Днепропетровщина – одна из самых «трудолюбивых» областей

13.03.2018 16:30

Падение средней заработной платы в январе по сравнению с последним месяцем предыдущего года происходит всегда. Связано это с высокой экономической активностью в конце года, а также с выплатой бонусов, 13-й заработной платы и других финансовых поощрений по итогам года.

Об этом на своей странице в Фейсбук написал генеральный директор Ассоциации поставщиков торговых сетей Алексей Дорошенко, сообщает Интернет-издание «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

«Снижение средних зарплат в этом января в Украине было не таким большим, как обычно. Если проанализировать последние 5 лет, то это второй лучший результат января, так как падение произошло только на 12%. Но в 2017 оно было еще меньше - только 7%. В этом году можно было ожидать лучший результат из-за инициативы Правительства не переносить рабочие дни. Большее количество рабочих дней положительно повлияет на годовые экономические показатели, в первую очередь рост ВВП. Логика проста: чем больше человек работает, тем больше его заработная плата, чем больше работает страна в целом, тем больше ВВП. Исходя из этого, можно сделать итог, что жители Николаевской области в январе 2018р. отдыхали больше других, в то время как жители Ивано-Франковской практически не уменьшали темп работы по сравнению с декабрем.

По подсчетам Ассоциации поставщиков торговых сетей каждый рабочий день дает около 0,3% роста ВВП. Поэтому в этом году практика отказа от январских и майских праздников может дать стране дополнительно 1,5% ВВП. Это также положительно скажется на средней заработной плате.

Регионы-лидеры по падению заработной платы в январе 2018р. по сравнению с декабрем прошлого Николаевская (-20%) и Хмельницкая области (-17%), город Киев (-17%).

А лидерами с наилучшими показателями заработной платы в январе были Ивано-Франковская (-4%), Днепропетровская (-5%) и Киевская области (-7%). Иванофранковцы заработали в начале года лишь на 4% меньше, чем в декабре 2017», - написал он.

Комментарии
Последние записи в блогах

17-18 березня в Харкові стартував Міжнародний турнір класу G1 Ukraine Open Cup 2018.

Подробнее

Протягом січня-лютого 2018 року Контакт-центром ДФС надано 183,3 тис. відповідей на запитання фізичних та юридичних осіб. Із загальної кількості відповідей 178,1 тис. надано у телефонному режимі, 4,7 тис. – електронною поштою і факсом, 0,5 тис. – із використанням автовідповідача.

Найчастіше платники зверталися з питань податку на додану вартість, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, податку на доходи фізичних осіб, податку на прибуток підприємств та єдиного податку для фізичних осіб – підприємців.

Для уникнення неоднозначного трактування положень законодавства всі відповіді надаються з використанням Бази знань - автоматизованої бази уніфікованих відповідей на запитання фізичних та юридичних осіб. Так, станом на 1 березня цього року База знань налічує 5,3 тис. актуальних уніфікованих запитань-відповідей.

База знань постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані. За вказаний період платникам надано 34 консультації у письмовій формі з використанням Бази знань.

Протягом січня-лютого 2018 року з причини змін законодавства обмежено термін дії 663 запитань-відповідей та внесено 425 їх нових редакцій.

Для зручності суб’єктів господарювання та громадян Базу знань розміщено на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Запитання-відповіді» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу. Тому відвідувачі порталу можуть у будь-який зручний час самостійно знайти відповіді на питання, які їх цікавлять. Цією послугою з початку 2018 року скористалося 560,2 тис. клієнтів.

У ЗІР функціонують розділи: «Необхідно знати», «Актуальні запитання», «Останні зміни в законодавстві», «Інтерактивна мапа», «Ставки податків і зборів», «Інформація з питань митної справи». Вони дозволяють користувачам ресурсу оперативно та у зручній формі отримувати актуальну інформацію щодо змін у податковому, митному та іншому законодавстві, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, термінів подання звітності та сплати податків (зборів), ставок загальнодержавних та місцевих податків і зборів, єдиного внеску та оподаткування товарів в залежності від обраного митного режиму тощо.

Також для користувачів ЗІР є можливість завантаження у форматі PDF відповідей на запитання з розділу «Запитання-відповіді з Бази знань» та їх друк.

Користувачі мережі Інтернет можуть використовувати ЗІР у якості комутатора зв’язку з оператором Контакт-центру, а саме: на сторінці в розділі ЗІР «Контакт-центр ДФС» розташовано номер телефону: «0-800-501-007», при натисканні на який в комунікаційних пристроях (телефон, планшет) або комп’ютерах відбувається з’єднання з IVR Контакт-центру ДФС.

Крім того, для користувачів ресурсу в тестовому режимі працює система фіксації задоволеності платників податків інформаційно-довідковими послугами, яка дає можливість оцінити якість уніфікованих відповідей з розділу «Запитання-відповіді з Бази знань», залишити коментарі та пропозиції.

 

Подробнее
Голосование
Смиритесь ли вы с повышением тарифов?
Буду платить по предыдущим ценам
Да, придется платить
Мне нечем платить вообще
Буду принимать участие в акциях протеста