Дніпро – це місто, яке приймає виклики, - Дмитро Поворотний

11.05.2017 08:31

Про минуле, сьогодення та майбутнє міста Дніпро розповів Дмитро Поворотний, настоятель Храму Покрови Пресвятої Богородиці полку Дніпро-1.

Про це повідомляє Інтернет-видання  «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ»  з посиланням на brand.dp.ua.

– Пане отче, ви народилися у місті Дніпро (Дніпропетровську)?

– Так, я тут народився і проживаю.

Як вам запам’яталося наше місто, коли ви були дитиною?

– З дитинства у пам’ять вкарбувався вид з мого подвір’я у Нових Кайдаках – виходиш з двору і відкривається вид на Дніпро та його розливи, а з іншого боку височіє церква серед будинків. Ось це згадується найчастіше з дитинства.

Зараз для більшості дніпрян візуальний образ міста складається з силуетів двох башт-близнюків, але, на мою думку, ми повинні не забувати і про старовинну архітектуру. У нас є гарні старовинні будівлі з ліпниною, але вони не відреставровані, закриті рекламою і потребують захисту з боку влади.

– Чим, на ваш погляд, відоме наше місто в Україні та світі?

– Дніпро хоч і був закритим містом, але ще з часів Радянського Союзу його асоціювали з «Південмашем» та футбольною командою «Дніпро». Це був великий стимулу у розвитку, люди тому мали свою ментальність, бо не виїжджали з міста. Закритість вплинула на людей, за рахунок неї місто було більш-менш забезпечене продуктами. Саме тому у складні часи люди й згадували, що краще було, коли місто було закритим і було частиною СРСР.

– У чому полягала ця закритість (секретність)?

– Футбольний клуб «Дніпро», наприклад, як команда зустрічався з французькою групою «Бордо» не в себе вдома, а у Кривому Розі. Тобто на картах, навіть часто не було вказівника на Дніпропетровськ.

І все це через наявність у місті ракетної промисловості. На мою думку, зараз треба більше показувати те, що ракетна промисловість це промисловість вищого рівня – не сировинна, а високотехнологічна. Так, більшість продукції прямо стосувалося військової сфери, але все ж таки, це дало поштовх до розвитку виробництва супутників, які зараз застосовуються і для мирних цілей. Нові виклики – повинні бути нові відповіді.

– Хотілося би від вас почути «професійні» враження стосовно іміджу міста, тобто чим відоме і цікаве наше місто у церковній галузі?

– Воно сприймається як відомий центр іудейської культури і іудейської спільноти. Дніпро – це мультикультурне, мультинаціональне, мультирелігійне місто, де вживаються і різні спільноти, і різні релігійні групи, їх очільники нормально спілкуються, вирішують різні питання без будь-яких конфліктів. Це може бути козирем у позитивному іміджі Дніпра, адже ми – дніпряни, приймаючи виклики часу, з моноетнічного міста давно перетворились у багатонаціональне. Ми толерантні, прийнявши у місто таку велику кількість різних етносів, і багато з них – приблизно 60 % – релігійні люди. І ми живемо тут мирно, сусід з сусідом нормально спілкуються, не дивлячись на релігійні уподобання.

– Чим відоме у православному християнстві наше місто?

– Є така відома вузькому колу спеціалістів ікона – «Самарська ікона Божої матері», історія якої тісно пов’язана з нашим містом. Повертаючись з чергового походу на турків, козаки принесли цю ікону на Січ. Коли Січ зруйнували, її перенесли до Миколаївського храму в Нові Кодаки. За свої чудодійні властивості вона користувалася особливою повагою серед козаків. Останній кошовий отаман Запорізької Січі Петро Калнишевський навіть зробив срібну прикрасу для неї. Під час подій Української Революції оригінал її зник. Зараз написали новий список цієї ікони який зберігається у Самарському пустельно-Миколаївському чоловічому монастирі. Хотілося би об’єднати дніпрян навколо ідеї вшанування цієї ікони, побудувати на її честь храм.

Самарська ікона Божої матері

 – Чи має наш край перспективи як центр сакрального туризму?

– Не зважаючи на комуністичне минуле, яке завдало значної шкоди церковній архітектурі, наше місто має всі можливості стати паломницьким центром у південно-східному регіоні України. У нас у місті, особливо у центральній частині, дуже багато чудових храмів. Всі вони можуть виступати як потенційні об’єкти для сакрального туризму. Також в останній час з’являється нові храми і поза центром міста, зокрема, Храм Різдва Пресвятої Богородиці на ж/м Покровському. Віруюча людина і в маленьку просту церкву піде, а щоб було паломництво – треба зацікавлювати виглядом, історією.

Храм Різдва пресвятої Богородиці

Храм Різдва пресвятої Богородиці

Не менш цікаві об’єкти для сакрального туризму розташовані у нашій області. Це насамперед дерев’яний Троїцький собор у Новомосковську, стародавні храми у Царичанці, Свято-Миколаївський храм у с. Тритузному та багато інших.

Є ще у нашій області Рубанівський храм  – там завдяки священнику і його громаді багато паломників, церква створює там приємну атмосферу, тому люди їдуть туди. Там гарно, але на скільки це буде цікаво мешканцям, наприклад, Західної України чи інших куточків нашої держави, де релігійна інфраструктура більш розвинена? Тому, у першу чергу, ми повинні орієнтуватися на місцевих паломників.

Свято-Покровський храм у Рубановському

Взагалі треба Дніпро позиціонувати як мультикультурне місто, навіть зараз думаємо над тим, аби створити при міському голові релігійну раду. Проте не можна створювати «пустишок», бо людина релігійна розуміє, що є справжнім, а що ні. Також ми не повинні показувати «вульгарну релігійність»: нечесана борода, довге брудне волосся, хустинки і т. д., нам треба позиціонувати себе як сучасне релігійне місто. Погано те, що зараз в світовому релігійному інформаційному просторі нав’язується думка, що єдино вірним  є фундаменталізм: це  є не лише у мусульман, це також наявне у протестантів, і у православних і у католиків. Насправді віруючі люди – це не маргінали, це успішні сучасні люди, які активно використовують гаджети, знімають відео і так далі.

– Чим на Вашу думку є привабливим наше місто для туриста, окрім паломництва?

– Нам дуже пощастило з Набережною, немає ніде більше таких живописних в Україні, хіба що аби вона не була спаплюжена промисловими об’єктами. Хоча, з іншого боку, коли до мене приїжджав режисер з Великобританії, він був вражений нашою промзоною і дуже прагнув побачити процес виплавки металу. Ми можемо екскурсії відповідні робити, адже ніде у містах Європи нема подібного, щоб заводи знаходились всередині міста. Америка показує свій Лас-Вегас, а ми можемо показувати цікаву картину чесної праці.

Також ми можемо розвивати історичний туризм по місцям козацької слави. Дніпру дуже пощастило – на його території розташовані три унікальні пам’ятки козацької історії, а саме – Стара Самарь, Старі та нові Кайдаки. Якщо їх відродити у вигляді тематичних парків це було б неабиякою туристичною принадою.

– Останні події вплинули на Україну, чи відбулись якісь зміни у нас в Дніпрі?

– Так, ми стали сміливіші, також у багатьох відбулося певне переосмислення дійсності і зростання почуття національної гідності. У більшості відчуття національної гідності жило й до подій 2014 р., але яскравіше проявилося під їх впливом.

Україна часто сприймає сприймати Дніпро, як важливе місто в зупинці розповсюдження війни і як форпост патріотизму. Бо саме звідси найбільше солдат (до 25 тис.) були мобілізовані.

Ми завжди були на висоті, не йшли по течії, а пропонували щось своє – я завжди так сприймав наше місто, як його мешканець. Нам треба будувати своє і показувати, показувати, піарити те, що ми робимо.

Наше місто – це місто, яке приймає виклики!

– Якщо помріяти, яке місто тут ви хотіли б бачити через 5-10 років?

– Хотів би бачити Дніпро сучасним містом, клерикальним, але не нав’язливим. Щоб воно було більш відкритим. Місто, яке пишається своїм минулим, є успішним зараз та впевнено дивиться у майбутнє.

Комментарии
Последние записи в блогах

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє наступне.

ДПС України проінформувала, що з 01 січня 2020 року відбувся офіційний запуск бета-тестування програмного РРО «пРРОсто». Забезпечення розробки програмного рішення для програмних РРО та можливості його тестування здійснюється Державною податковою службою України на виконання Указу Президента України № 837/2019 від 08 листопада 2019 року «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави».

Записатись на бета-тест можна за посиланням https://prrosto.kmu.gov.ua/ .

Програмне РРО «пРРОсто» – це безкоштовний сервіс від податкової, який взаємодіє через Інтернет з сервером податкової служби через відкритий програмний інтерфейс, і виконує функції: формування, підпис, відправлення та видачу чеків встановленого формату, відкриття та закриття зміни, перегляд даних та інші.

Програмне рішення доступне для тестування на смартфонах і планшетах під операційними системами Android та iOS.

Учасники отримують запрошення до тестування з 09 січня 2020 року.

 

Подробнее

Сьогодні, в інформаційному агентстві «Мост-Днепр» відбулася пресконференція в.о. начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) Ганни Чуб на тему «Підсумки роботи податкової служби області за 2019 рік».

Підводячи підсумки роботи ГУ ДПС за минулий рік, Ганна Чуб акцентувала увагу на тому, що служба реформується і цей процес має певний перехідний період, в який платники не відчули жодних незручностей завдяки згуртуванню командного духу податківців Дніпропетровщини, які швидко адаптуватилися до змін та реалізації нових трендів.

Фахівці податкової служби області разом з платниками податків регіону успішно закінчили минулий рік. І як результат – залишився стабільним темп роботи у напрямку наповнення бюджетів, збільшились надходження від платників податків.

Так, протягом січня – грудня 2019 року до бюджетів усіх рівнів надійшло понад 60,4 мільярди гривень податків та зборів. Це на 20,8 мільярдів гривень (або 53 відсотки) більше ніж впродовж 2018 року.

При цьому:

- до державного бюджету спрямовано 35,0 мільярдів гривень, що на 15,4 мільярди гривень (або на 79 %) більше надходжень 2018 року;

- до місцевих бюджетів платниками сплачено 25,4 мільярди гривень. Це на 5,4 мільярди гривень (або на 27 %) більше фактичних надходжень 2018 року.

Говорячи про наповнення бюджетів, очільниця ГУ ДПС особливу увагу приділила питанням, які наразі є нагальними для нашої області.

Це, зокрема екологічний стан довкілля, який турбує кожного мешканця регіону, та сплата екоподатку – вагомого компенсатора негативного впливу на природу шкідливих та небезпечних факторів.

«Забезпечення сумлінної сплати екоподатку суб’єктами господарювання на сьогодні один із основних векторів роботи податкової служби області», – зазначила Ганна Чуб.

Під час пресконференції вона також зауважила, що у податківців області на особливому контролі – надходження з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Адже своєчасна сплата єдиного внеску – це соціальні гарантії громадян, їх захищеність у майбутньому. Ганна Чуб акцентувала увагу, що спостерігається стійка тенденція зростання надходжень єдиного внеску до державних цільових фондів.

Важливо, що збільшення надходжень відбувається не за рахунок тиску на бізнес, а завдяки ефективному впровадженню нових підходів до адміністрування податків. Саме цими правилами керується команда податкової служби області. Нова податкова служба взяла курс на скорочення перевірок і зменшення тиску на бізнес.

Так, згідно з планом-графіком проведення документальних перевірок кількість запланованих перевірок суб’єктів господарювання у 2020 році у порівнянні з 2019 роком зменшилась майже на 90.

Ганна Чуб також нагадала, що вже  стартувала деклараційна кампанія – 2020 та закликала платників виконати свій громадянський обов’язок: своєчасно подати декларації і сплатити податки та збори.

За словами в.о. начальника ГУ ДПС на сьогодні триває процес удосконалення податкової. Головна ідея такого реформування – це побудова партнерських відносин між податковою – як сервісом, і платником – як нашим клієнтом. Суб’єкти господарювання і держава повинні стати компаньйонами, а не протистояти одне одному.

Розвиток онлайн сервісів і діджиталізація – це один із пріоритетних напрямків розвитку податкової служби.

Надання сервісів платникам і забезпечення податкових надходжень до бюджету – щоденна робота фахівців ГУ ДПС. Бізнес має забути дорогу до податкової, платники податків мають отримувати всі послуги онлайн. І таким інструментом сьогодні є сервіс Електронний кабінет.

«Ми вдячні громадянам та бізнесу, які сумлінно сплачують податки. Адже сумлінна сплата податків – це приклад високої податкової культури.

Ми, як ніколи, відкриті до співробітництва, нових ідей та конструктивної співпраці», – на завершення акцентувала очільниця ГУ ДПС.

Пресконференція пройшла у форматі діалогу – учасники заходу отримали відповіді на актуальні питання.

 

Подробнее

До уваги платників!

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу платників на наступне.

Згідно з постановою Правління Національного банку України (далі – НБУ) від 26 вересня 2019 року № 118 «Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 28 грудня 2018 року № 162» з 13 січня 2020 року, рахунок відправника/отримувача в електронних розрахункових документах і електронних повідомленнях Системи електронних повідомлень Національного банку України (далі – СЕП) буде ідентифікуватися тільки за допомогою міжнародного номера банківського рахунку (IBAN). Якщо в платіжному дорученні буде вказано не номер рахунку у форматі IBAN, то СЕП забракує такий документ.

Подробнее

НОВІ РАХУНКИ. ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ, БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ, ЮРИДИЧНИХ ТА ФІЗИЧНИХ ОСІБ

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що з 1 січня 2020 року Державна казначейська служба України (далі – Казначейство) перейшла на ведення бухгалтерського обліку за Планом рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 №1203, із змінами та доповненнями (далі – План рахунків №1203).

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы продажу украинской земли?
Да
Нет
Не знаю