Активісти не втомлюються скаржитись на непрозорість бюджетних витрат

25.05.2015 16:53

Дніпропетровська громадська активістка Ольга Корнієва розповіла про непрозорий бюджет міста, з яким довелось стикнутись, шукаючи просту інформацію про витрати.

Про це повідомляє видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

«Від 8 квітня 2015 р. рішенням Дніпропетровської міської ради №13/63 «Про погодження Інвестиційної програми підприємства «Коменергосервіс» Дніпропетровської міської ради на 2015 рік» були виділені кошти – 14 млн. 288 тис. грн.

З них 10 млн. 781 тис. грн. на реконструкцію та модернізацію об’єктів теплопостачання та 3 млн. 507 тис. грн. на встановлення 76 лічильників теплової енергії. А тепер поставимо питання: «В яких конкретно будинках Лівобережжя Дніпропетровська буде встановлено лічильник за кошти міської ради?». Питання риторичне….

Так, веб-сайт у Коменергосервісу взагалі відсутній. У квитанціях, що підприємство надсилає споживачам вказаний лише сайт Міських комунальних платежів complatezh.info, де містяться реквізити для оплати. Невже такому підприємству, окрім своїх реквізитів немає що повідомити споживачам?

Читайте також: Горсовет начал публиковать поименные голосования депутатов и стенограммы сессий

На сайті Дніпропетровської міської ради є розділ «Комунальні підприємства», але і тут нас чекає розпач. Там не зазначено навіть контактної інформації, не те щоб номерів будинків, де будуть встановлені лічильники, термінів проведення робіт, інформації про стан їх виконання та використання коштів.

Під час стажування в органах місцевого самоврядування Польщі я на власні очі бачила як місцева влада інформує громаду про стан виконання місцевого бюджету. У Польщі з 2001 р. є закон «Про доступ до публічної інформації», дія якого поширюється на усі органи державної і місцевої влади, а також на ті установи, які використовують кошти з бюджетів. Формування бюджету проходить із залученням громади. Коли формують статтю витрат на місцеве самоврядування, то адміністрація зобов’язана провести суспільну консультацію.

Читайте також: Будь-які витрати міськради Дніпропетровська мають бути оприлюднені, - Жуков

Наприклад, якщо стаття витрат на ремонти житлових районів, то збирають мешканців, бажаючих і проводять таку консультацію, потім формують пропозицію і виставляють на сайті проект-рішення і т.д. На початку процесу формування бюджету по місту розклеюють плакати із закликом долучатися до цієї події. В подальшому громадський контроль за реалізацією цих проектів та використанням коштів можна здійснити в режимі он-лайн протягом всього періоду виконання.

В Україні закон «Про доступ до публічної інформації» діє з 2011 року. Проте, як можна побачити лише на одному прикладі, через певну недосконалість цього закону чи небажання місцевої влади бути публічною і прозорою, громада не має можливості здійснювати моніторинг бюджетних програм з метою покращення якості послуг, що надаються за рахунок місцевого бюджету», - зазначила Ольга Корнієва.

Читайте також: У Днепропетровска появился шанс перейти от слов к делу в борьбе с коррупцией

Комментарии
Последние записи в блогах

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що з         19.04.2020 набирають чинності норми Закону України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128), відповідно до яких у платників податків виникає право на використання програмних реєстраторів розрахункових операцій   (далі – РРО) – альтернативи традиційним РРО.

Для застосування програмних РРО ДПС надасть безкоштовне рішення, яким можна буде користуватися в частині фіскалізації торговельних операцій, поряд з цим, платники зможуть використовувати програмні РРО, доступні на ринку.

Запис на тестування відбувається на сайті Кабінету Міністрів України за посиланням https://prrosto.kmu.gov.ua/.

Слід зазначити, що дія Закону № 128 не поширюється на:

► «спрощенців» першої групи;

► фізичних осіб, які продають на ринку вживані речі, продукти власного підсобного господарства.

Самозайняті особи – «айтішники», юристи, консультанти, інші самозайнятих осіб, у тому числі і ті, хто працює на третій групі спрощеної системи оподаткування, можуть не використовувати РРО у разі:

● якщо їх клієнти розраховуються з ними виключно у безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують їм кошти на поточний рахунок банківським переказом;

● якщо клієнт у касі банку вносить готівку для подальшого її зарахування на поточний рахунок продавця.

 

 

 

 

Подробнее

     Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що з початку року стартувала кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2019 року, яка триватиме до 1 травня 2020 року.

     За місяць деклараційної кампанії громадянами Дніпропетровської області та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, подано 1 344 декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік. Про це повідомила начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська.

     Загальна сума задекларованого у деклараціях оподатковуваного доходу за 2019 рік – 176,9 млн грн, до сплати в бюджет нараховано 5,6 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 2,6 млн грн більше, ніж у 2019 році, та 1,0 млн грн військового збору, що на 0,5 млн грн більше минулого року.

     Доходи у сумі понад 1 мільйон гривень задекларували 13 мешканців Дніпропетровщини. Сума задекларованого ними доходу склала 72,9 млн гривень. Сума податку на доходи фізичних осіб до сплати складає 1,2 млн грн, сума військового збору до сплати складає 0,13 млн гривень.

Разом з тим, 177 мешканців Дніпропетровщини надали декларацію з метою скористатися правом на податкову знижку, сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету, складає 0,5 млн гривень. Реалізувати своє право на отримання податкової знижки громадяни можуть впродовж всього поточного року.

     Закликаємо громадян не зволікати та вчасно задекларувати свої доходи.

 

 

Подробнее

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що суб’єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтери), зобов’язані надіслати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку, за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 13.05.2017 № 497, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 08.06.2017 за № 700/30568.

Норми встановлені п.п. 170.1.6 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Податковий розрахунок за базовий звітний (податковий) період подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).

Крім того, звертаємо увагу, що фізичним особам, які надали у 2019 році посередницькі послуги, пов’язані з наданням послуг з оренди нерухомості і не є суб’єктами підприємницької діяльності, необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація) у разі отримання доходів, з яких під час їх нарахування або виплати не сплачувався податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, і при цьому такі доходи не звільнені від оподаткування.

Задекларувати отриманий у минулому році дохід та надати декларацію до податкового органу за місцем своєї реєстрації необхідно не пізніше 30 квітня 2020 року.

У такій декларації необхідно самостійно нарахувати податок на доходи фізичних осіб і військовий збір та у термін не пізніше 31 липня поточного року сплатити їх на відповідні рахунки.

Інформація про реквізити банківських рахунків для сплати нарахованих платежів розміщена на головній сторінці субсайту «Територіальні органи ДПС у Дніпропетровській області» у рубриці «Бюджетні рахунки».

 

Подробнее

     Питання організації роз'яснювальної роботи під час кампанії декларування доходів громадян стали провідними під час проведення зустрічі, що відбулася в приміщенні Павлоградської ДПІ Західно-Донбаського управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області.

     Учасники зустрічі – начальник Павлоградської ДПІ Ольга Радіонова та волонтери – ветерани-пенсіонери податкової служби Західно-Донбаського управління обговорили особливості проведення цьогорічної кампанії декларування, обмінялись думками з приводу нюансів цієї кампанії та визначили шляхи співпраці у доведенні необхідної інформації до громадян.

     Вже стало традицією, що на початку року волонтери добровільно допомагають у пропаганді податкового законодавства та інформують пересічних громадян міста про діяльність податкової служби. Розповсюджуючи тематичну друковану продукцію з питань декларування доходів громадян, волонтери допомагають донести необхідну інформацію до широких верств суспільства.

     “Ми, як ніхто, розуміємо важливість своєчасності сплати податків. Із власного досвіду ми знаємо, що більшість громадян – сумлінні платники. Їм необхідно лише своєчасно нагадати про необхідність декларування доходів та сплати податків, допомогти розібратися у законодавчих нормах. Саме тому ми завжди з готовністю допомагаємо своїм колегам”, - зазначають ветерани.

     Нагадаємо, що з 1 січня 2020 року в Україні стартувала кампанія декларування, котра триватиме до 1 травня 2020 року. Отож, закликаємо виконати громадянський обов'язок – задекларувати свої доходи.

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли Вы политику Президента Зеленского?
Да
Нет
Не знаю