Активісти Дніпропетровщини об’єднаються для контролю за бюджетами

24.12.2014 15:42

20 грудня у Дніпропетровську відбулася перша відкрита дискусія в рамках проекту «Київський діалог». Зустріч на тему «Нова якість дніпропетровської політики» об’єднала більше 50 активістів та громадських лідерів, експертів, політиків.

Про це повідомляє видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

Зустріч носила установчий характер та мала на меті ознайомити активістів із задачами проекту «Київський діалог», започаткувати серію дискусій, виявивши ключові проблеми громадського сектору, на яких доцільно сфокусуватися в подальшому. Серед учасників були представники громадських ініціатив, направлених на вирішення проблем у сфері екології, ЖКГ та благоустрою, здоров’я, культури, політики та контролю громадськості за діями влади.

У заході взяв участь спостерігач ОБСЄ Сокол Бега. Він зазначив, що для організації з безпеки діалог є дуже важливим напрямком роботи, оскільки сприяє зняттю напруги у суспільстві та більш конструктивній взаємодії різних груп, між якими таке напруження може виникати.

Читайте також: Дніпропетровським депутатам запропонували зекономити бюджетні кошти

Учасники виокремили ключові проблеми, спільні для різних сфер діяльності громадського сектору. Зокрема йшлося про відсутність щільної комунікації між владою та представниками громадськості, а також внутрішньогалузевої комунікації між активістами.

З усіх тем, що були обговорені, майже всі учасники визнали чи не найважливішим питання контролю громадськості за бюджетами. Також під час заходу була висловлена ідея створення Муніципального культурного центру для об’єднання відповідних ініціатив у Дніпропетровську та впливу на місцеву культурну політику.

Читайте також: На Ивана Куличенко подадут в суд за клевету

«Прозвучало багато як проблем, так і ідей щодо того, як їх можна вирішувати. Ми відчули велику потребу у таких зустрічах, і надалі будемо робити їх профільними. Наприклад, у Кривому Розі хочемо поговорити про те, як розвиватися ініціативам в умовах «випаленої землі», як це називають самі тамтешні активісти, коли нові політики та громадські ініціативи заслабкі, аби конкурувати із політичним ладом, який застоявся десятиріччями. А наступну зустріч у Дніпропетровську присвятимо контролю над місцевими бюджетами і обов’язково запросимо до діалогу чиновників. Сподіваюся, через кілька місяців у нас будуть конкретні практичні результати, адже головна наша задача – працювати над змінами, а не просто говорити», - повідомила координатор «Київського діалогу» Зоя Красовська.

Зустріч є першим у Дніпропетровську регіональним заходом у рамках проекту «Київський діалог». Його задача сприяти розвитку місцевих ініціатив, комунікації між активістами та політиками задля досягнення спільних цілей. Проект передбачає дворічну програму із серії дискусій на актуальні для регіону теми (політичні, соціальні, економічні, екологічні, культурні) із залученням локальних активістів, українських і міжнародних політиків та експертів. В рамках проекту планується виходити за рамки лише обговорення, та працювати над змінами до законодавства та рішеннями місцевих рад, механізмами реалізації важливих ініціатив. Проект підтримує МЗС Німеччини та Фонд «Відродження».

Детальніше про проект можна дізнатися на сайті www.kiev-dialogue.org та на сторінці проекту у Фейсбук.

Комментарии
Последние записи в блогах

За результатами 2018 року платники подали майже 304 тис. декларацій з податку на прибуток. До сплати задекларовано 97,55 млрд грн. Це на 17%, або на 14,2 млрд грн більше, ніж у 2017 році. Тоді цей показник складав 83,3 млрд гривень.

Зокрема, за IV квартал минулого року було нараховано 30,0 млрд грн податку на прибуток (без НАК «Нафтогаз України»). Це на 18%, або на 4,6 млрд грн. перевищило суму нарахувань IV кварталу 2017 року.

Найбільші суми нарахувань за останній квартал 2018 року задекларовано платниками Офісу великих платників та м. Києва. Так, платниками, які обслуговуються в Офісі великих платників, задекларовано до сплати 63,7% від загальної суми податку на прибуток, що складає майже 20,8 млрд грн, у ГУ у м.Києві – 15,2%, або майже 5 млрд грн.

Загальна сума отриманих суб’єктами господарювання доходів за 2018 рік склала майже 9,5 трлн грн. Це на 1,3 трлн грн більше, ніж в 2017 році. При цьому по Україні спостерігається адекватний темп росту податку при рості доходів. Так, при темпі росту доходів 116,2% темпи росту податку складають 117%.

 

Подробнее

Протягом січня – лютого 2019 року слідчими ГУ ДФС у Дніпропетровській області розслідувалось 218 кримінальних проваджень, з яких 65 – прийнято до провадження у поточному році.

Із загальної кількості кримінальних проваджень, які розслідувались працівниками слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС області, закінчено 33, із яких до суду скеровано 19 кримінальних проваджень, в тому числі: 13 – з обвинувальним актом, а 6 – для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Крім того, за 2 місяці поточного року за підслідністю направлено 11 кримінальних проваджень, 18 – приєднано до інших проваджень.

Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж двох місяців 2019 року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 39 млн 117 тис. гривень.

Подробнее

Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що підпунктами 256.3.1 і 256.3.2 п. 256.3 ст. 256 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) встановлені ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів за заготівлю деревини основних та неосновних лісових порід (далі – Рентна плата).

За заготівлю другорядних лісових матеріалів, здійснення побічних лісових користувань та використання корисних властивостей лісів ставки Рентної плати встановлюються обласними та Київською міською радами (п. 256.10 ст. 256 ПКУ).

Доходи загального фонду Державного бюджету України від Рентної плати загальнодержавного значення (п. 3 частини 2 ст. 29 Бюджетного кодексу України) зменшено до 37 відс. частки такої Рентної плати (код бюджетної класифікації 13010000). Крім того, встановлено доходи спеціального фонду Державного бюджету України від Рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (п. 134 частини 3 ст. 29 Бюджетного кодексу України) – 26 відс. частки такої Рентної плати.

Разом з тим Бюджетним кодексом України встановлено зарахування 37 відс. частки Рентної плати до доходів загального фонду бюджетів: міст республіканського, Автономної Республіки Крим та обласного значення, міст Києва та Севастополя, районних бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад (п. 2 частини 1 ст. 64 Бюджетного кодексу України).

Платники Рентної плати перераховують суми Рентної плати на рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, які забезпечують розподіл цих коштів у співвідношенні, визначеному Бюджетним кодексом України, із змінами, внесеними Законом України від     22 листопада 2018 року № 2621-VIIІ «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», а саме:

37 відсотків Рентної плати – до загального фонду державного бюджету;

37 відсотків Рентної плати – до загального фонду місцевих бюджетів;

26 відсотків Рентної плати – до спеціального фонду державного бюджету.

Платники Рентної плати обчислюють суму Рентної плати наростаючим підсумком з початку року та складають податкові декларації за формами, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за № 1051/27496 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 07.11.2016 № 927 із змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 31.05.2017 № 545).

 

Подробнее

Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що наказом Міністерства фінансів України від 11.03.2019 № 105 (далі – Наказ № 105) затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту соєвих бобів та насіння свиріпи або ріпаку (далі – Узагальнююча консультація).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділами І «Загальні положення», V «Податок на додану вартість» та підрозділом 2 розділу XX «Перехідні положення»Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Пунктом 63 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ передбачене звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту соєвих бобів з 01.09.2018 до 31.12.2021 (товарна позиція 1201 згідно з УКТ ЗЕД) та насіння свиріпи або ріпаку з 01.01.2020 до 31.12.2021 (товарна позиція 1205 згідно з УКТ ЗЕД). При цьому, звільнення не поширюється на зазначені операції, якщо їх здійснюють сільськогосподарські підприємства – виробники цих олійних культур, вирощених ними на землях сільськогосподарського призначення, які перебувають у власності таких сільськогосподарських товаровиробників чи в їх постійному користуванні або використовуються ними на правах оренди (суборенди) чи емфітевзису (абзац четвертий пункту 63 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ).

Узагальнюючою консультацією платникам роз’яснено якими законодавчими актами необхідно користуватися при визначенні понять для цілей застосування абзацу четвертого пункту 63 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ.

Наказ № 105 розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів України за посиланням:  https://www.minfin.gov.ua/news/view/nakazy-ministerstva-finansiv-ukrainy--?category=aspekti-roboti&subcategory=zakonodavstvo

 

Подробнее
Голосование
Кто победит на выборах президента Украины?
Юлия Тимошенко
Петр Порошенко
Анатолий Гриценко
Владимир Зеленский
Юрий Бойко
Олег Ляшко
Александр Вилкул
Другой кандидат