Чому Дніпру вдалось зменшити споживання газу 3-го березня на 32%?

12.03.2018 14:00

Під час газової кризи на початку березня НАК «Нафтогаз України» закликав українців зменшити споживання газу. 3 березня комерційний директор компанії Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook оприлюднив дані, наскільки міста України зменшили споживання газу.

Про це повідомляє Інтернет-видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» з посиланням на «Суд на долоні».

Певною мірою економія була досягнута через зменшення використання газу промисловими споживачами, але в цілому про флешмоб з #прикрути для побутових споживачів дізналось більше мільйона користувачів соціальної мережі.

Чи могли насправді українці відреагувати на заклик #прикрути і наскільки громадяни можуть самостійно регулювати споживання газу, можна дізнатись із судових рішень.

Всього в Єдиному державному реєстрі судових рішень (ЄДРСР) більше 13 тис рішень, пов’язаних із встановленням або наявністю автономного опалення. Більшість із них стосуються справ, коли позивач – приватна особа, яка через суд намагається вибороти право на відмову від центрального теплопостачання та встановлення автономного опалення. Як правило, відповідачами у таких справах є виконкоми органів місцевого самоврядування та/або комунальні або комерційні підприємства, які надають послуги теплопостачання. Найчастіше оскаржується їх відмова у наданні дозволу або технічних умов для встановлення автономного опалення, відмова у відключенні від централізованого теплопостачання.

Судова практика із цього питання неоднорідна, хоча згідно зі ст.24 Закону України «Про теплопостачання» споживач теплової енергії має право на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій, якщо це можливо за існуючими технічними умовами, а Правила надання послуг з централізованого опалення з 2007 року передбачають порядок відключення індивідуальних споживачів.

Разом з тим, якщо порівняти дані про економію газу на початку березня в Україні та кількість судових справ зі встановлення автономного опалення, то лідери та антилідери частково збігаються.

Порівняння даних за містами та областями не є коректним зі статистичної точки зору, але може свідчити про наявність тенденції та дати можливість сформувати гіпотезу: економити можуть лише ті, хто має для цього технічну можливість.

Згідно з даними НАК «Нафтогаз України» найбільше зекономили газу в Кременчуці (-35%), Дніпрі (-32%), Києві (-24%) та Миколаєві (-21%).

Найбільше справ про відмову від центрального теплопостачання було в Донецькій області (2375), Львівській області (1250), Києві (850), Дніпропетровській області (759), Кіровоградській області (687).

Найменше справ про відмову було у Закарпатській області (50) і найменша економія склала в Ужгороді (-5%), як, правда, й у Львові, незважаючи на велику кількість судових рішень про відмову від центрального опалення у Львівській області.

Гіпотеза про те, що #прикрутити можуть лише ті, хто має технічну можливість і навіть боровся за неї в судах, схожа на одну з класичних цитат мера Києва. Але логічним є припущення: громадяни можуть відповісти на заклик держави тільки тоді, коли (і якщо) держава гарантує дотримання їх прав.

Комментарии
Последние записи в блогах

17-18 березня в Харкові стартував Міжнародний турнір класу G1 Ukraine Open Cup 2018.

Подробнее

Протягом січня-лютого 2018 року Контакт-центром ДФС надано 183,3 тис. відповідей на запитання фізичних та юридичних осіб. Із загальної кількості відповідей 178,1 тис. надано у телефонному режимі, 4,7 тис. – електронною поштою і факсом, 0,5 тис. – із використанням автовідповідача.

Найчастіше платники зверталися з питань податку на додану вартість, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, податку на доходи фізичних осіб, податку на прибуток підприємств та єдиного податку для фізичних осіб – підприємців.

Для уникнення неоднозначного трактування положень законодавства всі відповіді надаються з використанням Бази знань - автоматизованої бази уніфікованих відповідей на запитання фізичних та юридичних осіб. Так, станом на 1 березня цього року База знань налічує 5,3 тис. актуальних уніфікованих запитань-відповідей.

База знань постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані. За вказаний період платникам надано 34 консультації у письмовій формі з використанням Бази знань.

Протягом січня-лютого 2018 року з причини змін законодавства обмежено термін дії 663 запитань-відповідей та внесено 425 їх нових редакцій.

Для зручності суб’єктів господарювання та громадян Базу знань розміщено на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Запитання-відповіді» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу. Тому відвідувачі порталу можуть у будь-який зручний час самостійно знайти відповіді на питання, які їх цікавлять. Цією послугою з початку 2018 року скористалося 560,2 тис. клієнтів.

У ЗІР функціонують розділи: «Необхідно знати», «Актуальні запитання», «Останні зміни в законодавстві», «Інтерактивна мапа», «Ставки податків і зборів», «Інформація з питань митної справи». Вони дозволяють користувачам ресурсу оперативно та у зручній формі отримувати актуальну інформацію щодо змін у податковому, митному та іншому законодавстві, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, термінів подання звітності та сплати податків (зборів), ставок загальнодержавних та місцевих податків і зборів, єдиного внеску та оподаткування товарів в залежності від обраного митного режиму тощо.

Також для користувачів ЗІР є можливість завантаження у форматі PDF відповідей на запитання з розділу «Запитання-відповіді з Бази знань» та їх друк.

Користувачі мережі Інтернет можуть використовувати ЗІР у якості комутатора зв’язку з оператором Контакт-центру, а саме: на сторінці в розділі ЗІР «Контакт-центр ДФС» розташовано номер телефону: «0-800-501-007», при натисканні на який в комунікаційних пристроях (телефон, планшет) або комп’ютерах відбувається з’єднання з IVR Контакт-центру ДФС.

Крім того, для користувачів ресурсу в тестовому режимі працює система фіксації задоволеності платників податків інформаційно-довідковими послугами, яка дає можливість оцінити якість уніфікованих відповідей з розділу «Запитання-відповіді з Бази знань», залишити коментарі та пропозиції.

 

Подробнее
Голосование
Смиритесь ли вы с повышением тарифов?
Буду платить по предыдущим ценам
Да, придется платить
Мне нечем платить вообще
Буду принимать участие в акциях протеста