказують на те, що регіональна молодіжна програма не відповідає реальним потребам та інтересам молодих людей. І це – найбільша проблема її реалізації. Тому необхідно досліджувати потреби молоді, розвивати практику соцопитувань серед різних вікових груп», - резюмувала керівник громадської організації.

Комментарии
Последние записи в блогах

Національний конкурс IT-проектів на основі відкритих даних Open Data Challenge – конкурс для розробників, стартаперів, дизайнерів, дослідників та громадських активістів, покликаний залучити їх до використання відкритих даних для розробки сервісів та продуктів, які сприятимуть вирішенню проблем українського суспільства.

Подробнее

З початку 2019 року на розгляді у судах різних інстанцій за участю органів ДФС Дніпропетровської області перебувало 7,2 тис. справ різних категорій на загальну суму позовних вимог 10,2 млрд гривень.

З розглянутих судами у січні поточного року 20-ти справ на суму 11,6 млн грн, на користь органів ГУ ДФС Дніпропетровщини вирішено 16 справ на суму 8,7 млн грн, що складає 75% від суми розглянутих справ.

Зокрема, протягом січня 2019 року за результатами розглянутих 13 судових справ за позовами платників про визнання недійсними податкових повідомлень - рішень на загальну суму 11,0 млн грн, 9 рішень на загальну суму 8,0 млн грн судами прийнято на користь органів ГУ ДФС у Дніпропетровській області. Це складає 73% від суми розглянутих судами таких справ.

«Основними факторами задоволення переважної кількості розглянутих справ у судах на користь ДФС області є підвищення рівня претензійно-позовної роботи та удосконалення ефективності роботи із захисту у судах позиції відомства фахівцями підрозділів правової роботи», - наголошує начальник юридичного управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олег Басан.

 

Подробнее

Протягом січня 2019 року слідчими ГУ ДФС у Дніпропетровській області розслідувалось 187 кримінальних проваджень, з яких 34 – прийнято до провадження у поточному році.

Із загальної кількості кримінальних проваджень, які розслідувались працівниками слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС області, закінчено 20 кримінальних проваджень, із яких до суду скеровано 10, у тому числі: 9 – з обвинувальними актами, а 1 – з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності.

Крім того, за перший місяць поточного року за підслідністю направлено 3 кримінальних провадження, 11 – приєднано до інших проваджень.

Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж січня 2019 року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 34 млн 636 тис. гривень.

 

Подробнее

Не встигла заборона Уряду рзміщувати тимчасово вільні кошти місцевих бюджетів набрати чинності, як територіальні громади почали підраховувати збитки. На Дніпропетровщині недорахуються фінансового ресурсу у вигляді відсотків від коштів на депозитах у Марганецькій, Зеленодольській,  Синельниківській, Дніпровській та Першотравенській. В цілому біля 19 млн грн.

Подробнее
Голосование
Кто победит на выборах президента Украины?
Юлия Тимошенко
Петр Порошенко
Анатолий Гриценко
Владимир Зеленский
Юрий Бойко
Олег Ляшко
Александр Вилкул
Другой кандидат