Борис Філатов презентував унікальний Ситуаційний центр у Дніпрі

18.12.2018 17:45

18 грудня мер Дніпра Борис Філатов презентував унікальний Ситуаційний центр міста. Інтерактивна система об’єднує датчики на мережах водоканалу, розподільчих щитках, тягових підстанціях, ліфтах, а також GPS-системи на громадському транспорті, комунальній техніці, машинах швидкої допомоги.

Про це повідомляє Інтернет-видання «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ» з посиланням на прес-службу Дніпровської міськради.

До системи підключені й правоохоронні органи. Все це дає змогу бачити картину міста як на долоні, а відтак – ефективно керувати його роботою. Це заощаджуватиме міський бюджет. Нині комплекс працює у тестовому режимі.

Електронна система Ситуаційного центру у Дніпрі здатна до самостійного навчання. Інформацію обробляють спеціальні оператори, котрі стежать за ситуацією. За потреби можна проводити відеоконференції та виводити картинку подій у місті на великі екрани, що облаштовані у комплексі. 

«Очі» ситуаційного центру – це керовані, панорамні та статичні камери спостереження. До кінця року мерія планує збільшити їхню кількість у місті до 720. Убезпечити камери від вандалів допоможе поліція. Також мережа матиме доступ до камер у ліфтових кабінах будинків. Такі хочуть встановити у близько п’ятисот підйомниках. 

«Система безпеки у містах України охоплює декілька підсистем – коли працюють прямі державні та муніципальні функції. Муніципальну функцію нині реалізував і представив міський голова Дніпра. Ми задоволені цією ситуацією. Є симбіоз між місцевим самоврядуванням і прямою державною функцією. Національна поліція, служба надзвичайних ситуацій має власні підсистеми реагування та спостереження. До цього ми додаємо ефективну систему, яку запропонували сьогодні. Ця система стала на крок ближчою до безпечного міста», – зазначив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час презентації центру.

Нині Ситуаційний центр Дніпра об’єднує інформацію з пультів керування чотирьох комунальних підприємств – «Дорсервіс», «Безпечна та інноваційна освіта», «Муніципальна варта», «Міський електротранспорт». 

Після виходу з тестового режиму до нього підключатимуть нові модулі. Зокрема, на комунальну техніку. Через спеціальні датчики можна буде бачити, де перебуває машина та чи належно вона працює. Вже наступного року у комплексі хочуть встановити також програмне забезпечення від ізраїльських розробників. 

є«Система дає змогу ефективно керувати міським господарством. Також один із пріоритетів міської влади – безпека містян. Ми не вирішили б цього завдання без тісної взаємодії з Національною поліцією. Маючи гроші та можливості, ми зробили цей продукт. Він, насамперед, – для відповідних державних служб, з якими є чітка координація. Я радий бачити тут міністра внутрішніх справ, котрий також має стосунок до відкриття центру», – сказав мер Дніпра Борис Філатов. 

Надважливою є синхронізація з відомостями від силовиків, правоохоронців і екстрених служб – медиків і рятувальників. Нині налагоджено взаємодію з поліцією – правоохоронці надсилають до центру всі заявки, що стосуються міста. Також Борис Філатов передав ГУ МВС України у Дніпропетровській області п’ять планшетів та пульт управління камерами проекту «Безпечне місто».

Доступ до архіву відео мають комунальні служби та правоохоронні органи. Водночас у міськраді Дніпра планують створити механізм отримання цих даних для містян – що забезпечуватиме дотримання прав громадян. Очікується, що послуга буде платною. 

У мерії Дніпра також хочуть організувати екскурсії до Ситуаційного центру для дітей та дорослих і розробити спецдодатки, щоб користувачі могли бачити, де саме на маршруті перебуває потрібний їм громадський транспорт. Далі все синхронізуватимуть з електронним квитком, який запроваджують у Дніпрі.

Також завдяки центру можна моніторити кількість звернень від містян та оперативність реакції на них. Система комплексу у Дніпрі має гарантоване живлення.Как это повлияет на рейтинг:
Мэр Днепра
Подробнее
Председатель Днепропетровской областной государственной администрации
Подробнее
Комментарии
Последние записи в блогах

У Києві розпочалася дводенна франко-українсько-польська конференція з питань співробітництва між органами місцевого самоврядування на тему «Стратегія розвитку Східного партнерства 2020». Захід організовано Асоціацією міст України, Французькою асоціацією Ради європейських муніципалітетів, Міністерством закордонних справ Франції, Асоціацією польських міст та проектом PLATFORMA у співпраці з Посольством Франції в Україні. Конференція проходить в рамках реалізації Меморандуму про взаєморозуміння між АМУ, Французькою асоціацією Ради європейських муніципалітетів та регіонів і Асоціацією польських міст.

Подробнее

Станом на перше квітня 2019 року на території області діє 13531 ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з яких: 7273 ліцензії на алкоголь та 6258 - на тютюн, отриманих 5819 суб’єктами господарювання. Про це повідомив начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Денис Дегтярьов.

У першому кварталі поточного року місцева казна Дніпропетровської області поповнилася на 21 млн. 178,7 тис. грн.. від плати за ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, з яких 15 млн. 128,7 тис. грн. - від ліцензування роздрібної торгівлі.

В той же час, впродовж січня – березня 2019 року призупинено дію  657 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу, анульовано 593 ліцензії, з яких 18 - за порушення законодавства у частині продажу неповнолітнім особам алкогольних напоїв (7 ліцензій) та тютюнових виробів (11 ліцензій).

 

Подробнее

«Сьогодні головним принципом контрольно - перевірочної роботи фіскальних органів є вибірковість контролю на основі оцінки та опрацювання ризиків в діяльності платника, що цілком відповідає міжнародній практиці та дає змогу значно зменшити тиск на сумлінних платників, а також зосередити увагу фіскальних органів на ризикових платниках», - зазначив заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Дмитро Мельник.

Так, протягом І кварталу 2019 року підрозділами аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено 444 документальні перевірки юридичних осіб, за результатами яких до бюджету надійшло 97,2 млн грн грошових зобов’язань, Це на 88 млн грн більше ніж у січні - березні минулого року.

Також, при зниженні у І кварталі поточного року кількості проведених фактичних перевірок суб’єктів господарювання, які використовують РРО, у порівнянні з відповідним періодом минулого року (101 проти 112), до бюджету надійшло фінансових санкцій в 1,8 разів більше (236 тис.грн проти 128 тис.грн).

 

Подробнее

За оперативними даними у поточному році фізичним особам – власникам об'єктів нерухомості сформовано близько 377 тис. податкових повідомлень-рішень з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 23 тис. більше аналогічного періоду минулого року.

До сплати визначено податку на загальну суму понад 397 млн грн, що більше аналогічного періоду минулого року на 134 млн грн.

Про це повідомив начальник відділу адміністрування податку на нерухоме майно фізичних осіб, відмінне від земельної ділянки, Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Володимир Гуцуляк.

За його словами, найбільші суми нарахувань податку обліковуються по ГУ ДФС у Дніпропетровській – 56 млн грн, Київській – 52 млн грн, Львівській – 28 млн грн, Донецькій – 25 млн грн областях та м. Києві – 32 млн гривень.

Станом на 10 квітня  поточного року громадянами вже сплачено до місцевих бюджетів 107 млн грн. податку на нерухомість, що більше аналогічного періоду минулого року на 45 млн гривень.

«Нагадаю, що фізичними особами податок сплачується протягом 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення-рішення», – зазначив Володимир Гуцуляк.

Посадовець також нагадав, що цього року податок на нерухомість платники сплачують за 2018 рік за ставками, які були законодавчо визначені у цей період.

Так, податок нараховується на загальну площу об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток. Ставки податку встановлювалися рішеннями місцевих рад.

При цьому пільгові розміри майна, на які не застосовується ставка податку, складають:

для квартири/квартир незалежно від їх кількості - 60 кв. метрів;

для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - 120 кв. метрів;

для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - 180 кв. метрів.

 

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет