Борис Філатов презентував унікальний Ситуаційний центр у Дніпрі

18.12.2018 17:45

18 грудня мер Дніпра Борис Філатов презентував унікальний Ситуаційний центр міста. Інтерактивна система об’єднує датчики на мережах водоканалу, розподільчих щитках, тягових підстанціях, ліфтах, а також GPS-системи на громадському транспорті, комунальній техніці, машинах швидкої допомоги.

Про це повідомляє Інтернет-видання «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ» з посиланням на прес-службу Дніпровської міськради.

До системи підключені й правоохоронні органи. Все це дає змогу бачити картину міста як на долоні, а відтак – ефективно керувати його роботою. Це заощаджуватиме міський бюджет. Нині комплекс працює у тестовому режимі.

Електронна система Ситуаційного центру у Дніпрі здатна до самостійного навчання. Інформацію обробляють спеціальні оператори, котрі стежать за ситуацією. За потреби можна проводити відеоконференції та виводити картинку подій у місті на великі екрани, що облаштовані у комплексі. 

«Очі» ситуаційного центру – це керовані, панорамні та статичні камери спостереження. До кінця року мерія планує збільшити їхню кількість у місті до 720. Убезпечити камери від вандалів допоможе поліція. Також мережа матиме доступ до камер у ліфтових кабінах будинків. Такі хочуть встановити у близько п’ятисот підйомниках. 

«Система безпеки у містах України охоплює декілька підсистем – коли працюють прямі державні та муніципальні функції. Муніципальну функцію нині реалізував і представив міський голова Дніпра. Ми задоволені цією ситуацією. Є симбіоз між місцевим самоврядуванням і прямою державною функцією. Національна поліція, служба надзвичайних ситуацій має власні підсистеми реагування та спостереження. До цього ми додаємо ефективну систему, яку запропонували сьогодні. Ця система стала на крок ближчою до безпечного міста», – зазначив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час презентації центру.

Нині Ситуаційний центр Дніпра об’єднує інформацію з пультів керування чотирьох комунальних підприємств – «Дорсервіс», «Безпечна та інноваційна освіта», «Муніципальна варта», «Міський електротранспорт». 

Після виходу з тестового режиму до нього підключатимуть нові модулі. Зокрема, на комунальну техніку. Через спеціальні датчики можна буде бачити, де перебуває машина та чи належно вона працює. Вже наступного року у комплексі хочуть встановити також програмне забезпечення від ізраїльських розробників. 

є«Система дає змогу ефективно керувати міським господарством. Також один із пріоритетів міської влади – безпека містян. Ми не вирішили б цього завдання без тісної взаємодії з Національною поліцією. Маючи гроші та можливості, ми зробили цей продукт. Він, насамперед, – для відповідних державних служб, з якими є чітка координація. Я радий бачити тут міністра внутрішніх справ, котрий також має стосунок до відкриття центру», – сказав мер Дніпра Борис Філатов. 

Надважливою є синхронізація з відомостями від силовиків, правоохоронців і екстрених служб – медиків і рятувальників. Нині налагоджено взаємодію з поліцією – правоохоронці надсилають до центру всі заявки, що стосуються міста. Також Борис Філатов передав ГУ МВС України у Дніпропетровській області п’ять планшетів та пульт управління камерами проекту «Безпечне місто».

Доступ до архіву відео мають комунальні служби та правоохоронні органи. Водночас у міськраді Дніпра планують створити механізм отримання цих даних для містян – що забезпечуватиме дотримання прав громадян. Очікується, що послуга буде платною. 

У мерії Дніпра також хочуть організувати екскурсії до Ситуаційного центру для дітей та дорослих і розробити спецдодатки, щоб користувачі могли бачити, де саме на маршруті перебуває потрібний їм громадський транспорт. Далі все синхронізуватимуть з електронним квитком, який запроваджують у Дніпрі.

Також завдяки центру можна моніторити кількість звернень від містян та оперативність реакції на них. Система комплексу у Дніпрі має гарантоване живлення.Как это повлияет на рейтинг:
Мэр Днепра
Подробнее
Председатель Днепропетровской областной государственной администрации
Подробнее
Комментарии
Последние записи в блогах

Уряд виділив 1,4 млрд грн на підтримку малих міст. Рішення про спрямування коштів на підтримку малих міст та селищ за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій схвалили 10 липня.

Подробнее

З початку 2019 року 41,7 тисячі мешканців Дніпропетровської області надали до фіскальних органів декларації про майновий стан та доходи за 2018 рік. Загальна сума задекларованих ними доходів склала 4 млрд 246,5 млн гривень. Це на 1 млрд 453,4 млн грн. більше ніж минулого року.

До сплати за результатами декларування підлягає понад 101 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 9,3 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Сума військового збору до сплати складає 13,6 млн грн., що перевищує минулорічні показники на 1,4 млн гривень.

Повернення з бюджету у вигляді податкової знижки отримають 6315 громадян на загальну суму 13,4 млн гривень. Про це повідомив начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Владислав Воінов.

Про одержані у 2018 році понад мільйонні статки повідомили 286 громадян Дніпропетровської області. Загальна сума їх минулорічного задекларованого доходу складає 2,6 млрд гривень.

 

Подробнее

5 липня Уряд виділив 400 млн грн на програми ремонту існуючих та будівництво нових спортивних комплексів при школах та 50-метрових та 25-метрових басейнів і оздоблення прилеглих територій. 10 липня  парламентський Комітет з питань бюджету погодив розподіл субвенції з державного бюджету територіальним громадам на спорудження спорткомплексів та басейнів.

Подробнее

З початку 2019 року органами ДФС у Дніпропетровській області та Дніпропетровською митницею ДФС забезпечено у бюджети всіх рівнів (без врахування Дніпропетровського управління офісу ВПП ДФС) 39 млрд 481,7 млн грн, що на 10 млрд 672,9 млн грн перевищує показник відповідного періоду минулого року. Про це повідомила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна.

Так, до державного бюджету впродовж шести місяців 2019 року спрямовано 27 млрд 277,4 млн грн, що на 8 млрд. 17,3 млн грн (або на 41,6%) більше надходжень січня - червня минулого року.

До місцевих бюджетів за відповідний період забезпечено 12 млрд 204,3 млн гривень. Це на 2 млрд 655,6 млн грн (або на 27,8%) більше фактичних надходжень І півріччя 2018 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у першій половині поточного року зібрано 7 млрд 758,7 млн грн, що перевищує минулорічні показники на 1 млрд 258,2 млн грн (або на 19,4%).

 

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет