Дніпропетровщина наполягає на прийнятті закону про статус переселенців в Україні

13.11.2014 17:53

Дніпропетровська, Харківська та Запорізька області, як прифронтові, на сьогодні приймають найбільші потоки переселенців. Зокрема, на Дніпропетровщині зареєстровано вже 54 тис внутрішньо переміщених осіб. Реальна кількість таких людей в рази більша. Проте наразі в Україні не існує відповідного законодавства, яке б регулювало права та обов’язки переселенців та механізм їх розселення по території України.

Про це заявили директор департаменту соціального захисту населення ОДА Вікторія Крупська та директор Обласного центру допомоги переселенцям Владислав Макаров, пише видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

«Дніпропетровська область перевантажена. Не можна на три прифронтові області - Харківську, Дніпропетровську та Запорізьку, забити величезною кількістю переселенців при тому, що далі йде величезний розрив в цифрах з іншими областями. Має бути загальноукраїнський механізм про розподіл людей по території України. Для цього і ми, і МНС повинні володіти інформацією, де є місця для поселення, де є робочі місця. Тоді ми зможемо цих людей прийняти, обігріти, дати їм елементарний гігієнічний набір і відправити далі», - наголосив Владислав Макаров.

Вікторія Крупська зазначила, що сьогодні, на жаль, немає механізму для того, щоб всі тимчасово переміщені особи мали можливість і бажання зареєструватися. Наразі є лише одна постанова, яка вийшла у жовтні і регулює порядок реєстрації. До цієї постанови реєстрацію проводили всі органи влади: і міністерство охорони здоров’я, і пенсійний фонд. Створювалася загальна база даних.

Згідно із постановою визначено новий порядок. Громадяни, які прибувають в ту чи іншу область України із зони АТО або Криму, в першу чергу, повинні звернутися до органів соціального захисту за місцем фактичного знаходження та надати відповідні документи (копію паспорта, ідентифікаційного коду), заповнити заяву, вказуючи попереднє місце проживання, нинішнє фактичне місце проживання. Після чого їм видають довідку про те, що вони взяті на облік.

«З жовтня ми перереєстрували із загальної кількості людей вже 15 тис 343 людини. Згідно з цією постановою, людині на руки видається довідка, яка підтверджує, що вона внутрішньо переміщена особа, і фактично проживає за певною адресою в певному населеному пункті нашої області», - розповіла Вікторія Крупська.

Ця довідка береться до уваги коли людина звертається до органів соцзахисту за призначенням адресної щомісячної допомоги. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів № 505 внутрішньо переміщені  особи мають право на отримання такої щомісячної допомоги.

Також ця довідка тепер необхідна для призначення пенсії. Це пов’язано з тим, що неодноразово виникали ситуації, коли приїжджали люди з Донецької та Луганської областей тільки для того, щоб переоформити пенсію. Шикувалися величезні черги в пенсійному фонді, люди надавали тільки копію паспорта, коду, писали заяву, переводили виплати, і їхали назад у місця свого звичайного проживання, незважаючи на те, що відповідно до чинного законодавства, соціальні виплати надаються за місцем фактичного проживання.

Читайте також: Команда Коломойського підійматиме периферійні райони Дніпропетровщини

«На жаль, на сьогодні ще не всі перереєструвалися і отримали цю довідку. За нашими даними мінімум половина людей взагалі не приходить нікуди реєструватися. Для того, щоб людина прийшла і зареєструвався, вона повинна розуміти, для чого це їй потрібно. Зараз приходять і отримують цю довідку найбільш знедолені. Це ті люди, у яких нічого немає, які реально без цих мінімальних соціальних виплат просто будуть за межею бідності. Держава повинна передбачити механізм, щоб людина була зацікавлена в тому, щоб прийти і зареєструватися», - наголосив Владислав Макаров.

Він додав, що Дніпропетровщина готова запропонувати державі свої послуги, схему для того, щоб отримувати загальні дані.

«На сьогодні дуже активно нам допомагають міжнародні організації. Але ми зіткнулися з проблемою, що у нас немає загального реєстру, що ж людям потрібно і яка кількість людей цієї допомоги потребує. Тому ми хочемо звернутися до центральної влади. Потрібно придумати механізм, щоб не просто реєструвати людей для виплат, а для того, щоб розуміти, хто покинув зону постійного проживання», - зазначив Владислав Макаров.

Читайте також: Дніпропетровщина попросить Кабмін змінити законодавство

Він наголосив, що може трапитися так, що людина, яка зараз не зареєструється, згідно з новим законом буде позбавлена якихось можливостей, виплат чи права звертатися в відповідні органи.

«Всі ми розуміємо, що завтра все це не закінчитися. Зараз потрібно будувати довготривалу програму. 40% людей, які виїхали із зони АТО, на місце повертатися не будуть навіть якщо завтра все закінчитися. Їм просто нікуди повертатися, їх житло зруйноване. Дніпропетровська область завжди була комфортною для тих людей, які хочуть розвиватися, займатися бізнесом, працювати. Ми повинні розуміти, ці люди залишаться тут назавжди. Для цього потрібно забезпечити людей житлом, роботою. А для цього потрібні цільові програми. Тоді люди не будуть зайвими, тоді вони будуть затребуваними», - наголосив Владислав Макаров.

Комментарии
Последние записи в блогах

У Києві розпочалася дводенна франко-українсько-польська конференція з питань співробітництва між органами місцевого самоврядування на тему «Стратегія розвитку Східного партнерства 2020». Захід організовано Асоціацією міст України, Французькою асоціацією Ради європейських муніципалітетів, Міністерством закордонних справ Франції, Асоціацією польських міст та проектом PLATFORMA у співпраці з Посольством Франції в Україні. Конференція проходить в рамках реалізації Меморандуму про взаєморозуміння між АМУ, Французькою асоціацією Ради європейських муніципалітетів та регіонів і Асоціацією польських міст.

Подробнее

Станом на перше квітня 2019 року на території області діє 13531 ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з яких: 7273 ліцензії на алкоголь та 6258 - на тютюн, отриманих 5819 суб’єктами господарювання. Про це повідомив начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Денис Дегтярьов.

У першому кварталі поточного року місцева казна Дніпропетровської області поповнилася на 21 млн. 178,7 тис. грн.. від плати за ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, з яких 15 млн. 128,7 тис. грн. - від ліцензування роздрібної торгівлі.

В той же час, впродовж січня – березня 2019 року призупинено дію  657 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу, анульовано 593 ліцензії, з яких 18 - за порушення законодавства у частині продажу неповнолітнім особам алкогольних напоїв (7 ліцензій) та тютюнових виробів (11 ліцензій).

 

Подробнее

«Сьогодні головним принципом контрольно - перевірочної роботи фіскальних органів є вибірковість контролю на основі оцінки та опрацювання ризиків в діяльності платника, що цілком відповідає міжнародній практиці та дає змогу значно зменшити тиск на сумлінних платників, а також зосередити увагу фіскальних органів на ризикових платниках», - зазначив заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Дмитро Мельник.

Так, протягом І кварталу 2019 року підрозділами аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено 444 документальні перевірки юридичних осіб, за результатами яких до бюджету надійшло 97,2 млн грн грошових зобов’язань, Це на 88 млн грн більше ніж у січні - березні минулого року.

Також, при зниженні у І кварталі поточного року кількості проведених фактичних перевірок суб’єктів господарювання, які використовують РРО, у порівнянні з відповідним періодом минулого року (101 проти 112), до бюджету надійшло фінансових санкцій в 1,8 разів більше (236 тис.грн проти 128 тис.грн).

 

Подробнее

За оперативними даними у поточному році фізичним особам – власникам об'єктів нерухомості сформовано близько 377 тис. податкових повідомлень-рішень з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 23 тис. більше аналогічного періоду минулого року.

До сплати визначено податку на загальну суму понад 397 млн грн, що більше аналогічного періоду минулого року на 134 млн грн.

Про це повідомив начальник відділу адміністрування податку на нерухоме майно фізичних осіб, відмінне від земельної ділянки, Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Володимир Гуцуляк.

За його словами, найбільші суми нарахувань податку обліковуються по ГУ ДФС у Дніпропетровській – 56 млн грн, Київській – 52 млн грн, Львівській – 28 млн грн, Донецькій – 25 млн грн областях та м. Києві – 32 млн гривень.

Станом на 10 квітня  поточного року громадянами вже сплачено до місцевих бюджетів 107 млн грн. податку на нерухомість, що більше аналогічного періоду минулого року на 45 млн гривень.

«Нагадаю, що фізичними особами податок сплачується протягом 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення-рішення», – зазначив Володимир Гуцуляк.

Посадовець також нагадав, що цього року податок на нерухомість платники сплачують за 2018 рік за ставками, які були законодавчо визначені у цей період.

Так, податок нараховується на загальну площу об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток. Ставки податку встановлювалися рішеннями місцевих рад.

При цьому пільгові розміри майна, на які не застосовується ставка податку, складають:

для квартири/квартир незалежно від їх кількості - 60 кв. метрів;

для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - 120 кв. метрів;

для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - 180 кв. метрів.

 

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет