Активісти Дніпропетровщини об’єднаються для контролю за бюджетами

24.12.2014 15:42

20 грудня у Дніпропетровську відбулася перша відкрита дискусія в рамках проекту «Київський діалог». Зустріч на тему «Нова якість дніпропетровської політики» об’єднала більше 50 активістів та громадських лідерів, експертів, політиків.

Про це повідомляє видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

Зустріч носила установчий характер та мала на меті ознайомити активістів із задачами проекту «Київський діалог», започаткувати серію дискусій, виявивши ключові проблеми громадського сектору, на яких доцільно сфокусуватися в подальшому. Серед учасників були представники громадських ініціатив, направлених на вирішення проблем у сфері екології, ЖКГ та благоустрою, здоров’я, культури, політики та контролю громадськості за діями влади.

У заході взяв участь спостерігач ОБСЄ Сокол Бега. Він зазначив, що для організації з безпеки діалог є дуже важливим напрямком роботи, оскільки сприяє зняттю напруги у суспільстві та більш конструктивній взаємодії різних груп, між якими таке напруження може виникати.

Читайте також: Дніпропетровським депутатам запропонували зекономити бюджетні кошти

Учасники виокремили ключові проблеми, спільні для різних сфер діяльності громадського сектору. Зокрема йшлося про відсутність щільної комунікації між владою та представниками громадськості, а також внутрішньогалузевої комунікації між активістами.

З усіх тем, що були обговорені, майже всі учасники визнали чи не найважливішим питання контролю громадськості за бюджетами. Також під час заходу була висловлена ідея створення Муніципального культурного центру для об’єднання відповідних ініціатив у Дніпропетровську та впливу на місцеву культурну політику.

Читайте також: На Ивана Куличенко подадут в суд за клевету

«Прозвучало багато як проблем, так і ідей щодо того, як їх можна вирішувати. Ми відчули велику потребу у таких зустрічах, і надалі будемо робити їх профільними. Наприклад, у Кривому Розі хочемо поговорити про те, як розвиватися ініціативам в умовах «випаленої землі», як це називають самі тамтешні активісти, коли нові політики та громадські ініціативи заслабкі, аби конкурувати із політичним ладом, який застоявся десятиріччями. А наступну зустріч у Дніпропетровську присвятимо контролю над місцевими бюджетами і обов’язково запросимо до діалогу чиновників. Сподіваюся, через кілька місяців у нас будуть конкретні практичні результати, адже головна наша задача – працювати над змінами, а не просто говорити», - повідомила координатор «Київського діалогу» Зоя Красовська.

Зустріч є першим у Дніпропетровську регіональним заходом у рамках проекту «Київський діалог». Його задача сприяти розвитку місцевих ініціатив, комунікації між активістами та політиками задля досягнення спільних цілей. Проект передбачає дворічну програму із серії дискусій на актуальні для регіону теми (політичні, соціальні, економічні, екологічні, культурні) із залученням локальних активістів, українських і міжнародних політиків та експертів. В рамках проекту планується виходити за рамки лише обговорення, та працювати над змінами до законодавства та рішеннями місцевих рад, механізмами реалізації важливих ініціатив. Проект підтримує МЗС Німеччини та Фонд «Відродження».

Детальніше про проект можна дізнатися на сайті www.kiev-dialogue.org та на сторінці проекту у Фейсбук.

Комментарии
Последние записи в блогах

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області під процесуальним керівництвом прокуратури області припинили роботу міжрегіонального конвертаційного центру, через який було проконвертовано понад 1 млрд грн.

У рамках розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 205, ч. 2 ст. 209 КК України було встановлено групу осіб, які надавали послуги підприємствам реального сектору економіки, підприємствам державної та комунальної форми власності Київської, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Харківської областей та м. Києва з формування штучного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

Зокрема, встановлено, що учасниками злочинної групи здійснено реєстрацію та придбання низки підконтрольних підприємств, на рахунки яких «клієнти» «конверту» перераховували грошові кошти за нібито придбані ТМЦ (товари та послуги).

Отриману такими шляхами готівку фігуранти передавали замовникам незаконних послуг, за винятком «винагороди» у розмірі 10-13% від суми конвертації.

Таким чином протягом 2018-2019 років через рахунки компаній, які входили до складу конвертцентру, було проконвертовано понад 1 млрд. грн.

За результатами санкціонованих обшуків, проведених в офісних приміщеннях, за місцями проживання фігурантів та їх транспортних засобах з незаконного обігу вилучено 567 тис. гривень готівкою, 53 печатки, 2 електронних ключа, 13 одиниць комп’ютерної техніки, 30 мобільних телефонів, 31 банківську картку, 15 електронних носіїв інформації, фінансово-бухгалтерську документацію, чорнові записи та травматичний пістолет 9 мм марки „SHMEISSER PSH 790” без дозвільних документів та 13 набоїв до нього.

Окрім того, накладено арешт на 3,4 млн грн ліміту суми ПДВ на рахунках компаній-фігурантів в СЕА ПДВ.

Слідство триває.

 

Подробнее

Доходи місцевих бюджетів Дніпропетровської області за січень – квітень 2019 року склали 9 млрд 437,7 млн грн, що на 2 млрд 145 млн грн більше аналогічного періоду 2018 року. Про це повідомила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.

Більше половини надходжень у місцеві скарбниці Дніпропетровського регіону забезпечує податок на доходи фізичних осіб, його сума склала 5 млрд 223,3 млн грн, що перевищує минулорічні показники майже на 1 млрд 18,5 млн гривень.

Наступною за рівнем надходжень є плата за землю. Її власники та землекористувачі сплатили протягом 2019 року майже 1 млрд 601,1 млн грн,  що на 402,1 млн грн більше аналогічного періоду минулого року.

Замикає трійку лідерів єдиний податок. Впродовж чотирьох місяців 2019 року спрощенці області сплатили 923,8 млн грн, що на 171,6 млн грн більше рівня 2018 року.

Подробнее

Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області з початку 2019 року забезпечено надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) на рівні 5 млрд 24,8 млн гривень. Цьогорічний показник перевищує минулорічну суму сплати єдиного внеску за аналогічний період на 887,1 млн грн або на 21,0 %. Про це повідомила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.

Протягом квітня 2019 року фактичні надходження єдиного внеску склали 1 млрд 381,3 млн грн, що на 235,3 млн грн більше квітня 2018 року.

 «Варто відзначити, що такий ріст – результат комплексу заходів, що втілюються представниками усіх гілок влади та контролюючими органами у напрямку легалізації праці. Спілкуючись з працедавцями - порушниками, фахівці ДФС  вважають, що норми закону у сфері оплати праці мають  винятковий пріоритет. Тож, легальний ринок праці – це стабільні надходження до бюджетів та гарантоване соціальне і пенсійне забезпечення», - зазначила Оксана Томчук.

 

Подробнее

У січні-квітні 2019 року підрозділами аудиту було проведено 1,6 тис. планових перевірок платників податків, 4,3 тис.  позапланових перевірок та 1,1 тис. зустрічних звірок.

Зокрема, проведено 66 перевірок фінансових установ з відокремленими підрозділами, за результатами яких донараховано 214,6 млн гривень.

За результатами контролю за дотриманням вимог валютного законодавства донараховано пені за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД на загальну суму 206,3  млн грн, а також податку на прибуток з іноземних юридичних осіб  на загальну суму  191,5 млн гривень.

На виконання ухвал суду (у т.ч. отриманих у минулому році) проведено 24 документальні перевірки, донараховано грошових зобов’язань на суму 95,7 млн грн. Крім того, на виконання інших доручень правоохоронних органів, які надаються під час розслідування кримінальних проваджень, проведено 297 документальних перевірок та донараховано 174,3 млн гривень.

 Проведено 300 документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, донараховано 292,9 млн грн грошових зобов’язань. 

У цілому за результатами контрольно-перевірочної роботи донараховано до бюджету 15,4 млрд грн, з яких узгоджено 5,3 млрд грн (у т.ч. основного платежу з податку на прибуток – 1 295,4 млн грн, ПДВ – 1 775,2 млн гривень).

Реальний вклад підрозділів аудиту по забезпеченню надходжень до бюджету склав 3 456 млн грн (забезпечено надходжень грошовими коштами на 1 132 млн грн, зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на  10 678 млн грн, що упередило несплату податку у майбутньому на 1 922 млн грн, зменшено залишки від’ємного значення ПДВ, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного періоду на 402 млн гривень).

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет