Багатії та злидні Дніпровської міськради

15.06.2017 11:46

Депутати міськради вперше заповнили електронні декларації на сайті НАЗК. Громадський рух ЧЕСНО проаналізував доходи і статки місцевих обранців.

Про це повідомляє Інтернет-видання  «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ»  з посиланням на Рух ЧЕСТНО.

Як злидні купують квартири, навчають дітей та годують пенсіонерів

12 депутатів міської ради вказали дохід сім’ї нижче прожиткового мінімуму. Серед “злиднів” за рівнем річного доходу - 7 депутатів задекларували мільйонні заощадження.

Суханов, Черкаський, Рублівський та Губерт не мають жодних заощаджень, за рахунок яких можна було б прожити рік.

Кандидат на відкликання Суханов задекларував 17 350 грн зарплатні за рік, яку він отримав, працюючи  у ТОВ "Асоціація споживчої безпеки України". Це єдине задеклароване джерело доходу, на яке живуть він із дружиною та двоє синів.

Окрім сім’ї Суханов годує малозабезпечених, про це він регулярно звітує у ФБ. Нещодавно він повідомив, що протягом року нагодував 4000 чоловік.

У коментарі депутат від “Опоблоку” підтвердив, що фінансує свій проект “Социальное питание” із власної кишені.

- Да, это чисто мой проект, это не бюджет, это не какие-то деньги общественных организаций, это непосредственно мои деньги. В 20 гривен для меня обходится один обед, вы можете сами умножить и получите математику. Там не сильно получается финансировать, то есть доход очень маленький. Все средства были заработаны в другой период, - стверджує депутат.

Таким чином, Суханов стверджує, що він за рік витратив 80000 грн тільки на свій проект “Социальное питание”. Зауважимо, що протягом 2015-2016 років його сім’я, згідно з декларацією, заробила 49210 грн.

Дружина Суханова є його помічником, її номер телефону вказано на сайті міської ради. Цей же номер зазначено в оголошенні щодо продажу землі на профільному інтернет-ресурсі. У ньому йдеться про ділянку 1200 кв. м вартістю 260 тис. грн. Суханов запевняє, що нічого про ділянку не знає.

- Может это ошибочная информация, с чего вы взяли? Я даже не знаю про свою жену таких подробностей. Может это какая-то провокация. Когда будет продажа, вы мне скажите, мы тогда с женой переговорим. У нас раздельное хозяйство, поэтому финансово мы никак не пересекаемся, - запевняє Суханов.

При таких доходах Суханов потрапив до ТОП-5 депутатів із найбільшими статками.

Згідно з декларацією за 2016 рік, “укропівець” Олександр Черкаський та його дружина роботи не мають і зарплатні не отримують. Упродовж року Черкаський отримав виплату по безробіттю - 16578 грн та матеріальну допомогу від міськради у розмірі 9353 грн. На ці гроші вони живуть із трьома дітьми.

Незважаючи на те, що сім’я знаходиться за межею бідності, 8 грудня 2016 року депутат отримав грошову позику у розмірі 2 052 000 грн, а вже 12 грудня придбав квартиру вартістю 1 940 948 грн. Позику надав один із власників ТОВ "ГУМ" Ігор Бірман. Черкаський підтвердив, що взяв гроші на купівлю квартири. Але на питання, яким чином він збирається повертати кошти, відповідати відмовився.

- Да, у гражданина Израиля (взяв кошти - прим. ЧЕСНО). На каком основании я должен перед вами отчитываться и насколько этот вопрос корректный?.

Зауважимо, якщо депутат потрапляє до когось у фінансову залежність, то відповідно на його голосування може мати вплив стороння особа.

Черкаський також повідомив, що його дружина працює, але відмовився пояснювати, чому в декларації він не зазначив цей факт.

- У меня жена работает. Значит, я вас попрошу, комментарии по этому поводу, вы ознакомились с моей декларацией - замечательно. Комментировать я не обязан.

Зазначимо, що повна перевірка декларації може проводитися в тому числі у випадку, якщо НАЗК отримало від фізичних чи юридичних осіб, із засобів масової інформації та інших джерел інформацію про можливе відображення у декларації недостовірних відомостей.

Прогульник Вадим Рублевський, член фракції “Опозиційний блок”, за рік заробив 19 117 грн, жодних заощаджень не задекларував. Депутат працює в ТОВ "АКВАТОРІЯ-Д", яке займається продажем водного транспорту, виховує доньку та сина. На сторінці сина у ФБ та ВК вказано, що він навчається у польському вищі. На сайті закладу зазначено, що семестр навчання на спеціальності хлопця коштує більше 20 000 грн.

Василь Губерт не перший рік працює директором магазину “Будинок шпалер” і не перший рік декларує доходи за межею бідності. У 2016 році пан Губерт задекларував дохід у розмірі 42000 грн, а у 2015 взагалі  15770 грн. Згідно з декларацією, на ці кошти він живе з двома синами, дружину в декларації не зазначено.

При таких статках людина, що ймовірно є старшим сином Губерта, публікує в Інстаграмі світлини з відпочинку в Європі та Криму.

Поспілкуватися з депутатом не вдалось, але він надав контакти своєї помічниці.

- Ну, смотрите, дети живут не с Василием Петровичем, поэтому он говорит: “Я не знаю откуда финансирование” и так далее. Там мама занимается воспитанием и содержанием детей. Ну, он как бы помогает, естественно, как папа, признает их. Но дети проживают с мамой, - телефоном відповідає помічниця.

Постає питання: яким чином можна допомагати дітям, маючи доходи розміром 3 500 грн на місяць?

Зауважимо, що відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та до роз’яснень НАЗК щодо заповнення декларації, в декларації зазначаються тільки члени сім’ї, які спільно проживають та пов’язані спільним побутом.

Після того, як ми звернулись із запитанням до Василя Губерта, відповідну обліковку в інстаграмі було закрито.

Хто заробляє найбільше

Два представника УКРОПу очолили топ найбільших доходів.Також у топ доходів потрапили по представнику від “Громадської сили”, “Опозиційного блоку” та “Самопомочі”.

Найбільший дохід отримав депутат від УКРОПу Євгеній Кривошеєв. Головним джерелом доходу сім’ї є надання нерухомості в оренду - 7 млн 213 тис. грн.  Ще 1,5 млн грн Кривошеєв заробив як проценти від низки банків.  У паперовій декларації за 2015 рік він також вказав вагомі доходи у розмірі майже 7 млн грн.

Ще один депутат від УКРОПу, голова комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та міжнародних зв’язків - Дитятковська Євгенія також не перший рік декларує мільйонні заробітки - сумарний сімейний дохід 8 млн 408 тис. грн.

- Когда начинают лишнее спрашивать у таких людей как я, меня это немножечко возмущает, это мягко говоря,- коментує Дитятковська.

Депутатка є завідувачем алергологічного відділення місцевої лікарні - 97,5 тис. грн річного доходу, а також займається підприємницькою діяльністю - 4 млн 176 тис. грн.

- ЧП, род деятельности: наука, это называется «Клинические исследования», со мной подписывают как с руководителем аллергослужбы в нашем регионе, и с профессором, и ученым. Мы подписываем контракты и договоры, я получаю эти деньги, я плачу с них и налог, тот, который предусмотрен, и Пенсионный фонд, - зазначає Дитятковська.

Окремо  Дитятковська задекларувала понад 220 тис. грн прибутку, отриманого від різних фармацевтичних компаній.

- Деньги, которые вас взволновали, фармацевтические компании, — это деньги, которые компенсируются мне за поездку на европейские конгрессы и симпозиумы по тем темам, которые касаются моей специальности: это Европейская Академия Аллергологии и разные симпозиумы по бронхиальной астме, анафилактическому шоку, лекарственной аллергии, - додає депутатка.

