Дніпропетровщина першою в Україні розробила стратегію свого розвитку

04.11.2014 11:41

У Стратегії розвитку Дніпропетровської області до 2020 року акцент зроблено на чотирьох основних напрямках: зниження економічного дисбалансу; розвиток сільських територій; екологічна та енергетична безпека; розвиток людського капіталу.

Про це голова Дніпропетровської облради Євген Удод під час презентації основних завдань та цілей Стратегії, пише видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

 Також у заході взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук та спеціаліст з місцевого економічного розвитку Проекту МЕРМІгор Лепьошкін.

«Дніпропетровщина першою в Україні розробила і затвердила Стратегію свого розвитку. Це єдина регіональна стратегія в Україні, яка відповідає Державній стратегії регіонального розвитку до 2020 року. Тепер маємо генеральний вектор, на який спирається комплекс тактичних кроків і сотні конкретних заходів, що працюють в єдиній системі. Головний партнер в розробці Стратегії - проект «Місцевий економічний розвиток міст України», що впроваджується за підтримки Федерації канадських муніципалітетів. До роботи також залучали територіальні громади, представників влади, наукове співтовариство, громадські організації, міжнародних експертів. Тобто, це не «повітряний замок», а живий документ максимально адекватний часу і ситуації. Дніпропетровщина має стати тим місцем, де люди хотіли б жити, працювати, ростити дітей, відчували б себе в безпеці і пишалися своїм краєм. На це і спрямована Стратегія», - підкреслив Євген Удод.

Головні Завдання Стратегії - підвищити конкурентоспроможність області, її економічну і енергетичну безпеку, зберегти соціально-економічну і територіальну згуртованість громад, створити ефективний механізм управління в регіоні. Поряд з традиційними галузями економіки треба розвивати альтернативні сфери, які мають потенціал для зростання. Крім того, у Стратегії розвитку Дніпропетровської області сформульовані і основні принципи децентралізації влади. Це сприяє ефективності управління, розвитку активності громад і збільшенню ресурсів.

Подальші кроки - затвердження операційного плану Стратегії та моніторинг його впровадження. Для цього при обласній раді створено Керуючий комітет.

За словами Повноважного Посла Канади в Україні Романа Ващука, досвід Дніпропетровщини буде корисний усім регіонам України. Зокрема, планується візит львівської делегації для ознайомлення з усіма тонкощами створення Стратегії. Також він додав, що уряд Канади активно підтримує розвиток сільських територій. У цьому напрямку ставку роблять на створення молочних кооперативів і готові надавати фінансову підтримку усім активним громадянам. На думку пана Посла, такий підхід активізує населення та дасть імпульс для розвитку села.

Как это повлияет на рейтинг:
Депутат Днепропетровского областного совета 7 созыва, экс-председатель Днепропетровского областного совета
Подробнее
Комментарии
Последние записи в блогах

Протягом січня 2019 року слідчими ГУ ДФС у Дніпропетровській області розслідувалось 187 кримінальних проваджень, з яких 34 – прийнято до провадження у поточному році.

Із загальної кількості кримінальних проваджень, які розслідувались працівниками слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС області, закінчено 20 кримінальних проваджень, із яких до суду скеровано 10, у тому числі: 9 – з обвинувальними актами, а 1 – з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності.

Крім того, за перший місяць поточного року за підслідністю направлено 3 кримінальних провадження, 11 – приєднано до інших проваджень.

Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж січня 2019 року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 34 млн 636 тис. гривень.

 

Подробнее

Не встигла заборона Уряду рзміщувати тимчасово вільні кошти місцевих бюджетів набрати чинності, як територіальні громади почали підраховувати збитки. На Дніпропетровщині недорахуються фінансового ресурсу у вигляді відсотків від коштів на депозитах у Марганецькій, Зеленодольській,  Синельниківській, Дніпровській та Першотравенській. В цілому біля 19 млн грн.

Подробнее

Протягом січня поточного року громадяни подали більше ніж 22 тис. декларацій про майновий стан і доходи, отримані у 2018 році. Це на 13 відсотків, або на 2,5 тис. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

За даними податкових декларацій задекларовано загальний дохід у сумі – 3,6 млрд грн. Громадянами самостійно визначено до сплати в бюджет 79,7 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 26,5 млн грн, або на 50 відс. більше ніж у січні 2018 року. Сума військового збору до сплати становить – 13,1 млн грн, що на 3,1 млн грн, або на 31 відсоток більше, ніж за відповідний період минулого року.

На сьогодні вже 335 громадян задекларували доходи у сумі понад 1 млн грн. Податкові зобов’язання з ПДФО визначено такими громадянами у розмірі – 27,5 млн грн, військового збору – 3,2 млн грн.

Найбільшу суму доходу у січні 2019 задекларовано мешканцем м. Києва у сумі понад 200,0 млн грн.

Найбільші суми до сплати в бюджет по доходам, отриманим з джерел за межами території України, на сьогодні задекларовано 2 громадянами Сумської області (кожний у сумі понад 2,5 млн грн).

За структурою доходів найбільші суми мільйонери декларують при отриманні:

 інших оподатковуваних доходів (проценти банку, дивіденти тощо) – 628,9 млн грн, з яких податковими агентами утримано 53,3 млн грн ПДФО та 9,3 млн грн військового збору;

інших неоподатковуваних доходів – 409,6 млн грн;

доходів від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та нерухомого майна – 181,9 млн. грн., з яких вже сплачено (утримано) 6,1 млн грн ПДФО та 1,7 млн грн військового збору;

іноземних доходів – 98,9 млн грн;

доходів від успадкування (отримання у дарунок) майна – 78,1 млн грн.

Право на податкову знижку за результатами 2018 року задекларовано 6 тис. особами. Сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню, визначена платниками податків у розмірі – 17,2 млн грн, що на 41,1 млн грн, або на 32 відс. більше, ніж за аналогічний період попереднього року.

 

Подробнее

У січні 2019 року Державна фіскальна служба України відшкодувала платникам рекордну суму податку на додану вартість – 19,7 млрд грн.

Порівняно з відповідним періодом минулого року сума відшкодування зросла на 64%, або на 7,7 млрд грн. У січні 2018 року платникам було відшкодовано 12 млрд грн. Загалом за 2018 рік платникам відшкодовано 131,7 млрд грн.

Сума відшкодованого ПДВ на рахунки платників у січні 2019 року на 8,7 млрд грн, або у 1,8 раза більше середньомісячного відшкодування у 2018 році. Сума середньомісячного відшкодування ПДВ у минулому році становила 11 млрд грн.

Також суттєво зросли задекларовані суми ПДВ до сплати. Так, у січні 2019 року (декларації за грудень 2018 року) задекларовано 22,9 млрд грн ПДВ до сплати. Це на 1,6 млрд грн, або на 7,5% більше відповідного показника січня 2018 року.

 

Подробнее
Голосование
Кто победит на выборах президента Украины?
Юлия Тимошенко
Петр Порошенко
Анатолий Гриценко
Владимир Зеленский
Юрий Бойко
Олег Ляшко
Александр Вилкул
Другой кандидат