Податкові нововведення на Дніпропетровщині

26.01.2015 10:30

Сьогодні пересічні громадяни, як ніколи потребують роз'яснень податкового законодавства. Про нововведення у регіоні розповів начальник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Василь Андрухів, пише видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

Останні податкові зміни змушують багатьох платників переглянути свою діяльність. На Вашу думку який економічний ефект зміни можуть принести вже в цьому році?

Більшість законів та податкових змін - це ніби відповідь бізнесу, який хоче перегорнути сторінку і почати працювати прозоро, а це в свою чергу міліони в бюджет держави, новий рівень якості та відповідальності за свою діяльність. Враховуючи підписання Угоди про асоціацію з ЄС і ті можливості, які вона відкриває для українського бізнесу, я переконаний, що податковими змінами скористається багато компаній. Адже тепер бізнес має законний механізм податкового компромісу з державою, який дозволяє платникам уникнути фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності за заниження податкових зобов’язань з податків на прибуток та додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року. Завдяки такій добровільній акції декларування недоплачених податків бізнес отримає можливість відкрито працювати, проходити аудит та залучати фінансування для розвитку своєї підприємницької діяльності.

Законодавством також внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу і Кримінального процесуального кодексів та Кодексу адміністративного судочинства щодо звільнення платників податків від адміністративної та кримінальної відповідальності, а також встановлено можливість застосування процедури примирення сторін в рамках адміністративного судочинства при застосуванні податкового компромісу.

Дехто стверджує, що кількість податків не скоротилася, а пере-трансформувалася, що можете прокоментувати?

Це однозначно не так, реформою скорочено кількість податків і зборів вдвічі – до 11. Уважно поміркуйте: серед загальнодержавних податків залишилися лише 7:

- податок на прибуток підприємств,

- податок на доходи фізичних осіб,

- ПДВ,

- акцизний податок,

- екологічний податок,

- рентна плата,

- мито.

А серед місцевих податків і зборів лишились:

– податок на майно,

- єдиний податок,

- збір за місця для паркування транспортних засобів і туристичний збір.

З 01.01.2015 року зникають: збір за першу реєстрацію транспортного засобу, плата за надра, збір за користування радіочастотним ресурсом, за водокористування, лісові ресурси, виноградарства, цільові надбавки, збір за запровадження деяких видів підприємницькій діяльності. Таке скорочення – однозначний позитив для підприємств. Адже в результаті зменшиться навантаження на бухгалтерії, скоротиться кількість платежів, звітів і витрати на облік податків.

Сьогодні пересічні громадяни, як ніколи потребують роз'яснень податкового законодавства, з проханням надати роз'яснення щодо сплати податку на земельну ділянку звертаютьсяжителі міста майже щодня. Що б Ви могли сказати громадянам?

Так, впродовж останніх двох місцівпитання сплати податку на нерухоме майно у 2015 році, відмінне від земельної ділянки, найбільш цікавили заявників, які звертались до ЦОП та на наші «гарячі лінії».Новації з оподаткування нерухомості торкнуться громадян лише наступного року, у 2015-му вони розраховуватимуть і платитимуть податок за "старими" правилами, тобто, за тими нормами і ставкам, що діяли у 2014 році. А юридичні особи сплачуватимуть податок на нерухоме майно вже за новими нормами Закону до 20 лютого 2015 року.

Для фізичних осіб податок обчислюється контролюючим органом (ДФС) на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

База оподатковування зменшується:

• для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

• для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

Зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Хочу нагадати, що ГУ ДФС у Дніпропетровській області запрошує платників отримувати детальні роз’яснення з цього та інших питань у центрах обслуговування платників (ЦОП) державних податкових інспекцій області; на суб-сайті ГУ ДФС у Дніпропетровській області. 

Щодо оподаткування доходів громадян, то якщо заробітна плата і деякі інші доходи на місяць перевищать десятикратний розмір мінімальної заробітної плати (12180 грн.), до суми такого перевищення застосовується ставка 20 відсотків. Основна ставка залишається 15 відсотків. Ставка                     20 відсотків також застосовується до пасивних доходів, у тому числі до депозитів (крім дивідендів по акціям та корпоративним правам, нарахованим резидентами-платниками податку на прибуток).

З початку цього року суми пенсії, якщо їх розмір перевищує                             3 мінімальних заробітних плати, тобто у нинішньому році – 3654 грн., підлягають оподаткуванню 15% з суми перевищення, а якщо сума перевищення понад 10 мінімальних зарплат, то за ставкою 20%.

З наступного року транспортний податок сплачуватимуть власники автомобілів віком до 5-ти років та з об'ємом двигуна понад 3 куб. см.з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль.

Яка ситуація на Дніпропетровщині з тіньовим ринком обігу підакцизних товарів?

Податкова міліція постійно веде активні заходи по боротьбі з нелегальним ринком алкоголю. За рахунок детінізації торік збережені обсяги офіційного виробництва алкоголю на рівні попередніх років. В 2014 році призупинено дію 1000 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу та анульовано 1236 ліцензій, в тому числі - 68 за порушення законодавства в частини продажу алкогольних та тютюнових товарів особам, які не досягли 18 років.

Протягом 2014 року суб'єктам господарювання Дніпропетровського регіону видано 10211 ліцензій, з них 5047 – на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 5164 – тютюновими виробами.

Хочу звернути увагу, що з 1 січня суб'єкти господарювання, які здійснюють реалізацію в роздрібній мережі підакцизних товарів, зокрема, алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, повинні сплачувати акцизний податок у розмірі 5 відсотків від вартості товару.

Комментарии
тимур
27.01.2015
вот, работает человек, продает мясо, дает работу другим платит за них налоги, растомаживает, платет сетям, рынкам, перевозчикам, заработал 100000 тысяч, не пропил не прогулял, не потерял а положил в банк и может доказать их происхождение так почему он должен платить налог с депозита?????
Последние записи в блогах

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464), єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Тобто, незалежно від того чи отримано платником дохід (прибуток) чи ні, платник зобов’язаний сплатити єдиний внесок, при цьому сума внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (у 2020 році – 1039 грн 06 коп.).

При наявності у платника зобов’язань з єдиного внеску одночасно із зобов’язаннями з сплати податків, інших обов’язкових платежів, зобов’язання із сплати єдиного внеску виконуються у першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими податковими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати.

У разі сплаті сум заборгованості з єдиного внеску необхідно враховувати, що за порушення терміну його сплати платнику нараховується штраф у розмірі         20 відсотків своєчасно несплачених сум (п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону № 2464).

Крім того, на суму недоїмки нараховується пеня 0,1 відсоток суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені розпочинається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.

Якщо платник на кінець календарного місяця допустив заборгованість з єдиного внеску, йому надсилається вимога про сплату боргу (недоїмки), яка є виконавчим документом. Відмова в отриманні податкової вимоги не звільняє від сплати податкових зобов’язань. Податкова вимога вважається належним чином врученою платнику податків, якщо її надіслано у порядку, визначеному ст. 42 Податкового кодексу України.

У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкову вимогу через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкову вимогу, або незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкова вимога вважається врученою платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Після цього податкова вимога вважається узгодженою та у разі несплати платником податків недоїмки з єдиного внеску, передається до Державної виконавчої служби України, а це ще – 10 % виконавчого збору, арешт рухомого/нерухомого майна, тимчасове обмеження виїзду боржників за кордон.

Доводимо до відома, що відповідно до п. 13 розділу VІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04. 2015 № 449 із змінами, не застосовується строк давності при нарахуванні, застосуванні та стягненні сум штрафів з єдиного внеску.

Сума недоїмки з єдиного внеску не підлягає списанню, навіть у процедурі санації відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства, крім випадків повної ліквідації юридичної особи або смерті фізичної особи-підприємця, визнання її безвісно відсутньою, недієздатною, оголошення померлою та відсутності осіб, які, відповідно до Закону № 2464 несуть зобов’язання із сплати єдиного внеску.

Нагадаємо, що за допомогою електронного сервісу ДПС «Електронний кабінет» у меню його приватної частини «Стан розрахунків з бюджетом» можна відслідковувати стан розрахунків стосовно сплати платежів та заборгованості перед бюджетом.

Звертаємо увагу, що своєчасно несплачений єдиний внесок призводить до втрати страхового стажу, необхідного для призначення пенсій у майбутньому, адже періоди роботи зараховуються до страхового стажу лише за умови сплати страхових внесків у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

 

 

Подробнее

У січні 2020 року послугами Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС скористались 50,6 тис. клієнтів. Їм безкоштовно видано 146,9 тис. кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів.

Найчастіше послугами надавача, як і раніше, користуються фізичні особи – 30,8 тисячі. Вони отримали 61,4 тис. електронних ключів.

Також протягом січня 2020 року 19,8 тис. юридичних осіб  отримали 85,4 тис. кваліфікованих сертифікатів.

Електронним сервісом повторного формування сертифікатів за електронним запитом скористалися 15,7 тис. клієнтів, з яких 7,4 тис. – юридичних та 8,2 тис. – фізичних осіб. За електронними запитами сформовано 31,8 тис. сертифікатів.

Усього з початку діяльності надавача видано майже 8,4 млн кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів.

Нагадуємо, що за допомогою сервісу повторного формування сертифікатів за електронним запитом кожен клієнт має змогу самостійно, у режимі 24/7, а головне – дистанційно, протягом 2 – 3 хвилин отримати новий сертифікат, який матиме строк дії до 2 років.

Таким чином, клієнтам центру не потрібно витрачати свій час та особисто відвідувати центр для отримання сертифіката.

 

 

Подробнее

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що з         19.04.2020 набирають чинності норми Закону України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128), відповідно до яких у платників податків виникає право на використання програмних реєстраторів розрахункових операцій   (далі – РРО) – альтернативи традиційним РРО.

Для застосування програмних РРО ДПС надасть безкоштовне рішення, яким можна буде користуватися в частині фіскалізації торговельних операцій, поряд з цим, платники зможуть використовувати програмні РРО, доступні на ринку.

Запис на тестування відбувається на сайті Кабінету Міністрів України за посиланням https://prrosto.kmu.gov.ua/.

Слід зазначити, що дія Закону № 128 не поширюється на:

► «спрощенців» першої групи;

► фізичних осіб, які продають на ринку вживані речі, продукти власного підсобного господарства.

Самозайняті особи – «айтішники», юристи, консультанти, інші самозайнятих осіб, у тому числі і ті, хто працює на третій групі спрощеної системи оподаткування, можуть не використовувати РРО у разі:

● якщо їх клієнти розраховуються з ними виключно у безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують їм кошти на поточний рахунок банківським переказом;

● якщо клієнт у касі банку вносить готівку для подальшого її зарахування на поточний рахунок продавця.

 

 

 

 

Подробнее

     Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що з початку року стартувала кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2019 року, яка триватиме до 1 травня 2020 року.

     За місяць деклараційної кампанії громадянами Дніпропетровської області та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, подано 1 344 декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік. Про це повідомила начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська.

     Загальна сума задекларованого у деклараціях оподатковуваного доходу за 2019 рік – 176,9 млн грн, до сплати в бюджет нараховано 5,6 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 2,6 млн грн більше, ніж у 2019 році, та 1,0 млн грн військового збору, що на 0,5 млн грн більше минулого року.

     Доходи у сумі понад 1 мільйон гривень задекларували 13 мешканців Дніпропетровщини. Сума задекларованого ними доходу склала 72,9 млн гривень. Сума податку на доходи фізичних осіб до сплати складає 1,2 млн грн, сума військового збору до сплати складає 0,13 млн гривень.

Разом з тим, 177 мешканців Дніпропетровщини надали декларацію з метою скористатися правом на податкову знижку, сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету, складає 0,5 млн гривень. Реалізувати своє право на отримання податкової знижки громадяни можуть впродовж всього поточного року.

     Закликаємо громадян не зволікати та вчасно задекларувати свої доходи.

 

 

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли Вы политику Президента Зеленского?
Да
Нет
Не знаю