Чоловік лікарки працює в компанії “БаДМ”, що займається дистриб’юцією ліків. За 2016 рік Олександр Дитятковський заробив 3,9 млн грн.     

- С моим мужем никаких конфликтов интересов нет, он является владельцем самой крупной компании, и основателем, и совладельцем крупной компании «БаДМ», и просто по возможности, чтобы меня не трогать, когда я стала депутатом, уже в этом году минус 30% они продали городу, а моей больнице — минус 50. Просто они не приходят на тендеры, но есть ситуации, в которых только они владеют препаратами, поэтому никаких конфликтов....Моя должность не предусматривает никаких коммерческих действий, включая закупку препаратов.

У декларації за 2015 рік Дитятковська вказала особисті заощадження розміром понад 11 млн грн, а у декларації за 2016-й лише 968 тис., при цьому жодних видатків у документі не зазначено.

- Вас интересует куда я трачу деньги? Я вот потратила на собственное лечение за рубежом, я лечусь за рубежом и делаю операции, у меня так случилось в том году, что пришлось делать не одну операцию, и мне, и маме, к сожалению, моя мама умерла, и были очень дорогие и сложные операции, ну, дорогие относительно. Я называть болезнь не буду. Делаю я операции за рубежом не потому, что я здесь не доверяю, а потому что сплетни развиваются, как снежный ком.

Кандидат на відкликання, член фракції “Громадська сила” Віталій Верба разом із дружиною заробив майже 8 млн грн у 2016 році. Він - приватний нотаріус, дружина - суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду. Основним джерелом заробітку сім’ї є діяльність Віталія Верби. Згідно з декларацією, його приватна практика стала прибутковішою за останній рік майже в 10 разів: 814 135 грн у 2015 році проти 7 млн 728 тис у 2016-му.

Наступним у рейтингу є представник “Опозиційного блоку” й прогульник Олександр Сирота. Директор ПрАТ “Акта” задекларував загальний дохід у розмірі 5 млн 296 тис. грн та заощадження майже на 6 млн грн. ПрАТ “Акта” належить один із найбільших торговельних центрів міста “Мост-сіті”.  За даними Бюро.ua, одним із співвласників компанії є Будівельна компанія "ОЛЬВІЯ", це ж товариство є засновником компанії “Стальконструкція - 110”, у якому працює наступний учасник рейтингу - Юрій Акуленко.

Новий голова фракції “Самопоміч” Дніпровської міськради Юрій Акуленко заробив за рік 5 млн грн. Головним джерелом доходу є підприємницька діяльність - 4 993 744 грн.

На сайті міської ради зазначено, що Акуленко - керівник проекту ТОВ “Стальконструкція - 110”. У декларації зазначено три квартири, серед них одна, придбана у 2016 році за 17879 грн і ще одна у 2006 за 8621 грн.

С этой цифрой какая-то ошибка, я четко помню, что я заполнял и был 2006 год. Почему там 2016? Не понимаю. Хотел исправить, не понимаю, как это сделать, висит сайт. Это 2006 год, это было 10 лет назад. Я переселял маму с девятого на второй этаж. Я тщательно проверял декларацию и как там мог оказаться 2016 - мне удивительно. Я, откровенно говоря, не  помню (ціну за квартиру - прим. ЧЕСНО), я взял просто документы, по которым я ее оформил, и вписал.

Найбільші статки і мізерні доходи

Найбільще заощаджень задекларував Краснов, далі з великим відставанням Кучугура, Погребовта Мішалов, а закриває рейтинг злидень Суханов.

Понад 115 млн грн задекларував кандидат на відкликання Загід Краснов, лідер партії “Громадська сила”. Це найбільший показник у раді. При таких заощадженнях, задекларованих корпоративних правах, акціях великих підприємств та наявності інших активів, дохід Краснова за 2016 рік становив лише 29683 грн, з яких 26298 грн вказано як зарплата у міській раді, 3384 грн - дохід від надання майна в оренду та 1 гривня отриманих відсотків.

Прогульник Максим Кучугура задекларував 77,5 млн грн статків і міг очолити топ доходів з результатом понад 32 млн грн. Але серед іншого він вказав у доходах 31388214 грн, отриманих внаслідок правонаступництва за договором позики. Через свою помічницю пан Кучугурароз'яснив джерело вказаної суми.

Кучугура М.В. отримав грошові кошти як правонаступник за договором позики після смерті матері. Сума в декларації зазначена в національній валюті відповідно до чинного законодавства України.

Таким чином, ці 31,4 млн грн не враховуються за методологією Громадського руху ЧЕСНО. Отже загальний річний дохід становить лише 94 793 грн: заробітна плата, отримана за основним місцем роботи, за рік - 40 519 грн: 27779 грн Кучугура заробив на посаді комерційного директора у ТОВ "РЕАЛФ ІНВЕСТ" і ще 12740 грн отримав за роботу в міській раді.

У 2015 році Кучугура задекларував лише 8945 грн зарплатні та 36 тис. грн від надання майна в оренду.

Наступне місце за рівнем статків посів відомий ресторатор Дніпра і кандидат на відкликання - Дмитро Погребов. Він задекларував 2 млн доларів готівкою та 13,4 млн грн боргових забов’язань перед ним. Згідно з декларацією, гроші у родині здебільшого заробляє дружина. Сніжана Падалко заробила 1 млн 48 тис. грн проти 14 тис., що за рік приніс у сімейний бюджет Погребов.

Наступним у списку йде секретар міської ради В'ячеслав Мішалов, син відомого у Дніпрі бізнесмена Дмитра Мішалова. Станом на 2016 рік статки становлять понад 66 млн грн. “Наші гроші” неодноразово робили публікації про тендерний бізнес сім’ї Мішалових. На підставі цих та інших журналістських матеріалів Мішалова разом із колишнім головою фракції “Самопоміч” Артемом Хмельниковим було виключено з зазначеної фракції. Також партія “Самопоміч” оприлюднила рішення, в якому рекомендовала Мішалову та Хмельникову самостійно скласти мандати.

Сергій Суханов зумів потрапити в топи як багатіїв, так і злиднів. Опинитись на 5 місці за рівнем статків він зміг через декларування позики, яку він надав у минулому. У коментарі виданню zabeba.li він так пояснив походження цих грошей:

 Эта сумма формировалась довольно длительный период. В 96 году я пришел с армии, много времени работал, в том числе "челноком", имел ряд ЧП, точки на рынке. Вот эта сумма формировалась всю мою жизнь, и она отдавалась не одним куском в 2 млн и 5 млн, а зарабатывалась потихоньку и давалась разным "особам" в долг и т.д. И это все идет с 96 года.

Інших заощаджень у декларації не зазначено. Зауважимо, що в коментарі для ЧЕСНО Сухановповідомив, що борги потроху віддають, але в декларації цього не зазначено.

Із 64-х депутатів не подав декларацію тільки Юрій Альошкін, який  26 квітня 2017 року достроково припинив повноваження за власним бажанням. На той момент він перебував у слідчому ізоляторі через звинувачення у хабарництві.

 

Как это повлияет на рейтинг:
ЧЕСНО - это общественное движение, основанное группой активистов совместно с представителями партнерства «Новый Гражданин»
Подробнее
Комментарии
Последние записи в блогах

Станом на 1 травня 2019 року на розгляді у судах різних інстанцій за участю органів ДФС Дніпропетровської області перебувало 7,2 тис. справ різних категорій на загальну суму 11,4 млрд гривень.

З розглянутих судами у січні - квітні поточного року 323 справ на суму 314,8 млн грн на користь органів ГУ ДФС Дніпропетровщини вирішено 201 справу на суму 267,1 млн грн, що складає 62,2 % від загальної суми розглянутих судами справ.

Із загальної кількості адміністративних справ за позовами платників податків до територіальних органів ДФС Дніпропетровської області більшу частину складають справи про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень – рішень.

Так, з початку року на розгляді у судах знаходилось 4727 таких справ на суму 9,0 млрд гривень. З них судами розглянуто 196 справ на суму 113,0 млн грн, з яких на користь органів ДФС вирішено 122 справи на суму 65,2 млн гривень.

 

Подробнее

Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що обчислення суми транспортного податку (далі – податок) з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

Норми визначені п.п. 267.6.1 п. 267.6 ст. 267 Податкового кодексу України  (далі – ПКУ).

Підпунктом 267.6.2 п. 267.6 ст. 267 ПКУ встановлено, що податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 01 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою – платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України (п.п. 267.7.1 п. 267.7 ст. 267 ПКУ).

Фізичними особами податок сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п.п. «а» п.п. 267.8.1 п. 267.8 ст. 267 ПКУ).

 

 

Подробнее

Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що 22.05.2019 набрав чинності Закон України від 16 травня 2019 року № 2725-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про електронні довірчі послуги»» (далі – Закон № 2725).

Законом № 2725 врегульовано питання надання кваліфікованих довірчих послуг у сфері справляння податків та визначено відповідні повноваження контролюючих органів у цій сфері.

Зокрема, до Податкового кодексу України (ПКУ) введено поняття «кваліфікована електронна довірча послуга», «кваліфікований надавач електронних послуг», «кваліфікаційний електронний підпис чи печатка», «кваліфікована електронна позначка часу», «кваліфікований сертифікат відкритих ключів».

Також Законом № 2725 уточнено, що єдиною підставою для відмови:

● у проходженні електронної ідентифікації платника податків в електронному кабінеті є недійсність кваліфікованого електронного підпису такого платника податків, у тому числі у зв’язку із закінченням строку дії відповідного сертифіката відкритого ключа;

● у прийнятті податкової декларації засобами електронного зв’язку в електронній формі є недійсність кваліфікованого електронного підпису чи печатки такого платника податків, у тому числі у зв’язку із закінченням строку дії відповідного сертифіката відкритого ключа, за умови, що така податкова декларація відповідає всім вимогам електронного документа і надана у форматі, доступному для її технічної обробки.

Крім того, Законом № 2725 визначено, що кваліфікований надавач електронних довірчих послуг центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, безоплатно надає платникам податків кваліфіковані електронні довірчі послуги.

Водночас, Законом № 2725 внесено зміни до Митного кодексу України (МКУ) та Закону України від 08 листопада 2018 року № 2612-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України», відповідно до яких на 90 днів продовжено термін, протягом якого можливо буде здійснити митне оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України, що ввезені на територію України у період з 01.01.2015 і перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту.

Закон № 2725 опубліковано в офіційному виданні «Голос України» від 21.05.2019 № 93.

Подробнее

Всебічний розгляд звернень громадян, задоволення їх законних прав та інтересів є пріоритетним напрямом роботи органів державної влади, відповідальним обов’язком службових осіб.

Впродовж січня - квітня 2019 року до органів ДФС Дніпропетровської області надійшло 123 письмових звернення громадян, що на 77 менше, ніж за відповідний період 2018 року. Тематика письмових звернень в більшості стосувалася наступних питань: контрольно-перевірочної роботи, консультації з питань податкового законодавства тощо.

До органів ДФС у Дніпропетровській області протягом року надійшло 6 колективних звернення від 39 громадян. Звернення розглянуті у визначений законодавством терміни.

З метою поліпшення інформаційного обміну з громадянами при ГУ ДФС створено спеціальну електронну поштову скриньку zvern436@sfs.gov.ua, звернення з якої протягом кожного робочого дня приймаються працівниками відповідно до вимог Закону.

 

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет