Активісти СтопКору викрили у Дніпрі скандальний тендер

23.09.2019 11:15

Аналітики ГО «Стоп корупції» в рамках ініціативи «За чесні закупівлі» викрили низку порушень законодавства про економічну конкуренцію, припущених під час проведення тендера на реконструкцію будівлі КЗ «Дніпропетровська обласна клінічна офтальмологічна лікарня», який відбувся 16 вересня 2019. Майже півмільярдний підряд отримала компанія ТОВ «Майстер-Буд», пов’язана з родиною Мішалових. Про це пише СтопКор.

Зокрема, про наявність змови між учасниками закупівлі свідчать такі факти, як відсутність у пакеті тендерної документації другого конкурсанта – ТОВ БМПБ «Новий дім» кошторису з розрахунками та неналежне оформлення кількох інших документів, а також дивна синхронність завантаження обох пропозицій у систему ProZorro – з різницею в 6 хвилин. Окрім того, гарантії обох фірм видані одним банком і в ту саму дату – 6 вересня 2019 року.

Крім того, проведений 16 вересня аукціон фактично був лише формальністю, оскільки обидві компанії не понижували ціни, ба більше – друга фірма подала пропозиції з максимально можливою ціною, виступивши у ролі технічного учасника.

Зауважимо, що ТОВ БМПБ «Новий дім» було створено у червні 2017 року. У листопаді 2017-го фірма отримала ліцензію, а вже наступного року виграла тендерів на суму 109 млн, у 2019 році – на 421 млн.

Варто наголосити, що Сергій Сергійович Грушецький і Оксана Миколаївна Коваль, які де-юре є засновниками фірми, фактично новачки у будівельному бізнесі. До відкриття «Нового дому» пані Коваль займалася дрібною підприємницькою діяльністю, а пан Грушецький взагалі не має іншого досвіду ведення бізнесу. Тож такий приголомшливий успіх за два роки й суми виграних тендерів дивують.

Існує припущення, що ТОВ БМПБ «Новий дім» де-факто має інших, неофіційних засновників і, швидше за все, товариство було створене ПП «Спецбудмонтаж-21», компанією, яка також активно бере участь у тендерах Дніпропетровської ОДА.

Окрім того, це далеко не перший випадок, коли ТОВ БМПБ «Новий дім» «підіграє» ТОВ «Майстер-Буд»: лише протягом поточного року це вже їхній третій «спільний» тендер (попередні два були на суми 41 і 41 млн грн відповідно).

На переконання аналітиків проєкту «За чесні закупівлі», держзамовлення на будівельні роботи в департаменті капітального будівництва Дніпропетровської ОДА фактично розділили між собою декілька монополістів, які створили безліч фіктивних компаній, що виконують ролі статистів і управляються ззовні. «Тіньові» власники зі свого боку пов’язані з будівельними гігантами Дніпра, такими як ПП «Спецбудмонтаж-21» і ТОВ «Майстер-Буд».

Зауважимо, що ТОВ «Майстер-Буд» входить до групи компаній «Майстер», яка вже «засвітились» у низці великих тендерів. Серед його засновників – Лариса Флакс, Михайло Тульчинский і Дмитро Мішалов, батько екссекретаря Дніпровської міськради В’ячеслава Мішалова.

Дніпровська міська рада

Саме з прізвищем Мішалова пов’язані щонайменше 6 підприємств: «Юніком», «Юніком-Капітал», «Завод Майстер-Профі Україна», «Майстер-Буд», «Майстер Фінанс», «Світязь».

Цікаво, що компанії почали вигравати мільйонні тендери через три місяці після того, як син Дмитра Мішалова В’ячеслав сів у крісло секретаря міськради й став другою після мера людиною. Зокрема, спочатку компанія «Завод Майстер-Профі» виграла у пов’язаної з нею структури тендер на ремонт Центрального мосту на 3,07 млн грн, а вже у вересні міськрада замовила «Майстер-Буду» капітальний ремонт Набережної Перемоги за 56,11 млн грн.

Нагадаємо, що відставка В'ячеслава Мішалова з посади секретаря міськради була пов’язана зі зривом термінів реконструкції двох знакових для Дніпра об’єктів – Нового мосту та набережної. Обидва ремонти проводили підприємства, що мають відношення до родини депутата.

Зокрема, у листопаді 2016-го за підсумками тендеру мерія Дніпра замовила компанії «Завод «Майстер-Профі» Дмитра Мішалова капремонт Нового мосту через ріку Дніпро вартістю 177,79 млн грн. Причому з-поміж усіх заявок пропозиція фірми пана Мішалова-старшого була найдорожчою, утім саме вона виявилась найбільш привабливою для міста.

Новий міст у Дніпрі

З групою компаній «Майстер» пов’язане ще одне відоме корупційне провадження. Назва одного з підприємств групи фігурує серед підрядників знаменитого майданчика для гелікоптерів у селі Пекарі під Каневом, який наряду з Межигір’ям вважається одним з найяскравіших символів державного марнотратства епохи Януковича.

Враховуючи виявлені факти порушень та більш ніж сумнівні обставини «перемоги» компанії, пов’язаної з низкою корупційних скандалів, активісти ГО «Стоп корупції» звернулись із відповідним повідомленням до Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, який має повноваження розірвати договір. Тож наразі чекаємо на реакцію з боку АМКУ.

Комментарии
Последние записи в блогах

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє наступне.

ДПС України проінформувала, що з 01 січня 2020 року відбувся офіційний запуск бета-тестування програмного РРО «пРРОсто». Забезпечення розробки програмного рішення для програмних РРО та можливості його тестування здійснюється Державною податковою службою України на виконання Указу Президента України № 837/2019 від 08 листопада 2019 року «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави».

Записатись на бета-тест можна за посиланням https://prrosto.kmu.gov.ua/ .

Програмне РРО «пРРОсто» – це безкоштовний сервіс від податкової, який взаємодіє через Інтернет з сервером податкової служби через відкритий програмний інтерфейс, і виконує функції: формування, підпис, відправлення та видачу чеків встановленого формату, відкриття та закриття зміни, перегляд даних та інші.

Програмне рішення доступне для тестування на смартфонах і планшетах під операційними системами Android та iOS.

Учасники отримують запрошення до тестування з 09 січня 2020 року.

 

Подробнее

Сьогодні, в інформаційному агентстві «Мост-Днепр» відбулася пресконференція в.о. начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) Ганни Чуб на тему «Підсумки роботи податкової служби області за 2019 рік».

Підводячи підсумки роботи ГУ ДПС за минулий рік, Ганна Чуб акцентувала увагу на тому, що служба реформується і цей процес має певний перехідний період, в який платники не відчули жодних незручностей завдяки згуртуванню командного духу податківців Дніпропетровщини, які швидко адаптуватилися до змін та реалізації нових трендів.

Фахівці податкової служби області разом з платниками податків регіону успішно закінчили минулий рік. І як результат – залишився стабільним темп роботи у напрямку наповнення бюджетів, збільшились надходження від платників податків.

Так, протягом січня – грудня 2019 року до бюджетів усіх рівнів надійшло понад 60,4 мільярди гривень податків та зборів. Це на 20,8 мільярдів гривень (або 53 відсотки) більше ніж впродовж 2018 року.

При цьому:

- до державного бюджету спрямовано 35,0 мільярдів гривень, що на 15,4 мільярди гривень (або на 79 %) більше надходжень 2018 року;

- до місцевих бюджетів платниками сплачено 25,4 мільярди гривень. Це на 5,4 мільярди гривень (або на 27 %) більше фактичних надходжень 2018 року.

Говорячи про наповнення бюджетів, очільниця ГУ ДПС особливу увагу приділила питанням, які наразі є нагальними для нашої області.

Це, зокрема екологічний стан довкілля, який турбує кожного мешканця регіону, та сплата екоподатку – вагомого компенсатора негативного впливу на природу шкідливих та небезпечних факторів.

«Забезпечення сумлінної сплати екоподатку суб’єктами господарювання на сьогодні один із основних векторів роботи податкової служби області», – зазначила Ганна Чуб.

Під час пресконференції вона також зауважила, що у податківців області на особливому контролі – надходження з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Адже своєчасна сплата єдиного внеску – це соціальні гарантії громадян, їх захищеність у майбутньому. Ганна Чуб акцентувала увагу, що спостерігається стійка тенденція зростання надходжень єдиного внеску до державних цільових фондів.

Важливо, що збільшення надходжень відбувається не за рахунок тиску на бізнес, а завдяки ефективному впровадженню нових підходів до адміністрування податків. Саме цими правилами керується команда податкової служби області. Нова податкова служба взяла курс на скорочення перевірок і зменшення тиску на бізнес.

Так, згідно з планом-графіком проведення документальних перевірок кількість запланованих перевірок суб’єктів господарювання у 2020 році у порівнянні з 2019 роком зменшилась майже на 90.

Ганна Чуб також нагадала, що вже  стартувала деклараційна кампанія – 2020 та закликала платників виконати свій громадянський обов’язок: своєчасно подати декларації і сплатити податки та збори.

За словами в.о. начальника ГУ ДПС на сьогодні триває процес удосконалення податкової. Головна ідея такого реформування – це побудова партнерських відносин між податковою – як сервісом, і платником – як нашим клієнтом. Суб’єкти господарювання і держава повинні стати компаньйонами, а не протистояти одне одному.

Розвиток онлайн сервісів і діджиталізація – це один із пріоритетних напрямків розвитку податкової служби.

Надання сервісів платникам і забезпечення податкових надходжень до бюджету – щоденна робота фахівців ГУ ДПС. Бізнес має забути дорогу до податкової, платники податків мають отримувати всі послуги онлайн. І таким інструментом сьогодні є сервіс Електронний кабінет.

«Ми вдячні громадянам та бізнесу, які сумлінно сплачують податки. Адже сумлінна сплата податків – це приклад високої податкової культури.

Ми, як ніколи, відкриті до співробітництва, нових ідей та конструктивної співпраці», – на завершення акцентувала очільниця ГУ ДПС.

Пресконференція пройшла у форматі діалогу – учасники заходу отримали відповіді на актуальні питання.

 

Подробнее

До уваги платників!

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу платників на наступне.

Згідно з постановою Правління Національного банку України (далі – НБУ) від 26 вересня 2019 року № 118 «Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 28 грудня 2018 року № 162» з 13 січня 2020 року, рахунок відправника/отримувача в електронних розрахункових документах і електронних повідомленнях Системи електронних повідомлень Національного банку України (далі – СЕП) буде ідентифікуватися тільки за допомогою міжнародного номера банківського рахунку (IBAN). Якщо в платіжному дорученні буде вказано не номер рахунку у форматі IBAN, то СЕП забракує такий документ.

Подробнее

НОВІ РАХУНКИ. ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ, БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ, ЮРИДИЧНИХ ТА ФІЗИЧНИХ ОСІБ

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що з 1 січня 2020 року Державна казначейська служба України (далі – Казначейство) перейшла на ведення бухгалтерського обліку за Планом рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 №1203, із змінами та доповненнями (далі – План рахунків №1203).

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы продажу украинской земли?
Да
Нет
Не знаю