Податкові нововведення на Дніпропетровщині

26.01.2015 10:30   -
Автор:

Сьогодні пересічні громадяни, як ніколи потребують роз’яснень податкового законодавства. Про нововведення у регіоні розповів начальник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Василь Андрухів, пише видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».
Останні податкові зміни змушують багатьох платників переглянути свою діяльність. На Вашу думку який економічний ефект зміни можуть принести вже в цьому році?
Більшість законів та податкових змін — це ніби відповідь бізнесу, який хоче перегорнути сторінку і почати працювати прозоро, а це в свою чергу міліони в бюджет держави, новий рівень якості та відповідальності за свою діяльність. Враховуючи підписання Угоди про асоціацію з ЄС і ті можливості, які вона відкриває для українського бізнесу, я переконаний, що податковими змінами скористається багато компаній. Адже тепер бізнес має законний механізм податкового компромісу з державою, який дозволяє платникам уникнути фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності за заниження податкових зобов’язань з податків на прибуток та додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року. Завдяки такій добровільній акції декларування недоплачених податків бізнес отримає можливість відкрито працювати, проходити аудит та залучати фінансування для розвитку своєї підприємницької діяльності.
Законодавством також внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу і Кримінального процесуального кодексів та Кодексу адміністративного судочинства щодо звільнення платників податків від адміністративної та кримінальної відповідальності, а також встановлено можливість застосування процедури примирення сторін в рамках адміністративного судочинства при застосуванні податкового компромісу.
Дехто стверджує, що кількість податків не скоротилася, а пере-трансформувалася, що можете прокоментувати?
Це однозначно не так, реформою скорочено кількість податків і зборів вдвічі – до 11. Уважно поміркуйте: серед загальнодержавних податків залишилися лише 7:
— податок на прибуток підприємств,
— податок на доходи фізичних осіб,
— ПДВ,
— акцизний податок,
— екологічний податок,
— рентна плата,
— мито.
А серед місцевих податків і зборів лишились:
– податок на майно,
— єдиний податок,
— збір за місця для паркування транспортних засобів і туристичний збір.
З 01.01.2015 року зникають: збір за першу реєстрацію транспортного засобу, плата за надра, збір за користування радіочастотним ресурсом, за водокористування, лісові ресурси, виноградарства, цільові надбавки, збір за запровадження деяких видів підприємницькій діяльності. Таке скорочення – однозначний позитив для підприємств. Адже в результаті зменшиться навантаження на бухгалтерії, скоротиться кількість платежів, звітів і витрати на облік податків.
Сьогодні пересічні громадяни, як ніколи потребують роз’яснень податкового законодавства, з проханням надати роз’яснення щодо сплати податку на земельну ділянку звертаютьсяжителі міста майже щодня. Що б Ви могли сказати громадянам?
Так, впродовж останніх двох місцівпитання сплати податку на нерухоме майно у 2015 році, відмінне від земельної ділянки, найбільш цікавили заявників, які звертались до ЦОП та на наші «гарячі лінії».Новації з оподаткування нерухомості торкнуться громадян лише наступного року, у 2015-му вони розраховуватимуть і платитимуть податок за «старими» правилами, тобто, за тими нормами і ставкам, що діяли у 2014 році. А юридичні особи сплачуватимуть податок на нерухоме майно вже за новими нормами Закону до 20 лютого 2015 року.
Для фізичних осіб податок обчислюється контролюючим органом (ДФС) на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.
База оподатковування зменшується:
• для квартири/квартир незалежно від їх кількості — на 60 кв. метрів;
• для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості — на 120 кв. метрів;
для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), — на 180 кв. метрів.
Зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).
Хочу нагадати, що ГУ ДФС у Дніпропетровській області запрошує платників отримувати детальні роз’яснення з цього та інших питань у центрах обслуговування платників (ЦОП) державних податкових інспекцій області; на суб-сайті ГУ ДФС у Дніпропетровській області.
Щодо оподаткування доходів громадян, то якщо заробітна плата і деякі інші доходи на місяць перевищать десятикратний розмір мінімальної заробітної плати (12180 грн.), до суми такого перевищення застосовується ставка 20 відсотків. Основна ставка залишається 15 відсотків. Ставка 20 відсотків також застосовується до пасивних доходів, у тому числі до депозитів (крім дивідендів по акціям та корпоративним правам, нарахованим резидентами-платниками податку на прибуток).
З початку цього року суми пенсії, якщо їх розмір перевищує 3 мінімальних заробітних плати, тобто у нинішньому році – 3654 грн., підлягають оподаткуванню 15% з суми перевищення, а якщо сума перевищення понад 10 мінімальних зарплат, то за ставкою 20%.
З наступного року транспортний податок сплачуватимуть власники автомобілів віком до 5-ти років та з об’ємом двигуна понад 3 куб. см.з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль.
Яка ситуація на Дніпропетровщині з тіньовим ринком обігу підакцизних товарів?
Податкова міліція постійно веде активні заходи по боротьбі з нелегальним ринком алкоголю. За рахунок детінізації торік збережені обсяги офіційного виробництва алкоголю на рівні попередніх років. В 2014 році призупинено дію 1000 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу та анульовано 1236 ліцензій, в тому числі — 68 за порушення законодавства в частини продажу алкогольних та тютюнових товарів особам, які не досягли 18 років.
Протягом 2014 року суб’єктам господарювання Дніпропетровського регіону видано 10211 ліцензій, з них 5047 – на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 5164 – тютюновими виробами.
Хочу звернути увагу, що з 1 січня суб’єкти господарювання, які здійснюють реалізацію в роздрібній мережі підакцизних товарів, зокрема, алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, повинні сплачувати акцизний податок у розмірі 5 відсотків від вартості товару.

ПоделитьсяКатегория: Новости

Теги: , ,