Активисты выиграли суд у исполкома Павлограда

28.08.2017 13:45

Общественные активисты в суде оспорили решение исполкома Павлоградского горсовета о повышении цены проезда в общественном транспорте. 

Об этом сообщает Интернет-издание «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» со ссылкой на Фейсбук ГО "Громадський контроль". 

"Так как во многих городах раз в полтора-год стабильно поднимается цена проезда, наша команда решила разобраться в этом вопросе.  

Большинство городов поднимает цену на проезд кулуарно, просто ставя жителей перед фактом (новой ценой).  

 

Чтобы прекратить такую практику, мы решили отработать механизм действий через суды. В частности, мы оспорили решение исполкома г.Павлограда о повышение цены проезда. В январе тариф на проезд в Павлограде подняли с 4 грн до 5.5 грн, и это с учетом того, что город в 10 раз меньше чем, например, Днепр, а цена проезда практически такая же. 

В суде мы оспаривали повышение тарифа из-за несоблюдения горсоветом 2-х вещей: 
1) Решение исполкома не было опубликовано заранее, за 20 рабочих дней до рассмотрения на исполкоме. 
2) Отсутствие общественных обсуждений повышения тарифа и несоблюдение регуляторной процедуры. 

В частности, если следовать букве Закона, по всем маршрутам где повышается тариф, городской совет должен опубликовать детальную калькуляцию новой стоимости проезда и все могут перепроверить эти цифры и оспорить их. При этом срок обсуждения, пока данная информация доступна гражданам, не может быть меньше 30 дней. 

На основании этих аргументов был подан иск в суд: https://1drv.ms/b/s!Agu6AdTyIa5Jk0XfPRdpRZpwAhp0 
И 16 августа мы его выиграли: https://1drv.ms/b/s!Agu6AdTyIa5Jk0frDBtaNKlvYNc6 - Павлоградский районный суд признал повышение тарифа незаконным. 

Также нами подан иск в суд о незаконном повышение стоимости проезда в г.Днепр до 6 и 7 грн (в зависимости от маршрута) в мае 2017. 

Нарушения аналогичные, как были и в случае с Павлоградом. Мы надеемся после судебной практики у нас прекратятся кулуарные повышения тарифов без анализа мнения жителей города и анализа влияния на социально-экономическую ситуацию. 

P.S. В Павлограде на данный момент есть решение суда первой инстанции. Мэрия может подать обращение в апелляционный суд, но если это будет сделано, это значит - лично мэр Павлограда Вершина А.А. заинтересован в завышенных тарифах. И вся ответственность за высокие тарифы ляжет на него. С детальной хронологией по Павлограду можно ознакомиться тут:https://1drv.ms/w/s!Agu6AdTyIa5Jk0aYa7bifLlvFRou

Как это повлияет на рейтинг:
Общественная организация "Громадський контроль Дніпра"
Подробнее
Комментарии
Последние записи в блогах

Асоціація міст України звернулася до Міністра охорони здоров’я України щодо вирішення ситуації в містах із вкрай незадовільним рівнем забезпеченості цільовими коштами на заробітну плату, лікування хворих на цукровий діабет І типу та хронічну ниркову недостатність. Ця проблема багаторазово порушувалася у зверненнях громад до Асоціації міст України.

Подробнее

Станом на перше квітня 2019 року на території області діє 13531 ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з яких: 7273 ліцензії на алкоголь та 6258 - на тютюн, отриманих 5819 суб’єктами господарювання. Про це повідомив начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Денис Дегтярьов.

У першому кварталі поточного року місцева казна Дніпропетровської області поповнилася на 21 млн. 178,7 тис. грн.. від плати за ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, з яких 15 млн. 128,7 тис. грн. - від ліцензування роздрібної торгівлі.

В той же час, впродовж січня – березня 2019 року призупинено дію  657 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу, анульовано 593 ліцензії, з яких 18 - за порушення законодавства у частині продажу неповнолітнім особам алкогольних напоїв (7 ліцензій) та тютюнових виробів (11 ліцензій).

 

Подробнее

«Сьогодні головним принципом контрольно - перевірочної роботи фіскальних органів є вибірковість контролю на основі оцінки та опрацювання ризиків в діяльності платника, що цілком відповідає міжнародній практиці та дає змогу значно зменшити тиск на сумлінних платників, а також зосередити увагу фіскальних органів на ризикових платниках», - зазначив заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Дмитро Мельник.

Так, протягом І кварталу 2019 року підрозділами аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено 444 документальні перевірки юридичних осіб, за результатами яких до бюджету надійшло 97,2 млн грн грошових зобов’язань, Це на 88 млн грн більше ніж у січні - березні минулого року.

Також, при зниженні у І кварталі поточного року кількості проведених фактичних перевірок суб’єктів господарювання, які використовують РРО, у порівнянні з відповідним періодом минулого року (101 проти 112), до бюджету надійшло фінансових санкцій в 1,8 разів більше (236 тис.грн проти 128 тис.грн).

 

Подробнее

За оперативними даними у поточному році фізичним особам – власникам об'єктів нерухомості сформовано близько 377 тис. податкових повідомлень-рішень з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 23 тис. більше аналогічного періоду минулого року.

До сплати визначено податку на загальну суму понад 397 млн грн, що більше аналогічного періоду минулого року на 134 млн грн.

Про це повідомив начальник відділу адміністрування податку на нерухоме майно фізичних осіб, відмінне від земельної ділянки, Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Володимир Гуцуляк.

За його словами, найбільші суми нарахувань податку обліковуються по ГУ ДФС у Дніпропетровській – 56 млн грн, Київській – 52 млн грн, Львівській – 28 млн грн, Донецькій – 25 млн грн областях та м. Києві – 32 млн гривень.

Станом на 10 квітня  поточного року громадянами вже сплачено до місцевих бюджетів 107 млн грн. податку на нерухомість, що більше аналогічного періоду минулого року на 45 млн гривень.

«Нагадаю, що фізичними особами податок сплачується протягом 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення-рішення», – зазначив Володимир Гуцуляк.

Посадовець також нагадав, що цього року податок на нерухомість платники сплачують за 2018 рік за ставками, які були законодавчо визначені у цей період.

Так, податок нараховується на загальну площу об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток. Ставки податку встановлювалися рішеннями місцевих рад.

При цьому пільгові розміри майна, на які не застосовується ставка податку, складають:

для квартири/квартир незалежно від їх кількості - 60 кв. метрів;

для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - 120 кв. метрів;

для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - 180 кв. метрів.

 

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет