Днепропетровских бизнесменов могут обязать озвучить имена владельцев компаний

06.10.2014 16:30

Кабинет Министров предложил Верховной Раде принять законопроект, который обязывает раскрыть имена конечных владельцев компаний, пишет ЛБ.

"Мы вносим в парламент с тем, чтоб завтра проголосовать законопроекты, которые существенно повлияют на то, чтобы коррумпированные чиновники не были во власти. Первый закон – относительно определения конечных выгодополучателей юридических лиц. Какова суть данного закона? Любые субъекты предпринимательской деятельности – компании, акционерные общества, будут обязаны раскрывать всю информацию о своих владельцах. Теперь раскроется информация обо всех владельцах. Чтобы чиновники не прятались за родственниками или оффшорами ", - сказал премьер Арсений Яценюк сегодня на заседании правительства.

Такой законопроект зарегистрирован в Раде под номером 5114. Если депутаты его поддержат, в Хозяйственном кодексе появится понятие "Конечный выгодоприобретатель предприятия", а в Уголовном - статья за отказ предприятия раскрыть информацию о своих владельцах.

Этот законопроект также вводит норму о раскрытии данных о владельцах недвижимости. "После принятия закона любой гражданин Украины получит информацию о владельцах недвижимости Украины. Увидим, у кого есть какие дома, квартиры, недвижимость и получим доступ ко всем базам данных о владельцах недвижимости", - добавил Яценюк.

Напомним, что с конца 2013 года в Украине открыт единый госреестр компаний, где можно найти информацию о непубличных ООО-шках. Также в свободном доступе есть довольно подробная информация об акционерных обществах. Но ни там, ни там зачастую не указаны физические лица, которые стоят за конкретной компанией.

Комментарии
Последние записи в блогах

Питання збереження давніх слов'янських православних сакральних місць нині, у період активних перетворень та будівництв, постає особливо актуально. Стосується воно і найдавніших слов'янських територій, які розміщуються в Волино-Карпатському регіоні, найперше на історичній Волині (нині північно-західний регіон України та окремі землі Польщі та Білорусі), власне, на Погоринні, більша частина якої припадає на Рівненську область.

Саме тут знаходяться ті місця, які були серцем першої слов'янської держави нової ери в Європі - Дулібської (Дулібського Союзу 1-9 ст.н.е.).

Саме тому місцеві інтузіасти наполегливо прагнуть зберегти давні святі місця, серед яких унікальні, такі як Хотинське джерело (Першоджерело) поблизу Рівного.

Про історію рятування джерела ентузіастами "Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Рівненської області" та місцевою владою від занепаду та захаращення читайте у статті, що нижче...

Подробнее

Платники податків мають право зареєструвати другий примірник акцизної накладної на розподіл пального

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/396944.html повідомила, що з 28.10.2019 розпочато реєстрацію другого примірника акцизної накладної, складеної у порядку, передбаченому   п. 23 Перехідних положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ), за умови, що перший примірник такої акцизної накладної зареєстрований в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) згідно з п. 23 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідних положень» ПКУ.

Подробнее

Податкова знижка для фізичних осіб

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, щоб повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку. Згідно з положеннями ст. 166 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.  Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи декларацію до 31 грудня року наступного за звітним.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.

Подробнее

Право на податкову знижку за 2018 можна використати по 31 грудня (включно) 2019

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області доводить до відома громадян, що використати права на податкову знижку за підсумками 2018 року  громадяни можуть  по 31 грудня (включно) 2019 року, подавши Декларацію про майновий стан і доходи до податкового органу за місцем реєстрації фізичної особи.

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы досрочные выборы в Днепре?
Да
Нет
Не знаю