Експерт оцінив заяву Коломойського про дозвіл на люстраційну перевірку

16.12.2014 10:21

Відповідно до положень закону про «очищення» влади, голови обласних державних адміністрацій зобов’язані протягом десятиденного строку подати заяви про згоду на проведення добровільних перевірок на предмет відповідності новому законодавству, заявив в ефірі радіостанції Голос Столиці директора Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник.

Голови Дніпропетровської, Київської та Житомирської облдержадміністрацій Ігор Коломойський, Володимир Шандра та Сергій Машковський дали дозвіл на проведення щодо них процедури люстрації.

Заяви голів ОДА в ефірі радіостанції прокоментував політолог, директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник.

Як ви оцінюєте такі заяви?

– Варто зазначити, що подібні заяви були від керівників Черкаської та Одеської ОДА. Перелік розширюється. Я думаю, що насправді у найближчий тиждень нас очікують такі ж заяви від усіх губернаторів України, тому що це виконання норми закону про «очищення» влади. У ній встановлено, що губернатори зобов’язані протягом десятиденного строку подати відповідні заяви. Якщо вони їх не подадуть, то це є підставою для їх звільнення. Тобто голови ОДА зараз формально виконують норму закону.

Хто буде проводити люстрацію?

– Всю роботу веде і координує Міністерство юстиції України. Під його контролем при кожному органі державної влади створюється або уповноважений орган, або уповноважена посадова особа, яка технічно виконує цю функцію, тобто збирає документи, перевіряє чиновників.

Наскільки публічної буде ця процедура?

– У наших умовах з цим можуть виникнути проблеми, але я думаю, що чиновникам першого рангу публічності не уникнути. Ті дані, які, наприклад, сьогодні оприлюднили губернатори, дуже цікаві для ЗМІ. Я думаю, що громадськість буде активно підключатися до цих процесів.

Разом з тим, я хотів би підкреслити, що сьогоднішня заява губернаторів має і політичний підтекст. Таким чином, влада реагує на ті зауваження Венеціанської комісії, які прозвучали щодо закону про люстрацію.

Как это повлияет на рейтинг:
Экс-председатель Днепропетровской областной государственной администрации, бизнесмен
Подробнее
Комментарии
Последние записи в блогах

Питання збереження давніх слов'янських православних сакральних місць нині, у період активних перетворень та будівництв, постає особливо актуально. Стосується воно і найдавніших слов'янських територій, які розміщуються в Волино-Карпатському регіоні, найперше на історичній Волині (нині північно-західний регіон України та окремі землі Польщі та Білорусі), власне, на Погоринні, більша частина якої припадає на Рівненську область.

Саме тут знаходяться ті місця, які були серцем першої слов'янської держави нової ери в Європі - Дулібської (Дулібського Союзу 1-9 ст.н.е.).

Саме тому місцеві інтузіасти наполегливо прагнуть зберегти давні святі місця, серед яких унікальні, такі як Хотинське джерело (Першоджерело) поблизу Рівного.

Про історію рятування джерела ентузіастами "Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Рівненської області" та місцевою владою від занепаду та захаращення читайте у статті, що нижче...

Подробнее

Платники податків мають право зареєструвати другий примірник акцизної накладної на розподіл пального

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/396944.html повідомила, що з 28.10.2019 розпочато реєстрацію другого примірника акцизної накладної, складеної у порядку, передбаченому   п. 23 Перехідних положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ), за умови, що перший примірник такої акцизної накладної зареєстрований в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) згідно з п. 23 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідних положень» ПКУ.

Подробнее

Податкова знижка для фізичних осіб

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, щоб повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку. Згідно з положеннями ст. 166 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.  Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи декларацію до 31 грудня року наступного за звітним.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.

Подробнее

Право на податкову знижку за 2018 можна використати по 31 грудня (включно) 2019

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області доводить до відома громадян, що використати права на податкову знижку за підсумками 2018 року  громадяни можуть  по 31 грудня (включно) 2019 року, подавши Декларацію про майновий стан і доходи до податкового органу за місцем реєстрації фізичної особи.

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы досрочные выборы в Днепре?
Да
Нет
Не знаю