Дніпропетровщина першою в Україні розробила стратегію свого розвитку

04.11.2014 11:41

У Стратегії розвитку Дніпропетровської області до 2020 року акцент зроблено на чотирьох основних напрямках: зниження економічного дисбалансу; розвиток сільських територій; екологічна та енергетична безпека; розвиток людського капіталу.

Про це голова Дніпропетровської облради Євген Удод під час презентації основних завдань та цілей Стратегії, пише видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

 Також у заході взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук та спеціаліст з місцевого економічного розвитку Проекту МЕРМІгор Лепьошкін.

«Дніпропетровщина першою в Україні розробила і затвердила Стратегію свого розвитку. Це єдина регіональна стратегія в Україні, яка відповідає Державній стратегії регіонального розвитку до 2020 року. Тепер маємо генеральний вектор, на який спирається комплекс тактичних кроків і сотні конкретних заходів, що працюють в єдиній системі. Головний партнер в розробці Стратегії - проект «Місцевий економічний розвиток міст України», що впроваджується за підтримки Федерації канадських муніципалітетів. До роботи також залучали територіальні громади, представників влади, наукове співтовариство, громадські організації, міжнародних експертів. Тобто, це не «повітряний замок», а живий документ максимально адекватний часу і ситуації. Дніпропетровщина має стати тим місцем, де люди хотіли б жити, працювати, ростити дітей, відчували б себе в безпеці і пишалися своїм краєм. На це і спрямована Стратегія», - підкреслив Євген Удод.

Головні Завдання Стратегії - підвищити конкурентоспроможність області, її економічну і енергетичну безпеку, зберегти соціально-економічну і територіальну згуртованість громад, створити ефективний механізм управління в регіоні. Поряд з традиційними галузями економіки треба розвивати альтернативні сфери, які мають потенціал для зростання. Крім того, у Стратегії розвитку Дніпропетровської області сформульовані і основні принципи децентралізації влади. Це сприяє ефективності управління, розвитку активності громад і збільшенню ресурсів.

Подальші кроки - затвердження операційного плану Стратегії та моніторинг його впровадження. Для цього при обласній раді створено Керуючий комітет.

За словами Повноважного Посла Канади в Україні Романа Ващука, досвід Дніпропетровщини буде корисний усім регіонам України. Зокрема, планується візит львівської делегації для ознайомлення з усіма тонкощами створення Стратегії. Також він додав, що уряд Канади активно підтримує розвиток сільських територій. У цьому напрямку ставку роблять на створення молочних кооперативів і готові надавати фінансову підтримку усім активним громадянам. На думку пана Посла, такий підхід активізує населення та дасть імпульс для розвитку села.

Как это повлияет на рейтинг:
Депутат Днепропетровского областного совета 7 созыва, экс-председатель Днепропетровского областного совета
Подробнее
Комментарии
Последние записи в блогах

У Києві розпочалася дводенна франко-українсько-польська конференція з питань співробітництва між органами місцевого самоврядування на тему «Стратегія розвитку Східного партнерства 2020». Захід організовано Асоціацією міст України, Французькою асоціацією Ради європейських муніципалітетів, Міністерством закордонних справ Франції, Асоціацією польських міст та проектом PLATFORMA у співпраці з Посольством Франції в Україні. Конференція проходить в рамках реалізації Меморандуму про взаєморозуміння між АМУ, Французькою асоціацією Ради європейських муніципалітетів та регіонів і Асоціацією польських міст.

Подробнее

Станом на перше квітня 2019 року на території області діє 13531 ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з яких: 7273 ліцензії на алкоголь та 6258 - на тютюн, отриманих 5819 суб’єктами господарювання. Про це повідомив начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Денис Дегтярьов.

У першому кварталі поточного року місцева казна Дніпропетровської області поповнилася на 21 млн. 178,7 тис. грн.. від плати за ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, з яких 15 млн. 128,7 тис. грн. - від ліцензування роздрібної торгівлі.

В той же час, впродовж січня – березня 2019 року призупинено дію  657 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу, анульовано 593 ліцензії, з яких 18 - за порушення законодавства у частині продажу неповнолітнім особам алкогольних напоїв (7 ліцензій) та тютюнових виробів (11 ліцензій).

 

Подробнее

«Сьогодні головним принципом контрольно - перевірочної роботи фіскальних органів є вибірковість контролю на основі оцінки та опрацювання ризиків в діяльності платника, що цілком відповідає міжнародній практиці та дає змогу значно зменшити тиск на сумлінних платників, а також зосередити увагу фіскальних органів на ризикових платниках», - зазначив заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Дмитро Мельник.

Так, протягом І кварталу 2019 року підрозділами аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено 444 документальні перевірки юридичних осіб, за результатами яких до бюджету надійшло 97,2 млн грн грошових зобов’язань, Це на 88 млн грн більше ніж у січні - березні минулого року.

Також, при зниженні у І кварталі поточного року кількості проведених фактичних перевірок суб’єктів господарювання, які використовують РРО, у порівнянні з відповідним періодом минулого року (101 проти 112), до бюджету надійшло фінансових санкцій в 1,8 разів більше (236 тис.грн проти 128 тис.грн).

 

Подробнее

За оперативними даними у поточному році фізичним особам – власникам об'єктів нерухомості сформовано близько 377 тис. податкових повідомлень-рішень з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 23 тис. більше аналогічного періоду минулого року.

До сплати визначено податку на загальну суму понад 397 млн грн, що більше аналогічного періоду минулого року на 134 млн грн.

Про це повідомив начальник відділу адміністрування податку на нерухоме майно фізичних осіб, відмінне від земельної ділянки, Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Володимир Гуцуляк.

За його словами, найбільші суми нарахувань податку обліковуються по ГУ ДФС у Дніпропетровській – 56 млн грн, Київській – 52 млн грн, Львівській – 28 млн грн, Донецькій – 25 млн грн областях та м. Києві – 32 млн гривень.

Станом на 10 квітня  поточного року громадянами вже сплачено до місцевих бюджетів 107 млн грн. податку на нерухомість, що більше аналогічного періоду минулого року на 45 млн гривень.

«Нагадаю, що фізичними особами податок сплачується протягом 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення-рішення», – зазначив Володимир Гуцуляк.

Посадовець також нагадав, що цього року податок на нерухомість платники сплачують за 2018 рік за ставками, які були законодавчо визначені у цей період.

Так, податок нараховується на загальну площу об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток. Ставки податку встановлювалися рішеннями місцевих рад.

При цьому пільгові розміри майна, на які не застосовується ставка податку, складають:

для квартири/квартир незалежно від їх кількості - 60 кв. метрів;

для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - 120 кв. метрів;

для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - 180 кв. метрів.

 

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет